Jhonny27
4
1
4
2012. augusztus 05. | 09:48

PLOTINUS  

Nem találtam így újat nyitottam.

Elég rossz passzban van Viktor(vagy inkább a piac??:) ).De ettől függetlenül bízom benne.Lehet,hogy a kereskedés jelenlegi stílusa nem fekszik neki.Túl nagyok a fel és le ugrálások.. gondolom kiüti a stopokat.Nehéz lehet lekereskedni.Lesz majd olyan időszak ami fekszik neki és magára fog találni.Olvasgattam a vele készült interjúkat,jó gondolkodású..visszatalál a megfelelő útra.Kitartás a Plotinus részvényeseinek..;)
Rendezés
Hozzászólások oldalanként
február 17. | 00:07
előzmény: #9716  Istvan78
Ez amióta vásárolták vissza a részvényeket és szűkült a közkéz hányad így van, de január 04-től pláne így van, és? Akkor se adtak ezek bizalomra okot csak épp 2-3 hét alatt 3-4X-ezett aki jól spekázott. Pedig a te logikád mentén esnie kellett volna mégis emelkedett. XD...de érdekes.....az a jó ebben a hírben amit pénteken kiadtak, hogy a veled hasonszőrűek eladnak, és ez jó....
Tesla:
Ami csak arra volt elég, hogy csökkenjen a veszteség XD "Net loss before extraordinary items decreased 21% to $976.1M." de a 2018-as év IS veszteséges, meg az egész fenállása nagy büdös veszteség...de akkor vegyél teslát, ennyire egyszerű. 1 mrd dollár veszteség nem vastag? De jól megy neked.....Senki nem tart puskát a fejedhez, h Plotit vegyél, sőt én kifejezetten nem akarom hogy vegyél meg a veled hasonszőrű jajongók.
Mint írtam vannak kivételek, de bull piacban mindent vesznek, makroelméletet hadd ne tartsak, hogy ez hogyan hat ki a kockázatos eszközök árazására egy konjunktúrában....úgy se veszed a fáradtságot h utána nézz, megveszed azt a részvényt amit akarsz, kész. Felesleges lebeszélni, tudom, h venni akarsz :-DDDD Csak kíváncsi lennék a track rekordodra (7év+), bár van róla sejtésem ;-)
február 17. | 00:04
előzmény: #9717  Justy
Kezdesz nagyképű lenni. Értem, hogy szeretnél sok pénzt nyerni ebből a papírból, de az ellenérvektől nem mérgesnek és lekezelőnek kell lenni.
A Teslát meg te hoztad fel példaként, nem más.
február 17. | 00:00
előzmény: #9712  Justy
Bocs, látom, betetted a Tesla adatokat. Én nem tudom pontosan hogy számolják az ott lévő mínusz számokat, de látszik ugyebár, hogy nem egy üres cégről van szó, amelyik befektetőre vár.:) Ha csak a total revenue-t vagy a gross profitot nézed.
február 16. | 23:56
előzmény: #9711  sylard
nem is ez a baj: csak hsz-ként én kemény 3 percet is belefeccölök , hogy alátámasszam az érveimet. Külső forrásokkal, és jönnek a Pittikék, meg Petikék belebüfögnek valamit a nagy éjszakába, hogy de a tesla valami autót gyárt, meg hogy kéne céget vezetni és ezzel a tudással mondják meg egy cégről mennyit ér szasz'szerűen pedig annyira egyszerű. Keresleti-kínálati ár (Marshall-kereszt?). Kész....hogy mi az oka, erről hallunk legendákat, eposzi beszámolókat.
február 16. | 23:56
előzmény: #9710  Justy
Ahogy Stolz írta is, nem egy bullish momentum az, hogy 11K-ra értékelték a részvényt. Persze, hogy a bennfentesek járnak jól, meg teszegetik ide-oda egy körön belül a részvényeket, de nem ad bizalomra az ilyesmi. 
A Teslával kapcsolatban nem vastag mínuszokat látok, hanem pld. 18 decemberre a bruttó profitnak 1400 millió dollárt.
Persze, a Teslánál a jövő árazása van beépítve nagyon, de azt túlzó megjegyzésnek gondoltam, hogy "minden részvényt a hit hajt"
Az Altera párhuzam ettől még igaz is lehet, lehet itt sokszorozás, de vannak bőven kérdőjelek.
február 16. | 23:51
előzmény: #9709  Istvan78
A tőzsdén 90% veszít, NYSE, Nadaq-on is. 5% hozza úgy ahogy amit kockázatmentesen is lehet, maradék 5% nyer a kockázatmentes felett...és felmérések szerint a közgazdászok, pénzügyesek a legeredménytelenebb befektetők, pont amiatt, ahogy Te közelíted meg, ha így lenne a tőzsdén csak nyerni lehetne. Megnézem az net Assets-et az EPS-t P/E-t , osztalékot és csá....ismerek ilyet, iszonyú nagy tudása van, tényleg, tisztelem is, nekem harmad ekkora sincs. 6-7% ot tud összehozni nagy átlagban 1 évre levetítve, mondjuk ő nem hiszem hogy total return szemléletben árfolyamosítja a netto hozamát.
február 16. | 23:41
De korrekt!!
február 16. | 23:39
Ez a forumbejegyzés tőlem van 2014.02.16-án (uristen 5 év):
"Igen, de Zsiday a Plotinusban nemcsak menedzser, hanem tulajdonos is, ezért talán egy hajszálnyival nagyobb az esély arra, hogy szándékosan nem fog fejjel a falnak rohanni." 
Én is remélem, hogy nem, és jó hogy saját vagyonának is egy része itt van. Azt azonban vedd figyelembe, hogy ő nem 1500+ HUF-os áron jutott a részvényekhez, hanem elképzelhető, hogy névérték (250 HUF) közelében (is) történt a tulajdonszerzés. Lévén, hogy a cég 2006 óta létezik 2010-ig kft-ként elég hektikus eredményességgel. http://plotinus.hu/wp-content/uploads/2013/02/Kibocsatasi_tajekoztato.pdf "A Társaság 2006-os indulása csupán egy törtévet ölel fel, ez alatt az időszak alatt nem sikerült 
komolyabb eredményeket elérni. A 2007-es év folyamán a Társaság befektetési eredményei 
negatívak voltak, ám 2008 első felében – elsősorban derivatív befektetések révén – jelentősebb 
nyereséget sikerült elérni, itt fél év alatt a Társaság saját tőkéje megduplázódott. Azonban a 2008-as 
év második felében komoly tőkepiaci káosz tört ki, és az immáron sokkal nagyobb saját tőkével 
rendelkező Társaság – elsősorban értékpapír-befektetései révén – veszteségeket volt kénytelen 
elszenvedni. 2009-ben az értékpapír-befektetések nem hoztak komoly eredményt, ám a 2010-es év 
folyamán – részben a még 2009-ben vásárolt magyar vállalati kötvények eladása, részben más 
befektetések révén – komolyabb nyereséget realizált a Társaság." Azaz neki van egy kvázi  több száz százalékos nem/részben realizált nyeresége már, amiért szabadulhatna  a pakktól (nem tartom valószínűnek). Ő már lazíthat a nyakkendőn."Zsiday Viktor szavazatelsőbbségi, a többi befektető törzsrészvényt jegyzett. 
2008. december 12-én a Társaság a meglévő részvényeinek névértékét 1.000-ről 250 forintra 
szállította le, de egyben új részvények kibocsátása is történt, e kettő eredője a jegyzett tőke változása. 
A jegyzés során Zsiday Viktor 150 darab, Szabó Zoltán 50 darab osztalékelsőbbségi részvényt 
jegyzett darabonként 250 forintos kibocsátási árfolyamon. 
A jegyzés során Zsiday Viktor 11.500 darab szavazatelsőbbségi részvényt jegyzett részvényenkénti 
870 forintos árfolyamon." Kíváncsi vagyok egy friss tulajdonszerkezeti állapotra. Múlt év elején így állt: "A társaság főbb (5 %-ot meghaladó) részvényesei: 
Zsiday Viktor, Szabó Zoltán, Zala Péter és családja"   "Visszatérve az "igazi" befektetési alapokra, az aktív kezelésű és abszolút hozamú alapok esetén vajon a visszamenőleges hozamok és más adatok (pl. DD, szórás) vizsgálgatásán túl nem növelné-e meg a portfoliómenedzserrel szembeni bizalmat, ha rendszeresen nyilvánosságra kellene hozni, hogy az adott portfoliómenedzser mennyi saját pénzt tart a saját alapjában." Támogatom, de igazából szükség van erre? Így is megy a pénz a sikeres alapokhoz. Ráadásul egy nominális szám nem mond semmit. Hiába írja oda, hogy 100 milliója van az alapban, ha az vagyonának csak 3%-a és többet kaszál a sikerdíjakon, illetményeken amíg sikeres az alap. "
Ha egy ilyen közlemény lenne most, rögtön itt lennének a pf-es jajgató szövőnők...mert Zsiday hú de "átvert" mindenkit, és én hülye mertem 2500-ért venni....igaz 4070-en kiszórtam 3/4-ét, 1.5-2 év múlva.
február 16. | 23:31
tesla:
Period Ending:Dec 31, 2018Dec 31, 2017Dec 31, 2016Dec 31, 2015
Total Revenue21461.2711758.757000.134046.03
Gross Profit4042.022222.491599.26923.5
Operating Income-388.07-1632.09-667.34-716.63
Net Income-976.09-1961.4-674.91-888.66

wow....
február 16. | 23:31
Egyenlore azt se tudjuk mi van a Var Zrt-ben. Gyakorlatilag a plotinus fizetett a sajat rv-eivel egy Zrt tulajdonjogaert . Lehet vett valami k...a jo dolgot pl a Halszbastyat es Szentharomsag szobrot,  ki tudja:). Viccet felreteve egyebkent igaza van Herlasnak kisertetiesen ismetlodik az Altera story, ha  valaki ezt nem igy gondolja javaslom kerulje a rv-t a forumot azert nem kell kerülnie:).
február 16. | 23:29

Azért mert az OTC piac jelentése tőzsdén kívüli ügyletet jelent, azaz egy normál adásvételi is pl. :-P (google a barátod)Na, ha 20-40-400k árfolyamon adja majd el , ha eladja egyáltalán, nem tök mindegy milyen áron veszi meg/szerepelteti? Én 2500-on vettem pl. Sőt Zsidayék olyan áron "vették meg" a részvényhányadot ami nem volt elérhető kisbefektetőknek, a tőzsdére kerülés előtt, hogy ők már nem bukhattak az üzleten (180 forint dereng), és akkor  minimum 10X-hettek volna, amikor tőzsdére került. Ők még olyan áron jutottak a részvényekhez, hogy ott is volt kérdőjel ezerrel...anno a Plotinus pl. kft volt...pl, és voltak bukó évek..... és se Zsiday 1800-ért se én most nem adtam el, szóval nem tudom miért ennyire izgatottak egyesek. Az adásvételin szerepelt egy ár, ennyi....
Igen az OTC-s papír is eladható, meg a saját részvény is. Nem részvénynyomtatás történt, a meglévő 380e sajátrészvény is eladható ;-) ezt csütörtökön és január 19-én is tudtuk. Mi van új dolog? Nőtt a közkéz hányad, melyből 19k OTC-n van....fúúú, egyik polcról a másikba, de inkább a kamrába, amit majd felhozhatnak....na bummm.
Igen értelek és igazad van, a bennfentesek mindig nyernek. Zsiday már nem veszthetett, amikor tőzsdére került a Ploti. Sajnos ez mindig így lesz, nekünk kisbüfiknek a megtévesztések és a morzsák jutnak, de ne mondd hogy most csodálkozol rá itt és most a tőzsde világára!
Tesla: bocs, pontatlan voltam. Nettó(operatív) bevétele....hát én itt vastag mínuszokat látok, nem tudom te mit nézel, de a részvényár nem így árazza, nem 1 dollárt ér....jé, tőzsde....rá lehet csodálkozni (net /operating/ income)...https://www.investing.com/equities/tesla-motors-financial-summary
Igen? A funda, meg az osztalék?
https://www.investing.com/equities/tesla-motors-dividends
Hmmmm, itt egy folyamatosan negatív nettó árbevételű céget látok, osztit se fizet....és még sem 1 dollár hanem 300 az árfolyama, na ezt mivel magyarázod? Kíváncsian várom ;-)
február 16. | 23:07
1.Miért nem számít bele az OTC-n adott részvény a tőzsdébe? Az is eladható, nem? A 11K átverése azoknak, akik sokkal magasabb áron jutottak részvényhez. A 11K-n vett részvényt a tulaj eladhatja drágábban. Ha Csányi vett Opit mondjuk 300-ért OTC-n, amikor 600 volt az árfolyam, és eladta, az csakis neki volt jó, az Opi tulajok meg beragadtak 700-ról.
2.A Teslának van bevétele, évek óta gyárt és értékesít kocsit.
3. "Minden részvény árát a hit hajtja" Nem. Normál esetben a funda hajtja és az osztalék.
február 16. | 23:04
előzmény: #9705  Peti84
megértem ha vételi szándékból beszéled le implicite ;-) sokan csinálják.
február 16. | 23:00
előzmény: #9706  Justy
Ezt majd en eldontom, kollega. Szep estet.
február 16. | 22:58
előzmény: #9705  Peti84
nem is kell, de BVPS felett se vegyél, mert önmagadat fogod megcáfolni.
február 16. | 22:56
előzmény: #9701  Justy
Nyugalom kollega, leirtam hogy mi a bajom jelenleg. Kirazodni nem tudok mert nincsen ilyen papirom. Igen jelentosen lejjebb varom, ha le jon a szintemte veszek, ha nem akkor nem veszek, lyen egyszerü. Jelenleg a korabban emlitett dolgok nem tetszenek. (Elnezest ha nem tapsolok a 11ks otc arnak.)
február 16. | 22:49
előzmény: #9699  Peti84
Tudod a tortából annál nagyobb szelet jut minél kevesebben jutnak magára a tortára ;-)
február 16. | 22:47
előzmény: #9701  Justy
Sőt igaza van Herlasnak 70 millió/51k közkéz~1400 HUF/r.v. ez alapján ki akarna venni 3000 fölött XDDD Mégis tartjuk páran, lehet rosszul tesszük ;-) Estnél mi volt? - 4 mrd mérlegfőösszeggel? 40-80X-ás
február 16. | 22:42
előzmény: #9700  evazeller
A kint lévő törzsrészvények száma 31796 db volt e szerint:
http://plotinus.hu/wp-content/uploads/2019/01/2019-01-31.pdf
Az új bejelentéssel ez 19105db-bal nőtt,  50901-re. Ha jól nyomoztátok le, és tényleg az eddigi fő tulajhoz kerültek az új részvények is, akkor annak részesedése 6370+19105=25475 lett. Ez a szavazó részvények picit több mint 50%-a. Ezzel a befolyással viszont - ha így marad - kötelező ajánlatot kell tennie, legalább 11515Ft-os áron, és azután szabadon növelheti tovább a befolyását. Ez a lépés (kötelező ajánlat) az Alteránál is megvolt, a piacihoz képest alacsony áron, nem is javasolta az igazgatóság az elfogadását, nem is kaptak részvényt:
https://www.napi.hu/tozsdek-piacok/jovahagyta_az_mnb_az_altera_reszvenyekre_tett_nyilvanos_veteli_ajanlatot.663791.html
február 16. | 22:38
előzmény: #9699  Peti84
Az OTC azt jelenti, hogy nincs a tőzsdén....bocs....azaz a jelen pillanatban semmi befolyása nincs a a tőzsdén levő mennyiségre, mindegy mennyin van. Egyik alérdekeltségből átkerült a másik alérdekeltségbe, és egy árat rá kellett firkantani az adásvételire. Ami nincs a tőzsdén annak hogy lehet befolyással arra ami a tőzsdén van? Bocs, nem értem. Sőt a névérték 1600.....az miért nem zavar? Rá se szabadna akkor e logika mentén nézned a papírra.....sőt 70 milla cash van a cégben 70 milla/ 33 000 közkézdarabszám=2 100 HUF/r.v.....aki ez alapján közelíti meg az egészet az minek foglalkozik ezzel a papírral? Nézze, hogy melyik papír van könyv szerinti érték alatt és value investing módszerrel azt vegye, ennyi. (Jóformán) Minden részvény árát a hit hajtja. Van egy kis cég: neve Tesla, egy cent operatív bevétele nem volt ezidáig pl.. Alapítasz egy céget és úgy csinálod ahogy szerinted jó. Annyit súgok, hogy te pontosan bekajálod azt amit el akarnak érni, de én nem bánom, sőt nem baj ha a remegő kezűek nem rángatják az árfolyamot, rázódjanak csak ki, legyen bearish a papír, és az lesz egy jó indikátor az upnak, te meg várd meg míg 1 600 és 2100 lesz az árfolyam és a te logikád mentén vehetsz. A 6 000-et nem értem, az miért jó neked? Az mind a névérték, mind a BVPS fölött van? Az miért nem magas neked? 

Topik gazda

Jhonny27
4 1 4

aktív fórumozók

friss hírek

AZ OLDAL TETEJÉRE