Nekem még megvan dax és olaj is, bár dax nem túl jó helyről és van egy H1 rése ma, azt lehet eladom, de az a baj, látok benne följebb is esélyt, elég kétesélyes. Nullában a stop, aztán majd meglátjuk, de esésben long nálam még mindig.
Az itt normál dolog, hogy a rendszeresen szedett gyógyszereket úgy kell vinni a kórházba. De ez lenne a kisebbik baj.., mindegy hagyjuk, kíváncsi leszek mi lesz még 10-20 év múlva. Ha megérjük...
kis húsleves bepuszilva, :o)
virslis blanyó sül a sütőben :)
addig kis kuti előrejelzés:
"
Indul a vízilabda EB!
A foci VB-n edződött szurkolók mától két héten keresztül izgulhatnak a magyar vízilabdásokért. Hétfőn 20:30-tól a spanyolokkal, kedden 20:30-tól a franciákkal, csütörtökön 20:30-tól a szerbekkel, szombaton 20:30-tól a németekkel és jövő hétfőn 20:30-tól a horvátokkal játszik majd a magyar válogatott.
Jegybankelnökök hete
A mai naptól kezdve felpörögnek a nyári makrogazdasági és gazdaságpolitikai események. Az Európai Központ Bank elnöke, Mario Draghi hétfőn este 7 órakor beszél az Európai Parlament előtt. Ennek tartalma különösen fontos lesz a levegőben lógó TLTRO-program kapcsán. Egyes piaci szereplők azzal számolnak, hogy az 1000 milliárdot is karcoló összeghez képest akár 700 milliárd euró hitelt is igénybe vehetnek a bankok a következő években. Weidmann szerint nem kell erőltetni ezt a programot, mert emiatt könnyen Európa rossz bankja lehet az EKB, ám ez a vélemény kevésbé izgatja a befektetőket, mint az eszközárak emelkedését sugalló TLTRO-program.
A piac nem számít más típusú bejelentésre a jegybankelnöktől. A monetáris lazítási intézkedések olyan nagy volumenűek voltak, hogy a jegybank akár fél évet is kivárhat a hatást elemezve, mielőtt újabb akcióba kezd.
A hét legnagyobb horderejű eseménye kedden lesz, amikor a Fed elnöknőjének, Janet Yellen féléves kongresszusi meghallgatása esedékes. Yellen szerdán majd az alsóház előtt ismétli meg gondolatait.
A gazdaságba való pénzpumpálással járó mennyiségi lazítási program (QE3) várhatóan októberben véget ér. Valószínűsíthető, hogy az elnöknő csak megerősíti majd a már korábban elmondottakat, melyek szerint a Fed politikája a mennyiségi lazítás beszüntetésével is engedékeny marad. A kamatemelés lehetőségét 2015. júliusra árazza a piac.
A gyorsjelentési szezon az USA-ban hozhat kellemetlen híreket
Dübörög a gyorsjelentési szezon az USA-ban, a második héten a bankok lesznek a középpontban, miután a múlt héten a Wells Fargo eredményei nem győzték meg a befektetőket az ingatlanpiaci fellendülés eredményességéről. Hétfőn a Citigroup, szerdán a Bank of America és a jelent. Várhatóan mindketten tetemes összeget lesznek kénytelenek félretenni bírságaik finanszírozására. Ezek a céltartalékok valószínűleg az eredményeken is jól láthatóak lesznek majd, például a Citigroup esetében akár 7 milliárd dollárt is kitehetnek. Rajtuk kívül a Goldman Sachs, a General Electric és a Google is közzéteszi második negyedéves eredményeit, hogy csak a legnagyobb cégeket említsük.
General Electric esetében az elemzői eredménykonszenzus 0,39 dollár, ami 18%-os javulást eredményezne az előző negyedévhez képest. A viszonylag gyenge első negyedév ellenére a várakozások azt mutatják, hogy éves szinten is sikerül felülmúlni a tavaly teljesítményt: 25%-os növekedést várnak a szakemberek.
A Google-nél is pozitívak az előrejelzések: 16%-os növekedéssel számolnak az EPS tekintetében. Fontos szerep hárul az Android operációs rendszerükre, nem csak most, hanem a cég jövőjét tekintve is; várhatóan ez lesz a vállalat legfőbb bevételi forrása hosszú éveken keresztül.
Goldman Sachs-nál nem olyan fényes a helyzet. Július 15-én, kedden jönnek ki a számok, amelyek várhatóan elmaradnak majd a tavalyi év azonos időszakában tapasztaltaktól. Az árbevétel 8%-kal olvadhat éves bázison, a konszenzusos EPS várakozás kicsivel 3 dollár felett van részvényenként. A részletes listát a további jelentő cégekről hírlevelünk alján találják.
Megnövekedett volatilitás: korrekcióra utalnak a technikai mutatók
A kereskedés azért is megélénkülhet az Egyesült Államokban, mert az elmúlt héten a CBOE volatilitási indexe, a sokak által követett VIX egy hét alatt 17%-kal emelkedett és az európai volatilitási indexek is féléves maximumokon mozognak.
A korábbi extrém nyugalom tehát távozni látszik: az AAII bull-bear spread értéke másfél havi mélyponton tartózkodik, a CBOE equity put-call rátája pedig egy hónapos csúcson mozog: mindkét érték az eladók növekvő aktivitására utal.
EU csúcs szerdán: lesznek-e újabb szankciók?
Július 16-án az EU csúcson döntenek az további orosz szankciókkal kapcsolatban: a tagállamok eltérően vélekednek erről a kérdésről, ezért az Egyesült Államok megfontolhatja, hogy ha nem születik megállapodás, önállóan vezethet be szankciókat Oroszországgal szemben. Az európai és amerikai vállalatok továbbra is ágálnak ilyen lépések ellen, mert ez érdemben rontaná a jövőbeli profitabilitásukat.
Még nincs vége: gazdag a makronaptár is
Ezen a héten az inflációs jelentések lesznek a fókuszban. Az eurózónás CPI várhatóan továbbra is gyenge inflációs nyomást mutat majd. Ezzel szemben a brit inflációt 1,7%-osra várják az elemzők. Mivel ez az érték még mindig a jegybank 2%-os célja alatt marad, a Bank of England valószínűleg nem kezd kamatemelésbe a közeljövőben.
Az Egyesült Államokban főképp a kiskereskedelmi forgalom, az ipari termelés és az építési mutatók: a megkezdett lakásépítések és a kiadott építési engedélyek kelthetik fel a figyelmet.
Gazdag lesz a hét Kínában is: mi főleg arra leszünk kíváncsiak, hogy a GDP eléri-e a második negyedévben a korábban jelzett 7,4%-os növekedési ütemet.
"
Tréder Topik :o)
hát mindenkinek jó horgászatot! ))
link