Topiknyitó: Törölt felhasználó 2011. 01. 19. 22:47

Hajrá Viktor! Így tovább!  

Köszönöm Viktor a mai napot!

Most ne hátrálj meg!

Mindenki menjen a ,,,,

A gödör mélyén vagyunk,innen már felfelé

megyünk!

Veled vagyunk!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
exley 2011. 01. 22. 19:48
Előzmény: #308  Törölt felhasználó
#320
Orbán vagy?
commander8 2011. 01. 22. 19:47
Előzmény: #316  loliense
#319
Bocs. Most amikor újra elolvastam akkor vettem észre, hogy ironizáltál. Jól látom?
Törölt felhasználó 2011. 01. 22. 19:47
Törölt hozzászólás
#318
commander8 2011. 01. 22. 19:45
Előzmény: #316  loliense
#317
Akkor mindkettőtöknek mondom, (bár lehet, hogy a kettő egy).
Itt ebben a rendszerben is pofára fognak ejteni. Tudod miért? Mert abból vagy, akit akkor is, meg most is igen könnyű átverni.
Engedd meg nekem, hogy valamivel nagyobb élettapasztalatom van mint neked. Én a rendszerváltáskor 26 éves voltam, és akkor jöttem rá, hogy politikusnak hinni a lehető legnagyobb hibának számít.
loliense 2011. 01. 22. 19:34
Előzmény: #310  commander8
#316
Megválaszolom Puritán helyett.
5 évet éltem az előbbi rendszerben, az óvodában nem figyeltek ránk, mert 30 gyerekre csak 4 óvónéni jutott. Szüleim párttagok voltak, anyukám párttitkár 20 évig. Több mint 4 évet vártak a tanácsi lakásra és 3 évet az 1200-as ladára.Évente csak egyszer 1 hétre mehettünk ingyenesen a balatoni szot üdülőbe és kaját is csak napi 4-szer adtak.
Amikor nem a beígért színű ladát kapták meg anyuék, pedig adtak kenőpénzt, na akkor lett elegük az mszmp-ből.Most már nyugdíjasok és a lakáson kívül csak a balatoni nyaralójuk maradt meg, nekem csak egy lakást tudtak adni, meg egy suzukit.Egyetemre is csak protekcióval jutottam be!Elnyomták a családunkat és engem is.
Anyuék, engem mindig arra tanítottak, hogy lehetőleg ne hallgassak az eszemre, ne higgyek a szememnek és egyáltalán ne halljak meg semmit értelmeset.
Így szerettem bele Orbán Viktorba és így lett belőlem ősmagyar Fideszes okos lány.
commander8 2011. 01. 22. 19:19
Előzmény: #312  Törölt felhasználó
#315
Nem értem, hogy ezen mi a titkolni való.
Én nem az alapján ítélem meg a másikat, hogy fiú e vagy lány illetve, hogy mikor élt, a kérdés őszinte és ártatlan volt a részemről.
De most már kíváncsivá is tettél. Fiú vagy illetve leány?
Törölt felhasználó 2011. 01. 22. 19:17
Előzmény: #311  Törölt felhasználó
#314
Ne gondolj ilyen szörnyű dolgokra!

Oktatásra és a kultúra változására gondolok.

Mi történt az elmúlt 45+20 évben?
Észre sem vetted, vettétek!

Törölt felhasználó 2011. 01. 22. 19:15
Előzmény: #281  Törölt felhasználó
#313
"Csak a példa kedvéért.
Az AB alkotmányellenesnek minősítené azt a 4 fajta extra különadót.

Mi lenne a költségvetéssel?
Mit tehetne a kormány az államcsőd elkerülése, a gyors pénzszerzés érdekében?"

***
igen , most jelen pillanatokban már nem bal vagy jobboldalról szól ez , hanem az ország finanszírozhatóságáról -ezáltal a katasztrófa elkerüléséről - egyetértünk .

félig azt is értem hogy az AB jogosítványaiban változások kellenek .

kifogásom csak annyiban van , hogy nem így és nem ilyen módon , és ez vonatkozik mind az összes többi mostani változtatással , kivetéssel , korlátozással, elvonással kapcsolatosan .

a 2/3 felhatalmazást ne álcának és takarónak használják fel.
az egyoldalú erőpolitika ellen küzdött 1989 előtt orbán viktor is , és az elmúlt 8 év alatt is - most ugyanazt és ugyanúgy csinálja ráadásul még látványosabban és erőszakosabban , ami nagyon finoman szólva visszatetsző és ellenállást vált ki minden józan emberből - bármilyen cél érdekében teszi is ezt.

Törölt felhasználó 2011. 01. 22. 19:13
Előzmény: #310  commander8
#312
Nem akarom megmondani, ezért nem válaszoltam.

Még azt sem tudod, hogy fiú vagy lány a puritán?

Hazudni pedig nem szeretnék.
Törölt felhasználó 2011. 01. 22. 19:11
Előzmény: #308  Törölt felhasználó
#311
Átformálni? Esetleg táborokban, vagy demokratikusan csak lajtsromban nyilvántartva, megfelelő alkalmi retorziókkal? Lesznek majd tiszta fajú átformálok, és kétes eredetű átformálandók?
Ennek az átformálásnak komoly szakirodalma van, bár jelentős része orosz nyelven, az talán számotokra egy kissé zavaró lehet.
Persze, vannak használható forrásmunkák németül is...
commander8 2011. 01. 22. 19:09
Előzmény: #308  Törölt felhasználó
#310
Nem adtál választ a kérdésemre.
Mennyi ideig éltél az elmúlt rendszerben?
Törölt felhasználó 2011. 01. 22. 19:08
Törölt hozzászólás
#309
Törölt felhasználó 2011. 01. 22. 18:59
Előzmény: #306  exley
#308
Istenem, milyen emberek lettetek Ti mostani beírók!

Ez a 65 év teljesen megváltoztatott Titeket, szüleiteket, stb.

Lesz mit átformálni!
Törölt felhasználó 2011. 01. 22. 18:57
Előzmény: #303  Törölt felhasználó
#307
Róna Péter közgazdász, s nem média jogász. Amit ír az a szíve joga, mint ahogyan bárki másnak is.

"Orbán stílusa, és a demokráciaellenes lépések a nyugati demokráciában tényleg kivágja a biztosítékot, ha valaki tényeket meg magyarázatot vár, annak lövése sincs a nyugati gondolkodásmódról."

Akkor Magyarország - álláspontom szerint - nem kér az ilyen típusú nyugati gondolkodásmódból!!!

Számomra a tények és az ahhoz fűzött magyarázatok a legfontosabbak.

Ha ezekre sem tudunk hivatkozni, akkor ezek ott a szebbik oldalon mindig le fognak minket nézni, s mellettük másodrendűek leszünk.

Igenis, ha igazunkvan, akkor azt meg kell mondanunk, meg kell védenünk mindenkivel szemben!

Ekkor fognak csak igazából becsülni minket.
Máskülönben hülyének néznek, hogy ezt is megtehetjük a Magyarokkal!!!
exley 2011. 01. 22. 18:54
Előzmény: #302  exley
#306
Én Nyikata Hruscsov kariakatúráját láttam miniszterelnökünkben, azzal a különbséggel, hogy Nyikita mögött állt egy ütőképes interkontinentális ballisztikus ütőerő. Annó az ENSZ-ben őt is kioktaták volna, de kubában ott állomásozott a Szovjet elrettentő erő. Mi Miniszterelnökünk mögött csak egy lepukkadt kirabolt, kifosztott ország van.
commander8 2011. 01. 22. 18:53
Előzmény: #303  Törölt felhasználó
#305
Ennek aztán mondhatod. Ugyanúgy esélytelen, mint a többi. Amit Viktor és a sleppje kiböfögött, azt hajtják a végtelenségig, egészen addig, amíg az adott ügy le nem cseng.
Érvek, értelem, egyre távolabbi dimenziók.
Valahol elolvassák a félisten nyilatkozatát aztán megy a bégetés.
Törölt felhasználó 2011. 01. 22. 18:45
Előzmény: #295  Törölt felhasználó
#304
Technikai jellegű, nem pedig a szólás- és sajtószabadsággal összefüggő kérdéseket fogalmaz meg az Európai Bizottság levele.

Felejtsük el az általános kiejelentéseket, ugyanis ezekkel semmit nem lehet, s nem is tudnak tenni!

Hol vannak a konkrétumok, a sajtószabadságot sértő paragrafusokat kell felsorolni, s megindokolni, hogy azok miért sértik az EU normáit?

Ennyi és nem több!

EBESZ átadta az "ügyintézést" az Európai Bizottságnak, úgy hogy ők kiestek. Az AB-hez pedig mindenki fordulhat.

Ha olvastad volna az MSZP beadványát - meglepődtél volna, hogy mit írtak!
Gondolom, a többi sem írt különbet.
Törölt felhasználó 2011. 01. 22. 18:39
Előzmény: #295  Törölt felhasználó
#303
Róna Péter:

"...a kritikák súlyát és hosszabb távú jelentőségét mélyebb tényezők adják. Ha ugyanis a törvényt az Orbán kormány egész eddigi tevékenységének összefüggésében nézzük, nyilvánvalóvá válik, hogy nem (csak) a törvény betűje, szándéka, vagy az abból kiolvasható politikai irányzat verte ki a biztosítékot Európában, hanem az Orbán-kormány alapvető szellemisége.

Orbán és hívei meggyőződésével ellentétben ugyanis a modern világ nem a valóság kizárólagos birtoklásáról szól, hanem ellenkezőleg, az eltérő nézőpontok legszélesebb körű ütköztetése a modern kultúra és tudomány, a modern társadalmak meghatározó jellegzetessége, hogy aztán a legszélesebb konszenzus alakulhasson ki akörül, ami az ütközés próbáját kiállta, s elbukjon, ami nem. A cáfolás lehetőségének biztosítása a fejlődés, a tudás nélkülözhetetlen velejárója. Minden természettudós tudja és vallja, hogy a cáfolhatóság minden tudományos elmélet alapfeltétele. A cáfolás lehetőségének törvényen kívül helyezése útját állja a valóság felfedezéséhez fűződő minden reménynek és törekvésnek..." (Folytatódik még az interjú)

Nem tudom ki mondta először, de nagyon igaz:
"Rettenthetetlen hülyék kora jő"

Ami természetes következménye az autoriter rendszer melletti szervilizmusnak, a más vélemények hazaárulózásának.
Ez egyébként bárki számára nyilvánvaló, aki élt nyugati demokráciában, csak az nem érti, mi a problémájuk, aki nem élt az ő demokráciájukban.
Orbán stílusa, és a demokráciaellenes lépések a nyugati demokráciában tényleg kivágja a biztosítékot, ha valaki tényeket meg magyarázatot vár, annak lövése sincs a nyugati gondolkodásmódról. Drop, többször bizonyítottad már, amikor üdvözölsz bizonyos dolgokat, hogy az a fajta demokratikus gondolkodás tőled is idegen, így nem meglepő hogy nem érted az egészet.
exley 2011. 01. 22. 18:36
Előzmény: #298  Törölt felhasználó
#302
Megmondom mi lesz, a felnövekvő fiatal nemzedék elsöpri ezeket a konzervatív postkommunistákat.
commander8 2011. 01. 22. 18:35
Előzmény: #299  Törölt felhasználó
#301
Mennyi ideig?

Topik gazda

ta-lidor
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek