Szerintem tévedésben vagy, mivel 2015 év végén az állam által juttatott összegből és a takarékszövetkezeti vagyonból akarták az akkor még Spéder kezében lévő FHB-t 70 milliárddal feltőkésíteni, ezt akadályozták meg. A mostani fúzió jóváhagyása után az MNV már szerintem nem fog semmi olyant csinálni, ami megakadályozza a most kitűzött célok elérését .... Az MNV Zrt. ahhoz a Bártfai Mager Andrea miniszterhez tartozik, aki kormánybiztosként levezényelte a korábbi takarékos fúziót.
Törölt felhasználó2020. 11. 02. 11:49
#4196
Megugrott a Takarék Bank részvények árfolyama pénteken és a közel 7
százalékos pénteki emelkedéssel kitűnt a BÉT papírjai közül. A következő
napok erős mozgásokkal kecsegtetnek és a bankpapír számára a felső cél
továbbra is az oldalazó trend 500-as felső határértéke lehet.
Nem is úgy értettem, de azt nem tartom nagyon valószínűnek, hogy meghúzzák 1.000 fölé. Szerintem ennek majd akkor lesz komolyabb értéke, ha a szuperbank egyesülés során megállapított részvényértékeit meghatározzák - a már ismertetett százalékokon túl - összegszerűen, lesz egy közös részvény és az megjelenik a BÉT-en.
Miért vagyunk biztosak abban, hogy az Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. egy részvényre jutó saját tőkéért eladja az állami pakkot? MNV nem ragaszkodik Matolcsy útmutatása alapján a tőzsdei jelenléthez a Takaréknál? Esetleg eladják a pakkot, de csak extra haszonnal szállnának ki, akkor azt a (persze lemutyizott) magas árat kell felkínálni Vidáéknak MNV-nek/mindenkinek nyilvánosan... Milyen csetepatét rendezett az állam, amikor nem engedték hogy részt vegyen a 2015-ös tőkeemelésben, aztán hipp-hopp 8%-ról 4 %-ra esett a részesedése. Szerintem, vagy az egyrészvényre jutónál jóval magasabb lesz a nyilvános vételi ajánlat, vagy nem lesz sikeres nyilvános vételi ajánlat.
Hamarosan indul a kormányközeli gigabankszerző:hvg.hu95A Bankholding egyik első embere a nagy konkurens OTP-től igazolt át.Hamarosan megkezdi tényleges működését a Magyar Bankholding Zrt – számolt be a Takarék Csoport, az MKB Bank Nyrt. és a Budapest Bank Csoport, miután a három bankból álló holding meghatározó tulajdonosai, Vida József, Lélfai Koppány és Balog Ádám pénteken befektetési és szindikátusi szerződést írtak alá, valamint döntöttek arról, hogy apportálják banki részesedésüket a közös holdingtársaságba.Így, ha az engedélyeket is megkapják a Magyar Nemzeti Banktól, Magyarország második legnagyobb bankcsoportja jön létre, amelynek konszolidált értéke meghaladja a 740 milliárd forintot – emelik ki. Az új bankcsoportban a Magyar Állam a Budapest Bankot tulajdonló Corvinus Nemzetközi Befektetési Zrt. révén 30,35 százalék, az MKB tulajdonosai 31,96 százalék, az MTB tulajdonosai pedig 37,69 százalék részesedést szereznek az apport teljesülésekor. Míg a Budapest Bank állami tulajdonban van 2015 óta, az MKB első számú részvényese Mészáros Lőrinc, az MTB pedig a szintén kormányközelinek tartott Vida Józsefé.A bankok egyelőre megőrzik jogi státuszukat, és önálló egységként, külön brandként működnek a későbbi integráció megtörténtéig, ugyanakkor "az apport után közvetlenül megkezdik a közös működésből eredő szinergiák kihasználását". A Magyar Bankholding Zrt. 2021 során dolgozza ki a három bank részletes fúziós ütemtervét és részletes üzleti stratégiát. Ezt a munkát nemzetközi tanácsadó cégek közreműködésével a három bank szakemberei végzik, őket belső pályázaton választják ki.A Magyar Bankholding felső vezetése is megkezdi az operatív működést. A Társaság igazgatósági elnökének feladatait a nagy konkurenstől, az OTP-től nemrég átigazolt Barna Zsolt, vezérigazgatói feladatait pedig Vida József, a Takarék első embere látja el, a szakemberek közösen irányítják majd a stratégiai tervezés munkáit.A Magyar Bankholding megalakulását május közepén jelentette be a Takarék és az MKB, nem sokkal később a szervezethez csatlakozott a Budapest Bank is. Az új bankcsoport Magyarország második legnagyobb szereplője lehet: 1,9 millió ügyfelet szolgál ki, országosan, a hazai bankfiókhálózat közel felét, több mint 920 fiókot működtet, együttes mérlegfőösszege megközelíti az 6800, hitelállománya a 3800, betétállománya a 4800 milliárd forintot. 200 ezer mikrovállalkozást, 30 ezer kis- és középvállalkozást, hatezer privátbanki partnert szolgál ki, számos területen piacvezető vagy a második legnagyobb szereplő (mezőgazdaság, mkkv-szektor, lízing.) HVG.hu
TAKAREKJZB