Topiknyitó: Portfolio 2018. 05. 02. 09:31

Rengeteg pénzt kapsz az államtól, ha nyugdíjra gyûjtesz  

Ugrás a cikkhez
Az elmúlt évtizedekben jelentõsen nõtt a gazdagok és szegények közötti jövedelmi és vagyoni egyenlõtlenség a világon, az ezt mérõ Gini-koefficiens 30 év alatt 10 százalékponttal 0,32-re emelkedett. A különbségek a
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2018. 05. 02. 09:45
#3
60 ezer forintot kapnak a nyugdíjasok a választások előtt egy héttel Törökországban
meg az egytál lencse
Törölt felhasználó 2018. 05. 02. 09:31
Előzmény: #1  portfolio
#2
Nos én ezt nem így látom! Tizenhárom éve van OTP önkéntes nyugdíjpénztári tagságom. Jelenleg 56 éves vagyok és aktív dolgozó. Kb. 5 évig a munkáltatóm is fizetett hozzájárulást ezt csak a pontosság kedvéért írtam. Ez után magam fizettem. Megnéztem, hogy mikor juthatok a pénzemhez és igen csak meglepett a dolog. Ha az első tíz év tőkéjét most felvenném azt jelentené, hogy kb. 70 %-a adóköteles és egészségügyi hozzájárulás köteles lenne. Ez 15 % szja és 19 eü járulékot jelent. Nem minden évben igényeltük vissza az szja-t és az max 15000 Ft. Tehát ha van benn 1 millióm akkor abból több mint 300ezer forintot fizetek az államnak semmiért. Azt a tagdíjat vagy valamivel többet amit fizetek az adózott fizetésemből takarítottam meg és az után már megfizettem az eü hozzájárulást is. Megérteném, ha a hozamból lenne ez a levonás. Most lecsökkentem a befizetést a minimális tagdíjra és inkább gyűjtögetem a párnacihába a pénzt.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek