Topiknyitó: Törölt felhasználó 2011. 01. 19. 22:47

Hajrá Viktor! Így tovább!  

Köszönöm Viktor a mai napot!

Most ne hátrálj meg!

Mindenki menjen a ,,,,

A gödör mélyén vagyunk,innen már felfelé

megyünk!

Veled vagyunk!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
commander8 2011. 01. 22. 17:48
Előzmény: #252  jumbo2
#280
Nos ugyan még nem olvastam végig, de annyi már lejött, hogy a szabályozás végrehajtását alapvetően a "Médiatanács" kontrollálja. Amelyről mint tudjuk egyrészt 9 évre van választva, vagyis legalább két választási ciklusra, másrészt pedig fideszes pártkatonákból áll. Azoktól meg az elmúlt 8 év tapasztalataiból kiindulva tudhatjuk, hogy mit várhatunk ha nem tetszik nekik valami.
Bevezetőül ennyi.
Törölt felhasználó 2011. 01. 22. 17:37
Előzmény: #269  Törölt felhasználó
#279
Példa:

Az ATV-ben Kálmán Olga gondol egyet, s hétfőtől műsorvezetés közben leveszi a melltartóját.
Ma még megbüntetné a média hatóság az ATV-t, mert nem megfelelő műsorsávban sugározták a műsort és nem tették ki a 18-as karikát.

De lehet, hogy a jövőben egyre természetesebb lesz az ilyenfajta műsorvezetés és a média hatóság is változtat az álláspontán, s csak a riport közbeni bugyilevételt kell már csak más műsorsávabn és 18-as karikával ellátni.

Mit mond a törvény?

Azt a műsorszámot, amely alkalmas a kiskorúak fizikai, szellemi vagy erkölcsi fejlődésének kedvezőtlen befolyásolására, különösen azáltal, hogy meghatározó eleme az erőszak, illetve a szexualitás közvetlen, naturális ábrázolása, az V. kategóriába kell sorolni. Az ilyen műsorszám minősítése: tizennyolc éven aluliak számára nem ajánlott.

Ugye érthető voltam.
Törölt felhasználó 2011. 01. 22. 17:24
Előzmény: #274  Törölt felhasználó
#278
már azt sem lehet tudni ...

alapesetben elkaszálhatja a törvényeket és sok oknál fogva .

de én azt is gyanítom , hogy amennyiben a az AB megsemmisíti a törvényt/eket , attól az még egyáltalán nem biztos hogy a kormány azt el fogja fogadni, ill. valamilyen formában ezeket a törvényeket hatályba fogja léptetni/hagyni, hiszen mind a mnyp mint a különadók részét képezik a költségvetési rendszernek --

pótköltségvetés készítése meg a lehetetlenséggel érne most fel , mivel nincs olyan ad hoc más pénzkészlet amiből fedezni tudna a fennállható űrt .. egyébként hazavágnánk magunkat

sztem erre/ezekre már megvan a forgatókönyve a kormánynak , hiszen kényszerhelyzet adódik egy számukra (és most már számunkra ! )is rossz AB döntés esetén.

vélszerint most már hagyni kéne a főbb ilyen olyan kritizáható módu döntéseket , viszont olyant pl. hogy a mnyp-be maradók az állami nyra is jogosultak legyenek továbbra is / hiszen fizetniük kell a nyjárulékot továbbra is/ azt a döntést és az ilyeneket amik nem borítanák az országot rommá - díjaznám az ab-től.
commander8 2011. 01. 22. 17:23
Előzmény: #273  jumbo2
#277
Mindazonáltal azért mindenképpen olyannak kell lenni, hogy azzal ne sérthessen semmilyen módon alapvető demokratikus értékeket.
commander8 2011. 01. 22. 17:20
Előzmény: #272  jumbo2
#276
Ja, akkor ez így nem volt igazán fair.
Akkor ennek megfelelően te sem tudod, mi mellett állsz ki, csak azért véded, mert Orbánék nevéhez fűződik.
Így van?
Egyébként a törvény neve: a
2010. évi CLXXXV. törvény
a médiaszolgáltatásokról és a tömegkommunikációról

Törölt felhasználó 2011. 01. 22. 17:20
Előzmény: #267  Törölt felhasználó
#275
Semelegességedet nem bizonyítottad,mert a szoclib.éra alatt nem emlékszem,hogy
genyáztál volna.
Ha arra a nénire gondolsz aki rendszeresen ott van a szoci.rendezvényeken,ő szerintem sem tudja mi az hogy nemzeti kultúrális örökség.Ez a helyzet.
Törölt felhasználó 2011. 01. 22. 17:08
Előzmény: #269  Törölt felhasználó
#274
Szerinted az AB hogyan dönt?
jumbo2 2011. 01. 22. 17:00
Előzmény: #269  Törölt felhasználó
#273
"a törvénynek olyannak kell lenni , hogy a törvény szövege mindenkor függetlenítse magát az alkalmazótól . "

Vannak még idealisták.
jumbo2 2011. 01. 22. 16:59
Előzmény: #270  commander8
#272
Nem olvastam. Minden törvényt el kellene olvasnom?

Én csak arra vagyok kíváncsi, hogy mi vele a gond konkrétan. Ugyanis még nem hallottam konkrétumot senkitől. Idézetet a törvényből pedig végképp nem.
commander8 2011. 01. 22. 16:52
Előzmény: #268  Törölt felhasználó
#271
Olvasok, olvasok.
commander8 2011. 01. 22. 16:51
Előzmény: #257  jumbo2
#270
Nem 175, hanem 89 oldal a word.-ben 12-es betűmérettel.
De még nem válaszoltál. Te elolvastad? Mi a száma?
Törölt felhasználó 2011. 01. 22. 16:51
Előzmény: #265  Törölt felhasználó
#269
nekem egyetlen egy , de nagyon fő kifogásom a m.törvénnyel szemben az volt/és maradt is ,hogy amikor a fidesz médiajogásza azt mondta hogy azt kell majd nézni hogy hogyan alkalmazzák majd a törvényt és kérte, hogy ne ítélkezzünk előre .

mai napig is fennálló válaszom erre :

a törvénynek olyannak kell lenni , hogy a törvény szövege mindenkor függetlenítse magát az alkalmazótól .

az alkalmazónak ne legyen ebben választási lehetősége .

ilyen helyzetben ( ...majd jól alkalmazom) ilyen alaptörvény alkotásánál ez nem egy megengedett lehetőség .
Törölt felhasználó 2011. 01. 22. 16:40
Előzmény: #264  commander8
#268
Vedd már fel az olvasó szemüvegedet! Tényleg személyeskedés nélkül kérlek!
Törölt felhasználó 2011. 01. 22. 16:40
Előzmény: #241  Törölt felhasználó
#267

akkor minek írsz ide , ráadásul mindjárt 4-t ?

én nem fogadok el mindent kritikátlanul , ha ez baj ,akkor vállalom .

a haza , magyarok az részemről történelmi magyarokat is ,ill. egy adott földrajzi helyet is jelent - nem keverném ide.

özv.papp gézánénak milyen a "nemzeti" (???)kultúrája ?

én mindig az egyetemes emberi kultúrát fogalmazom meg , és aszerint vonok értékítéletet ..

ha valaki genya , akkor az ha "nemzeti" -en genya , akkor attól még az genya -és ellentétes jelző esetén is igaz ez a tézis a részemről .

capiche ?
Törölt felhasználó 2011. 01. 22. 16:37
Előzmény: #263  Törölt felhasználó
#266
link
brüsszel nem kérdőjelezte meg levélben a
sajtószabadságot
Törölt felhasználó 2011. 01. 22. 16:35
Előzmény: #263  Törölt felhasználó
#265
link
Brüsszel nem kérdőjelezte meg levélben
a sajtószabadságot.
commander8 2011. 01. 22. 16:25
Előzmény: #254  Törölt felhasználó
#264
Már másnak is írtam, de sajnos neked is azt kell leírnom, hogy nem is vagy képes megérteni amit írtam, ennek megfelelően nem is várható el tőled, hogy értelmesen válaszolj. Még arra sem vagy képes, hogy egyáltalán belegondolj abba amit írtam Ez így esélytelen.
Törölt felhasználó 2011. 01. 22. 16:22
Előzmény: #258  jumbo2
#263
Köszi a wikipediáért!
Lássunk tisztán!
commander8 2011. 01. 22. 16:21
Előzmény: #257  jumbo2
#262
Miért kicsinyled le a képességeimet. Olvasni és jogot értelmezni tudok.
De nem adtál választ a kérdésemre. Te tudod, hogy mi mellett kardoskodsz, vagy csak egyszerűen azért hiszed el, hogy jó, mert Orbán mesterék alkották?
jumbo2 2011. 01. 22. 16:14
Előzmény: #260  jumbo2
#261
Szerencse, hogy a Hold már eltűnt :)

Topik gazda

ta-lidor
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek