Topiknyitó: matgab 2007. 08. 02. 12:09

politika és társadalom ahogy én látom (2)  

Ismerősömtől...



Személyes találkozónk során egy magas rangú kormánypárti barátunk őszintén mesélt a PÁRT-ról, a 6

főből álló mindent elsöprő hatalmi csoportról (Szili, Szekeres, Veres,

Kiss, Lamperth, Gyurcsány) és a gazdasági döntések hátteréről. És Gál

J.Zoli barátjáról is, aki bár szakközepes érettségije van csak,

egyszemélyben irányítja a magyar sajtót és valójában akkor van lapzárta

a Népszabadságnál, ha Gál J. Zoli rábólint. Nincs annyi időm és erőm,

hogy mindent leírjak. Legyen elég annyi, ha eddig jelentéktelen pondró

porszemnek éreztem is magam, a tegnapi beszélgetés után még annak sem.

Semmik vagyunk. Még csak plebejusok, közkatonák, szorgos hangyák,

rabszolgák sem. Semmik.

Közöltem vele, hogy legszivesebben berontanék a Parlamentbe testemre

tekert 50 méternyi töltényhevederrel, kezemben 1-1darab, a vietnámi

filmekből ismert helikopter géppuskával és mindenkit,mondom MINDENKIT

halomra lőnék. És minden eddigi bűnömet ezzel megváltva a mennyországba

kerülnék, Szent Péter jobbjára.Közvetlenül.

Ő csak nevetett gyermeki hevülésemen. Nem sértően, picit irigykedve.

Mert azt látta bennem, amire ők pont építenek, számítanak. Az idolokba,

igazságba vetett hitet, az álmokat kergető, s ezért minden szar igéretet

elhivő naiv állampolgárt. A választót.

Akinek akarata, véleménye, álmai, céljai, fájdalmai, keserűsége, gondjai

pont senkit nem érdekelnek. Legfőképp azokat nem, akiket választhat,

akiket megszavaz."
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2008. 03. 10. 16:36
Előzmény: #1478  Törölt felhasználó
#1480
jobban mondva: azzal nem, hogy nem másnak kell kifizetni :)
Törölt felhasználó 2008. 03. 10. 16:35
Előzmény: #1471  Törölt felhasználó
#1479
"Akkor mit várunk a többiktől?"

nem akarok tromfolni, de szvsz ez a lényeg.
ha egy jó értelmi képességekkel megáldott egyén, aki ráadásul még tájékozott és érdeklődő is (vannak itt bőven a fórumon) leragad az "ezeknek csakazértsem" habitusnál, akkor ennek az országnak KAMPEC. Matgab, DLPH, stb. toronymagasan az országos átlag felett állnak (sztem ezt még legvérmesebb vitapartnereik sem vitatnák), mégis alapvetően (vmi miatt) a csőcselékkel tartanak. Azt még megértem, hogy a sok önkormányzatnál dolgozónak (köztük x% léhűtőnek) elemi érdeke a reformok blokkolása (legalábbis rövid távon), és még sorolhatnám az ebbe az érdekszférába tartozókat - de hogy inkább lefújjuk az egész reformot a rossz kormányzati kommunikáció és egyéb gyermekbetegségek miatt, az nagyon gáz. (Mondjuk engem a részvételi arány sem lepett meg...) Szóval ha már azok, akik átlátnak a szitán, ők sem gondolják azt, hogy "ahol fát vágnak, ott hull a forgács", és egyből egy optimális (netán 101%-os hatásfokú) reformot akarnak, és ha ezt nem kapják meg, akkor inkább semmi változás ne legyen, akkor mit várunk a többitől? Na ez a bajom. Amúgy szvsz tényleg nem ezzel kellett volna kezdenia a kormánynak, dehát ezt már soxor leírtam. Maradnak a "jó" viccek a papagájról, amit nem tudnak megsütni, mert nincs gáz, víz, zsír, stb. :) Ha soxor ismételgetik, mantrává válik, és akkor már senki sem fogja megkérdezni, miért emelkedett a gáz, meg a többi energia(hordozó) ára. Maradnak az olyan összefüggések, hogy 2+2=4 ill. mint a viccben "ha nem szereted a halat, akkor buzi vagy". Vagyis a triviális és a hülyeség. Pedig annyira azért nem bonyolult ez. Ennyire "torzul" a Gauss-görbe???????????????????????
Törölt felhasználó 2008. 03. 10. 16:07
Előzmény: #1475  matgab
#1478
"Azt írtam, hogy nem azért szavaztam erre, mert nem értek azzal egyet, hogy ilyen díjak legyenek, hanem azzal nem értettem egyet, hogy ezt kvázi adóemelésként megint ránk terhelték. "

ez így azt jelenti, hogy egyet értesz az ilyen díjakkal csak azzal nem, hogy ki kell fizetni:))
Törölt felhasználó 2008. 03. 10. 16:05
Előzmény: #1476  Törölt felhasználó
#1477
ja, 1968 előtt nem volt merkúr...
Törölt felhasználó 2008. 03. 10. 16:02
Előzmény: #1467  Törölt felhasználó
#1476
merkurnál voltak használatosak a behűtött golyók (nem a mogurtnél). szvsz
matgab 2008. 03. 10. 15:33
Előzmény: #1471  Törölt felhasználó
#1475
pénznyelő,

Akor valamit nem értettél meg abból amit írtam.
Azt írtam, hogy nem azért szavaztam erre, mert nem értek azzal egyet, hogy ilyen díjak legyenek, hanem azzal nem értettem egyet, hogy ezt kvázi adóemelésként megint ránk terhelték.
Valamint abban sem amit az egész eü-vel úgy unblokk csinálnak.

Ahhoz, hogy erre felhívjam a figyelmüket, tőlem arra is népszavazhattunk volna, hogy ingyen legyen -e a sör, (mert ez sem ktgvetési tétel).

És ha a kormány azt a 2 dolgot vallaná magáénak, hogy a sör ingyen legyen és az az eü-t elprivatizálja, csak arra szavazhattam volna,hogy a sör ingyenes legyen -e, akkor arra szavaztam volna, hogy fizetni kelljen a sörért, még akkor is , ha az ingyensört szeretném.
pampa 2008. 03. 10. 15:01
Előzmény: #1473  Pitzu
#1474
Pitzu

A kormány kiadványa szerint EÜ.-re egy főre vetítve kb. 10500 ft-ot fordítunk a szociális kiadásokra kb. 23000 ft .

ebből a kiadásból kellene lefaragni valahogyan és átcsoportosítani gazdaságélénkítő területre.
Pitzu 2008. 03. 10. 14:44
Előzmény: #1463  matgab
#1473
Az a baj, hogy a mostani egészségügyi rendszer egy feneketlen zsák. Nincs annyi pénz, amennyit ne lehetne rá elkölteni. Ezen mindenképpen változtatni kell!

Komoly baj van a nyugdíjrendszerrel is. Ez a felosztó, kirovó rendszer, ha valami drasztikus nem történik a foglalkoztatással, akkor 10 év múlva katasztrófához fog vezetni önmagában is... A mostani rendszer akkaro működhetne hosszú távon, ha 5 aktív dolgozóra 1 nyugdíjas jutna. Ha jól tudom nálunk ez az arány talán 2 az 1-hez. A többit az államnak kell kipótolnia. Ehhez drasztikusan be kéne vonni azokat az embereket az adófizetésbe, akik ma egyéltalán nem, vagy csak minimális jövedelem után fizetnek adót.
Törölt felhasználó 2008. 03. 10. 14:36
Előzmény: #1464  Törölt felhasználó
#1472
Ezért is a kultúrált Tölgyesitől idézek!

és másutt is szélesebb horizontot nyitok a cikkeimmel...
akár nickname-mel, akár teljes nevemmel írom alá!
Törölt felhasználó 2008. 03. 10. 14:31
Előzmény: #1463  matgab
#1471
Ezzel pozitívan megleptél matgab:

"Én egyetértek elvileg a vizitdíjjal, mert tényleg sokan jártak azért orvoshoz, csakhogy legyen kivel megbeszélni a kutyájuk macskájuk gondját.

Egyetértek a tandíjjal, hiszen miért fizesse ki az állam azoknak a diákoknak az oktatását, akik 1-2 éven belül elhagyják az országot vagy akik "csak" azért mennek el iskolába, hogy legyen papírjuk, (bölcsészek, gazdi-marketing-kommunkiációs kamu főiskolák).

Egyetértek a kórházi napidíjjal is, mert látom , hogy rengeteg félig meddig lecsúszott hajléktalan, vagy félig hajléktalan fekszik be belgyógyászatokra, különböző kórtermekbe csak azért, hogy kihúzza a telet teljes ellátással..."

Viszont sajnálom, hogy a kérdésekből mégis pártpolitikai kérdést csináltál. Ha így gondolod, mint a fenti, akkor miért Viktor utasítását követted? Birkaország?:) Szerintem nem jó, ha nem a saját véleményed szerint szavazol, és mégszomorúbb, hogy ezt értelmiségiként és gazdaságilag valamennyire (az átlaghoz képest mindenképpen) hozzáértőként tetted. Akkor mit várunk a többiktől?
Törölt felhasználó 2008. 03. 10. 14:31
Előzmény: #1463  matgab
#1470
Matgab ! Tisztelem a véleményedet, de

annyi ismeretem van, hogy a panaszok nagy része lelki erdetű, de azokkal vagy nem foglalkoznak,
vagy
ezren ülnek a váróban
vagy
senki sem szereti, ha bolondnak nézik!

ELSŐDLEGESEN A HÁZIORVOSNAK KELL ELLÁTNIA A BETEGET, ez volt a szlogen!

KÓRHÁZI ÁGY:
vagy
eddig is fizettek az "elfekvőben" félig-meddig ellátott betegekért,
vagy
kórházi napidíjat, sőt tovább eü hozzájárulást sem fizettek, MIVEL EGÉSZ ÉLETÜKBEN ELEGET FIZETTEK BE és annyira elhasználódtak, hogy diagnózisuk alapján MENTESEK VOLTAK..

A munkaképesség megtartása és a rehabilitáció a gyenge pont, azon büntetés, adó, vizitdíj nem segít --------
1.) munkahely kell.
2.) munkáltatónak ne a kizsigerelés legyen az érdeke, hanem a munkaképesség megtartása
3.)MINEZEKET és egyéb jó irányba ható tényezőket támogatni, nem megröviditen kell.

4.) A LEGFONTOSABB: a későn kezelt beteg a társadalomszámára legdrágább!!!!

"És azt sem tartom helyesnek, hogy azok az öregek, akik egész életükben kádári fizetéseken éltek (amik lassan reálértékben jóval magasabbak , mint a mostaniak) most fizessenek. Nekik akkor már levonták 40 évig fizették. Most , hogy szükségük van az előre befizetett szolgáltatsáok igénybevételére, most tartjuk a markunkat... "
EBBEN MEG NAGYON IGAZAD VAN!

A fizetések illetve a nyugdíjak és a "csodamenedzserek" és "csoda(LESŐ)politikusok" díjazása között vérlázító a különbség és a produktum SIRALMAS !
watson
watson 2008. 03. 10. 14:30
Előzmény: #1465  matgab
#1469
új népszavazási kérdés indult útjára:
legyen egykulcsos szja :)

hehe, erre mit fog mondani ferkó? legyen 38% :))
Törölt felhasználó 2008. 03. 10. 14:30
Előzmény: #1467  Törölt felhasználó
#1468
István-Rapista.
Törölt felhasználó 2008. 03. 10. 14:29
Előzmény: #1465  matgab
#1467
Papád szvsz túlzott (tévedett) 1957-május elsején már mindenki az új "otp lakás igénylési" rendszerről beszélt, meg az 58-as Svédországi vb esélyeinkről. Megkezdődött az új moszkvicsok kiutalása a "mogurtnél".
matgab 2008. 03. 10. 14:26
Előzmény: #1464  Törölt felhasználó
#1466
Milyen István?

Légkör, buxer koma, légkör...Vagy azért veszed hosszú ő-vel, mert fogy a szocik körül?
matgab 2008. 03. 10. 14:25
Előzmény: #1463  matgab
#1465
Továbbra is amondó vagyok, hogy ennek az országnak nincs jövője.
Illetve amilyen jövője van annak én nem akarok részese lenni..

Pl. a poltikai és gazdasági felelősségre vonás rendszerének kialakításának, az egész alkotmány átalakításának, a a büntető a cigánykérdés megoldásának azonnal hozzá kellene látni, különben elveszik az ország...

Bár apám azt mondta, hogy 56 után is olyan szintű letargia volt az országban, hogy az elviselhetetlen volt szinte, aztán mégis kijöttünk belőle...Csak akkor legalább mindenki látta tisztán, hogy ki az ellenség és ki az aki velünk van. És ez nagy különbség!
Törölt felhasználó 2008. 03. 10. 14:19
Előzmény: #1461  matgab
#1464
István, Kicsi Matgab. Egész kulturáltan lezajlott ez az egész népszavazás. Mintha változna a politikai légkőr.
matgab 2008. 03. 10. 14:18
Előzmény: #1461  matgab
#1463
Én egyetértek elvileg a vizitdíjjal, mert tényleg sokan jártak azért orvoshoz, csakhogy legyen kivel megbeszélni a kutyájuk macskájuk gondját.

Egyetértek a tandíjjal, hiszen miért fizesse ki az állam azoknak a diákoknak az oktatását, akik 1-2 éven belül elhagyják az országot vagy akik "csak" azért mennek el iskolába, hogy legyen papírjuk, (bölcsészek, gazdi-marketing-kommunkiációs kamu főiskolák).

Egyetértek a kórházi napidíjjal is, mert látom , hogy rengeteg félig meddig lecsúszott hajléktalan, vagy félig hajléktalan fekszik be belgyógyászatokra, különböző kórtermekbe csak azért, hogy kihúzza a telet teljes ellátással...

De...
3 igennel szavaztam... Mert iylen módon , ahogy ez most volt rendezve nem értek egyet. Igenis meg kellett mutatni a pöffeszkedő fennhéjázó kormánynak, hogy ő sem verhet át mindent úgy erőből, hogy meg sem kérdez róla senkit. Nem egyeztet senkivel.

Meg kellett állítani azt a folyamatot, hogy az eü-t privatizálják , és tovább növeljék a vizitdíjakat, amiket már előre cáfoltak (a kormány cáfolataitól ments meg uram minket!).

Valamint az se járja, hogy a világon mi fizetjük a legtöbb járulékot , elvonást , adót és cserébe ne kapjon az ember semmit...

Ha egy pici esze lett volna a kormánynak, akkor ezt a viztidíjas stb. bla-blát úgy adja be a társadalom torkán, hogy jól van csökkentjük 1%-kal a TB járulékot de cserében vizitdíjat kell fizetnetek...

És azt sem tartom helyesnek, hogy azok az öregek, akik egész életükben kádári fizetéseken éltek (amik lassan reálértékben jóval magasabbak , mint a mostaniak) most fizessenek. Nekik akkor már levonták 40 évig fizették. Most , hogy szükségük van az előre befizetett szolgáltatsáok igénybevételére, most tartjuk a markunkat...

Szóval azt mondanám:
Ez a szavazás legkevésbé sem eme 3 témáról szólt, csak a nagyon buta emberek szavaztak kizárólag a 300 huf-okra. Itt arról volt szó, hogy tudatni kellett a politikusokkal, hogy itt bizony még élünk, és tőlünk kapják a fizujukat.

tudatni kellett, még akkor is, ha ezzel egy olyan szellemet eresztettünk ki a palackból, hogy ezentúl évente 5 népszavazás lesz...

Gratulálok a Fidesznek ezért a szlogenért:
Aki most nem szavaz, az utána ne panaszkodjon, mert amikor megtehette volna , hogy kifejezi ellenszenvét, akkor nem tette meg...

Ezzel a mondattal elvittek mindenkit a szavazóurnákhoz...
Törölt felhasználó 2008. 03. 10. 14:11
#1462
Kádár contra Kádár
(erre nem kapunk Oscar-t)

"A magyar reformértelmiség, illetőleg ez a kormányzat valahogy úgy képzelte el a reformot, hogy ők félig-meddig titokban, de kialakítanak valamit, nagyon rövid idő alatt, csak szakértőket megkérdezve, aztán bejelentik ezt a magyar népnek, nagyon gyorsan lezavarják, akár tetszik, akár nem, boldoggá teszik az embereket, és aztán négy év után azt mondják ugyan, hogy nehéz volt, de megérte. Most ez nem jött be. Látni kell, hogy óriási pofont kapott ez a politika."

Forrás: Napi online (részlet)
matgab 2008. 03. 10. 14:03
Előzmény: #1460  Törölt felhasználó
#1461
"Nem azt mondták Feri, hanem azt, hogy menj a p...csába! Valljuk be!"

Horn Gabeszka

Topik gazda

matgab
4 4 3

aktív fórumozók