Topiknyitó: pampa 2017. 10. 25. 08:47

VÁLASZTÁS 2018  

MINDENKI ELFORDULT VONA IDENTITÁSÁT VESZTETT PÁRTJÁTÓL
MA MÁR A CORVIN KÖZ IS TÚL NAGY A JOBBIK SZIMPATIZÁNSAI SZÁMÁRA
Gabay Dorka
Nehéz helyzetbe került a Jobbik, a néppártosodási folyamat következtében a radikális szavazói és értelmiségi támogatói elhagyják, miközben belső feszültségek is gondot okoznak. A liberális és baloldali szavazóknak tett gesztusok sem segítettek a párt támogatottságának növelésében.
http://magyaridok.hu/belfold/mindenki-elfordult-vona-identitasat-vesztett-partjatol-2378080/
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
madxa 2018. 02. 12. 14:51
Előzmény: #97  bigyula
#100

Peterbond 2018. 02. 12. 14:44
Előzmény: #89  1378
#99
Es mibe tartana mellette megkovetelni hogy ne lopjanak ilyen pofatlanul? Vagy a tanari fizetes feltetele a rokonsag milliardpkkal kitomese? Amugy ugyanigy elnezoek voltak a fidesz hivek 4-5 eve is amikor a fizuk semmit se nottek. Most is az EU tagsag miatt kell emelnie a cegeknek mert kulonben kulfoldre mennenek az emberek. A vilaggaudasag novekedese miatt van keret amibol persze le tuddnak ok is nagyobbat csipni maguknak. Te meg azt hiszed Orban egymaga emelte meg a bereket. Megneztem volna kevesbe tamogato kornyezetben mennyire ment volna. De hisz itt van alug 3 evvel ezelotti allapot. Akkor mar 8 eve stagnalt a kozalkalnazottibertabla. Most is 140 vs 220 az 55% novekedes 10 ev alatt. Az inflacio meg volt 33% 10 ev alatt.
Törölt felhasználó 2018. 02. 12. 14:34
Előzmény: #97  bigyula
#98
Én is láttam, tanúsíthatom.
bigyula 2018. 02. 12. 14:28
Előzmény: #94  madxa
#97
Tegnap volt a híradóban (RTL), hogy amíg a Közgép volt a többségi tulajdonos, addig 2 db (KETTŐ DARAB) világításos közbeszerzést nyert a cég, és miután a Közgép kiszállt, tíz fölötti volt a nyert közbeszerzések száma. De biztos Simicska azzal a kettővel simlizett, Tiborc meg a több mint tízzel nem... Kár, hogy az OLAF jelentésben 17 van említve...
Peterbond 2018. 02. 12. 14:27
Előzmény: #94  madxa
#96
Resztulajdonos. Vagy Tiborcz urral csak barati kedvtelesbol egyeztetett a kozvilagitasi fejlesztesrol? Azert a kozgep volt a tobbsegi tulaj mert Tiborcz urnak nem volt tokeje. A 8 millios arbevetelu ceg 2 ev alatt 2-3 milliardossa notte ki magat. Azota Tiborcz urnak mar telik kastelyra.
De persze ezt is mind Simicskara akarjak kenni meg mostmar mindenki a magyar kampany miatt cselekszik. Ensz EU Soros mind szegeny Orbant akarja megbuktatni. Az amcsi elnokvalasztast nem akartak ennyien befolyasolni mint a magyar valasztasokat.
deszcsakafi 2018. 02. 12. 14:15
Törölt hozzászólás
#95
madxa 2018. 02. 12. 14:13
Előzmény: #91  madxa
#94
"Lázár: A Közgép volt az Elios tulajdonosa, övé a felelősség is
.
MTI, 2018. 02. 12. 13:59
.
Az Elios Innovatív Zrt. ügyében született OLAF-jelentés (Európai Csalás Elleni Hivatal) nyilvánosságra hozatalának időpontja és módja egy politikai akció része – közölte a Miniszterelnökséget vezető miniszter hétfőn Hódmezővásárhelyen.
Az OLAF-jelentés időzítése nem volt véletlen, kizárólag a kampánynak szól – mondta Lázár János sajtótájékoztatón.
.
Hozzátette: a hódmezővásárhelyi közvilágítás-fejlesztés befejezése után hét-nyolc évvel az ügy a választási kampány miatt került elő, kizárólag azért foglalkoznak vele, mert a miniszterelnököt akarják belekeverni.
A hódmezővásárhelyi közvilágítási rendszer – az országban elsőként megvalósított – korszerűsítése kiválóan működő, a város számára energiamegtakarítást hozó, a lakosság számára jobb megvilágítást eredményező fejlesztés, melyre büszke lehet az önkormányzat – hangsúlyozta a politikus.
.
Lázár János felidézte, polgármestersége idején Hódmezővásárhelyen 2008-ban 6700 közvilágítást szolgáló lámpatest működött. Az évente 100 millió forintba kerülő rendszer korszerűsítésétől a Démász elzárkózott. A Bajnai-kormány pályázata nyitott utat a fejlesztés előtt, amely a technológia megválasztását az önkormányzatokra bízta.
Ekkor nem volt olyan cég, amely az országban korábban közterületen ledes közvilágítás-korszerűsítést valósított volna meg. A közbeszerzésen hárman indultak, köztük a Tungsram-Schréder Zrt. mintegy 800 millió forintos árajánlatával, az önkormányzat pedig a jelenleg Elios Innovatív Zrt.-nek hívott cég 577 millió forintos pályázatát fogadta el – ismertette a miniszter.
A nyertes vállalkozás beszállítójaként a ledes lámpatesteket a Tungsram gyártotta 340 millió forintért, ezzel a város jól járt – hangsúlyozta a politikus, hozzátéve: a tendert a közbeszerzési hatóság is vizsgálta.
A hódmezővásárhelyi közvilágítás korszerűsítéséről igazságügyi szakértői jelentés készült, melyet az önkormányzat a honlapján nyilvánosságra hoz – tudatta a miniszter.
Az OLAF tavaly decemberben nyolc pontból álló technikai észrevételsort közölt az önkormányzattal, melyek a végső jelentésben nem szerepelnek. A teljes jelentésben felvetett – más településeket érintő – szabálysértések gyanújának egyik részéről az ügyészségnek, másik feléről az Európai Bizottságnak kell döntenie – mondta a politikus.
Lázár János hangsúlyozta: a vizsgált időszakban a Közgép volt a cég tulajdonosa, és így – amennyiben az Európai Bizottság nettó korrekcióról dönt – a felelősséget is neki kell vállalnia."
Törölt felhasználó 2018. 02. 11. 13:55
Előzmény: #92  1378
#93
100 ezer .van olyan lámpa ami sose ég ki,
1378 2018. 02. 11. 13:40
Előzmény: #88  Peterbond
#92
Egyébként ha olvastad az olaf jelentést, abban az is van, hogy dokumentumot hamisítottak, hogy 60000 ezer helyett 100000 órát bír egy általuk felszerelt lámpa.
Rá is ugrott baloldal, hogy ilyen lámpa akkor még nem is volt. Ha jól emlékszem a siemens meg egy másik cég már jelezte ők már akkor a 100000 lámpát adták.
Szóval gyenge a jelentés.
madxa 2018. 02. 11. 13:17
Előzmény: #89  1378
#91
+
1378 2018. 02. 11. 13:16
Előzmény: #87  _Bekre_Pal_
#90
Ez a most is élő dolgokat mutatja, ami már lezárult az nincs benne.
1378 2018. 02. 11. 13:13
Előzmény: #84  Peterbond
#89
Hát talán azért vagyunk elnézőbbek, mert nővérem alsó tagozatos tanárnőként 10 éve osztályfőnökként 140 nettót vitt haza, most 220-t. A szomszédnál három gyerekkel nem fizet már semmilyen adót egyik szülő sem. A gyerekem most jelentkezett egyetemre, már ingyenes a felvételi. Rokon katás vállalkozó lett havi 120-t takarít meg vele.
Sokan jól jártak a változtatásokkal. Vannak akik rosszul. Mtv változás egyedül élő nő, elvettek tőle egy csomó pótlékot a francba kívánja őket.
A legtöbb ember a saját magán érzett változás következményekén szavaz.
Példa: Emberke szídja nem orbánt ezerrel, megkérdem kire fog szavazni, ő inkább kimegy rágyújt. Kérdem feleségét rosszat mondtam? Azt mondja az asszony, természetesen a fideszre fogunk szavazni, mert nem akarunk a gyerekeinknek rosszat, csak ezt rosszul viseli a férjem.
Peterbond 2018. 02. 11. 13:11
Előzmény: #85  1378
#88
Akkor 2010-től újra tulaj. minimális pénzzel ( ha jól emlékszem ez a green holdingos cucc akkor az Átlátszó cikkből 22 millióval 22% részesedéssel ). Megcsinálja a cég a csalást. Ő felveszi a 22% részesedés alapján a pár 100 millióját az évek alatt. Akkor pont úgy van ahogy mondtam. Közgép pénzből és Miniszterelnöki kapcsolatból csináltak szép kis vagyont a Tiborcz gyereknek. Részemről ennyi. Felőlem annyira keveritek bele Simicskát amennyire akarjátok. Én akkor is savaztam amikor Fideszes volt nem csak a Geci-gate után mint a legtöbb Fideszes aki ENGEM basztatott hogy miért bántom szegény embert. Pont úgy ahogy most védik Mészárost, Rogánt vagy Tiborczot. Most meg ők a legnagyobb Simicskát sarazók csak hogy mentegessék a Fidesz palántákat.
Majd jó lesz 5 év múlva nézni ha esetleg Mészáros vagy Tiborcz esik ki a pixisből hogy fordulnak megint 180 fokot ezek az emberek.
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2018. 02. 11. 13:10
Előzmény: #85  1378
#87
https://www.e-cegjegyzek.hu/?cegadatlap/0110046445/TaroltCegkivonat
katt nem vagyok robot
egyébként kurva mindegy, a strómanságot se ma találták fel, még jó, hogy nincs benne névileg
Peterbond 2018. 02. 11. 13:06
Előzmény: #80  1378
#86
Orbán Ráchel azt mondta ők saját lábon állnak.
Igaz Szíjgyártót is a család támogatta. Csak arra nem emlékezett hogy most 10-20 vagy 30 milliót adtak neki.
Szóval Tivborcznak is a Kastélyra valót az amerikai nagybácsi dobta össze. Csak akkor esetleg meg is lehetne azt nevezni. Mert eddig az ilyen Elios Cégek hasznát hozták fel hogy onnan van pénze Kastélyra. Akkor most mégis a fizujából spórolta össze mert az Eliosnál ő ott se volt?
1378 2018. 02. 11. 13:04
Előzmény: #78  Peterbond
#85
Hát a fizetett cégnyilvántartásból  kilinkelni szerintem nem lehet, de a lényeg. Az 50% tulajdonrészt eladta. Majd 2010 körül visszament kisebbségi tulajdonosnak. Azt egy szóval nem irtam, hogy a csalás miatt vizsgált időszakban nem volt részesedése, csak azt, hogy nem ő volt a főtulaj, meg az igazgató stb.
Peterbond 2018. 02. 11. 13:03
Előzmény: #67  1378
#84
Na akkor kérdem én. Ha akkor ez baj volt és elzavartuk a szocikat ezért akkor most miért is nem gond?
Én anno azért szavaztam a Fideszre mert az ilyen dolgok zavartak. csak most hogy a Fidesz csinálja én nem fordultam a széllel és most is felemlegetem. A többi fideszes meg mostmár nagyon elnéző lett ( á hagyjuk minden politikus lop. meg a szocik is loptak milliókat ).
Amúgy kérdem adott példádban Szoci képvielő hány milliárdot tett zsebbe? Mert most mi 2-3000 millióról beszélünk nem 10-20-30-50 milliókról. Ezek nem Nokiás Dobozok mert még arannyal tömve se férne el ennyi pénz bennük.
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2018. 02. 11. 13:02
Előzmény: #82  1378
#83
én kedvelem, mert most is kijelzi, hogy van vitaképtelen olvasóm, akinek cseszem az idegeit mert nem viseli el a véleménykülönbséget.
.
nagyon informatív eszköz. ilyenkor amúgy szokott lenni 10% esély arra, hogy van valami gerince és felszólításra kijön a fényre.
1378 2018. 02. 11. 13:00
Előzmény: #79  _Bekre_Pal_
#82
ezt a hülye plusz minuszt már régen törölhette volna a pf. semmi értelme. Értelmes ember úgysem használja.
Ebéd:))))))
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2018. 02. 11. 13:00
Előzmény: #80  1378
#81
akkor ezt a győző bá fizette? a bányájából mondjuk telik rá, nem kétséges. az is egy szép biznisz

Topik gazda

pampa
3 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek