Topiknyitó: Törölt felhasználó 2015. 05. 03. 09:51

Quaestor részvényesek, nem a kötvényesek !!!  

Összefoglalná valaki az eddigi tudnivalókat?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
mahatma2 2015. 05. 20. 13:01
Előzmény: #1118  mahatma2
#1120
Ers itt a vita vege, ha a linkre kattintasz es elolvasod a tajekoztato 13-as pontjat vilagosan kiderul hogy a Te utad is helyes az enyem is.
csendben 2015. 05. 20. 12:59
Előzmény: #1116  nemoland
#1119
az a mail csak arról szól,hogy a követelésedet regisztrálták,Se több,se kevesebb!
mahatma2 2015. 05. 20. 12:56
Előzmény: #1115  csendben
#1118
Ha pontosan olvasod a befektetonek KELL valamennyi koveteleset osszeszamolni

Nem osszeszamolnakot ir
mahatma2 2015. 05. 20. 12:53
Előzmény: #1115  csendben
#1117
Nezd Te ugy gondolod ahogy, lehet, hogy igazad van lehet, hogy nem, aki rosszul tolti ki az urlapot annak egyeztetes celjabol visszakuldik, tehat egymast nem hatraltatjuk, cselekedj legjobb belatasod szerint, en is azt teszem, es bizom abban, hogy a bevara nem lesz szuksegunk
nemoland 2015. 05. 20. 12:51
Előzmény: #1111  mahatma2
#1116
a térti okés, de fontos kérdés, hogy pl. ki kapott már olyan e-mail-t amilyet Budfox, hogy igénye nyilvántartásba vételre került...

mert nekem nem egyértelmű, hogy KELL-e A felszámolónak mindenkinek küldenie az igény nyilvántartásba vételéről tájékoztatót, vagy csak annak akinek hiányzik valami ?
...vagy mi is itt pontosan a felszámoló kötelezettsége...(pl. honnan tudom, hogy a hitelezői igény papírokat nem dobták ki egyszerűen a kukába ? )
csendben 2015. 05. 20. 12:45
Előzmény: #1113  mahatma2
#1115
Minden összeszámolnak,amit a befektető követel és a felszámoló -mivel kiadni nem tudja!- elismeri jogos követelésnek.
csendben 2015. 05. 20. 12:43
Előzmény: #1111  mahatma2
#1114
ha abban a tértiben a halálos ítéletük lett volna,akkor is átvették volna,mert nem tudhadták,mi van benne! :-)

Majd,amikor megírják,hogy a követelésedből ez + ez megvan, ez + ez nincs,na akkor lesz (ha lesz!) követelnivalód a BEVA-n!

(de inkább ne legyen!)

:-)

Érted már?
mahatma2 2015. 05. 20. 12:41
Előzmény: #1111  mahatma2
#1113

A kártalanítás megállapítása során a befektetőnek a Beva tagjánál fennálló, befektetési szolgáltatási tevékenységből származó valamennyi követelését össze kell számítani

Ennek az ertelmezeseben segitsetek!
csendben 2015. 05. 20. 12:40
Előzmény: #1109  mahatma2
#1112
Ember!

Legalább a címet olvasd el!!!!
"A kártalanítás összege"

Tudod,hogy ez mit jelent?

Valakinek kára keletkezett,amit a károkozó (ill. a felszámoló) elismer!!!!

Kérdeztelek elég világosan:kaptál-e arra vonatkozóan a felszámolótól visszajelzést,hogy mit tud kiadni és mit nem?

Amíg ilyened nincs:addig nincs elismert károd!!!!

Érted,amit mondok?: nincs károd,nincs mit követelned a BEVA-n!
mahatma2 2015. 05. 20. 12:37
Előzmény: #1104  csendben
#1111
Tertit atvettek
csendben 2015. 05. 20. 12:36
Előzmény: #1106  csendben
#1110
szerintem ideje lenne befejezned a dolgot!

Az már világos,hogy fogalmad sincs,hogy hol áll a Q.-sok ügye....

Azt áruld el,ha már így pörög a B.C. topik-ahol akár profi is lehetsz!- ,miért nem osztod tanácsaidat?

mahatma2 2015. 05. 20. 12:36
Előzmény: #1103  mahatma2
#1109
anítás összege

A befektető szerződéssel alátámasztott követelésének és a Beva tagja által vezetett nyilvántartás adatainak megegyezése esetén, az egyezőség erejéig a Beva kártalanítást állapít meg.

A kártalanítás megállapítása során a befektetőnek a Beva tagjánál fennálló, befektetési szolgáltatási tevékenységből származó valamennyi követelését össze kell számítani.

A Beva a kártalanítást pénzben nyújtja. Ha a kártalanítás értékpapír után jár, összege az értékpapírnak a felszámolás kezdő időpontját megelőző száznyolcvan nap átlagárfolyama alapján kerül kiszámításra. Tőzsdei vagy tőzsdén kívüli árfolyam hiányában a kártalanítás alapjául szolgáló árat a Beva igazgatósága állapítja meg, szükség esetén szakértő bevonásával.

A kártalanítási feltételek fennállása esetén a Beva - befektetőnként és összevontan - legfeljebb húszezer euró összeghatárig fizet kártalanítást. Az euróban meghatározott összeghatárnak forintra történő átszámítása a felszámolás kezdő időpontjának napján érvényes MNB devizaárfolyamon történik. A kártalanítás mértéke egymillió forint összeghatárig száz százalék, egymillió forint összeghatár felett egymillió forint és az egymillió forint felett rész kilencven százaléka.
Tuta
Tuta 2015. 05. 20. 12:35
Előzmény: #1105  detto71
#1108
És tényleg ne személyeskedjünk, próbáljunk meg segíteni egymásnak ha tudunk.
És ne hátráltassuk a "hatóságot" se a munkájában, az iszonyú sok beküldött fölösleges kárigényekkel!
Tuta
Tuta 2015. 05. 20. 12:32
Előzmény: #1090  detto71
#1107
Gondolkozz már egy kicsit!
Hogyan akarsz beadni kárigényt, ha még azt se tudod, hogy van károd?????
A beva akkor jöhet szóba, ha megállapítják, hogy ellopták a részvényeket, kp.-t
Nem is értem hogyan gondold!
"A bevához az összes károdat be kell adni"
Ezt te írtad!
Csak annyit kérdeznék honnan tudod mi a károd???
Mert mi még nem tudjuk?
Vagy beadsz valamit? aztán ha jön infó megint beadsz valamit?
csendben 2015. 05. 20. 12:32
Előzmény: #1105  detto71
#1106
Itt álljunk meg!

"Amit te mint gyökér ügyfél lejelentesz a beva-nak mint teljes követelést, az alapján teszed amit a felszámolótól már megkaptál aminek a neve: hivatalos követelési alap "

Ilyen lapot még a Q.-sok közül még senki nem kapott!!!!!

Ennyi!

Szép vagy! :-)
detto71
detto71 2015. 05. 20. 12:30
Előzmény: #1097  csendben
#1105
Ne haragudj én nem beszéltem veled ilyen módon ahogy te! De én is tudok váltani, mert vagy nem érted mit írok vagy nem fogod fel, mert gyökér vagy!

Amit te mint gyökér ügyfél lejelentesz a beva-nak mint teljes követelést, az alapján teszed amit a felszámolótól már megkaptál aminek a neve: hivatalos követelési alap

Amikor a felszámoló megküldi neked mint gyökér ügyfélnek, hogy mit tud kiadni, azt megküldi a beva-nak is a hivatalos követeléssel együtt.

Mivel te is azt adtad be amit a hivatalos követelés tartalmaz és a felszámoló is elküldi tartalmilag ugyanezt és ha nem akartál csalni akkor ez egyezni fog. A követelési alapból levonásra kerül a kiadott vagyon a maradékot forintosítják és kifizetik neked mint gyökér ügyfélnek a 10% önrész levonása után kb 6 Mft-ig.

Meg tudtad érteni a folyamatot. De az sem baj ha csak akkor küldöd be ha már csak a károdad tudod, de a beva akkor is összeveti a felszámoló által küldött követelési alapot a kiadott vagyonnal hogy tényleg csak a károdat jelentetted le.

csendben 2015. 05. 20. 12:25
Előzmény: #1103  mahatma2
#1104
Te kaptál már visszaigazolást a felszámolótól?
mahatma2 2015. 05. 20. 12:24
Előzmény: #1099  csendben
#1103
Minden tiszteletem a Tied, de az en ertelmezesem teljesen egybeesik detto-eval, raadasul O mar tul van nyilvan ezeken az ertelmezeseken sajat papirjai kapcsan. Mindenki azt tesz amit akar es a leghatekonyabb megoldasnak gondol
csendben 2015. 05. 20. 12:22
Előzmény: #1101  detto71
#1102
"Az a befektető, akinek olyan
egyéb, nem Quaestor kötvényből eredő követelése van, amit a felszámolás alatt álló Quaestor Értékpapír Zrt. nem tud kiadni számára, a kártalanítás iránti igényét ezen az igénybejelentő lapon
jelentheti be 2015. május 22-től 2016. május 21-ig."

Még most sem érted(!):csak azt kell a BEVA-nak beadni,amit a felszámoló nem tud kiadni!

Ha úgy adják be,hogy olyan követelés lesz rajta,amit a felszámoló kiadott,akkor biztos,hogy adategyeztetést ,kiegészítést fog kérni a BEVA!

Mondtam,hogy szép lehetsz....
detto71
detto71 2015. 05. 20. 12:18
Előzmény: #1096  csendben
#1101
Pontosan!

Nem azt írja, hogy a igénylőlapon azt írd be amit nem tud kiadni, mert azt még te sem tudod.
Beadod a teljes igényedet, és amit majd nem találnak meg azt a beva fizeti 6 Mft-ig.

De itt egy másik példa: a hitelezői igénybeadás, az ugye határidős ha lecsúszól akkor már csak a pótokhoz kerülsz, ha a pót határidőről lecsúszól, akkor már nem is foglalkoznak az igényeddel. Határidőre messze nem tudjuk még hogy mit fogunk megkapni oda is a teljes igényedet be kellett adni.

Amit írok az nem hülyeség, hanem teljesen jó. Amit te írsz az is jó, csak így jóval hátrébb kerülsz a beva sorban, hogy ez időben mennyit jelent azt nem tudom, de miért lennénk hátrébb ha jóval előrébb is kerülhetünk.

Amit én írok az teljesen szabályos, te nyugodtan várd meg az értesídődet a többiek meg nyugodtan beadhatják úgy ahogy én mondom senki nem követ el hibát.

Topik gazda

Keszthely
3 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek