Topiknyitó: Törölt felhasználó 2015. 05. 16. 03:08

silver&gold  

szerettel varunk mindenkit akinek a forum temajaval kapcsolatban van velemenye...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2015. 11. 15. 12:13
#2320
es en vagyok sunyi es alattomos???
;)
Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 11. 15. 11:53
Előzmény: #2316  pitcairn2
#2319
számomra igen, számodra meg nem. :D
ez így működik.
Te gyűjtöd tovább a csillogó fémeket.
Én pedig tovább próbálkozom mások kedvében tenni úgy hogy mindenki jól járjon.

Én nem vagyok egy tanult ember. Autószerelő a szakmám. Tegyük fel van egy műhelyem, ahol emberek problémáin tudok segíteni, fiatal alkalmazottat tartok, aki még tanul is tőlem. lakatosnak, fényezőnek, villamoságisnak és sok más helyre munkákat küldök. Alkatrészt vásárolok, amit futár hoz a műhelybe. Része vagyok egy rendszernek, ami növekszik, fejlődik. Ez jó érzés.
Ha azon a pénzen, amit ebbe FEKTETEK, aranyat, ezüstöt vennék, akkor ezt nem érezném.
Ezt elhiszed?
;)
pitcairn2 2015. 11. 15. 11:39
Előzmény: #2317  Tazsomaru
#2318
szvsz

jó sansz van arra, hogy mindenkit ki fognak rabolni a sztori végén...

sokkal mélyebb válság jön mint 2008-ban...
Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 11. 15. 11:36
Előzmény: #2314  pitcairn2
#2317
:DDD ott a pont!
pitcairn2 2015. 11. 15. 11:36
Előzmény: #2315  Tazsomaru
#2316
"abszolút elhanyagolható, hogy mennyiért lehet majd eladni. "

és ezt most el is higgyük? :)
Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 11. 15. 11:31
Előzmény: #2304  Törölt felhasználó
#2315
"ilyen logikai alapon semmit sem lenne erdemes venni befekteteskent, ha nem hiszuk hogy valakinek magasabb aron tudjuk majd ertekesiteni kesobb barmilyen fajta befektetesunket... "

Ha ingatlanba, vállalkozásba, részvény, kötvény ETF-ekbe fektetek be, abszolút elhanyagolható, hogy mennyiért lehet majd eladni. Nem azért fektetek be, hogy azt majd magasabb áron eladjam, hanem mások igényeit kielégítve, hónapról hónapra profitáljak belőle. Az aki valamit megvesz és drágábban akarja eladni az a kereskedő, de még ő is kielégít bizonyos igényeket, mert valahonnan beszerzi, tárolja, leszállítja, stb. Az aki megveszi, otthon a plüssök között tárolja, és drágábban akarja eladni, az meg a spekuláns, vagy nevezhetjük gambler-nek is. Megteszi a tétjét és várja, hogy kihúzzák a számát. Egyébként ez egy remek játék. Én is szeretem játszani. ;)
pitcairn2 2015. 11. 15. 11:27
Előzmény: #2310  Tazsomaru
#2314
mindeni úgy bas@sza el a pénzét ahogy akarja:)

Törölt felhasználó 2015. 11. 15. 11:12
Előzmény: #2311  Tazsomaru
#2313
:)
Törölt felhasználó 2015. 11. 15. 11:09
Előzmény: #2310  Tazsomaru
#2312
:)

Minden elismerésem.
Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 11. 15. 11:08
Előzmény: #2302  Törölt felhasználó
#2311
ezt hihetetlen jól megfogalmaztad!
teljesen egyetértek.
;)
Kíváncsi vagyok, hogy vukinak az ezüstök a plüssmaci ölében milyen hozamot érnek el AUD-ben vagy BTC-ben.
Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 11. 15. 11:03
Előzmény: #2300  tberki
#2310
Mint írtam nem igazán érdekel az ára. Nem akarom eladni, hisz folyamatos pénzforrás. Persze, hogy kell rá költeni, de a 60.000Ft-os bérleti díj 97-ben 20.000volt és lesz az 120.000 is. ;)
Van pár garázs is, amit bérbe adok 12-14ezer/hó. Szerintem jó bolt. Kevés gond van vele és ezekre sem jellemző, hogy csökkenne a bérleti díj, sőt. :D
Családi ház is, de nem nagy értékű és nem a fővárosban. Inkább ilyen vidéki házikó az agglomerációban.Egy Erdélyből idetelepült rendkívül tisztességes magyar srác bérli. Kertész a szakmája és teljesen karbantartja a házat és a kertet, mintha az övé lenne.
Egyelőre eszem ágban sincs megválnom bármelyiktől is, hisz szép bevételt termelnek, ami megy a részvény/kötvény-be.
Képzelheted, hogy ezek után csak mosolyogni tudok azokon az embereken akik csillogó fémlapokat őrizgetnek a szekrényükben otthon és várják, hogy felmenjen az ára. :DDD

más:
Idén nyáron találkoztam az Airbnb-vel. Egy hétfő délután regisztráltam lefoglaltam egy komplett lakást Nizza belvárosában és másnap délelőtt 11-kor várt egy tündéri anyuka a kislányával a ház előtt, hogy átadja a kulcsot és megmutasson mindent. Még arra is gondolt, hogy a hűtőszekrényben ásványvízzel és egy üveg finom francia borral megajándékozzon minket. Picit tátva maradt a szám. Kifogástalan volt a lakás, mindennel ellátva. Hűtő, sütő, mikró, kávéfőző, plazmatv, internet. Mindez 70euró/éj + 10euró a teremgarázs (Nizzában lehetetlen parkolni). Megnéztem itt Budapesten is szép számmal található már hasonló és nagyon gondolkodok belevágni itt a belvárosban, esetleg Balatonon egy kis ház a part közelében, egy kiadó vitorlás a kikötőben.
Törölt felhasználó 2015. 11. 15. 10:35
Előzmény: #2308  Törölt felhasználó
#2309
nincs mit kedves taxis&daxlisgyuszi...
Tudod olvastam mar erdekes hsz-kat a neten az evek alatt, de az arany malna dij neked jarna...
(szerintem 1 jo ideig te hsz-odat nehez lesz felulmulni)
daxlisgyuszi aki nem azert vett korabban rv-eket ill. Dax indexet mert szerette volna kesobb magasabb aron eladni....

u.i.: remelem nem veded le, mert szeretnem majd kesobb megosztani masokkal,...
van am mas vilaghiru velemeny is bar nem befektetesekkel ill. kereskedessel kapcsolatban...
link
Törölt felhasználó 2015. 11. 15. 10:08
Előzmény: #2307  Törölt felhasználó
#2308
ok, thinker(r) from "London".

:ÐÐ)))
Törölt felhasználó 2015. 11. 15. 09:58
Előzmény: #2306  Törölt felhasználó
#2307
ezert longolgatod a Dax-ot ill. longoltad???
(mert nem hiszel benne hogy kesobb sikerul majd valakinek magasabb aron ertekesitened)
mennyit is vartal 14000-et...
;)

csondben neked elarulom mert valaki fizikai aranyat vasarol nem jelenti azt 100%-san hogy long oldalon van elkotelezve...
(de tudom hogy ennek majd neki kell am ulnod...)
pedig jo parszor feltettem a pf forumara a videot melyben a a comex hataridos kontraktusok eladasaval, a GLD-ben levo kisbuffik megijesztesevel es a fizikai arany vasarlasaval lehetet profitot elerni, mondhatni arbitrazs jelleggel...
es meg arrol is beszeltunk, hogy eppen az ilyen manipulacios eljarasok miatt nem erdemes napon belul kereskedni a nemesfemekkel....

Na most ebbol csak ket dolog kovetkezhet:
- nem figyeltel....
- a mentorok nem magyaraztak el szamodra ill. elmagyaraztak, de nem sikerult megertened...

Egyebkent gyonyoruen megfogalmaztad a hsz-t, latszik hogy sokat olvasol, bar nem artana megerteni ill. elgondolkodni azon amiket olvasgatsz kulonben mi ertelme az egesznek ha csak olvasol de nem erted amit olvasol...

u.i.: velem is elofordult, hogy ujra olvastam dolgokat nehany evvel kesobb es egesz mas megvilagitasba kerulte a dolgok...

Törölt felhasználó 2015. 11. 15. 09:29
Előzmény: #2304  Törölt felhasználó
#2306
"Ki az aki reszvenyt vasarol, halmoz fel ha nem hisz benne ill. nem tartja valoszinunek hogy kesobb valakinek magasabb aron kepes lesz eladni????

hmhmhm "

:ÐÐ

részvényt, részvényindexet, papíraranyat szerinted csak longolni lehet, mint a fizikai aranyat?

)))
Törölt felhasználó 2015. 11. 15. 09:21
#2305
A te hsz-eidből nagyon kiüt, hogy sohasem volt igazi mentorod. Ezt nem is csodálom, mivel mentort nem lehetséges készletre "vásárolni".

))
Törölt felhasználó 2015. 11. 15. 09:16
#2304
"Aki magánszemélyként ennek ellenére a felhalmozása mellett dönt, annak egyetlen, tulajdonképpen már szektariánus hiedelem az alapja: hogy később akad majd olyan balek, akire drágábban (és nettó nyereséggel) rásózhatja a készletét"

Ki az aki reszvenyt vasarol, halmoz fel ha nem hisz benne ill. nem tartja valoszinunek hogy kesobb valakinek magasabb aron kepes lesz eladni????

hmhmhm

ilyen logikai alapon semmit sem lenne erdemes venni befekteteskent, ha nem hiszuk hogy valakinek magasabb aron tudjuk majd ertekesiteni kesobb barmilyen fajta befektetesunket...
;)

Ha elsore nem sikerul megerteni, talan majd a mentorok segitenek...
;)
Törölt felhasználó 2015. 11. 15. 09:04
#2303
piciket eltertunk a tematol,de mivel ugy latom ezzel sokan gondolkodnak erdekesseg keppen megemlitenek nehany erdekeseget:
Tudjatok ill. tudtattok-e hogy a vilag szamos nagyvarosaban jo nehany magyar csalad el ingatlanok tovabbi berbeadasabol...
Ez nem csak itt au-ban (Sydney,Brisbane, Melbournbe),de jo nehany Europai nagy varosban ill. Svajcban es Angliaban egeszen biztosan tudom, hogy Londonban is elnek magyar parok csaladok akik ilyen (hivatalos, felhivatalos) uzleti vallalkozasbol elnek...
Most a Tajfoldi,Kanadai es Kozep es Del-Amerikai regiot hagyjuk mert ott maffia szintre emelkedett az egesz...
Az ingatlan viszont berbe adasa kb. ugy nez ki, hogy kiberelnek fel ev, evre 1 lerobbant lakast hazat, piciket helyre pofozzak majd kiadjak turistaknak, diakoknak...
Kb. 8000-20000$ kezdeti koltseg amibe (a deposit, takaritas, esetleg festes ill. egyszerubb butorok es az elso par het berleti dija tesz ki)...
es konyen heti 200-1000$-t kepesek kitermelni belole....
(de ez nem igazan ingatlan befektetes), sokkal inkabb vallalkozas....
kb. szerintem hasonlo felre ertesnek tartanam mint a befekteteseknek, keszpenznek van hozama aranynak meg nincs...
penz, ingatlannak nincs hozama ahogy az aranynak sincs, csak ha valamit csinal vele az ember (berbe adja, befekteti stb.stb.)
Törölt felhasználó 2015. 11. 15. 09:03
Előzmény: #2292  Törölt felhasználó
#2302
"...Jelen allas szerint nallam az arany ezust kombo nyomott aron valo tarazasa amit mar harom eve folyamatosan veszek joval atraktivabb befektetes mint egy ingatlan mert boven extra profittal kecsegtet."

a pénznek időértéke is van, amit a befektetők 95%-a (vagy még több) egyáltalán nem vesz tekintetbe. :))

a fenti mondatod alapján te már eleve 3 év hátrányból indulsz... ha meg még azt is hozzávesszük, hogy 2012-ben jellemzően 1050-1100 GBP között volt az arany unciája, ahonnan folyamatosan csúszott lefelé a mostani 700-as szintre, akkor azt mondhatjuk, hogy ez a befektetés nagyon "nem-intelligens"... legalábbis a Ben Graham által lefektetett elvek alapján biztosan nem az.

A fizikailag felhalmozott arany és ezüst semmilyen értékképző munkára nem fogható, osztalékot, kamatot nem fizet, tárolásáért fizetni kell. Ha pedig esetleg "kölcsönadnád", ahogy az itteni down-under "alapkezelőnk" javasolta korábban, akkor onnantól a kockázatodat nem ismert mértékben növelted... ergo ugyanott vagy, mintha spekulálnál a papírarannyal. Aki magánszemélyként ennek ellenére a felhalmozása mellett dönt, annak egyetlen, tulajdonképpen már szektariánus hiedelem az alapja: hogy később akad majd olyan balek, akire drágábban (és nettó nyereséggel) rásózhatja a készletét. Tehát tulajdonképpen abban reménykedik, hogy valamilyen irracionális hype révén az arany ára elszakad a fiat pénzekben denominált napi cserearánya által determinált általános árszínvonaltól.

Nagyon erős szektás hitre van szükség a fizikai aranyba fektetők részéről ehhez a fajta "biznisz"-hez...

))
Törölt felhasználó 2015. 11. 15. 07:27
Előzmény: #2300  tberki
#2301
Sóstón lakom, itt 3000-3500 fő/éjszaka árak vannak.
100%ban fűrdőszezonban zajlik, július közép-augusztus vége tartományban, főleg polák, tót, ukrán vendégekkel.
20-25 millát kell adni egy lakásért, 1 1/2 millát tudsz kiszorítani belőle.
Ha nincs értéknövekedés, akkor a tőzsde jobb, persze olyannak, aki benne van.
Én is gondolkoztam rajta, de maradok itt.

Topik gazda

Kisvuk
Kisvuk
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek