Topiknyitó: Portfolio 2017. 05. 22. 11:21

Tárgyalna a kormány a CEU-ról, csak Amerika nem válaszol  

Ugrás a cikkhez
Két, kormányzati, valamint szakértõi munkacsoporti szinten zajlanak a tárgyalások a Magyarországon mûködõ, Európai Unión kívüli külföldi egyetemekkel - mondta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter újságíróknak
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2017. 05. 26. 12:22
Előzmény: törölt hozzászólás
#520
"Vegyük a másik kiegészítést is elő. Miért nem volt az eredeti tv-ben az a kitétel, hogy csak az működtethet kihelyezett képzést aki a saját országában is működtet egyetemet" Szerintem azért (csak találgatom) mert vannak ilyen magyar egyetemek is. De korábban írtam, számomra másodlagos a CEU. Sokkal fontosabbnak tartom azt, hogy a kormány ezzel mekkora károkat okoz az országnak.
signal2
signal2 2017. 05. 26. 12:21
Előzmény: törölt hozzászólás
#519
Az előírásnak kb. annyi értelme van, minthogy a bejárati ajtó kötelezően mahagóniból készüljön.
csendben 2017. 05. 26. 12:21
Előzmény: #510  Vazsmegyei
#518
Mondtam én,hogy az az ezer év hátrányod megmaradt!:-)
hatosa 2017. 05. 26. 12:19
Törölt hozzászólás
#517
Oszo 2017. 05. 26. 12:16
Előzmény: #505  Vazsmegyei
#516
Nyugodtan figyelmen kívül hagyhatod! Ahogy a tényeket, meg egyáltalán, a valóságot! Csak a Hangokra figyelj, meg szeretett Viktorodra!
elemes
elemes 2017. 05. 26. 12:16
Előzmény: törölt hozzászólás
#515
semmilyen előnyt nem élvezett a CEU korábban.
Oszo 2017. 05. 26. 12:14
Előzmény: #504  Vazsmegyei
#514
Hát, itt most az ostobaságoknak több rétegét vázoltad fel, ezek közül egy: Állítólag pl.: debreceni egyetemnek is van olyan képzése, ami amerikai diplomát ad, igaz, ők csak egy kinti intézettel együttműködve tudták megszerezni valamelyik USA állam akkreditációját. (Lehet, persze, hogy ez kamu, én a Kósa Lajostól hallottam)Amúgy kérdem én: Vajon miért nem szerzi meg az összes magyar egyetem az amerikai akkreditációt? És miért baj az neked, ha a CEU-n végzett tudatlan kamudiplomások (Ezt se tudom, honnan veszed, a kormány környékén sertepertélő CEU diplomásokkal se az a baj, hogy ostobák, vagy tudatlanok, hanem az, hogy aljasak.) esetleg lejáratják az USA akkreditációt? Legyen ez, az USA gondja!
Törölt felhasználó 2017. 05. 26. 12:13
Előzmény: törölt hozzászólás
#513
"Talán eléggé durva,szélsőséges ez a hasonlat ahhoz, hogy megértsed." Az eredeti törvényben nem volt kivétel, a jelenlegi külön szabályozza a föderatív államokat. Akkor most melyik kezeli/kezelte egyenlően?
elemes
elemes 2017. 05. 26. 12:12
Előzmény: #510  Vazsmegyei
#512
"miért kell a BME diplomát HONOSTANI az USAban a CEUt meg miért nem?" azért, mert a BME magyar egyetemi akkreditációval rendelkezik a CEU meg amerikai egyetemi akkreditációval rendelkezik amennyiben a BME bejárja azt az utat, amit a CEU bejárt, akkor adhatna ki amerikai diplomát. vagyis már nem tudja bejárni, mert a Lex CEU miatt nem teheti meg. De ezt a kérdést egyszer már feltetted és válaszoltam is rá és a választ nyugtáztad. a) elfelejtetted mert olyan hülye vagy b) szándékosan teszed fel ugyanazokat a kérdésket mert fizetett troll vagy
elemes
elemes 2017. 05. 26. 12:09
Előzmény: #504  Vazsmegyei
#511
"Nem szünteti meg a CEUt, hanem a CEU nem tud amerikai creditet biztosítani a kiválasztottaknak, akik az USAban képtelenek lennének megszerezni." 1. miért lennének képtelenek? a CEU kicsi egyetem (a magyarországin tanuló egyetemisták alig több mint fél százaléka jár a CEU-ra). 2. magyarországon gyártanak autót a japánok és a németek is -- nem azért, mert otthon képtelenek lennének legyártani. magántulajdonú cégek által magyar törvényeknek megfelelően létrehozott cégek. hozhatnánk olyan törvényt is, amely ezek némelyikét ellehetetleníti, de miért tennénk? miért kellett ezt tenni a CEU-val szemben? 3. "A többi Magyarországon működő egyetemnek ez a kiváltság nem adatott meg mert ne tudnak az USAban is működtetni campusokat!" -- dehogynem tudnak, semmi akadálya.
Vazsmegyei 2017. 05. 26. 12:07
Előzmény: #506  csendben
#510
Lehet, de akkor arra adjál választ, miért kell a BME diplomát HONOSTANI az USAban a CEUt meg miért nem? Amikor mind a kettőt Magyarországon szerezték! A nagy tudásoddal elintézhetnéd, hogy a BME diplomát is úgy fogadják el az USAban, mint a CEU féle diplomát. Remélem van akkora lobbista stábod az amerikai szenátusban!
hatosa 2017. 05. 26. 12:05
Törölt hozzászólás
#509
csendben 2017. 05. 26. 12:03
Előzmény: #502  Oszo
#508
Teszi a dolgát.Nem kell nagy ügyet csinálni ebből,csak helyén kell kezelni a dolgot! :-)
Vazsmegyei 2017. 05. 26. 12:02
Előzmény: #503  _Bekre_Pal_
#507
Talán jobban is lesz!
csendben 2017. 05. 26. 12:02
Előzmény: #504  Vazsmegyei
#506
"az USA diplomát elvben mindenütt gátlás nélkül elfogadják a "munkáltatók" és lehet rá hivatkozni a megszerzett diplomaként más egyetemeken, anélkül hogy a tárgyi tudásukra kíváncsiak lennének! "Mert a munkáltatók már csak ilyen hülyék. Ugyan,ugyan. Nem mindeni Polt családtag (szerencsére!)...
Vazsmegyei 2017. 05. 26. 12:00
Előzmény: #502  Oszo
#505
Akkor figyelmen kívül hagyom a véleményedet, mert nincs valóságalapja és nem is kell rá válaszolnom, mert egy olyan vélemény ami nem a tárgyhoz tartozik! De az is lehet, hogy a véleményed éppen egy baromság, azért nem érdemes válaszolni rá!
Vazsmegyei 2017. 05. 26. 11:57
Előzmény: #500  Oszo
#504
Nem szünteti meg a CEUt, hanem a CEU nem tud amerikai creditet biztosítani a kiválasztottaknak, akik az USAban képtelenek lennének megszerezni. A többi Magyarországon működő egyetemnek ez a kiváltság nem adatott meg mert ne tudnak az USAban is működtetni campusokat! GSoros ezt oldotta meg egy USA törvény kiskapujával. Mert az USA diplomát elvben mindenütt gátlás nélkül elfogadják a "munkáltatók" és lehet rá hivatkozni a megszerzett diplomaként más egyetemeken, anélkül hogy a tárgyi tudásukra kíváncsiak lennének!
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2017. 05. 26. 11:55
Előzmény: #498  Vazsmegyei
#503
ezt a hozzászólást se sikerült többedszeri nekifutásra se értelmeznem, és az előzmények se nyújtottak támpontot ha valakinek sikerült, az tegye fel a kezét és segítsen nekem legyen szíves szerintem már tutira te se érted, amiket leírsz, csak gépeled ami jön a fülesen, csak néha jelentős félreértésekkel vegyítve
Oszo 2017. 05. 26. 11:52
Előzmény: #484  Vazsmegyei
#502
Mentségemre szolgáljon, hogy nem is állítottam, semmit. Te írtad, hogy a CEU története korrupt egyezséggel indult, meg hogy törvénytelenül működött és egyéb baromságok.Te állítottál, neked kell igazolni. Én csak a véleményemet tudom megismételni: Marhaságokat hordasz össze, hogy igazold szeretett vezéred hazaárulását.
Törölt felhasználó 2017. 05. 26. 11:50
Előzmény: törölt hozzászólás
#501
"ugyanolyan rendszerbe kényszeríti őket is mint amiben a többiek működnek." Érdekes, mintha a föderatív állam esetére külön rész lenne. Akkor mégsem ugyanolyan rendszerben kell nekik is működni ?

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek