Topiknyitó: Portfolio 2012. 05. 09. 14:50

Új baby boomról beszélnek Matolcsyék  

Ugrás a cikkhez
"Új baby boom, a középosztály gyermekvállalási forradalma" címmel szerdán konzultációs céllal nyilvánosságra hozta a Nemzetgazdasági Minisztérium a tárcánál működő Családbarát Magyarországért Munkacsoport stratégiai vitaanyagát, amely tartalmazza a...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=166979
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
watson
watson 2012. 05. 14. 09:57
Előzmény: #63  exmnbs1
#64
Ez nagyon kemény, és korrekt kormányzati helyzetelemzés.

Végre kimondja, hogy az 'Alaptörvény' megszüntette a 120 éves állami TB és nyugdíjrendszert.
exmnbs1 2012. 05. 14. 08:28
Előzmény: #62  Törölt felhasználó
#63
Törölt felhasználó 2012. 05. 14. 08:23
Előzmény: #57  szarvasvadasz
#62
Ez így igaz.
Két hete olvastam, hogy ha így megy tovább, Franciaország 20 év múlva muzulmán ország lesz.
Lehet, nem is kell hozzá 20 év.

Mindemellett olvasom azt is, hogy az anyasági segélyt akarják duplájára emelni.
Az anyasági segélyt, mely nem függ munkában eltöltött évektől, munkaviszonytól, járulék-fizetéstől, tehát alanyi jogon jár.
No, akkor kiknek a szaporodását szorgalmazza a kormány valójában ?
Törölt felhasználó 2012. 05. 14. 08:05
Előzmény: #37  watson
#61
Mé', az asszonynál bevált, nem? ;)
Törölt felhasználó 2012. 05. 14. 08:01
Előzmény: #15  Bekre_Pal
#60
Lazítani ezzel kell. :)
link
(Legalábbis próbálkozni lehet...)
Törölt felhasználó 2012. 05. 14. 07:59
Előzmény: #14  stock33
#59
Mert a gyerekáldás már régóta nem is csak állapot, hanem teher.
Törölt felhasználó 2012. 05. 13. 22:21
#58
Mi soha, semmiből sem fogunk tanulni.
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2012. 05. 13. 21:51
Előzmény: #54  Törölt felhasználó
#57
Két gondolat:

1:
==

"...a magyar nemzet termékenységi rátája 1.2 – ez annyit jelent, hogy 2020-ra a beiskolázott gyerekek többsége már lovári nyelven is tud beszélni. Ennek a következménye az, hogy 2050-re messzemenő többségben lesznek hazánkban a lovári nyelven beszélők és akik magyarul akarnak beszélni az ötvenes és a hatvanas években, jól gondolják meg, hogy hol szólalnak meg... Nem magyar specialitás ez. Tanulmányoztam a kérdést; egész Európában 1,2 – 1,25 körül van a termékenységi ráta, kivéve Franciaországot. Ott 1,9, ami még mindig nem elegendő a társadalom fennmaradásához, de Franciaországba véletlenül beköltözött közben tíz millió mohamedán arab...

...2050-ben a parlamenti többség elrendeli a nép nyelvén való oktatást és a szülők a magyar nyelv tanulását választhatják heti két órában... Ha nem változtatjuk meg ezt az 1,2-es rátát, akkor semmit sem tudsz csinálni: ennek a civilizációnak vége van."

Bulányi György, piarista szerzetes, a XX.századi magyar katolicizmus egyik legnagyobb hatású alakja

2:
==
link
Törölt felhasználó 2012. 05. 13. 21:22
Előzmény: #8  szivacs
#56
Felfogjuk Szivacs. :-)
Az történik, hogy 2011.évben minden 4. gyermek, aki megszületett, a roma kisebbséghez tartozik.

Ez zajlik úgy kábépersacc.
Nem lesz itt gond a nyugdíjjal, mert mint olyan, 10-20 év múlva nem is létezik majd.
Törölt felhasználó 2012. 05. 13. 18:24
Előzmény: #54  Törölt felhasználó
#55
Ebben van valami! Ezen még el kell gondolkodnom.
Bár, elsőre kicsit tankönyvszagú ez.

Nekem úgy tűnik a meglévő ember-anyaggal sem tudnak mit kezdeni.
Törölt felhasználó 2012. 05. 13. 18:02
Előzmény: #50  Törölt felhasználó
#54
"Én csak lelkes érdeklődő vagyok, de egy okos szakember elmagyarázhatná, hogy egy olyan országban, ahol 12%-os a munkanélküliség miért kell erőltetni még több gyerek születését?! "

Azért nem korrekt ám amit írsz, ugyanis pár tényezőt elfelejtesz. Egyrészt a munkahelyeket is emberek teremtik, vállalkozók, ok persze a multik esetében külföldről teremtik a munkahelyet, de hazai vállalkozások is vannak. Másrészt a szakképzett munkaerő vonzza a beruházókat. Eltolcsyék pedig a középosztályról beszéltek, azt szeretnék ha a középosztály szülne sok gyereket. Ez teljesen logikus, mert a középosztály gyerekeinek több esélye van arra, hogy szakképzettek vagy diplomások legyenek, és több esélyük van arra is, hogy vállalkozóként munkát adjanak másoknak, mint egy borsodi putriban a cigánycsalád 8. gyerekének.

Tehát én az alapkoncepciót nem vitatom, esetleg lehetne ott, hogy inkább a középréteget kellene szélesíteni, de ezt most inkább hagyom.

Ellenben én a hogyanban kételkedem, mert ha ez a koncepció is olyan lesz mint a jelen gazdaságpolitikájuk, akkor nem sok jóra számíthatunk.

"Nem láttam statisztikát, de 50% fölé saccolom azon munkaképes lakosok számát, akik közvetve vagy közvetlenül, de állami pénzből élnek. Pl. munkanélküliek, start munkások, bürokraták, orvosok, tanárok, Közgépesek. "

Az orvosok, tanárok, stb. emlegetése azért faszság ilyen szempontból, mert valójában az is ugyanolyan szolgáltatás, mint a fodrász, csak az adófizetésen keresztül fizeted ki. Ha holnaptól fizetős oktatás és egészségügy lenne, akkor az állam rengeteget spórolna, azonban akkor éppen a csórók szívnák meg, mert nem tudnák kifizetni a gyereknek az oktatását, ha meg betegek, akkor a kezelést nem. Tehát az hogy a tanár a fizetését az államtól kapja, az egyáltalán nem a tanárért van, hanem a társadalomért, hogy mindenkinek jusson az oktatásból, nem csak annak aki ki tudja pengetni.
Törölt felhasználó 2012. 05. 13. 17:47
Előzmény: #36  szivacs
#53
Akkor tételesen nézzük csak:

"- Bérlakás támogatás, fecskeházak, gyermeket vállaló fiatalok lakhatási támogatása "

Bérlakás támogatás jó lenne, ha az használt lakásokra vonatkozna, mert lakás az van bőven az országban, csak egyrészt fizetőképes kereslet nincs, másrészt jogbiztonság nincs a bérbeadás területén. De ebből a "fecskelakás" szóból arra lehet következtetni, hogy néhány látványos bérlakópark épülne, haveri cég által, 3-szoros áron, szóval az a szokásos Fidesz beruházás.

"- Európai Uniós források felhasználása a gyermekes fiatal párok lakáshelyzetének támogatására "

Ez mondjuk igencsak kérdőjeles, hogy pontosan mit is értenek rajta.

"- a lakásvásárlási szocpol támogatás megvalósítása "

Attól függ, milyen formában gondolják, ha úgy mint a támogatott lakáshitelt, akkor nem tanultak az előzőből.

"- a kisgyermekes szülők részére gépkocsi vásárlás szocpol támogatás bevezetése "

Ez mondjuk vérlázító lenne, főleg a hazai helyzetet nézve, ahol a megélhetés alig van meg a legtöbb kisgyerekes családnak, cserébe a tehetősebb részüket egy luxuscikk, mert az autó az, vásárlásában támogatni adóból...

"- a több generációs családok közeli lakhatásának elősegítése, lakás és munkahely kapcsolata "

Tehát állami bérházat kap a vidéki nagymama Pesten, hogy el tudja vinni az óvodába az unokáját? Vagy ezt hogyan gondolják?

"- a vidéki, használaton kívüli, önkormányzati tulajdonban lévő telkek, házak felajánlása gyermekes fiatalok részére igen kedvezményes feltételekkel "

Először is munkahelyek kellenének ehhez, nem csak Budapesten!

Amúgy súlyos fenntartásaim csak az autós faszsággal szemben vannak, meg a fecskeházakkal ha ez alatt állami építkezést értenek.
Törölt felhasználó 2012. 05. 13. 17:36
Előzmény: #19  szivacs
#52
OFF:
A szociológia, andragógia, kommunikáció, szociális munkás, kulturális mediáció, stb., stb. szakokat rég 100%-ban önköltségessé kellett volna tenni, de pont a jogászt nem, amivel megtették.
Törölt felhasználó 2012. 05. 13. 17:33
Előzmény: #8  szivacs
#51
És akkor Matolcsy csettint egyet, és lesz sok gyerek, ugye? Először talán munkahelyek kellenének...
Törölt felhasználó 2012. 05. 13. 17:02
Előzmény: #1  Portfolio
#50
Én csak lelkes érdeklődő vagyok, de egy okos szakember elmagyarázhatná, hogy egy olyan országban, ahol 12%-os a munkanélküliség miért kell erőltetni még több gyerek születését?! Kiváltképp annak tükrében, hogy a dolgozó réteg nagy része is állami alkalmazott, és a verseny szférában dolgozók jelentős hányada is állami megrendelések után kap fizetést.

Nem láttam statisztikát, de 50% fölé saccolom azon munkaképes lakosok számát, akik közvetve vagy közvetlenül, de állami pénzből élnek. Pl. munkanélküliek, start munkások, bürokraták, orvosok, tanárok, Közgépesek.

A másik része, hogy minden vállalati beruházás a foglalkoztatás ellen van. Olyan technológiákat szeretnek bevezetni, amik csökkentik az élő munka arányát a termelésben.

Szerintem teljesen más irányból kellene megközelíteni ezt a nyugdíjkérdést, és valamilyen adóátrendezés lehetne a járható út.
Pl. vállalatoknál hatékonyság javító beruházások támogatása, ami alacsonyabb bérköltséget jelent, hatékonyabb termelést, és innen magasabb adót elvonni, a nyugdíjak biztosítására.

Ez csak egy ötlet, de a több gyerek szerintem zsákutca.
Törölt felhasználó 2012. 05. 10. 18:26
Törölt hozzászólás
#49
szivacs
szivacs 2012. 05. 10. 12:29
Előzmény: #43  szandokan
#48
2-t, de csak indirekt módon :-)
westy 2012. 05. 10. 11:58
#47
Talán mégiscsak jobb lenne, ha nem a matolcsi(a)k babyboommoznának.
Pláne nem ebben a korban !
szandokan 2012. 05. 10. 11:52
Előzmény: törölt hozzászólás
#46
bocs, de én hülye vagyok, ezért nem értem.. mit akar a szabadkőműves brigád ?
szivacs tervezett gyerekeit 500 millió alá csökkenteni ? :-))

mert én azt kérdeztem, hogy szivacs mit tesz a a születési ráta emelkedésért.. ha nem emlékeznél, hogy mire írtál..:-))
Törölt felhasználó 2012. 05. 10. 11:42
Előzmény: törölt hozzászólás
#45
Porti, ha ezt tudod, akkor azt is tudod, hogy nem fog menni...
Törölt felhasználó 2012. 05. 10. 11:37
Törölt hozzászólás
#44
szandokan 2012. 05. 10. 11:22
Előzmény: #8  szivacs
#43
"Mi kell még nektek ahhoz, hogy felfogjátok végre mi történik?"
Te pl. hány gyereket tervezel a következő 5 évben ?
(Mert remélem a project aktív tagja vagy..):-))
Törölt felhasználó 2012. 05. 10. 11:02
Törölt hozzászólás
#42
kata311
kata311 2012. 05. 10. 10:29
Előzmény: #37  watson
#41
ez volt a mai nap poénja.............:))

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek