Topiknyitó: Portfolio 2014. 04. 26. 09:16

Újraszámolhatják a devizahiteleket  

Ugrás a cikkhez
A kilakoltatási moratórium meghosszabbításáról a májusi alakuló ülésen szavazhat az Országgyűlés - mondta Rétvári Bence a Magyar Nemzetnek. A Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium (KIM) államtitkára a lap szombati cikke szerint közölte: a...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=198292
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2014. 05. 10. 16:35
Előzmény: #17  szivacs
#20
most tócsni a növekedésit reklámozza mindenütt, pl. simicska minden néhányadik plakáthelyén

csak reménykedek, hogy a reklámok hatására még nem szaladtál el növekedési hitelért
gyula1971
gyula1971 2014. 05. 10. 16:15
Előzmény: #18  Törölt felhasználó
#19

A hétfőn várható törvény különlegessége, hogy a kilakoltatási moratóriumot határidő nélkül hosszabbítanák meg. Rogán szerint ezzel arra kényszerítik a bankokat, hogy a devizahitelek ügyét rendezzék. A korábbi tapasztalatok azt mutatják, hogy ez akár hatékony módszer is lehet.
Törölt felhasználó 2014. 04. 28. 10:10
Előzmény: #17  szivacs
#18
"Nem nézhettél tv-t és nem hallgathattál rádiót 5 percig anélkül, hogy ne a hitelfelvételt reklámozták volna."

Meg mosóport, gombaelleni kenőcsöt, fejfájás csillapítót, joghurtot, autót... Egyiket se vettem reklám alapján.

Te vettél gomba krémet?
szivacs
szivacs 2014. 04. 28. 10:08
Előzmény: #15  Törölt felhasználó
#17
Emlékszel még a hitel reklámokra?
Nem nézhettél tv-t és nem hallgathattál rádiót 5 percig anélkül, hogy ne a hitelfelvételt reklámozták volna.
"éjsötétség van a köcsönfelvevők jelentős részének a fejében" - Na pont ezeket akarták a direkt az éjsötétekre hangolt "stipistopis" meg "papapapás" bankhitel reklámokkal megcélozni a marketingesek.
Eredményesek voltak, megtalálták őket!
Még annak is adtak hitelt, aki nem is gondolt rá, hogy például hitelre vegye az autót, mert drágábban adták, ha azonnal kifizetted, mint ha hitelt vettél fel rá!
Akik pedig kitalálták és elkezdték szórni az önrész nélküli meg jövedelemigazolás nélküli hitelnyújtást, na azok is éjsötétek voltak vagy szellemileg vagy erkölcsileg - döntsd el!
Törölt felhasználó 2014. 04. 27. 21:50
Előzmény: #15  Törölt felhasználó
#16
Sajnos ez tényleg durva és ijesztő. Regóta mondom, hogy a közgazdasági/pénzügyi alapoknak kötelező tárgyaknak kellene lenniük az alap közoktatásban. Persze akkor kevésbé lehetne hazudozni a tömegeknek...
Törölt felhasználó 2014. 04. 27. 21:47
Előzmény: #14  Törölt felhasználó
#15
Nagyon remélem, hogy a jövőben sokkal szigorúbban fogják végezni a bankok a hitelezést, mert az valami eszméletlen, hogy mekkora éjsötétség van a köcsönfelvevők jelentős részének a fejében !
Törölt felhasználó 2014. 04. 27. 21:41
Előzmény: #11  gyula1971
#14
"Én egy megállapodást, egy magán-szerződést kötöttem a Bankkal a Bank akkori hatályos feltételei alapján, melyet a Bank helybenhagyott."

Egy magán szerződésben szándékosan, amyagi haszonért valótlan adatot tüntettél fel, megtévesztve ezzel a másik felet. Ez akár a csalást is kimerítheti, ami bűncselekmény.

De ha nem is bűncselekmény, csak szabálysértés, akkor sincs kurvára igazad.
Törölt felhasználó 2014. 04. 27. 20:09
Előzmény: #11  gyula1971
#13
"Sittre csak bűncselekmény elkövetésével lehet kerülni, szabálysértéssel sem."

Amíg a bank nem tudja igazolni hogy kára keletkezett, addig szabálysértés.
Ha kárt tud bizonyítani bűncselekmény.
Nézz utána mikor lesz az okirat hamisításból csalás.

csendben 2014. 04. 27. 20:07
Előzmény: #10  gyula1971
#12
Teljesen mindegy,hogy most,vagy akkor nem mondtál igazat!

Ennyi...
gyula1971
gyula1971 2014. 04. 27. 16:37
Előzmény: #7  Törölt felhasználó
#11
Sittre csak bűncselekmény elkövetésével lehet kerülni, szabálysértéssel sem.

Én egy megállapodást, egy magán-szerződést kötöttem a Bankkal a Bank akkori hatályos feltételei alapján, melyet a Bank helybenhagyott.
gyula1971
gyula1971 2014. 04. 27. 16:35
Előzmény: #6  csendben
#10
Sajnos tévedtél, mert tőlem nem kért jövedelem igazolást a Bankok a hitel felvétele előtt.

Az elmúlt négy év legkárosabb intézkedése volt a végtörlesztés – mondta Csányi Sándor, az OTP Bank elnök-vezérigazgatója a bank pénteki közgyűlésén. A bankoknak sokba került, a kedvezményt pedig nem azok kapták, akik a leginkább rászorultak, hanem azok, akiknek igazából nem jelentett gondot a törlesztés.
watson
watson 2014. 04. 27. 10:47
Előzmény: #7  Törölt felhasználó
#9
node hogy jön ide a kilakoltatási moratórium ????????????????????

Amit elárvereztek októbertől, abból most miért is nem költöztetik ki a francba az ingyenélőket?????????

Irreverzibilis folyamat a végrehajtói árverés. Árverési vevő kifizette az ingatlant, a végrehajtó felosztotta a vételárat a hitelezők (társasház, díjbeszedő, elmü, parkoló társaság, bank...) között.
Janku 2014. 04. 27. 07:54
Előzmény: #7  Törölt felhasználó
#8
Erdekes , hogy minden tv csatornan az megy mennyire megy az ingatlanpiac es az arak es most erdemes lakast venni, es meg a hitelkamat is olcso.

Kitomik az embereket most ft hitellel, aztan ha Jon a krach ujra majd leshetik a kamatokat.

Amig nincs uj lakas epitkezes addig ez a nagy optimizmus nekem csak kamunak tunik.
Törölt felhasználó 2014. 04. 26. 20:02
Előzmény: #6  csendben
#7
Bizony ő volt. Most meg tartja a markát. Szerintem meg örüljön, hogy nem a sitten van.
csendben 2014. 04. 26. 15:34
Előzmény: #3  gyula1971
#6
Jól emlékszem: Te dicsekedtél minap azzal,hogy jól átvágtad a bankot a hamis jövedelemigazolással?

Törölt felhasználó 2014. 04. 26. 15:10
Előzmény: #3  gyula1971
#5
kedves gyula1971 ! A devizatartalék nem felelőtlen egyedek megmentésére van kitalálva... javaslom olvasd el az idevonatkozó jogszabályokat ...
Törölt felhasználó 2014. 04. 26. 15:08
Előzmény: #1  Portfolio
#4
nagyon gáz ez ...
gyula1971
gyula1971 2014. 04. 26. 15:04
Előzmény: #1  Portfolio
#3
Az MNB -vezető tagja szerint nem lesz rá szükség, de szerintem igen.

Na pedig szükség lesz rá szerintem!
Ugyanakkor meglátása szerint devizatartalékra nincs szükség a devizaadós-mentéshez. " Az árfolyamgát kiszélesítése kedvező megoldás lehet - különösen, ha sikerül szélesebb körben elmagyarázni a működését."

Azt aki munkanélküli lett, vagy nem tud belépni az árfolyamgátba sem?
Törölt felhasználó 2014. 04. 26. 09:34
Előzmény: #1  portfolio
#2
Érdekes, hogy a kormány a gyarmatosító imperialista, halálos ellenségre az eu-ra, no meg a jogfosztott bíróságokra (akiknél vicc lenne, ha törvényket ítélnének meg) vár.

Miközben saját maguk a mindent megoldó megmentő szerepében tetszelegnek.

Nem lehet, hogy így a legjobb, hogy a mindent elnyomó propaganda értelmében a szabadságharcos árfolyamnak semilyen hatása nincs a hitelekre és folytatni lehet az osztályharcot a bankok és az ügyfelek között?

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek