Topiknyitó: Törölt felhasználó 2015. 05. 16. 03:08

silver&gold  

szerettel varunk mindenkit akinek a forum temajaval kapcsolatban van velemenye...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
KB58 2015. 11. 16. 07:48
Előzmény: #2376  KB58
#2380
Termeszetesen ETF helyett CFD-t akartam irni :-)
Törölt felhasználó 2015. 11. 16. 00:48
Előzmény: #2377  pitcairn2
#2379
miert rosszabb befektetes, ha valaki befektetesi alap, esetleg rv vagy mas helyett fizikai aranyat vasarol...
sot jelenleg tobb mint 40%-os korrekcio utan teszi ezt....(ha mar a USD-ba nezegeti az ember)...
ezzel nem eppen keresletet tamasztja...
(amivel talan sikerul, egyes munkahelyeket megmentenie)...
Ki az aki jobban a koz javat szolgalja???
a spekulans, befekteto, esetleg shortos kis kereskedo aki lehetseges nyeresegert cserebe likviditast hoz a piacra ill. tevekenysegevel kiegyenliti a csorda szellembol jovo hangulat alapu elmozdulasokat...
ki az aki az egeszet jobban szolgalja az aki reszt vesz a jegybankok illetve a Wall Street manipulaciojaban es a csordaval egyutt eltolja a rv. ingatlan arakat ertelmetlen szintekre amiert befektetok millioi bukjak el nagy reszet megtakaritasaiknak, nyugdijuknak...

vagy a contrarian befekteto aki eppen a valsagban levo iparagakba, szektorokba fektet be penzt amivel nem csak mas kereskedok befektetok penzet,de munkahelyeket, cegeket, csaladokat menthet meg es egyensulyt hoz a rendszerbe ill. kiegyenliti a csorda orult megnyilvanulasait....

persze a mediabol kiragadott 1-1 interjubol cikekkbol az emberek vegso kovetkeztetest vonnak le es ez alapjan hoznak dontest akar egesz eletre....
en nem szallok versenybe jelenleg hogy ugy vegyek ingatlant, hogy 1 szerencsetlen par elott feltornaszam az ingatlan arat, amit egyebkent is hitellel evek alatt fognak kifizetni, ha minden jol megy...
remelhetoleg nem veszti el 1.-ikuk a munkajat, vagya tulora utan nem alszik el a volannal es okoz balesetet az uton, csak hogy kepes legyen a lakashitelet torleszteni....
Persze ertem en az agymosas lenyeget, mert jo a banknak a magas lakashitel, meg az allamnak a kulonbozo adok miatt, magasabb aru ingatlanra tobb adot illeteket kell fizetni...
kerdes ugyanolyan jo dolog ez a vasarloknak is hogy a bankok adhatnak hitelt ilyen mertekben, mert ha nem adhatnanak akkor is vasarolhatnanak az emberek ingatlant csak valoszinuleg az ar piket alacsonyabban lenne....

a bankok es orszagok hitel lufijai pedig elobb-utobb kipukkadnak....
(mert azt minden ertelmes ember tudja, hogy hosszutavon nem lehet ugy elni hogy tobbet koltok mint amit megtermelek, megkeresek)
es ez nem csak szemelyekre, csaladokra, varosokra de orszagokra is igaz!!!

mindenfele befektetes kockazattal jar...
(azert nem art elgondolkodni dolgokon)
Törölt felhasználó 2015. 11. 16. 00:11
Előzmény: #2375  Tazsomaru
#2378
en nem szoktam mocskolodni,de megvettem a rosszindulatu embereket...
es azokat is akik szandekosan ragalmaznak vezetnek felre masokat ill. tuntetnek fel masokat rossz szinben...
(sajnos te kozejuk tartozol)

a foci valogatottunk folyamatosan reszt vesz nemzetkozi esemenyeken es nem csak a ferfi, de a noi is...bar itt a foci (soccer nem a legnepszerubb sportag, talan a 3.-4. lehet)

egyebkent gratulalok a magyar valogatottnak mert szerintem ezzel sok embernek oromet okoztak, (pl. a nagypapamnak is)....
pitcairn2 2015. 11. 16. 00:03
Előzmény: #2373  Törölt felhasználó
#2377
sőt ha már a klasszikus "kincsképzésnél" tartunk, a delikvens lényegében az arany, ill ezüst "csecsebecséi" javára - mivel azokban takarít meg - __lemond__ a jelen fogyasztásáról

ergo

erőforrásokat szabadít fel embertársainak, hiszen nem licitál azokra a saját jövedelméből

pl. nem száll be a lakáslicitbe és így nem bas@sza fel az árakat ott...

+

vmikor fogyasztani is fog a nemesfémben felhalmozott megtakarításából, elvégre ez a cél

vagy urambocsá befekteti azokat...

szóval ez a "hoarding" ellenes __álszent__ duma lényegében minden ésszerű alapot nélkülöz...

inkább arról szól, hogy fáj a képviselőjének az, hogy a "goldbug" megpróbál elmenekülni a megkopasztása elől...

(oszt persze lehet, hogy jól megszívja a "goldbug" mivel rosszkor vesz aranyat, de az már egy egészen más történet)
KB58 2015. 11. 16. 00:01
Előzmény: #2361  emerald
#2376
Kedves Emerald!
Kedves fórumtagok!

Érdeklődnék, hogy ma Magyarországon hogyan a legcélszerűbb, legegyszerűbb, legkockázatmentesebb arannyal kereskedni. Fizikai arany vagy virtuális arany, certifikát vagy ETF? Egyelőre nem értek hozzá, pedig a tőzsdéket elnézve lehetséges, hogy hamarosan aktuális lenne aranyban gondolkodni.

Megtennétek, hogy a leglényegesebb tudnivalókat érintően röviden leírjátok a véleményeteket (bocs az egyszerű kérdésekért)?

Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 11. 15. 23:42
Előzmény: #2373  Törölt felhasználó
#2375
Tomi, a mocskolódásaidat leszarom.
Végig sem olvasom.
ha nem tudsz értelmesen írni, inkább lazulj, hisz kijutott a válogatott az EBre.
Törölt felhasználó 2015. 11. 15. 23:34
#2374
akinek kedve van nezen mar utana, hogy a Nikkei es Japan ingatlan lufiba mekkora vagonok tuntek el...
ja hogy ingatanok ill. a tozsde index 80%-os visszaesest szenvedett el...
ott is voltak akik berbe adtak ingatlanokat, sot nehanyan nem mentek csodbe....
25-30 ev alatt mar az ingatlan berbeadasabol szarmazo jovedelem mar majdnem break-evenbe vannak, persze ha nem nezzuk az inflaciot...
Jo kis befektetes volt, bar szerintem tobb mint 100 millio Japannak piciket mas velemenye van errol,de meg lehet kerdezni Spanyol,Argentin es az Usaban is embereket szerintem ott is van nehany millio akik nem csak lehetoseget latnak ingatlan vasarlasban hanem kockazatot is...
Törölt felhasználó 2015. 11. 15. 23:22
Előzmény: #2368  Tazsomaru
#2373
igy van egesz jo beszelgetes alakult ki!!!
es nem eloszor hangulat keltessel, szemelyeskedessel, rosszindulattal es mindenfele informaciok nelkuli felrevezetessel hantazassal, ferditessel es sunyisaggal ill. alatomos beszolasokkal, probaljak a topik temajat ill. kozosseget tonkre tenni...
nem csak gyuszi,de te is ezt teszed....
ugye megbeszeltuk, hogy hagyjuk egymast...
en nem valaszoltam eddig a te sunyi, alatomos (toled vettem a jelzoket, mert ezzel illettel) ill a butasagaidra....
Probalgatod itt bizonygatni, hogy az arany, fizikai arany nem jo, rossz befektetes...
persze te is vettel, sot meg tanacsot is kertel korabban, majd jossz olyan dumakkal, hogy 1 aranytombol nem lesz ketto...
tenyleg???
1 lakasbol sem lesz ketto???
;000
az igazsag, hogy te vagy az aki kulonbozo topikokba besunyogsz es alatomosan, probalod eloadni a dolgokat....
(vadaszni olyan emberek hsz kozott akik hozzatesznek a forumhoz, majd oket bantani ill. eloadni hogy x-y nem jo kereskedo, mert 1-1 velemenye kereskedese nem ugy alakult ahogy eppen tervezte, vagy meg nem ugy)
Nem vagy te tanulatlan es meg buta sem, de rengeteg felre vezeto hsz-od van hogy ezt direkt rosszindulatbol, vagy csak pontatlansagbol teszed az mindegy...
en nem fogok linkelgetni, hogy az evek folyaman hanyszor tettel ilyen sunyi alatomos dolgot es azt se hogy hany emberrel...
Tazsomaru vagy tadzsomaru..
(mert nem akarlak vegleg megszegyeniteni)
persze te jo kereskedo vagy de azert nem kereskedsz mondjuk az Fx piacon vagy mert nem voltal kepes nyeresegesen kereskedni???
eljatszottad mar ezt korabban az idotavoknal is...(a Dax topikban)
persze jatszod itt az eszed es ferditgetsz...

BTC-mnek nincs hozama 369A$ vettem es az elmult 8honap alatt az ar jart mar 200A$ es 691A$ kozott is jelenleg 458A$...
arany es ezustot amit vettem azoknak sincs hozama korabban irtam hogy mikor hol vettem...es mennyiert....
es az ingatlanomnak sem volt hozama,de miutan eladtam jocskan 15%/eves hozam volt rajta...
es volt olyan ingatlan vallalkozasban reszem ahol szamodra elkepzelhetetlen hozamot ertem el...
de en nem keverem a szezont a fazonnal es nem probalok felre vezetni senkit azzal hogy az ingatlannak hozama van, mert nincs mint ahogy a keszpenznek sincs, ha berakod a bankba, kiadod berbe, befektetted akkor kulonbozo bevetelekre tehetsz szert es ha kedved tartja hivhatod ezt hozamnak....
Ki gatol meg engem abban, hogy holnap vagy egy 40-50%-os korrekcio utan ne csak a sajat penzemert vegyek rv-ket uzleti vallalkozasokat vegyek abbol a kedvezmenyes hitelbol, amit azert vagyok ill. leszek kepes felvenni mert fizikai nemesfem bullionokkal rendelkezek...
es a nemesfem rudakat meg kolcson se kell adnom, csak eleg ha az utolso auditot, esetleg 1 ujjal bizonyitom ill. hogy biztonsagos helyen van orizve...
kell hozza 1 alairas, ceges belyegzo ill. hogy nincs masnak erdekeltsege a rudak folott...

Jossz itt nekunk azzal a kamu dumaval, hogy te 1 nagyobb egesz resze vagy es az ingatlanod berbe adasa ill. az autoszerelessel mennyi emberrel jot teszel...
Kepzeld ha valaki pamp barokat vasarol:
Pamp ceg nyereseget er el, az ott dolgozok is fizetest kapnak, majd adot fizetnek a Svajci allamnak, majd a szallito ceg es a sofor is penzt keres, a Malaysian Airlines sem ingyen szallitja ott is nehany ember reszt vesz a munkaban, majd az itteni hivatalos forgalmazo is es az ott dolgozo emberek is..es ok is adot fizetnek majd a privat vault biztonsagi emberei, takaritok es meg az epulet karbantartok is reszesulnek a nagy egeszbol...most azon ugye nem mentunk vegig hogy hogy kerult a pamphoz az a fizikai arany es mi kellett annak kitermelesehoz....
persze te nyilvan a muhelyedben jot teszel a tanulokkal mert segitesz nekik uj szakmat tanulni..., nyilvan 1-1-ben osztoztok a beveteleken,
Kerlek javits ki ha tevedek!!!
veletlenul sem veszel nagyobb reszt ki a bevetelbol...igazad te adod a muhelyt, szerszamokat es tapasztalatot...
Szoval kerlek ne add itt elo hogy te mennyire jo ember vagy,de mindenki mas vagy peldaul en...alattomos, sunyi alak vagyok aki hazudik ill. felre vezeti az embereket...

Te is es gyuszi johettek konkret adatokkal, statisztikakkal, elemzesekkel akar interjukkal, cikkekkel tanulmanyokkal es megprobalhatod bizonyitani, hogy miert lesz jobb befektetes mondjuk rv/kotveny vagy ingatlan a kovetkezo evekben...
{en megtettem szamodra sot meg linkeltem kesobb 1-2 komolyabb ember nevet akik hasonlo keppen latjak mint en},de nem ezt teszitek hanem jottok a felrevezeto, rosszindulatu hangulatkelto hsz-kal
ingatlannak hozama van aranynak nincs
1 tombol soha nem lesz ketto...
pedig en is pitcairn2 is es meg jo paran ervekkel, statisztikakkal konkret dolgokkal probaljuk elmagyarazni, hogy miert jo lehetoseg ha valaki a megtakaritasnak 1 reszet ebbe fekteti, nem kell egyeterteni, sot kivancsian varom, varjak a topik olvasoi a szakmai ill. konkret velemenyeket...
de hagyjuk mar az ilyen ferditest, hangulatkeltest es felre tajekoztatas hogy a fizikai aranybol nem lesz ketto...
vagy hogy elvakult fanatikus emberek vasaroljak az aranyat aki olyan teveszmekben elnek es arra varnak hogy kihuzzak a szamaikat, mert gamblerek es talan kepesek lesznek kesobb magasabb aron ertekesiteni a korabban vett befekteteseiket...

kozben vasarlod a fizikait, tanacsot kersz...
sot kereskeded is opciokkal, GLD-t, GDX-t, bar nyilvan sokaig azert nem irsz ill. azert nem osztod meg a velemenyed ill. hogy miben latsz fantaziat, mert te sziveseben olvasol ill. hallgatod meg masok velemenyet...
persze megosztani, masoknak segiteni ugye nincs kedved...,de otleteket meriteni van, sot aztan kritizalni, masokat bantani, hazugnak nevezni ill. sunyi alatomosnak vagy eppen rossz kereskedonek...

Gondolkozzal mar el 1 piciket a hsz-on...
aztan johetsz konkret dolgokkal,de fejezd be a ferditest es felrevezetest...ill. masok rossz szinben valo bemutatasat...
Linkelhetsz hany olyan hsz volt a topikban ami konkret tenyekrol szolt es nem sunyi alatomos celozgatas csak...
Te megteheted mert te resze vagy a nagy egesznek es 1 hu de nagyszeru ember vagy mi meg nem...

Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 11. 15. 21:31
Előzmény: #2369  Törölt felhasználó
#2372
így van. ez egy variáció. annyira nem értek hozzá. lelkes amatőr vagyok a témában.
Törölt felhasználó 2015. 11. 15. 21:29
Előzmény: #2367  Törölt felhasználó
#2371
A Dax topikban korábban leírtam, hogy miért kellett új nicket regisztrálnom. Az igaz, hogy neked külön nem írtam meg.

Helyetted is szégyellem magam, alattomos rókakoma.

))
Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 11. 15. 21:29
Előzmény: #2367  Törölt felhasználó
#2370
egyébként, amire itt reagáltál, nem is neked írták és meg sem említenek benne.
Törölt felhasználó 2015. 11. 15. 21:29
Előzmény: #2366  Tazsomaru
#2369
Ez esetleg egy variáció lehet, de nem az egyetlen... :-)
Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 11. 15. 21:22
Előzmény: #2367  Törölt felhasználó
#2368
Tomi, már megint személyeskedsz. Egész jó kis beszélgetés alakult ki. Miért élvezed, hogy tönkre teszed a topikot? Ne tedd légyszíves!
Törölt felhasználó 2015. 11. 15. 21:14
Előzmény: #2334  Törölt felhasználó
#2367
- Re: es a vilagossag a sotetsegben fenylik,de a sotetseg nem fogadta be azt...
Nem is igazán értem, kit akarnak átverni ezek a "messziről író emberek" a mulatságos háryjános-történeteikkel... mármint saját magukon kívül.

))

daxlisgyuszi

szerintem eleg kozel van mindenkihez a billentyuzet...

Viszont sokkal mulatsagosabbnak tartom, hogy valaki nem azert vasarol barmilyen befektetest, rv,nemesfemet, esetleg Dax indexet mert szeretne kesobb magasabb aron eladni...
persze ez alol kivetel daxlisgyuszi...a mentorai miatt, egyebkent nem kereskedik nemesfemekkel...
mi pedig az internetes vilaghalo homalyaban megbulyva haryjanos modjara akarunk felrevezetni szamunkra ismeretlen embereket...
remelem nem muszaly feltenni a pf forumara a szamlakat a nemesfemek vasarlasarol...
esetleg amit mult heten vettunk, vagy amit nehany ora mulva fogunk atvenni...
azt meg megertem, hogy nehany embernek ugymond "velemenye" van emberekrol akik nemesfemekbe fektetnek, es nyilvan mi vagyunk a haryjanosok akik vasarlunk, nem az aki se nem vasarol ill. kereskedik ezekkel es egyebkent sem azert vasarol valamit hogy kesobb magasabb aron ertekesitse....

szoval a kerdes ki is a haryjanos vagy munchausenbaro es ki ill. kik azok akiknek tobb nickjuk van taxisgyuszi&daxlisgyuszi es meg sorolhatnank nehany foumozot....

elnezest, hogy felre vezetek embereket azzal, hogy leirom a velemenyemet ill. hogy mult heten a megtakaritasaim 1 reszet fizikai aranyba fektettem ill. nehany ora mulva ujbol megteszem.....ill. hogy ezt megosztom ezt masokkal!

u.i.: bezzeg daxlisgyuszi....
Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 11. 15. 21:09
Előzmény: #2365  Törölt felhasználó
#2366
Igazad van. Nincs hitel, csökken a kereslet a lakások iránt ezért csökken az áruk is. Viszont lakni kell, ezért nő a kereslet az albérletek iránt így megemelkednek a bérleti díjjak. ;)
Törölt felhasználó 2015. 11. 15. 20:50
Előzmény: #2360  Tazsomaru
#2365
Szerintem a lakásárak feleződése a bérleti díjakra is hatással van...
Törölt felhasználó 2015. 11. 15. 20:43
Előzmény: #2331  Törölt felhasználó
#2364
Sajnalom, hogy ilyen butasagokkal zaklatnak...
van am a pf foruman 1 par erdekes figura...
sot olyanok is vannak akik tobb nickel szerepelnek, sot neha sajat maguknak irogatnak...
(bar 1. en is megdobbentem,de mindenki masban leli oromet, szorakozasat)...
Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 11. 15. 20:20
Előzmény: #2361  emerald
#2363
ezzel egyet értek veled is és vukival is. ezt többször is írtam már.
elfér egy portfólióban 5% nemesfém.
örököl is az ember ékszereket, vesz is a szeretteinek. GLD-t, estleg GDX-et is lehet tartani, ha elszállna az árfolyam és át kellene súlyozni ne az asszony gyűrűit adja el. :DDD
Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 11. 15. 20:07
Előzmény: #2356  tberki
#2362
ezeket az ingatlan bérbeadásokat én nem igazán kerestem. csak nyitott szemmel jártam és jöttek néha ötletek és lehetőségek, amiket kár lett volna kihagyni. ha nem lettek volna, én is részvények/kötvények mellett tenném le a voksomat, minthogy ezt teszem is. ;)
emerald 2015. 11. 15. 19:56
#2361
Olvatgatlak Titeket és úgylátom bizony mindkét oldalon van igazság.

Tudjátok mivel foglalkozom, ezért én a nemesfém befektetést részben műtárgyként növelt értékként kezelem ill. a drágakövekbe részletesen nem mennék bele, de nagyon jó befektetésének bizonyult. Átlagosan hatszorozta az értékét, az elmúlt 8 évben, de menekülési áron is minimum négyszerezett. Egy ékszert/díszműt a benne lévő munka, kövek és a nemesfém alapanyag értékének mixe alapján értékelek h alkalmas-e befektetésre vagy sem.

1)Amit Tazso csinál az igazán jó szerintem hosszútávon. Ami viszont nem zárja ki h bizonyos formában nem lehet jó a nemesfém vagy hasonlók.
2)Különválasztanám a jó időket amikor a gazdaság úgy ahogy de működik, és a háborús, polgárháborús, hiperinflációs időszakokat.

Nézzük az első, jó időket:
Valószínű mindkét befektetés működik, főképp ha nem kell hozzányúlni a befektetéshez, azaz ki lehet várni 20-30 évet a jó hozam eléréséhez. Leginkább ezért nem tömböket tartom a legjobb befektetésnek, mert a jó időkben a műtárgyaknak van hozamuk, lehet használni eközben szépségükkel örömet okoznak.

Az ingatlan is jövedelmet biztosít. (Érdekes, anno pont ezt a garázst ajánlottam az öcsémnek, h míg nincs pénze lakásra, addig vegyen egy garázst és adja ki, majd akár vegyen még egyet és később ezeknek a hozamából, plusz az árukból vegyen lákást.-nem fogadta meg)
Régebben Gyuszi irt arról h ahogyan a készpénzt, úgy a készpénzként használható befektetési tömböket is kihúzzák az emberek "zsebéből" h kontrollált körülmények között foszthassák ki
a tömegeket, amit ha sor kerül rá, valószínű már globálisan fognak megtenni. Sajnos reális és közeli problémának látom. Ezért én folyamatosan adok el kis tételekben, és úgy tekintek a befektetésemre mint valami állandó de nem nagyjövedelem forrásra.

Ha jönnek a rosszabb idők:
Visszaolvasva a második világháborús tapasztalatokat, önmagában az sem véd meg mindentől.
Az arany veszített az értékéből 40-50%-ot. Nehéz volt megőrizni ill. magával vinnie az embereknek.
Persze a házukat meg lebombázhatták, a diófa alatti elásott arany meg akár meg is maradhatott. De sajnos a többségtől elvették az értékeiket. Az állam, a katonák, fosztogatók.
Tehát háborús vagy hiperinflációs helyzetben az állam egy tolvonással megakadályozza majd hogy eltünjünk a kis
vagyonunkkkal. Így szemlélve mindenképp jogos ha más féle befektetésekben is gondolkozunk.

Tudjátok én is híve voltam(vagyok is bizonyos formájában, és mennyiségben) az arany befektetésnek, de egyre inkább látom ennek a rizikóit. Vallom viszont h valamennyi kell. Manapság amikor szinte a karikagyűk is készülnek titánból, még egy gyűrűnyi nemesféme sincs sokaknak az szintén a másik véglet.

Az árfolyamról:
link
Ha megnézitek ezt a grafikont, felismerhető benne egy hasonlóság.
Lassan elérkezhet az árfolyam egy olyan szinhez ami után lehet egy 50%-os árfolyam emelkedés is akár. Ami után folytatódhat még akár hosszú ideig a fémek medvepiaca.
Rövidtávon kivárom a téli mélypontot és majd ott spekizek a felpattanásra.

Topik gazda

Kisvuk
Kisvuk
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek