Topikgazda: exley 2009. 04. 16. 16:14

Kiszivárgott Bajnai prezentációja: komoly megszorítások jönnek 2010-ben  

Ugrás a cikkhez
Az új kormánynak a gazdasági világválság ördögi körének (lassú növekedés, bizalomhiány, egyensúlytalanság) minden elemét támadni kell, ennek során egyszerre van szükség az államadósság pálya gyors kiigazítására, a gazdaság potenciális növekedésének...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=113553
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2009. 04. 21. 14:25
Előzmény: #119  Törölt felhasználó
#120
Miért gondolod, hogy benzinnel próbálkozna? Utána meg azt írod, hogy a fidesznek nincsen programja.

Hadd ne ájuljak el a Bajnai-program hallatán. Teljes gázfröccsel nekimentek a falnak, totálkáros lett a járgány, majdnem meghaltunk mindannyian. Majd pedig elmondják, hogy hogy is kell autót vezetni (a tankönyvi leírásoknak megfelelően). Szerintem lassan le lehetne vonni így 20 év demokrácia után azt a következtetést, hogy a politikában nem a duma, hanem az elért eredmények számítanak. 12 hónap alatt pedig ezt nem igen fogja tudni bizonyítani Bajnai. Megint marad a duma...
Törölt felhasználó 2009. 04. 21. 14:14
Előzmény: #116  Törölt felhasználó
#119
Gyem!
Ha belegondolsz, az ellenzék nem is nagyon akarja,hogy előrehozott választások legyenek.....
Tudom,a Parlamentet már többször akarták feloszlatni, de ez is csak egy része annak a politikai színjátéknak ami most folyik.Tehették ezt abban a biztos tudatban, hogy az SZDSZ úgyis támogatni fogja az MSZP-t a hatalom megtartásában.
Amúgy pedig feltehetik a kezüket: "mi mindent megpróbáltunk!"
De ez csak vicc!

A tűzoltók vízzel, habbal, CO2-vel oltanak, de egy sincs olyan hülye,hogy benzinnek próbálkozzon.
Az a Békessy, akit nem régen hozott az ellenzék példának -mármint,hogy Ő is ellenzi az MSZP gazdasági intézkedéseit és Gy.F. tevékenységét- tegnap csak elismerássel beszélt a Bajnai tervezett intézkedéseiről.

Szerintem a Fidesz és O.V. terveit is szívesen értékelte volna, de nem volt mit! :-)
Törölt felhasználó 2009. 04. 21. 14:12
Előzmény: #116  Törölt felhasználó
#118
intenzív munkahelyteremtés.... jó lett volna sok lóvét beleinvesztálni a munkahelyteremtésekbe, most meg akkor még azokat is elküldeni... mert mit dolgoztak volan, ha a munkájuk iránt nincs kereslet??? a meglévő munkahelyek száma is soknak bizonyul a jelenlegi helyzetben, ezért vannak a leépítések... nincs kereslet a munka által megtermelt javakra JELENLEG...
Törölt felhasználó 2009. 04. 21. 14:12
Előzmény: #114  Törölt felhasználó
#117
Itt nem az a kérdés, hogy ki hányszor állított valótlant. Pragmatikusan nem is az, hogy melyik pártban hány ember volt mszmp tag (bár néhány millió választónak erről is van véleménye). Még csak az sem, hogy melyik párt mögött vannak korrupciós ügyek.

A kérdés egyedül az, hogy egy olyan párt, amely nyolc éven keresztül szavazatok vásárlására fordította az ország által megtermelt és a hitelezőktől felvett forrásokat, annak hogyan lehet elhinni, hogy ezt követően nem fog így tenni?

A fidesz ezt az országgal szembeni bűntettet nem követte el 2002-ben. Talán ezért (is) vesztett akkor.
Törölt felhasználó 2009. 04. 21. 14:03
Előzmény: #113  Törölt felhasználó
#116
Ha jól emlékszem, a fidesz legfontosabb gazdaságpolitikai programpontja 2006-ban a 10 százalékpontos járulékcsökkentés és az intenzív munkahelyteremtés volt. Ismerős, ugye?

A válságot már késő (lehetetlen) kezelni, most már csak tüzet oltani lehet. Az a kérdés, hogy 6, 8, vagy 10 százalékos GDP visszaesés lesz.

Szóval az a javaslatod, hogy mivel más sem tudna feltehetően mást tenni, mint tüzet oltani, ezért inkább maradjon az hatalmon, aki a tüzet okozta?
szivacs
szivacs 2009. 04. 21. 14:00
Előzmény: #114  Törölt felhasználó
#115
OK, ez MŰKÖDIK !!!!
"A szakértők azt tanácsolták a "titkos megbízóknak", hogy bátorítani kell a széthúzást, a megosztottságot, a szeparatizmust. ... Egy francia mezőgazdasági szakember hallgatva egy jobboldali és egy baloldali érzelmű parasztszövetség vitáját, így kiáltott fel: mit számít, hogy bal- vagy jobb-oldali parasztok vagytok-e? Hiszen hamarosan egyáltalán nem lesztek!" link
Törölt felhasználó 2009. 04. 21. 13:52
Előzmény: #110  Törölt felhasználó
#114
de megint úgy beszélsz, mintha csak az mszp játszana politikát, és a fidesz soha semmilyen keretek között nem próbálta volna meg befolyásolni a választók döntéseit... illetve, nem állítottak még sohasem valótlant???
Törölt felhasználó 2009. 04. 21. 13:49
Előzmény: #111  Törölt felhasználó
#113
hát a fidesz milyen intézkedésekkel kezelte volna a világválság magyarországi hatásait, ha netán ők a kormánypárt?
Törölt felhasználó 2009. 04. 21. 13:49
Előzmény: #107  hill
#112
Hill!
Azért nyújtottak be bizalmatlansági indítványt, mert így tudták törvényesen megakadályozni a rendkívüli választásokat.
Be kell látnod, ügyesen csinálták! (még ha nem is tetszik az eljárás,de alkotmányos!)
O.V. meg csak pityereg a kispadon és játsza a dúrcásat. Melleselg nagy bunkóság volt részéről, hogy nem gratulált az új miniszterelnöknek!
Nem csodálkozom rajta: emelt fővek veszteni csak nagy emberek tudnak! :-)
Törölt felhasználó 2009. 04. 21. 13:47
Előzmény: #96  Törölt felhasználó
#111
"kérlek villants tényeket, melyek alátámasztják, hogy a fidesz sokkal jobb eredmény tudott volna felmutatni a világválság közepén..."

Ez a kérés logikailag megállja a helyét szerinted? :)))

Törölt felhasználó 2009. 04. 21. 13:45
Előzmény: #96  Törölt felhasználó
#110
2002-ben elaltatták és már akkor átkúrták a FIDESZ-t.
A közvélemény kutatók talán egyöntetűen FIDESZ győzelmet jósoltak, még a választás előestéjén is.
A média riogatott a MIÉP-pel, hogy milyen csúf világ lesz, ha bejut és szövetkezik a FIDESZ-szel.
A vízcsapból is Kövér akasztós dumáját lehetett hallani, ami szvsz. nem volt annyira veszélyes, mint amilyennek feltüntették, mert egy szövegkörnyezetből kiragadtak egy mondatot.

2006-ban részben magának köszönheti a FIDESZ, hogy nem ők lettek a kormánypárt.
Azzal. hogy "rosszabbul élünk" megtagadtattak volna az emberek életéből 4 évet, ami még ha igaz is, nem elfogadható az üzenete.
A média itt is belenyúlt a választók tudatformálásába, mert még a kevesek által olvasott gazdasági lapokban sem kapott eléggé hangsúlyos formát, hogy az osztogatás hová vezethet.
A kereskedelmi tévék a szerintük pártatlanságukkal, egyértelműen az MSZP/SZDSZ mögé álltak.
Törölt felhasználó 2009. 04. 21. 13:41
Előzmény: #106  Törölt felhasználó
#109
én nem esek senki torkának... csak az mondta, hogy "nekünk". én kérdezem,h neki mit kúrt el. én a saját részemről tudok nyilatkozni, érdekelne, hogy neki ez miben nyílvánul meg!
Törölt felhasználó 2009. 04. 21. 13:41
Előzmény: #107  hill
#108
egyértelmű, hoyg miért ment... mert a pártérdekek ezt diktálták, én az mszp-t is leszólom, ha épp arról van szó... szerinted miért mondtam, hogy az mszp "kúrta el" a köv választásokat (az ő szemszögükből nézve)
hill 2009. 04. 21. 13:35
Előzmény: #102  Törölt felhasználó
#107
"én nem is az mszp-hez húzok. csak azt nem értem, hogy hogy lehet valaki olyan elvakult" Látom én , hogy nem oda húzol:)) teljesen igazad van, szidd is ezt a szemét O. V-t, az Mszp-ről meg ne mondj semmit, hiszen tényleg annyira jók. Meglehet itt abból élni , hogy nem a fennálló kormányt szidjuk, hanem az előzőt már 7 éve.!!!
Azért még valami mindig nem világos, léccci magyarázd máá el. Miért kellett most gyurcsinak elmennie?? Véletlenül nem a saját pártja nyújtott be egy k.biz. indítványt ellene?? Vagy ez a Fidesz volt? áááá meg van ZOrbán volt. Sőt a Zorbán nevezte ki a volt Kft. társát is strómannak.:)) na erre varrjá gombot.
Törölt felhasználó 2009. 04. 21. 13:34
Előzmény: #105  Törölt felhasználó
#106
Csak csendesen jegyezném meg, hogy a személyeskedést kerülni kellene: egyrész nem old meg semmit, másrészt ha elfogytak az érvek, abba kell hagyni.
Egymás torkának esni teljesen felesleges. (még virtuálisan is!)
Törölt felhasználó 2009. 04. 21. 13:19
Előzmény: #104  mondoka
#105
neked mit kúrt el?
mondoka 2009. 04. 21. 13:17
Előzmény: #102  Törölt felhasználó
#104
"hanem az mszp "kúrta el" saját magának... ennyi... "

-Meg nekünk!
Tényleg csak ennyi...
szivacs
szivacs 2009. 04. 21. 13:11
Előzmény: #101  hill
#103
Hát igen, van aki még emlékszik pl., hogy "ez az adócsökkentés kormánya" még törvény is volt rá amit egyhangúlag megszavazott az mszp frakció és "visszahozták a sz.ból a választást", aztán meg egyhangúlag leszavazták saját törvényüket. link "ki gépen száll fölébe, annak csak szavazógép a nép..." ...húú de kín....bocsi!
Törölt felhasználó 2009. 04. 21. 13:06
Előzmény: #101  hill
#102
én nem is az mszp-hez húzok. csak azt nem értem, hogy hogy lehet valaki olyan elvakult, hogy az hiszi, hogy itt valamelyik párt is a nép érdekeit foja szolgálni, és isteníti őket, hogy majd ők.... még most is fenntartom azt, hogy ha ők annyira jók lettek volna, akkor a 2002-es választások eredménye másmilyen lett volna... de a választópolgárok többsége úgy látta, hogy nem váltották be a hozzájuk fűzött reményeket, illetve 2006-ban sem gondolták úgy, ismét őket kéne hatalomra juttatni...

és úgy gondolom, hogy nem orbánék nyerik meg a 2010-es választást, hanem az mszp "kúrta el" saját magának... ennyi...

most leszögezném, és máskor is megtettem, én egyik párthoz sem húzok, hanem megpróbálom a magam szemszögéből vizsgálni a dolgokat, és magamnak ezt tudom leszűrni...
hill 2009. 04. 21. 12:58
Előzmény: #95  Törölt felhasználó
#101
Erre igazán én sem tudom a választ:)
talán válaszoljon nagy barátod " 4 éve nem csinálunk semmit, amit ellehetett elkúrtuk"
Hogy mégis miért lehettek ennyi ideig hatalmon?? Mint most is bebizonyosodott az Alkotmányunkkal kis gondok vannak, nem a népakaratot tükrözik, képviselőket nem lehet visszahívni, sőt azok elvtelenül pártérdekre kell hogy szavazzanak. Még mondanék más okot is ha elfogadnád :)) Egy fórumozó pl itt nyilatkozta " én még akkor csak 6 éves voltam" de mégis beleüti az orrát olyan dolgokba melyről igazán nem is tudhat. Politizál a csávó, és fogalma sincs, hogy mi-miért történik. Kb ezért maradhatott az Mszp 7 éve már hatalmon.

Topik gazda

exley
3 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek