Topiknyitó: Törölt felhasználó 2011. 05. 04. 17:02

Masterplast  

link



011. április 20.-tól Masterplast Nyrt. néven működik tovább a Masterplast Group Zrt., a váltás része a társaság középtávú stratégiájának. A vállalat az első negyedévben 13,1 millió eurós bevételt ért el, amely megfelel az előzetes terveknek.



Nyilvánosan működő részvénytársasággá alakult át 2011. április 20.-tól a Masterplast Group Zrt. A működési forma váltással együtt átalakult a vállalat legfelső vezetése is. Létrejött az Igazgatótanács, amely ellátja az igazgatóság és a felügyelőbizottság feladatait. Az Igazgatótanács elnöke Tibor Dávid, alelnöke pedig Ács Balázs. Létrejött az Audit bizottság is, amelyben az Igazgatótanács független tagjai - Bojár Gábor, Dr. Gara Iván, és Andrew Szőnyi - kaptak helyet.



"A jelenlegi átalakulás szerves része a vállalat középtávú stratégiájának" - jelentette ki a változással kapcsolatban Tibor Dávid, a Masterplast Nyrt. Igazgatótanácsának elnöke. "A cég fejlődése már évek óta ezen stratégia alapján történik, és amint elérkezettnek látjuk az időt újabb jelentős lépést teszünk a tőzsdei bevezetés irányába" - tette hozzá Tibor Dávid.



A Masterplast Nyrt. 2011. első negyedévében 13,125 millió eurós bevételt ért el, amely megegyezik az előzetes célkitűzésekkel, és csak minimális mértékben marad el az egy évvel korábbi, 13,302 millió eurós forgalomtól. "Elégedettek lehetünk az első három hónappal, hiszen annak ellenére, hogy az elmúlt évben végrehajtott racionalizálás miatt kevesebb leányvállalattal dolgoztunk, sikerült megismételni a tavalyi bevételt" - közölte az első három hónap eredményeivel kapcsolatban Tibor Dávid.



Háttérinformáció:

Az 1997-ben alapított Masterplast csoport a közép-kelet-európai régió egyik vezető építőanyag gyártó és forgalmazó vállalata. A cégcsoport 12 országban rendelkezik saját tulajdonú leányvállalattal. A vállalat 2010-es árbevétele 85,2 millió euró volt. A társaság 2008 óta tagja a Budapesti Értéktőzsde Tőzsdeképes Cégek Klubjának.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2012. 03. 23. 12:09
Előzmény: #19  xmann
#20
szerintem hagyjuk, nézz utána te mielőtt beszélsz..de többet nem vitázok, nincs miről és kész
xmann 2012. 03. 23. 11:12
Előzmény: #17  Törölt felhasználó
#19
Póni,

rossz hírem van.

A tőzsdei cégek nyereségadója és osztalékadója pont annyi mint a nem tőzsdei cégeké.

Mondjad, milyen adócsalásról tudsz még?

(csak zárójelben jegyzem meg hogy mielőtt az ember nyilatkozik valamiféle témáról előtte tájékozódjon, bár tudom, hogy a magyar politikusok is így csinálják)
Törölt felhasználó 2012. 03. 23. 10:47
Előzmény: #17  Törölt felhasználó
#18
csak mondjuk annyit, hogy valahol olvastam hogy valamelyik (talán az usa?, londoni?dax?) piacon kivágják a francba azokat a cégeket amelyek nem érnek el egy igen minimális közkéz forgalmat bizonyos idő alatt...
Törölt felhasználó 2012. 03. 23. 10:44
Előzmény: #16  xmann
#17
az hogy ha nem tőzsdei a cég akkor a nyereséget magasabb adóval tudja kiszedni, mintha tőzsdére jön és osztalékként adja magának....nyilvánvaló valami adót mindkét esetben fizet csak a tőzsdén kevesebb mint feleannyit....de, ezenkívül semmilyen tőzsdei műveletet nem végez, és 1 darabot sem ad közkézre....ja, végülis nem bűntény, mert kishazánkban mindenre van kiskapu ja. ugye lehet itt lopni csalni csak találd meg.
xmann 2012. 03. 23. 10:33
Előzmény: #15  Törölt felhasználó
#16
drága egyetlen okostojásom, meséld már el miféle tőzsdei adócsalásról van szó, hadd okosodjak ki.

Mit csalnak el szerinted, osztalékadót? nyereségadót? vagy mit????

nem kérdéses, hogy vannak olyan részvények amelyek azért jönnek a BÉT-re hogy elvegyék a kisbefektetők pénzét, de a masterplast pont nem tűnik ilyen cégnek.

Szóval várom a választ póni. Mi a csalás lényege?
Törölt felhasználó 2012. 03. 23. 10:16
Előzmény: #14  Törölt felhasználó
#15
na ezen cégek számára a tőzsde funkciója az adócsalás.....úgyhogy másnak okoskodj, mert szerintem te nem érted ezeket a dolgokat
Törölt felhasználó 2012. 03. 23. 10:15
Előzmény: #11  xmann
#14
ehhez nem kell érteni semmit te szerencsétlen, van vagy 5-6 cég a béten akik az életben nem adtak el egy darabot se közkézre csak pl. az osztalékért csalnak...ennyi
Törölt felhasználó 2012. 03. 23. 09:44
Előzmény: #12  Törölt felhasználó
#13
mennyiért vették az intézményiek?
Törölt felhasználó 2012. 03. 23. 09:38
Előzmény: #11  xmann
#12
Persze ... az intézményiek már azért diszkont áron lejegyeztek, hogy a megemelt árú lakossági jegyzés után indulhasson a borítás... 20-as P/E-ről indulna a buli. Irreális, természetesen...
xmann 2012. 03. 23. 09:34
Előzmény: #9  Törölt felhasználó
#11
buxolonak teljesen igaza van, a masterplast semmi rosszat nem tett eddig, hanem teljesen normálisan járt el. az hogy te nem érted a tőzsde funkcióját és működési mechanizmusát nem az ő bajuk
Törölt felhasználó 2012. 03. 23. 09:27
Előzmény: #9  Törölt felhasználó
#10
na látom már elindult vele a kereskedés...
Törölt felhasználó 2012. 03. 22. 19:09
Előzmény: #8  Törölt felhasználó
#9
nekem már nincsenek illúzióim a bétre jövő cégekkel kapcsolatban, egyetlen egyet nem ajánlanék befektetésre most....persze volt idő, de már régen...csakhogy mostmár normális cégek se jönnek még amik esetleg annak látszanak azok se, nem beszélve a tolvajpapírokról.....nade a másik véglet az a cég amely már hónapok óta itt van és nulla az összforgalma...bocs. bár legyen neked igazad én igazán betenném már a pénzem egy megbízható befektetést ajánló papírba
Törölt felhasználó 2012. 03. 22. 12:45
Előzmény: #7  Törölt felhasználó
#8
Előszőr nyrt.-vé alakultak és bejöttek a tőzsdére. Sikeres zártkörű részvénykibocsájtást hajtottak végre intézményi befektetőkkel, ez mindenképpen ígéretes, s egyáltalán nem azt mutatja, hogy csalók volnának - éppen ellenkezőleg! Csak idő kérdése, mikor kerülnek a piacra az első részvények, s onnantól megindulhat a kereskedés, a közkéz pedig lassan egyre nőni fog. Sztem szép tőzsdei pályafutás várhat a cégre.
Törölt felhasználó 2012. 03. 22. 12:34
Előzmény: #6  Törölt felhasználó
#7
főleg ha eladnának akár 1 darabot is közkézre...csalók ezek, mióta itt vannnak 1 darabos forgalmuk sem volt...
Törölt felhasználó 2012. 03. 22. 12:32
Előzmény: #5  Törölt felhasználó
#6
link

Jó lesz ez gyerekek.
Törölt felhasználó 2012. 03. 14. 17:48
Előzmény: #4  bronz
#5
link

Egyszer még jó lehet.
bronz 2011. 11. 12. 08:21
Előzmény: #3  bronz
#4
Tegyük hozzá, hogy ettől függetlenül én örülnék, ha BÉT-re jönnének.
A sok szar hulladék cég után (amiket az utóbbi időkben beengedtek, egyedül talán a Plotinus a normális közülük) végre egy normálisabb újonc.
bronz 2011. 11. 12. 08:18
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#3
Tudok pár műanyagos céget, akik 1-2 milliárd bevétel mellett érnek el 70-80 milla nyereséget évente, ami kb. reális is.

Itt 86 milliárdból évi 200 milla nyereség?
Nekem kevésnek tűnik konkurens, jóval kisebb cégekhez képest.
Törölt felhasználó 2011. 11. 11. 22:03
Előzmény: #1  Törölt felhasználó
#2
lassan időszerű lesz elővvenni ezt a témát.
és mivel ezt megtettem hozzáfűzök egy kis véleményt ezen céghez, a 2010-es beszámolója alapján.
jó kis bevezetés lesz ez...a tulajdonosainak.
magas bevétel(86milliárd) alacsony profit(200milla mérleg szerint) kedvezőtlen iparági környezet, jó pénzkererseti lehetőség...a tulajdonosoknak
kíváncsian várom a bevezetést.

Topik gazda

marklovassy
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek