Topiknyitó: Törölt felhasználó 2003. 02. 23. 12:07

Rába és a láma  

Vasárnapi ebéd előtt a korcsmában.
Egy tisztességes spekuláns mivel is kezdi vasárnapi programját?
Míg élete párja a vasárnapi ebédet kotyvasztja, menekülésre adja fejét.
A boszorkány üstben rotyogó, ebédnek nevezett főzet felajzó illata elöl, kénytelen a közeli intézmény, barackpálinka és a savanyú sör illatával átitatott intézménybe menekülni.
Felüdítő érzés a boszorkánykonyha légköre (Ne egyél bele, mert pofán váglak…..!!! Mondtam már cigivel kifelé…..!!! Lehet, hogy anyád úgy csinálja de…….!!!) után a hím egyedektől enyhén izzadságszagú helyiség zsivaja.
Mivel a társasába láma későn érkezvén, a jelenléti ív aláírását követően beáll a söntéspunt előtt kígyózó két ember mögé és Béla harsány kiáltásának eleget téve, előveszi pénztárcáját.
Megért ő mosollyal figyeli Ica (Ő a csapos) dekoltázsát, himbálózó kebleit és zsonglőröket meghazudtoló kacsóját.
Fantasztik us, ahogy az üvegre szerelt fém mütyürrel önti a mérőpohárba a sárgán csillogó párlatot.
Kimérve a mennyiséget egy ügyes mozdulattal, még profi brókert is meghazudtoló póker arccal (fapofával), felét a vendég poharába önti, míg másik felét a kocsma nyereség alapjában hagyja.
Lámát a révedezésből, Ica (Ő a csapos) turbékoló hangja zavarja meg.
-Mi és mennyi pancserkám?
Láma az erotikus hangnemtől zavarba esve, tévesen értelmezi a kérdést, a hatalmas keblekre szegezi tekintettét, majd elrévedezve válaszol.
-RÁBÁt és sokat!!
Ica (Ő a csapos) hatalmas kék szemeit tágra nyitja és őszinte áhítattal bele ordít lámánk képébe.
-Mi van!!??
Majd rövid, rokoni és egyéb anatómiai színfoltokkal tarkított szópárbajt követően, tisztázódik a rendelés tárgya, és végre láma megindulhat a baracknak nevezett gyümölcs párlatával megpakolt tálcával (ÁNTSZ által előirt rozsdamentes) tőzsdei spekulációkban megedződőt társasága felé.
Béla falkavezérhez híven, maga elé húzza a tálcát és egy feles lehörpintését követően, felvállalja az előkóstoló szerepét, majd a leosztás felelősségteljes feladatát.
Lámában a (egy nekem, egy neked, majd ismét egy nekem) teátrális leosztás, némi gyanakvást kelt a testvéries megosztás elvében, de hát egy jó barátban és a brókerében csak megbízik az ember.
B.Béla a benyelt maligánfok a megspórolt fizetőeszköz okozta jóérzés jeléül, egy nagyot csettintett nyelvével, miközben Jenö (Barátai közt Nyuszika) cigarettájából egy szálat lenyúlt.
Miközben a füstszűrőt akkurátusan letörte, elgondolkodva az asztalon üresen lévő „feles” poharakat számolta.
A meztelen cigarettát szája szélébe rakva, láma felé fordult, miközben a mozdulatban benne volt TŰZET!! , feltette szokásos kérdését.
-Na mit vettél??
Láma csodálattal teli félelemmel figyelte Bélát.
A várható szemrehányástól, halkan, suttogva válaszolt.
-Rábát.
N éma csend lett a műintézményben.
Csak egy eltévedt tekegolyóként ide-oda pattogó vendég a mosdó ajtót elfelejtvén kinyitni zavarta meg a csendet.
De az ajtó mellet erre az esetekre rendszeresítet székre leülve ö is elcsendesedett.
Béla elgondolkodva szögezte tekintetét a tálcán szaporodási céllal ügyködő, két légyre, majd egy határozott mozdulattal megzavarva ténykedésüket.
Csend esen megszólalt.
Helyes.
A higgadt helyeslés, a társaságban nyomasztóan uralkodó félelmet, karmesteri pálca intését felelevenítően elhessegette és újra helyreállt a békés zsibongás.
Egy darabig még egyesek szemén látszott a bizonytalanság és óvatosan sandítottak Béla felé.
De lassan mindenki meggyőződött arról, hogy Béla elméje nem háborodott meg és a helyeslése az egy szokványostól eltérő de őszinte.
Rövidesen mindenkiben tudatosodott, és lassan pletykaként terjengeni kezdett hogy az aktuális napi csoda, miszerint Béla igazat adott el ült.
Már csak azért is, mert a „minden csoda három napig tart” Ica (Ő a csapos) által vezette intézményben csak három perc.
Ezt követően már semmi érdemleges nem történt.
Mivel kakukkos órát meghazudtoló pontossággal megjelent Matildka, Jenö (Nyuszika) felesége és házi fodrászuk kreatívságát a fején hordozva jelezte, hogy cselédként foglalkoztatott anyósa elkészült az ebéddel.
Miáltal az ékes társaságot feloszlatja.
Egyesek szerint Matildka híd és egyéb blokádokban hatékony szerepet vállalhatna a rendfenntartó erők költséges bevetése helyett, de ennek hangzatosabb jelét nem merték adni.
Így hát a Rába befektetés bővebb kitárgyalása Bélával, vélhetően a következő szabadfoglalkozásra tolódik.
Béla engedvén az erőszaknak kihörpintette a maradék maligánokat az asztalon lévő poharakból és belegyező bólintással fel állt és hallgatólagos beleegyezését adta a társaság távozásához.
lama
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
TrendMan 2007. 11. 23. 11:57
Előzmény: #16298  balta
#16300
Balta:
Világos, hogy hol lehet a portálon TDT és DT tranzakciót inditani. A TDT-t már kipróbáltam,
De a végén, bár napon belül sikeresen lezártam, minden ugyanúgy és azokkal a költségekkel számolódott el, mint normál tranzakció esetén.
Csupán azt irta: Technical Daytrade

Az Equitas ügyfélszolgálatába eddigi tapasztalataim alapján nem helyezek sok reményt.
watson
watson 2007. 11. 23. 11:05
Előzmény: #16297  Törölt felhasználó
#16299
Nemtom mit kell így fosni.
Gyakorlatilag ha jön egy vevő, kap ajándékba egy halom papírt az agyatlanoktól.
Az Exbus, KGT csoportnak 2200-n is megérte vásárolni és azóta sem mentek 5% alá. 2 éve folyamatosan növeli a részesedését ahogy a Trigon is teszi.
Megvallom őszintén, én is mostanában növeltem ismét.
balta
balta 2007. 11. 23. 10:58
Előzmény: #16293  TrendMan
#16298
TrendMan: Bár én még sosem DT-ztem, meg TDT-ztem, de a Webbrokerben külön-külön jeleneik meg pl. a "Vétel DT" meg "Vétel TDT", tehát gondolom az utóbbit kellene kiválasztani, ha ilyet akarsz indítani. Amúgy meg kérdezz rá az info@kbcequitas.hu email címen, talán válaszolni is fognak.
Törölt felhasználó 2007. 11. 23. 09:49
Előzmény: #16296  On-Line
#16297
Szép, EMELKEDÖS kezdés....

ugy tünik fordulunk a piaccal.... csak be kellene gyorsulni
On-Line 2007. 11. 23. 08:21
Előzmény: #16295  Törölt felhasználó
#16296
short ? adtok ma olcsón papírt ? ki unta meg a rábát ?
Törölt felhasználó 2007. 11. 23. 00:28
#16295
Tőkeebihal! Köszönöm a reagálásod! Értem amit mondasz, de azért biztos ami biztos alapon örülnék ha példával is le tudnád ezt nekem írni. Itt a címem: najdek@freemail.hu
Törölt felhasználó 2007. 11. 22. 23:20
Előzmény: #16285  Törölt felhasználó
#16294
Kedves Lackoo!
Csak most tudok válasszolni,mert későn értem haza...Természetesen van értelme annak amit írtál,de egy feltétellel!Van jutalék amit a brókercégnek fizetsz,ezt ugye %-ban adják meg.Napon belüli kereskedésnél ez általában 0,15-0,125% szokott lenni cégenként változik!Ezt ki kell fizetned vételkor is és eladáskor is!Vannak minimum tételek amik tudomásom szerint a jelen helyzetben 120-1500 forintig terjednek cégtől függően és ezek az értékek után lesz életszerű a fent említett %-os számítás.Ha akkora elmozdulást produkál az adott irányban a részvény,hogy már visszatermelte a jutalékot akkor érdemes zárni a pozíciót!Ez a bevett gyakorlatban általában 2% szokott lenni,hogy keressünk is valamit!Nem tudom,hogy mennyire érthető,ha nem világos akkor adj egy e-mail címet és példán levezetem!
TrendMan 2007. 11. 22. 22:47
Előzmény: #16292  balta
#16293
Ez mind szép, de pl. az Equitas portálon a TDT csak nevében TDT, minden úgyanúgy számolódik el.
Tökeáttételes tranzakciót meg végképp nem tudom, hogyan lehet náluk inditani.
balta
balta 2007. 11. 22. 21:47
Előzmény: #16289  Törölt felhasználó
#16292
Lackoo: Itt olvashatsz daytraderől, meg tdt-ről is: link
egyveleg 2007. 11. 22. 20:51
Előzmény: #16290  Törölt felhasználó
#16291
Mit gondoltok ilyen ramaty nemzetközi (amerikai) helyzet mellett mi lehet a Rába valódi támasza?
Szerintetek meddig eshet?
Én személy szerint nem várom 1850 alá, mert akkor k..vára el leszek keseredve.
Törölt felhasználó 2007. 11. 22. 20:25
Előzmény: #16289  Törölt felhasználó
#16290
nincs mit! szivesen
(azért egy kicsit tényleg várj bármeik rv. bevársárlásával ,míg nem indul meg felfelé az szemét állapot addig nagyon kockázatos rövid távon)
Törölt felhasználó 2007. 11. 22. 20:10
#16289
tillaup, köszi, hogy válaszoltál!
Törölt felhasználó 2007. 11. 22. 19:56
Előzmény: #16287  Törölt felhasználó
#16288
röviden le forditva ,napon belüli kereskedés

akár eladással akár vétellel kezdesz aznap ugyanaz a részvény /db visszavétele vagy eladása

(lehet nem ez a pontos leírása )
Törölt felhasználó 2007. 11. 22. 19:50
#16287
Bocsi, nagyon zöldfülû vagyok még, meg tudnád mondani mi is az a tdt?
Törölt felhasználó 2007. 11. 22. 19:42
Előzmény: #16285  Törölt felhasználó
#16286
csak akkor müxik a nopon belüli eladás ,ha külön kötöl szerződést a tdt-re , akkor csak a nyitó pozid árát kell fizetni ugyan annál a rv. /db számnál.....
Törölt felhasználó 2007. 11. 22. 18:37
#16285
Tozsdeebihal, köszönöm a gyors választ.
Én is még a várakozásra tippelek, addíg még gyüjtegetek is egy kis pénzt, hogy minél többet tudjak betolni. :DDD
Azonban lenne egy kérdésem az itteni fórumozókhoz -mert látom itt szinte mindenki profi-, méghozzá az, hogy vannak olyan ismerőseim akik úgy nyomják, hogy minden nap ki-be teszik a pénzüket. Mondjuk holnap kb. nyit a Rába 1900-al, akkor gyorsan bevásárolnak belőle, aztán rá fél órájára meg kicsit emelkedik pl. 1925-re, és itt gyorsan el is adják. Sok pénznél azért valamit hoz, de egyáltalán van az ilyennek értelme? (Természetesen ők azért Real Time-al rendelkeznek.)
Törölt felhasználó 2007. 11. 22. 18:25
Előzmény: #16283  Bobojsza
#16284
Hé csak én brummoghatok!
brummm?
Bobojsza 2007. 11. 22. 17:48
Előzmény: #16275  Törölt felhasználó
#16283
Szia Berner!

Miért nem adtam el?

Avagy Bobolcsai bácsi 5. törvénye

1. Kezeld szkeptikusan a pozíciódat, részvényedet – ne szerelmeskedj vele, nincs érzelem vele.

2. Mit jelent ez? – számszerűsítsd azt, és úgy is kezeld.

3. Mit jelent ez? – akkumuláció, disztribúció, támasz, ellenállás, stop, stop vétel.

Hát ezért::-((

link
Törölt felhasználó 2007. 11. 22. 17:38
Előzmény: #16279  guriga
#16282
Emberek! Bollinger szalag = maszlag!
zborde
zborde 2007. 11. 22. 17:27
Előzmény: #16280  Törölt felhasználó
#16281
3021

nem kell ahoz hülyének lenni, lehet hogy kell valamire a pénz, lehet hogy nincs fedezet, beleun az állandó esésbe stb.

Topik gazda

pancserlama
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek