Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 07. 24. 12:59

OTP részvényesek ide!  

akik otp részvénnyel kereskednek
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
gazmber ma, 11:57
Előzmény: #1277217  macibear
#1277224

igen - ennyi darabot (~160e) az Erstének el kellett adnia a KO esemény után... ezzel bizony könnyen leboríthatja a következő TL dominót is, amire volt is még láthatóan ~120e db 'segítő' is aki ráöntött...
gondold el, ha még bent is marad árjegyzőkén az erste long és főleg short oldalon, akkor még mennyi öntő jöhetett volna amit tudott volna kompenzálni a speki vevői, shortzárói oldal(?)... tehát az erste sztem inkább véd a további turbulenciák kialakulásától azzal, hogy nem tölti fel ilyenkor a certi-könyveket...(?) szvsz
kpem ma, 11:43
Előzmény: #1277217  macibear
#1277223
Szia Maci!
Van egy-két észrevételem. A TL91 kiütésénél hiányzó kb.70ft-ot nemcsak certik eladásával lehetett volna kiprovokálni, hanem x db rv eladással is. Mivel nem voltam gépközelben nem láttam ? db rv kellett volna ehhez,  mondjuk 10ezer? Láttad-e mennyi vevő volt a kiütésig rv-ben? És a nagy talány, ha igazam van, megremegtek az eladók valamitől? Pl. Erste, Concorde mert náluk van a legtöbb certi tulaj nagyobb befolyással? És beáldozták a TL95-öt, elégedjen meg mindenki ennyivel, de kb.175-200K bennégett.
És ha valaki mégis leküldi az rv-t 16800-ig, kiütésig, akkor az Erste mivel nem jegyzet árat aznap csak pár percre(a nagyon érdekelt certikben), teljesen kereskedhetetlenné tette a certiket, akkor mind KO?? Ezek a költői kérdések.
Volt bennük részem és az árjegyző nem léte okozott kárt nekem is.
FR73 ma, 10:12
Előzmény: #1277221  berlini
#1277222
Az egész gondolatmeneted alapja, hogy az OTP-ek már sose lehet jelentős leírása vagy vesztesége. Csak az a dolguk, hogy számolják a pénzt, és utána odaadják a részvényeseknek.
Valószínűleg valakik nem így gondolják, és ezért nem adnak érte most a pillanatnyilag ismert számok tükrében többet.
berlini
berlini ma, 09:52
Előzmény: #1277220  berlini
#1277221
És jövő hét után mi várható?
A gyj-k után megindulnak az elemzői ujraértékelések.
A 2. negyedév után az aki az ez évi eredményt 1000 milliárd alá teszi az nem tud számolni.
Az első félévben ennek több mint fele összejött miközben a különadókat a bank már elszámolta az első félévben.
Tehát a 953 milliárdos elemzői konszenzus minimum 10% -os emelése várható.
Ez pár hónap alatt kb ekkora árfolyamemelkedést okozhat, ha a külső tényezők nem romolnak addig.
Javulás az orosz-ukrán háborót és a Közel-keleti konfliktust illetően ezen akár javithat is.
De persze ez az emelkedés is bejöhet úgy hogy időnként esik a papir 5-10%-ot is, de ilyenkor jönnek majd a hosszútávra tervezők és bevásárolnak.
berlini
berlini ma, 09:44
Előzmény: #1277213  Lizi
#1277220
A gyj megfelelő volt. soha sem volt ilyen operative eredménye a bankcsoportnak.
Az esetek 90%-ában ilyenkor a nap végén akár 2-3%-os minusz lett az árfolyamban. Azok akik a gyj-re spekuláltak és jól vásároltak be ilyenkor realizálnak, nem törődve azzal, hogy az eladás napján a nyareségből buknak pár százalékot.
Vajon miért nem történt ez meg pénteken?
1. lehetséges ok:
De ha megnézzük az utolsó pár hét árfolyamait, akkor azt látjuk hogy a napok többségében a jelenlegi árfolyam közelében vették a papirt, igy nagy nyereséget a rövid távra tervezők eddig valószinűleg nem tudnak realizálni. (Kivéve azok akik a rövid idejű pánikban vettek annak mélyontja közelében, de ott arányában nem volt nagy darabszám (utolsó 2 hónap össz vételi darabszámához képest csak pár százalék).
2. lehetséges ok:
A hét második felében javuló nemzetközi tőzsdei hangulat javulás is segitett.
3. lehetséges ok:
Az OTP általában diszkonton forog a régiós konkurenciához képest.
Egy lengyel bankot mindig 10-20%-kal magasabbra értékelnek. Most ez a diszkont jóval magasabb. A lengyel nagybankok értékeltsége plusz több mint 100%.
Ilyen diszkontnál kisebb az ingerencia, mintha az árfolyam 50-80%-kal magasabban lenne.
3. lehetséges ok:
A srv program a spekulativ tőke egy részét valószinűleg felszivta. 
Mi lesz a jövő héten?
De persze jövő héten mindent felülirhat akár csak egy szereplő eladási döntése is akinek van 1 millió db  részvénye. Kérdés persze, hogy az miért akarná egy lyen alulértékelt állapotban a papirt eladni?
Macus
Macus ma, 09:27
Előzmény: #1277218  macibear
#1277219
Mi a varakozasod jovohetre maci? Erdemes lehet 18 nal beszallni longgal vagy még irany le?
macibear
macibear ma, 09:22
Előzmény: #1277217  macibear
#1277218

Hoppsz, az időt lehet elbaktam.
11:22:00-kor volt a KO szakadás 17270-ről 17 000-re és 12:30:19-kor ért le 16 850-re. 
(A bejegyzés írásakor csak a percre koncentráltam. Elnézést!)
A nagy eladási hullám 11:24-kor kezdődött és az tartott 12:30-ig.
macibear
macibear ma, 09:09
Előzmény: #1277216  HZo
#1277217

70 forint ...
Ennyi hiányzott a második dominó dőléséhez. Nem az Erstén múlt. Mondjuk amit lehetett azt megtette.
.
Ha élőben nézted, netán utólag elemezted is a kötéslistát, akkor azt láttad, hogy miután történt kötés a KO szint alatt (17270) azonnal kitakarították a könyvet 17 000-ig. 270 forintot esett egyetlen megbízással. Ez alatt eladtak 28 965 darabot. Ez 1,5%-os csökkenés. Gondolom nem véletlen, hogy csak eddig ürítettek elsőre.
Innen jött a felpattanás 17 200-ig majd jött a komolyabb, hosszabb ideig tartó eladói ami először 16 935-ig, majd 16 850-ig vitt le 8 perc alatt. Ebben az időben 252 ezer részvényt cserét gazdát. Ez 280 ezer darabos forgalmat jelent ez idő alatt. Ebben nincs benne a felpattanás forgalma. Azzal együtt 311 ezer darabos forgalom volt.
Miért lényeges a forgalom. A maradvány elszámoláskor 160 ezer darab vételére adott ajánlatot az Erste. Ennyi kint volt a vevőknél. És ha igaz a modell, hogy minden egyes long certi mötött van egy OTP részvény - eddig senki sem cáfolta, akkor ennyi darabot az Erstének el kellett adnia a KO esemény után. A forgalomba ez a mennyiség lazán belefér.
Érdekes összefüggés van a maradványérték (273 Ft) és ezen időszak - árban 17 270-16 850, időben 12:22-12:30 - közötti forgalom átlagára között. A forgalom 17 046 Ft-os átlagáron történt. Ez 276 forinttal magasabb mint a TL95 kötési ára volt. Ugye nem kell magyarázni az összefüggést?
.
Az is megfigyelhető volt ebben az időszakban, hogy a következő két long certiben (TL92,91) gyakorlatilag nem volt forgalom. Azok nagy többsége nem remegő kezekben van, hanem olyanokéban akik megvédik ezen befektetésüket. Erről Bankár barátunk nyilatkozott is. Akár más befektetésének feláldozásával is megvédi  a TL91-ben lévő pénzét.
Miért lényeges ez?
Mert a második dominó eldőléséhez kellett volna, hogy elkezdjék dobálni a többi long certit. Nem tették, de nem is tehették meg. Egyszerűen kiállt az árjegyző megakadályozva ezzel a lépésével, hogy a long certi eladások további automatikus részvényeladásokat generáljanak. Ügyes! Ez volt a legnagyobb húzás megakadályozandó a második TL KO-t. Lehet volt közben egy-két telefonhívás érintettek részéről ....
Ha ebben az időszakban a külföldiek elkezdenek kitárazni ... de ők sem tették. 
.
Mondhatni ez egy lokális kis pánik volt a magyar szereplők részéről. A KO-ig bekövetkező esésben pedig nagy szerepet játszhattak a TL95 dobálások. 50 ezer cserélt gazdát mire leért a KO szintig. Egy részét felszívhatta a piac, de jelentős része az árjegyzőnél landolhatott, ami azonnali rv eladással járt.
HZo
HZo ma, 01:28
Előzmény: #1277214  Greenbull
#1277216
Sokakat próbára tett a hétfői pánik, valóban..és nem lehetett biztosan tudni, hogy mit hoz a kedd.
Említette már más is ezt a TL "dominó" elméletet.. nem tudok egyetérteni ezzel. Miért dőlnének ki egymás után? Most hétfőn bizonyosodott be, hogy hibás az elmélet! Az Erste sem ostoba, hogy olyan közel legyenek a certi kiütések egymáshoz. A TL 95 kiütésekor 2-300 forintos zuhanással reagált az árfolyam. Láttam élőben (már akkor volt egy nagyobb speka beszállás, aztán emelkedett egy kicsit, de még csak 17k alá sem azért ment az árfolyam, mert ki lett ütve a certi, 17100 környéke megfogta. A pánik hangulat miatt történt meg ez is, még azt sem lehet mondani, hogy volt egy korrekciós trend, aminek a célára teljesült. 
Ha valami oknál fogva kiütnék a TL 91-et (amihez egy újabb pánikra volna szükség), nem döntené le a 90-est, az meg a 94-est stb...
Egyébként hetesen egész szép gyertyánk lett, akár fordulós is lehetne.
Lizi
Lizi ma, 00:38
Előzmény: #1277214  Greenbull
#1277215
Nálam nincsenek elvi okok, csak a pénz. Arra megyek amivel kereshetek. Erről szól a tőzsde, én azt hittem. Teljesen mindegy hogy long vagy short, csak a pénz számit. Eddig azt hittem okos vagyok, és sejtem merre megy az árfolyam, de a tanulopénzt nekem is meg kellett fizetnem.
Greenbull
Greenbull szombat, 23:36
Előzmény: #1277212  Lizi
#1277214

Én elvi okokból soha nem shortolok.
.
A hétfői bukód miatt pedig ne hibáztasd magad! Egy olyan szituációba kerültünk, amelynek a következményeit (a szükséges információk hiányában) nagyságrendileg sem voltunk képesek felmérni. Ha a TL 91-90-94 dominó eldől, most valahol 15.550 Ft környékén pislognánk. Utólag már mindenki rohadtul okos, de hétfőn reggel 9:15 körül ember nem volt, aki tudta volna, hogy a nap végére 17K-nál leszünk vagy 15K-nál.  A long pozid zárása a veszteség ellenére is racionális döntés volt.  Abban viszont igazad van, hogy a bukót fedezhetted volna shorttal.
Lizi
Lizi szombat, 23:28
Előzmény: #1277206  berlini
#1277213
Mire számitasz a következő  héten?
Lizi
Lizi szombat, 23:14
Előzmény: #1277205  Greenbull
#1277212
Ez igaz, de ezt ki lehet védeni short nyitással. Most hétfőn is shortot kellett volna nyitnom a longok zárása helyett. Akkor most pluszban lennék, nem minuszban.
Mindig tanul az ember.
Lizi
Lizi szombat, 23:08
Előzmény: #1277202  pakk
#1277211
Akkor zárom a longot még kis bukóval és nyitok shortot. Ez a terv 😀
GERI-inv
GERI-inv szombat, 22:56
Előzmény: #1277199  Greenbull
#1277210
Nekem a pénteki forgalom nem volt meggyőző… 
Láttam fogják az árfolyamot, nehogy visszahulljon, bent volt egy iceberg, ami okosan le-föl mozgott vételin… A forgalom újra visszaesett. Minden áron nem repülők újra poziba…
Globál kép sem áll össze: nikkei nem szép, S&P is lassult. USA dollár gyengül… mintha fordítottan mozogna az otp-vel…
Macus
Macus szombat, 19:09
Előzmény: #1277208  Greenbull
#1277209
Hat mar irtam korabban is berlinivel ertek egyet de nagyon. Sajat toke most profit most vs mondjuk az altalad emlitett 5 eve szerintem eleg magyarazat. Szerintem a kitores hirtelen fog jonni athra. 
Greenbull
Greenbull szombat, 18:58
Előzmény: #1277207  berlini
#1277208

Nekem nem kell elmesélned, én végig swingtradeltem 12k-tól az idei Q1-es lokális csúcsig az egészet. Azt viszont látom, hogy 18.600 Ft felett már vért izzad emelkedés közben. Július végén 10 napig emelkedtünk óriási forgalommal, de nemhogy ATH-ra nem ment, a 19K-t se érte el.
.
A jelenlegi szituációban nem gondolom, hogy kedvező hírek (pl: bankvásárlás, vagy ennek hiányában legalább extraosztalék kifizetése) nélkül az OTP átvinné a 19K-t pár hónapon belül.
.
Ami viszont tény, hogy az elmúlt öt évben kétszer is láttuk Otikát 8K környékéről fordulni. Ezzel szemben a fundások által hangoztatott 20-21K olyan, mint a Loch Ness-i szörny, sokan hisznek benne, csak még soha senki nem látta.
.
Ha szeretnéd, hogy hamar 20K legyen az OTP, akkor ne az itteni kisbefektetőket győzködjed, hanem járd végig a nagy befektetési alapokat és tartsál előadást az ottani szakemberek részére arról, hogy fundásan mennyire erős azt Oti. Azok két-három nap alatt fel tudnák rántani az árfolyamot 20K-ra, ha akarnák. 
berlini
berlini szombat, 17:05
Előzmény: #1277205  Greenbull
#1277207
A kérdés mindig az, hogy miből állapitod meg, hogy az emelkedés 1000 ft után nagy esésbe vált?
Nehéz feladatnak tűnt az elmúlt másfél évben, 10 ezertől 18 ezerig.
berlini
berlini szombat, 17:03
Előzmény: #1277196  jaow
#1277206
Nem kerülte el a figyelmemet.
Nap mint nap születik hasonló tárgyú cikk legalább több ezer.
minden lehetséges jövőbeni forgatókönyvet leirnak.
A kérdés mindig az, hogy minek mekkora a valószinűsége.
Egyik ilyen cikk sem irja le, hogy ez a valószinű forgatókönyv.
A cikkek célja, hogy bevonza az olvasókat. (nem szándékolt mellékhatásként félrevezetve a kisbefektetőket.)
Úgy látom keresed a poziciódat igazoló hireket (állásfoglalásokat).
Azt, hogy ki dugja a fejét homokba meg nézzük meg egy év múlva.
Addig meg örülj minden rövid ideig tartó korrekciónak egy egy longos rally után.
Greenbull
Greenbull szombat, 13:53
Előzmény: #1277201  Lizi
#1277205

Lizi, mindenki olyan kereskedési stratégiát választ, amilyet akar.
.
Az én filozófiám az, hogy jobb kimaradni egy 1.000 forintos emelkedésből, mint részt venni egy 3.000 - 4.000 forintos esésben.
copa szombat, 13:15
Előzmény: #1277201  Lizi
#1277204
A halakat először beetetik, és csak utána jön a horog.
pakk
pakk szombat, 12:17
Előzmény: #1277201  Lizi
#1277202
Lesz majd olyan amikor nem fog visszafordulni az esésből
Lizi
Lizi szombat, 11:51
Előzmény: #1277199  Greenbull
#1277201
Én is kivártam a julius eleji adoemeléses pánikkor, meg most is. Ki is maradtam mindkét alkalommal egy ezres emelkedésből. 
De legalább rájöttem mekkora hülyeséget csinaltam. Legközelebbi pánikesésnél nem várok.

Topik gazda

koi
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek