Topiknyitó: Portfolio 2017. 05. 22. 11:21

Tárgyalna a kormány a CEU-ról, csak Amerika nem válaszol  

Ugrás a cikkhez
Két, kormányzati, valamint szakértõi munkacsoporti szinten zajlanak a tárgyalások a Magyarországon mûködõ, Európai Unión kívüli külföldi egyetemekkel - mondta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter újságíróknak
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2017. 05. 26. 13:11
#560
hopsz megjött a harmadik TROLL ))
salve 2017. 05. 26. 13:09
#559
szerintem ez a cikk elég jól összefoglalja, mi a baj a Ceu-val és a kormány szempontjából érthető, hogy miért akarták rá felhívni a figyelmet: 1. teljesen egyértelmű, hogy privilegizált helyzetben volt, van eddig a Ceu, ez kiderül a cikkből, 2. Ignatyeff Ceu elnök még januárban egy tv interjúban nyíltan támadta és a szokásos vádakkal illette az orbán kormányt (bevándoroltatás elleni intézkedéseit és felszólalásait is bírálta + a szokásos, hogy "leépíti a demokráciát stb." - szerintem mindezek után teljesen érthető, hogy Orbánéknak nem tetszett, nem tetszik a Ceu főleg azok után, ami 2015-16-ban történt bevándoroltatás ügyben a világban (nyílt támogatást kaptak a Sorospénzelte civlnek álcázott, de valójában nettó politikacsináló szervezetetktől pl. Migration Aid, Helsinki B. stb.). szerintem tehát nem konkrét törvényi paragrafushelyek mentén/azokat vitatva folyik itt a küzdelem, hanem az Ignatyeff nyilatkozat és Soros brüsszeli, államfőket meghazudtolóan kiemelt fogadtatásban részesülése óta teljesen nyilvánvalóan és egyértelműen: a Ceu ügy egy részütközetévé vált (részben presztízs részben politikai okokból) az EU előtt álló nagy kérdés megválaszolása körül folyó harcnak - a kérdés így hangzik: kell az EU-nak a bevándoroltatás (és azt segítő háttérintézmények, háózati emebrek képzésévele gyütt a Ceu-n), vagy vesse el az EU a bevándoroltatást? link az pedig tagadhatatlan, hogy a ceu privilegizált bánásmódban részesült korában: link végül: szerintem is öngólt lőtt Orbán a Ceu elleni támadással (indok az volt h. lejárt az 5 éves időköz amikor automatikusan felülvizsgáják az okt. törvényt), de a saját maga szempontjából ez mégis érthető, lásd fentebb, nem ő kezdte a pengeváltást hanem Ignatyeff iletve korábban maga Soros, amikor "felajánlotta az EU-nak" javaslatként a híres 6 pontos tervét a bevándoroltatásra (EU fogadjon be évente 1 millió főt, melyhez vegyen fel hitelt is amit ő illetve csatolt intézményei is szívesen adnának erre). És mivel a Juncker féle EU vezetés Soros kottájából az ő embrekeént játszik (kvótarendszer erőltetése), így Orbán úgy látta jónak hogy még egy ekkora ügyet is vállalni hajlandó hogy felhívja rá Európa figyelmét: Európa jövője nagy veszélybe kerülne, ha az az álláspont győzne a vitában, hogy megvalósuljon a Soros-féle 6 pontos javaslat (értékek, közbiztonság, , női egyenjogúság stb. hanyatlása az EU-ban ha egyre nagyobb teret nyer a bevándorlók kultúrája hiszen ők sokkal gyorsabban szaporodnak és az ő kultúrájuk nem ismeri az EU értelemben vett emberi jogokat így a nőket is elnyomja)! az pedig részletkérdés, hogy 1-2 fideszes is járt a Ceu-ra, hiszen oda elvileg bárki járhat aki kifizeti a tandíjat, azaz nemcsak azok, akiket viszont konkrét teljesítmény (aktivista múlt) alapján ajánlottak be oda a Soros hálózat holdudvarából
Oszo 2017. 05. 26. 12:55
Előzmény: törölt hozzászólás
#558
Most tényleg? Ebből következik, hogy a BME nem kapná meg az akkreditációt, ha folyamodna érte, és megfelelne minden követelménynek? És mi van akkor, ha én meg ismerek olyant, aki kért vízumot, megkapta, és beutazott. Állítólag, (bár ezt én is nehezen hiszem) még köszöntek is neki!
Oszo 2017. 05. 26. 12:52
Előzmény: törölt hozzászólás
#557
Igen, volt joga, mint ahogy más nemzetáruló törvények elfogadására is van joga. Pontosan azért diszkriminatív, mert nincs még egy ilyen intézmény. Pontosan azért született, mert így csak a CEU működését teszi lehetetlenné.Vagyis ez a módszer adódott arra, hogy bezárassák az ország legjobb (vagy egyik legjobb, vagy kiemelkedő hírű) egyetemét úgy, hogy te meg bevedd, hogy jóhiszeműen járnak el.
hatosa 2017. 05. 26. 12:51
Törölt hozzászólás
#556
Alilou3 2017. 05. 26. 12:51
Előzmény: törölt hozzászólás
#555
AZ ŰR VESZÉLYES HELY. FŐLEG. HA A KÉT FÜLED KÖZÖTT VAN.
hatosa 2017. 05. 26. 12:50
Törölt hozzászólás
#554
Oszo 2017. 05. 26. 12:47
Előzmény: törölt hozzászólás
#553
És ezt a liberálisok kérésére vezette be a magyar kormány. Ezt az egyet. Mert kérték. A liberálisok. Mert ha azok kérnek valamit ettől a kormánytól, akkor nincs mit tenni... Megnevettettél, köszi!
hatosa 2017. 05. 26. 12:46
Törölt hozzászólás
#552
hatosa 2017. 05. 26. 12:45
Törölt hozzászólás
#551
Oszo 2017. 05. 26. 12:44
Előzmény: törölt hozzászólás
#550
És te tudsz olyanról, hogy mondjuk a BME bemutatta, hogy mindenben megfelel, és elutasították?
Vazsmegyei 2017. 05. 26. 12:44
Előzmény: #542  signal2
#549
NEMAKAROD, nem is fogod érteni! Egyenlőre pausa, a paradicsmjaimmal sokkal fontosabb dolgokat kell végeznem!
signal2
signal2 2017. 05. 26. 12:44
Előzmény: törölt hozzászólás
#548
Tehát most azt mondod, hogy a friss módosítás módosításra szorul. Én is ezt állítottam idáig.
hatosa 2017. 05. 26. 12:42
Törölt hozzászólás
#547
Oszo 2017. 05. 26. 12:42
Előzmény: törölt hozzászólás
#546
Bizony, értelmetlen. Sok ilyen intézmény működik. Ha jól tudom, a romániai magyar egyetem is.Például, ha német tervezésű autót, németek által fejlesztett technológiával, németek által ellenőrzött anyagokból, alkatrészekből, németek által betanított és felügyelt magyarok (szlovákok, románok stb.) gyártanak Magyarországon, az inkább német, vagy inkább magyar autó? Ha a cég német gyárát be is zárják, akkor elveszíti a németségét?
signal2
signal2 2017. 05. 26. 12:41
Előzmény: #543  Vazsmegyei
#545
Gondolkodtam. Csak azt lehet.
signal2
signal2 2017. 05. 26. 12:41
Előzmény: törölt hozzászólás
#544
Mi az, hogy módosítás kérdése?
Vazsmegyei 2017. 05. 26. 12:41
Előzmény: #535  signal2
#543
Hogy ne röhögtesselek? Gondolkozz, nem röhögni kellene!
signal2
signal2 2017. 05. 26. 12:40
Előzmény: #539  Vazsmegyei
#542
"de nem tudták kritikailag megoldani és értelmezni a kialakult feltételeknek való megfelelést!" Újabb példa az értelmetlen szövegre.
hatosa 2017. 05. 26. 12:40
Törölt hozzászólás
#541

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek