Topiknyitó: lehoka 2007. 03. 07. 16:00

TIPPSAROK  

Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
suti 2006. 09. 21. 09:05
Előzmény: #88419  Törölt felhasználó
#88420
Közben már a nyitó megadta a választ a kérdésemre. Na vége most a kérdésés, hogy lesz a erő felállni belőle.
Törölt felhasználó 2006. 09. 21. 09:03
Előzmény: #88417  Törölt felhasználó
#88419
Süti!

Most jön az a scenarió, hogy Amik fel-mi le. Eddig mentünk lefelé miattuk, most már átjutott az elemzők kezén a helyzetjelentés, a nagyok elkezdik csökkenteni a magyaro. papírok súlyát a portfóliójukban. Szép napunk lesz. :) Már annak, aki szereti a lejtőt. :)
szvsz
Cefa 2006. 09. 21. 09:03
Előzmény: #88417  Törölt felhasználó
#88418
na elkezdődött a horror.
Törölt felhasználó 2006. 09. 21. 09:01
Előzmény: #88416  Törölt felhasználó
#88417
Utazó!

Kérem a referenciákat arra vonatkozólag, hogy melyik ellenzéki párt hívta fel a figyelmet a pazarló gazdaságpolitikára a 2002 óta eltelt időszakban. Én úgy emlékszem, hogy az ígérgetés a népnek és a még több juttatás követelése a kormány részéről inkább jellemző volt rájuk. Bár lehet, hogy Cavintont kéne szednem. :(
Törölt felhasználó 2006. 09. 21. 08:58
Előzmény: #88412  Törölt felhasználó
#88416
Utazó!

Ne mossuk már össze a demokratikus békés tüntetést a randarílozással! Az összes párt (a kormányon lévők is!) egyetért a demokratikus tüntetéssel, mindenki a hulligánokat kifogásolja. Úgyhogy leszel szíves nem beszélni "diktatórikus" dolgokról. Köszönöm.
guriga
guriga 2006. 09. 21. 08:58
Előzmény: #88410  suti
#88415
A kisfiamnak van egy plüss macija és egy bikája. Reggel eléteszem mindkettőt és amelyiket elöször megfogja az számomra a napi irány. Ilyen sajnos mostanában a piac.
Ma a bikát fogta meg, és csúnyán néztem rá.
Mit gondoltok ez felér egy TA elemzéssel?
Törölt felhasználó 2006. 09. 21. 08:56
Előzmény: #88412  Törölt felhasználó
#88414
/Nem lányoknak való - rájuk nem vonatkozik, tőlük elnézést/

Csibéim!

Jöttem, hogy megnézzem mi lesz a tőzsdével, és még mindig az megy amivel már tele van a tököm.
Tessék abba hagyni. Ebből csak indulatok származnak, és nem pénz.
Tudjátok pénzből lehet csajozni, de indulatból nem.
És én csajozni akarok. Nektek is inkább egy jó du*ásra lenne szükségetek
Szerintem ezen agyaljatok.
suti 2006. 09. 21. 08:55
Előzmény: #88412  Törölt felhasználó
#88413
Szia Wicca,

Szerinted le vagy fel, lesz az amcsi + day ránk jó hatással?
Törölt felhasználó 2006. 09. 21. 08:52
Előzmény: #88407  Tbarna
#88412
OFF
Tegnap említettem volt, hogy a Fidesz ráken mindent a szocikra, egyébként ugyanazokat a megszorításokat kénytelen lenyomni az emberek torkán. Mert nincs más út...
Kezdik a Fidesz-megszorítások beetetését a köztudatba:

"...A Fidesz-program négy alappillére a hitelesség visszaszerzése, a fiskális konszolidáció, a versenyképesség javítása, illetve az euró bevezetéséhez társadalmi szükséges konszenzus kialakítása, fogalmazott Varga. A politikus ugyanakkor a tavaszi kampányban a párt által megígért 14. havi nyugdíjról és a tb-járulék 10 százalékpontos csökkentéséről azt mondta: az egy komplex javaslatcsomag része volt, de most már figyelembe kell venni a megváltozott makrogazdasági környezetet..."
Forrás: link

Tehát "megváltozott makrogazdasági környezet". Mi is változott? :)
Azonkívűl szebb nevet is adhattak volna a Fidesz-programnak. Ez olyan személytelen. :)
ON

Ha az OTP gap down-nal nyit és nap végéig nem tér észhez, akkor egy felső sziget alakulhat ki benne, ami veszélyes lehet a további árfolyamalakulást nézve.
guriga
guriga 2006. 09. 21. 08:51
Előzmény: #88408  Törölt felhasználó
#88411
Utazo1
Ebben az egészben csak az a furcsa, hogy a legtöbb vélemény azt fejezi ki, hogy az elemzők, gazdasági szakemberek ,ellenzék tudta hogy valójában milyen a gazdaság állapota. A csőd felé vezető út ha 2002 után indult meg akkor elég bizarr a 2006-ig tartó raly. A nagybüfik évekig nem látták hogy hová tartunk? Vagy ekkora a tehetetlenségi reakció? Vagy valamiért mégis bíznak bennünk? A nagy büfik ugyanúgy hazudnak csalnak a maguk gazdasági eszközeikkel mint a politika. Sajnos mi meg próbálunk a farvizükön megélni. A piac sem ad legtöbbször egyértelmű üzenetet, csaló az egész világ.Ebben a környezetben nehéz tisztességesnek maradni, de megpróbáljuk.
NICHT BESZÁREN
suti 2006. 09. 21. 08:43
Előzmény: #88409  mezuska
#88410
Le vagy Fel? inkább ezen agonizáljatok, a másik témára van számtalan topik.

Fel egy kis korrekció szvsz.
mezuska
mezuska 2006. 09. 21. 08:37
Előzmény: #88407  Tbarna
#88409
Tbarna

Mélységesen szomoru vagyok és is,kösz i hogy ezt igy összefoglaltad,sajnos attol félek eztis egyesek félre fogják magyarázni,
mert a fejekben nincs tisztaság, demagog gondolkodás van mind a két oldalrol, ez még a :átkos : -bol maradt az emberek fejében, igy vagy ugy, kell, 20 - 30 év mire
ezt kinövi a társadalom, és megtudja a lényeges dolgokat a lényegtelentöl külömböztetni
Törölt felhasználó 2006. 09. 21. 08:24
Előzmény: #88407  Tbarna
#88408
Barna!
Bár sztem sem ebben a topikban kéne politizálni, a hsz-edre válaszul:
az utcai gyűlések, tünetések, civil megmozdulások - értsd jól, miről beszélek - minden fejlett demokrációban fontosak és normálisak, sőt, értéknek számítanak! Nálunk a demokrácia most kezdene kialakulni, mert itt 60 évig más rendszer volt, ezért csak pár éve kezdődtek el ezek a nyilvános polgári megmozdulások: ezért olyan szokatlanok, sőt zavaróak sok ember számára, akik az eddigi magyar - nem-demokratikus - rendszerben nőttek fel és ebben szocializálódtak. Aki nem ismeri eléggé Németország, Sváj, Nagy-Britannia stb. történetét és nem követi rendszeresen az ottani belpolitikai életet, azt ez - mint minden szokatlan jelenség - irritál. Nyugat-Európában a civilkurázsi, a polgárok gyülekezése, megnyilvánulása, nyilvános állásfoglalása fontos kérdésekben követendő értéknek számít, ezt tanítják az iskolában is! Nálunk ez még nem a kultúra része, sőt, az MSZP (és sajnálatos módon az SZDSZ is, akinek ideológiai alapjai miatt ezt éppen hogy fejlesztenie kellene) démonizálni akarják (magát a jelenséget is). (Ahelyett, h. nálunk is az iskolában tanítanák a fontosságát...)
(Nézd meg pl., ha Londonban vagy New Yorkban valami nem tetszik valakinek, akkor megírja a transzparensét, kivonul az utcára, a sajtó leadja a hírt, aztán mindenki hazamegy, a döntéshozók meg az emberek mindezt megnézik és elgondolkodnak a dolgon. És ez így fontos és jó.)
Ennyit a politika utcára "viteléről".

A szakadék felé Magyarország akkor indult el, amikor 1. vezetői cinikus módon, tudatosan, lényegi kérdésekben huzamosan becsapták a közvéleményt, közérdekű adatokat (pl. költségvetési hiány) eltitkoltak, sőt meghamisítottak. Ez a rendszerváltás előtti világ, a diktatúra eszköztárának a része; egy demokratikus rendszerben ez NEM ENGEDHETŐ MEG. (Semmilyen politikai erőtől.)
2. Gazdaságilag: 2002-ben Az MSZP, Orbán és az összes kölföldi és belföldi elemző egyetértett abban, hogy Magyarország jó úton van, a gazdaságunk mintaszerűen halad, és 2006-ban be lehet majd vezetni az eurót. Azóta ez megváltozott, erről az útról letértünk. Hogy mikor, azt ez a dátum mutatja: valamikor 2002 után. Ez tény, erről nem lehet mit beszélni.

Ezeken túl lehet vitatkozni/beszélgetni a kialakult randalírozásokról, az érzelmi háttérről, a feszültségről, akár a rendszerváltás fogyatékosságairól, a demokrácia alapvető problémáiról, a lehetséges (rossz és még rosszabb) forgatókönyvekről stb. is, de ez már mind egy másik téma és egy másik diszkurzus.
Tbarna 2006. 09. 21. 02:57
Előzmény: #88406  suti
#88407
Nos akkor, ahogy én látom:

Hat évvel ezelőtt Magyarország elindult a szakadék felé vezető úton.
Hat évvel ezelőtt mikor Orbán először az utcára vitte a politikát.
Persze tudom, hogy most lehet azt mondani, hogy máshol is vannak nagygyűlések demokratikus jog, szólásszabadság és stb.
De nagyon nem mindegy hogyan! Aki ezt megteszi az egyben felelősséggel is, tartozik. Ugyanis nagyon nem mindegy, hogy a beszéd, amit megtart valóban a demokrácia jegyében, teszi, vagy annak uszító, lázító jellegével gyakorlatilag a rendszer megdöntésére irányul és az anarchiára, az erőszakra buzdít.

Ez Itt Magyarország. Sajnos magyarosra is sikerült.

Hat évvel ezelőtt Orbán megadta az alaphangot és ráléptük erre az útra.
Vasárnap sikerült elérnünk a szakadék széléhez. Az utolsó lökést most éppen azok adják, meg akik az utcára mennek.

Őszintén szólva, ha végiggondolom az eseményeket nincs mit csodálkozni rajta.

Azon azért meglepődtem, hogy itt mennyi ember egyetért ezzel. Most nem a különböző felhasználóneveken bejelentkező tinédzserekre, pártaktivistákra és egyéb más beteg emberekre gondolok. Sokan vannak itt olyanok, akik a pénz és tőkepiacból élnek illetve a mindenünk, a kedvencük a szenvedélyük ez a terület.
Nyilván a pénzpiacoknak az ilyen megmozdulások soha sehol nem kedveznek
Legalább itt kellene józanul mérlegelni, illetve felelősséggel megszólalni.
Tisztelet a kivételnek!

Magyarország jelenlegi helyzetében itt és most egyenlő a krachhal
Minden tekintetben. Mind gazdaságilag mind politikailag
Minden egyes utcai megmozdulás továbbtaszít minket a mélybe.
És ugye minél mélyebbre kerülünk annál nehezebb lesz kilábalni belőle.
Ez itt nem demokrácia, hanem anarchia.
És éppen azok kiáltanak, üvöltöznek, uszítanak legjobban a demokráciáért, és annak jegyében, akik történetesen sárba tiporják, alapvető játékszabályait semmibe veszik éppen.

Indulatok nélkül:
Csalódott és végtelenül szomorú vagyok.
suti 2006. 09. 20. 22:27
Előzmény: #88405  prfecó
#88406
UP AND GO-val igazság szerint arra utaltam volt hogy mailt küldtem bpmcwapnak.

Egyébként ha holnap esünk tovább, bár a fene tudja megmondani hogy tovább ütnek minket ill. saját magunkat vagy lesz 1 kisebb korrekció és utána le megint.

Egyénként pedig UPANDGO az pelenka márka, de illik talán ide ami a hangulatot illeti.
prfecó 2006. 09. 20. 22:00
Előzmény: #88402  suti
#88405
Az az up magyarra fordítva - 500 pont , utána a GO az rendben van.

Csak a hirtelen OTP bejelentésszámíthatna és akonvergencia program elfogadása .
suti 2006. 09. 20. 21:57
Előzmény: #88403  suti
#88404
bmpcwap,

mail ment.
suti 2006. 09. 20. 20:28
Előzmény: #88397  Törölt felhasználó
#88403
szia kezdo,

KP-ban ülök így a mai az 0-a. De az ez évi az cirka 3milla.
suti 2006. 09. 20. 20:28
Előzmény: #88396  bpmcwap
#88402
UP and GO
Törölt felhasználó 2006. 09. 20. 20:27
Előzmény: #88400  Törölt felhasználó
#88401
nincs mit...de merjel kerdezni...kerdezd meg miert vontak le... .hatha elvetettek... .

Topik gazda

lehoka
4 3 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek