Topiknyitó: lehoka 2007. 03. 07. 16:00

TIPPSAROK  

Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2006. 02. 17. 12:03
Előzmény: #57719  Törölt felhasználó
#57720
mondom én: fel-le, fel-le... és tömés...
át is kellene nevezni BUXA-nak
Törölt felhasználó 2006. 02. 17. 12:00
Előzmény: #57718  Törölt felhasználó
#57719
Most jól meg kell tömniük az OTP-t ha a sávban akar maradni a piac...
Törölt felhasználó 2006. 02. 17. 11:57
Előzmény: #57716  Törölt felhasználó
#57718
nekem is van véleményem: pina :)
Törölt felhasználó 2006. 02. 17. 11:57
Előzmény: #57713  Törölt felhasználó
#57717
Törölt felhasználó 2006. 02. 17. 11:53
Előzmény: #57712  Törölt felhasználó
#57716
Hmmm, most kicsit megnéztem jobban agrafikonokat. Hétfő reggel megpróbálok összerakni egy épkézláb elemzést, mert most újra van véleményem a piacról :)
Törölt felhasználó 2006. 02. 17. 11:52
Előzmény: #57700  spade
#57715
az előbb eléadtam az uccsó egisemet.
nem semmi egy abnormis emelkedés. ma nincs forgalom, vigyázzatok a beszállókkal!
de a shorttal még inkább, mert nem kis részük lehet az emelkedésben a folyamatos zárogatóknak.
spade 2006. 02. 17. 11:51
Előzmény: #57707  prfecó
#57714
prfecó,

"Sáv szélén szvsz nem longolni kell. "

De shortolni se ha a momentum qrva erősen felfele mutat :)
Valaminek azért nem árt ha alátámasztja a vélekedésünket azon kivül hogy (bele)látok az árfolyam görbébe egy sávot...

Amúgy nem akartalak bántani, de télleg nem csak az öszinte véleményemet mondtam, még1x elnézést
Törölt felhasználó 2006. 02. 17. 11:49
Előzmény: #57707  prfecó
#57713
Mivel itt a hétvége és úgy néz ki lesz mit elkölteni a kocsmában ezért beteszek egy linket,hogy azért mindenki vigyázzon,nehogy legközelebb saját magát találja ilyen helyzetekben. :)

link
Törölt felhasználó 2006. 02. 17. 11:49
Előzmény: #57707  prfecó
#57712
Fecó, azért vigyázz ne ragazkodj makacsul a shorthoz!!!
Ha itt kimegy a sávból, márpedig minden esély megvan rá, akkor ebből új high lesz nemsokára!
(csak azt nem értem, hogy eddig az olajjal mozogtunk, most meg teljesen független már tőle a piacunk... Lehet, hogy új korszak kezdődik a Magyar piacon? Lezárult a konvergencia, most meg megyünk a saját fejünk után? )
Szép kis meglepi lenne :)))
werkaz 2006. 02. 17. 11:49
Előzmény: #57708  Törölt felhasználó
#57711
ha 930 szignifikánsan túlmegy 8000 ig nem áll már meg szvsz
Tbarna 2006. 02. 17. 11:48
Előzmény: #57620  Törölt felhasználó
#57710
Bpmcwap,

Elsőre sikerült regisztrálnom!:))))
Na milyen vagyok.?! Öregember nem vénember!:)))))
Törölt felhasználó 2006. 02. 17. 11:48
Előzmény: #57677  spade
#57709
Spade,

egyetértek, node Stumpfot én se közgáz Nobel-díjra jelöltem, csak mondom, hogy korrekt, és mellesleg most hozzáteszem, hogy régebben is az volt. Olyasmi, mint Bokros, csak ugye Bokros ráadásul elismert szaktekintély...
Inkább a konferencia szellemisége tetszik, bár abban erőseb hasonlít egy klímakonferenciára, hogy mindenki tudja, mi a helyes, de senki sem tesz semmit. Lassan PR-konferenciát kellene az ilyenekkel párhutzamosan tartani, amin megvitatnák marketingmajmonk, mi a megfelelő kommunikáció a megfelelő lépéshez... :)
Én is régóta szajkózok már egy kht-féleséget, ami az egészségügyet aktuárius alapon tenné rendbe, de minden kockázatot bevállalna (bővebben később). Lényeg, hogy csak aki fizet, az kapná meg a megfelelő ellátást, és lenne rászorultsági alapon ilyen-olyan kiegészítés...
Letojom ti. milyen autóval járnak a politikusok, mert az smafu tétel.
Mindeki tudja, hogy hecckampány folyik mind2 oldalról, és azt is, hogy mind2 párt olyan-de-olyan töketlen, hogy 1998 óta egy szem reform nem volt, mert annyira hülyék, hogy nem tudnák megoldani komoly szavazatvesztés nélkül. Megint csak magamat ismétlem, hogy a Csányi-félék ezt megoldanák: jó kis szívtelen rendbetétel lenne, de kb. 2 év után az ő kabinetje lenne a legnépszerűbb kormány, mert annyi idő alatt már a + hatások érződnének. Szóval érdekel engem a téma, de azért van nekem pl. egy tőzsdé topikom, oda szívesebben veszem a jó gondolatokat, mert biza senki sem látja át eléggé ezt a helyzetet (bújtatoptt számok, csúsztatott hiányok, mind2 pöcs kormány tétlen volt, stb. - ráadásul a szocik komolyan reformáltak Horn alatt, aztán fityisz semmi, erre Megyó, majd GyF semmi... ez nagyon rossz tendencia, de a sort a konzervatív kormányzás nyitotta, pl. MDF-ék alatt kellett volna komolyat lépni - ígyis-úgyis megbuktak :) de naivan azt hitték, hogy a sok munkahely elvesztése nem lesz elég a kormánykerék elvesztéséhez. Elég volt. Nem csoda, hogy a fityisz ezzel kampányol...)
Komoly bajok vannak, rossebb ezekbe a tapló politikusokba és a felelőtlen egymásramutogatásukba. Sztem (is) egy csapat csimpánzra kellene amúgy lecserélni a garnitúrát :) de nem a fityiszékre.
Ők is már bebizonyították, hogy csak a szájuk jár.
Miért kapjanak még 1 esélyt? 4 évre rendbeteszik a ktgvetést, miközben én (legalábbis remélem :) nem 4 évig fogok élni? Szóval ha abból a hülye feltételezésből indulnák ki, hogy a maszop elhiszi, hogy egy 2006-os nyerő esetén rábólintottak az emberek a nagy hiányra, akkor valóban hajrá Fidesz... de sztem az egész ott kezdődik ,hogy túl sok az egysejtű. Mennyi lehet? 60-80% ?
Esélytelen.
Ha nyerne a Fidesz, és ebből azt a követlkeztetést vonja le, hogy reformok 1000rel, akkor oké, nyerjen. (Úgyis azt fogja, hogy a Konzultáció gigakirályság, meg majd a nép megmondja, stb. Lassan már a jegybanki alapkamatról is szavazást kezdeményeznek. Kicsit paraszt lehet a köv. hozzáállás: inkább a multik irányítsák az országot, mint az egysejtűek. A multik ráadásul ígyis-úgyis irányítják :)
ovi megpróbálja elhitetni, hogy fityiszék alatt ez nem így van, de így van. úgy tesz, mintha rajta múlna a bérek emelkedése, és az egysejtűek hisznek neki. a totalitárius állam eszméjével kecsegtet egy decentralizált világban - nem csoda, hogy archaizmussal vádolják. az egysejtűek rövid memóriájára apellál - arra, hogy elfelejteik, kormányzásuk idején mennyire arrogánsan tolmácsolta a fityisz: "semmi közötök hozzá, mi mennyibe került"
nem jobb a maszop se a gondoskodó állam képével - naná, hogy tököm kivan ezzel "az állam majd..." hülyeségekkel.
Csányi mester bezzeg szétcsapna az egysejtűek között :) - na ő a patás ördög, mert nem kegyelmezne az elesettnek, talán még túlzásba is vinné a nagy piacosítást.
A nagy lúzer-mentalitást ki kéne irtani az országból vagy legalábbis félretenni. Nekünk Tajgetosz kell, punktum. Az IGAZÁN rászorulókat meg vhogy lehetne kompenzálni... azért mégiscsak társadalmakban élünk, nem a vadonban - még ha a vadon igen gyakran a maga rideg törvényeivel nagyságrendekkel igazságosabb is...
Sok életrevaló, vállalkozószellemű teleholdarcú kínait kell "importálni", aztán faja lesz :)
Azt is a pöcsfej konzervatív kormányzás akadályozta meg by the way, hogy a hongkongi menekültek TÖMEGESEN letelepedhessenek nálunk - pedig mekkora tőkét hoztak volna! Ellentétben az arabokkal az ő kultúrájuknak nem csak múltja van, hanem jelene és jövője is...
Kár volt keresztbe tenni nekik.
a BUX is már 30k lenne :)

Tbarna: thx
Törölt felhasználó 2006. 02. 17. 11:47
Előzmény: #57707  prfecó
#57708
csak modnjuk annyi hogy a nagyobbik gyógyin húznak egyet és akkor lesz ám shortcovering, na csak ennyi na:))
prfecó 2006. 02. 17. 11:46
#57707
Hát ez már tulzás.
Csányi jól keres az üzleten, gratulálok Neki.

Sáv szélén szvsz nem longolni kell.

Mindenki saját pénzét odakölti ahova akarja.
Törölt felhasználó 2006. 02. 17. 11:43
Előzmény: #57700  spade
#57706
mindig túl nagy lendülettel érünk a sáv tetejéhez. hova emelkedjen még a +4%ban lévő blúcsip?
viszont megnövekedett egy shortcovering rally esélye. túl nyilvánvaló ez a sáv és túl sokan shortolják már a hatit.
hmm-hmm
Törölt felhasználó 2006. 02. 17. 11:42
Előzmény: #57702  Törölt felhasználó
#57705
amikor mar az OTP is adja az OTP....:) ezt is megertük
Törölt felhasználó 2006. 02. 17. 11:41
Előzmény: #57702  Törölt felhasználó
#57704
Ez ígymegy majd egész nap?Napon belül lesz esetleg korrekció szerintetek?
Knight Tyris 2006. 02. 17. 11:41
Előzmény: #57693  prfecó
#57703
Ha emlékszel, múltkor is pont ugyan ezt csinálták. akkor is összement a kamattartalom vagy 400 pontra. Elég idegesítő, reggel 22970 pont ezért nem mertem longot nyitni, mert gondolván, ha csak egy 1.5%-os emelkedés lett volna az azonnalin, a hatin meg se látszott volna.
Az lesz az érdekes, ha innét tovább megyünk, csak ha kilépünk a sávból lesz szerintem újra "normális" a kamattartalom.
Törölt felhasználó 2006. 02. 17. 11:40
Előzmény: #57699  guriga
#57702
Te jó ég, mi van itt ma? :)))
spade 2006. 02. 17. 11:38
Előzmény: #57695  bpmcwap
#57701
bpmcwap,

A képek nagyon jók és az ötlet is kihúzná a Globust a csávából :)

Topik gazda

lehoka
4 3 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek