Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 08. 05. 09:48

PLOTINUS  

Nem találtam így újat nyitottam.

Elég rossz passzban van Viktor(vagy inkább a piac??:) ).De ettől függetlenül bízom benne.Lehet,hogy a kereskedés jelenlegi stílusa nem fekszik neki.Túl nagyok a fel és le ugrálások.. gondolom kiüti a stopokat.Nehéz lehet lekereskedni.Lesz majd olyan időszak ami fekszik neki és magára fog találni.Olvasgattam a vele készült interjúkat,jó gondolkodású..visszatalál a megfelelő útra.Kitartás a Plotinus részvényeseinek..;)
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pickpepe
pickpepe 2015. 04. 17. 10:41
Előzmény: #1138  xmann
#1140
Részben értek csak egyet veled. Amit leírsz azzal gyakorlatig egy befektétési alappá minősítjük a Plotinust, ami nagyjából az egy jegyre jutó vagyon értékén forog mindig. A tőzsde szerintem arra való, hogy lehessen spekulálni, lásd tavaly nov-dec és január, amikor nagyon eltért a piaci ár a BVPS-től. Ezeket mind kiölöd a papírból. Ez nem feltétlenül függ össze azzal, hogy vki napizni akar vele. Mondok egy példát: jön egy-két rossz hír, beesik a BVPS is sokan eldobják, akár BVPS alatt, aki bízik benne hosszú távon ekkor diszkont áron vehet. Namost ekkor megint jön a cég és a BVPS-nél beáll vételre?
Hangsúlyozom a cég befektetési politikájával, hozzáállásával eddig maximálisan elégedett vagyok 2011 február óta, azóta csak növeltem a kitettséget, összesen egyszer adtam el 2 kisebb pakkot, amit visszavettem (olcsóbban) TBSZ-re.
borso74 2015. 04. 17. 10:21
Előzmény: #1138  xmann
#1139
Nem elégedetlenkedem, csak leírtam hogy az én spekám nem teljesen jött be, de ez nem a cég hibája, hanem az én (utólag kiderült) hibás gondolatmenetemé.
Amúgy meg pont ezeket a nagy felfutásokat illetve eséseket tompítják valamennyire a rövid távú tréderek, nélkülük folyamatosan üres lenne a könyv. Szal ha nem is az ő papírjuk, de jó ha jelen vannak.
xmann 2015. 04. 17. 10:02
Előzmény: #1137  borso74
#1138
Sokszor el lett mondva, hogy ez a részvény nem daytrédelésre van kitalálva. Hosszú távon a részvény ára a cégben lévő vagyon változását fogja követni. Miért lenne jó, ha mondjuk nem adna el saját részvényeket a cég, és a részvény ára hirtelen felmenne 5000-re? Aztán aki meg ott vett vajon nem lenne elégedetlen e ha visszaesik 4000-re, anélkül, hogy a valós vagyonban változás következne be? Mérges lenne, hogy ez milyen szirszar cég, hogy 20%-ot bukott rajta. Ugyanígy a meglévő részvényesek meg annak nem örülnének ha a valós érték alá menne le a részvény ára. Ezért a célszerű az a cég hosszútáv jövője szempontjából, hogy a részvények ára valahol a valós érték körül legyen. A múltban is volt saját részvény vétel és eladás is, ha elszakadtunk volna ettől az értéktől. Mostanában a jelentős kereslet okán inkább saját részvény eladás van. A hosszabb távú befektetők hozamát nem befolyásolja, hogy benn van pár ezer darab eladás 4200-n, a valós hozamot a befektetési teljesítmény fogja adni, legyen ez negatív vagy pozitív!
borso74 2015. 04. 17. 09:53
Előzmény: #1128  pickpepe
#1137
Teljesen igazad van, a korrekt sr kezelés nem engedi meg a kivételezést. Csak gondolom BVPS közlés előtt megint kiállnak, aztán meg ugyanoda vissza, vagy feljebb? Vagy ha lemegy 25Ft-ot, akkor annyival lejjebb? De akkor miért nem a BVPS mértékével emelték előző hónapban? Lesz ennek jó megoldása? Meg kéne próbálni a tulajdonosok között kiszórni valami zárt aukción, némi diszkonttal.
Amúgy nem elégedetlenkedem, csak a véleményemet írom. Én vártam egy felfutást legalább a januári csúcsra az azóta jelentősen megemelkedett BVPS okán, csak nem voltam elég tájékozott a saját részvényekkel kapcsolatban. A fele pozim kiszórtam, másik fele sokáig meglesz, illetve ha lesz alkalmam veszek még. Közben volt is egy öntés.
maveryck 2015. 04. 16. 18:33
Előzmény: #1134  Dezso_Laszlo
#1136
"Hiányzik itt a világos beszéd, gumicsont és mellébeszélés, az van bőven." Hidd el, én is sokat szenvedek két BVPS jelentés között:)Ilyenkor nagy a pangás.
maveryck 2015. 04. 16. 18:31
Előzmény: #1134  Dezso_Laszlo
#1135
Barátom! Mi itt nemhogy politikával, de még görög filozófiával sem foglalkozunk. Hiába Plotinus a cég neve:)
Dezso_Laszlo 2015. 04. 16. 18:22
Előzmény: #1131  mage
#1134
Egyetértek. Hiányzik itt a világos beszéd, gumicsont és mellébeszélés, az van bőven. Ezért szólaltam meg, bár egy fecske nem csinál nyarat.
maveryck 2015. 04. 16. 18:21
#1133
maveryck 2015. 04. 16. 18:13
Előzmény: #1127  borso74
#1132
Áruló:)
mage 2015. 04. 16. 18:07
Előzmény: #1129  Dezso_Laszlo
#1131
Ez nem a te topikod.
mage 2015. 04. 16. 18:04
Előzmény: #1128  pickpepe
#1130
Még szerencse, hogy évekre vesszük a plotinust, így pár hónap ide, vagy oda nem számít :).

Végeredménybe pedig pluszt teremt a cég számára, hogy nem minden kötvényes váltotta át részvényre a kötvényeit plusz a 3000Ft-ért bekerült részvényeket 4000 felett adják el.

Az különösen jól jár aki venni akar.
Dezso_Laszlo 2015. 04. 16. 17:42
Előzmény: #1  Törölt felhasználó
#1129
Bár a FIDESZ-KdNP koalíció alapvetően villamosenergetikai preferenciájú (és ezzel súlyosan környezetromboló), azért lényegesen különbözik a 2010...2018 közötti népellenes (bank-preferenciájú) kormányzástól: boldogulását a nemzetgazdaság fellendítéséhez köti, ennek érdekében még az IMF-el is szkanderezett ... és hiába nyomta le a tőzsde a forint-árfolyamot, a hitelminősítők nem dőltek be ennek a spekulációnak.

Utánuk (2018-tól) két fő feladat lesz, a túllihegett állam leépítésének és a szétvert környezetvédelmi szervezet helyreállításának első - triviális - feladatát követően: létre kell hozni egy energiahatékonyságtól függő vállalkozói adókulcsot 0...30 % között (amivel osztott áramtermelést hozunk létre és a villamosenergiaipart le fogjuk dózerolni), és egy kelet-nyugati "áfa-folyosót" is célszerű létrehozni 20 % áfa-kulccsal (mint Ausztria és Ukrajna is).

Mivel ezeket egyik parlamenti párt sem vállalja fel, feltehető, hogy új politikai irányba fordul a választók - és velük együtt PLATINUS - figyelme.
pickpepe
pickpepe 2015. 04. 16. 17:20
Előzmény: #1127  borso74
#1128
nekem nem tűnik túl bölcs gondolatnak, ha egyszer alámész a most aktuális 4200-nak, akkor holnap odaadjuk 4181-ért is? szinte biztos vagyok benne, hogy nem viszik lejjebb a 4200-as eladási árat.
Az egész saját részvényes dologról viszont nincs jó véleményem, szerintem nem tesz jót a papírnak, kicsit partvonalon kívülre rakták ezzel jó pár hónapra.
borso74 2015. 04. 16. 17:02
#1127
Nekem elfogyott a 4199-em. Megjelent valaki a könyvben 4191 vételen 1100db-al, rá kéne dobni gyorsan a kisbüfik előtt hadd fogyjon:)
maveryck 2015. 04. 16. 14:32
#1126
"Erős hónapot zárt a Citadella Alap, amelynek legfőbb oka az európai és kínai részvénypiac jelentős emelkedése. Az Alap mindkét piacon rendelkezik kitettséggel, illetve emellett enyhe forint vételi pozícióban van az euróval szemben. Véleményem szerint 2015 Európa "feltámadásának" éve lesz, jelentős vállalati profitnövekedéssel. Mivel ez extrém alacsony hozamkörnyezettel párosul, a részvénypiacok akár további komolyabb emelkedése is lehetséges. Kínában kicsit más a helyzet: itt a gazdasági döntéshozók megpróbálják elérni a "soft landing"-et, azaz, hogy a gazdaság a túlfűtött állapotból egy fenntartható, lassabb növekedési pályára kerüljön. Nem egyértelmű, hogy ez sikerül, de ha igen, akkor a kínai részvények még mindig nagyon olcsók. Itt azért elég nagyok a kockázatok, és a jelentős emelkedés után a hónap során csökkentettük is a kitettséget. Úgy gondolom, hogy az év második felének a meglepetése a növekedés és infláció visszatérése lesz Európába, és ennek hatására jelentősen megugorhatnak majd az európai kötvényhozamok. Az Alap várhatóan fog erre játszó pozíciót nyitni, de csak akkor, ha a piacon fordulat jelei látszanak." link
X9Z5 2015. 04. 14. 18:11
Törölt hozzászólás
#1125
egyetleneim 2015. 04. 14. 18:07
Előzmény: #1123  maveryck
#1124
Nem, azt én nem látom. Elnézést ha félreérthető voltam. Mindenesetre pár száz darab megy el naponta. Amúgy nem sürgős az eladás, hiszen vagy egy szabad pénz a cégben. Örülök neki, hogy emelték az eladási árat.
maveryck 2015. 04. 14. 13:00
Előzmény: #1122  egyetleneim
#1123
Köszi, ezt tudom. Azt hittem, hogy kereskedés közben is lehet valahol látni a BÉT honlapján. Azért köszi!
egyetleneim 2015. 04. 14. 11:57
Előzmény: #1121  maveryck
#1122
Minden nap jelentik, hogy hány részvényt adtak el. Tegnap ennyit:

link
maveryck 2015. 04. 14. 11:53
Előzmény: #1120  egyetleneim
#1121
Azt hol látod, hogy a cég áll az eladói oldalon?

Topik gazda

Jhonny27
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek