Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 07. 24. 12:59

OTP részvényesek ide!  

akik otp részvénnyel kereskednek
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
macibear
macibear 2024. 07. 03. 08:19
Előzmény: #1270957  szieszta
#1270960

Márky-Zay mesélte el egyik interjújában:
Lázár idejében HMVhely 145 millió forintot fordított földutak elegyengetésére. A munkát elvégző traktoros 5 milliát kapott. Ki kapta a 140-et?
Ez csak nálam veri ki a biztosítékot, csak az én zsebemet szurkálja belülről a bicska? 
Lopás? Nem lopás. Tücsök etetés ...
Lehet-e olyan rendszer, ahol a közpénzzel gazdálkodók nem így viselkednek? 
Tisztességes politikus? Röhögnöm kell. A hazugság alapból kódolva van mindegyikben mert másképp nem nyerhet, nem maradhat hatalmon. Rúgnám fenékbe mindegyiket, hogy az ég is barna lenne ... A népre, ránk meg ráférne egy kis oktatás ...
Zoltanovitsch 2024. 07. 03. 08:19
#1270959
Nem szívesen írom le de félek én is hogy a 17600 már a bolondok órájában elesik (Kés a vajon ..vagy akár geppel is tán)?  Nekem nagyon beszédes volt az az erősödő gyorsuló esés (egyre meredekebb ív, növekvő forgalom mellett, napi min on zárással) Ma 17 500 - 17400? Kormányzati hír.. igen. Köszönjük! :D Napot még nem látom mikor és hol  lehet az alja (Ma holnap)?   Long szerintem sem sérül nagyobb tf -en. De gereblyézem a szotyipénzt beszállóra. :)
macibear
macibear 2024. 07. 03. 08:03
#1270958

A dolgozók kifizetése alaposan tönkre vágta chartot. Mesterséges, tudatos felhúzások okoztak benne legutóbb három lokális csúcsot is.
https://invst.ly/15frde
Minek kellett volna történni legutóbb?
Van egy shortos és egy longos olvasat is.
A shortost a szokásos megindulás előtti long kirázás, short beültetés okozta volna.
https://invst.ly/15frg7
A longos pedig a közelgő GYJ-re való megindulás kezdete lenne.
https://invst.ly/15frir
Az MRP-s marhaság miatt időben egy várt lokális alj környékén vagyunk, de 400 forinttal feljebb. Ott van a rés illetve a 17 700 körül húzódó támasz. Ma elvileg fölfelé kellene kereskedni, de azt a rést mostmár be kellene zárni a héten.
Feladat: Vételi pont keresése. Nincs szintem erre a célra, marad a sávos beszerzés.
szieszta 2024. 07. 03. 07:53
Előzmény: #1270950  Beze
#1270957

De hát éppen ez a lényeg. Az uralkodó nem fogja  a saját embereit megadóztatni. A hangyákat kell, aztán azt oda lehet adni a tücsköknek.
Abban nyugodt lehetsz, hogy  a fidesz minden intézkedése mögött az áll, hogy hogyan lehet még több (köz) pénzt ellopni, saját zsebbe tömni.
Zozo12 2024. 07. 03. 07:41
Előzmény: #1270955  pakk
#1270956
👍ma mozoghatunk a tegnapi piros gyertyaban is akar de  nem ez volt még az alja szvsz  
pakk
pakk 2024. 07. 03. 07:17
#1270955
Kb 630-640 körül van egy kisebb rotyivonal, ha azt töri akkor bizony B volt a 18340, és akkor a C az 18340-1495=
1valaki
1valaki 2024. 07. 03. 01:08
Előzmény: #1270950  Beze
#1270954

Kedves Beze!
Még mielőtt bárki félreértené osztom a véleményed a leírtakkal kapcsolatban több aspektusból is, főként ami a gazdagok megadóztatásával kapcsolatos javaslatodat illeti. Az viszont tény, hogy mi magyarok abban vagyunk különlegesek, hogy nem csak a fejétől bűzlik a hal, hanem büdös volt már az egész fogantatásának pillanatában is, értsd: már az egész társadalmunk infláció rohadtá vált (lásd termék és szolgáltatási ár példáid) és félő, hogy ez szinte visszafordíthatatlanná vált vagy válik.
Nekem nem konkrétan csak az otp-vel van bajom (csak mivel ez otp fórum, itt jobban kitűnik), hanem azzal amit már előzőleg leírtam, hogy itt akkor is megy az áremelés ha ép nem várható hogy a kormány kitalál v.mit. Azt lássuk be hogy az otp ebben élen jár, pont ez volt az egyik ok amiért megszüntettem a folyószámlámat náluk.
Kifogást pedig annyit tettem hogy ideje volt már észrevenni hogy a bankokról egy ideje leesett a kormányzati fókusz adóztatás szempontjából. Sőt még bizonyos konstrukciók kapcsán (hogy miből és miként kell számitani a befizetendő extraprofit adót) még jobban is jártak.
Bezzeg a molt meg fejős tehénnek nézték és nézik. 
Zoltanovitsch 2024. 07. 03. 00:28
Előzmény: #1270952  Zoltanovitsch
#1270953
Zoltanovitsch 2024. 07. 03. 00:28
#1270952
Srácok! Én nem tartam magam szélsőségesen konteofíliásnak de most valami.... Nemrég volt ugye az a bizonyos short állomány az OTP -ben amit el is vetettünk gyorsan mert egy kedves Kolléga itt röviden a lényegre törve levezette hogy nem lehetséges hiszen 10 munkanap alatt nem forgott annyi részvény összesen mint a short állomány ami felépült. Jogos jogos! Ám nem lehet hogy valamekkora short állomány  mégis lett? (Random valami nagy de túlzó hibás adat az oldalon) S épp most jött a bejelentés is? (Varga is szépen túlvett,  korrekciót váró időszakban szólalt meg) Nálam sem teljes bizonyító erejű az időbeni közelség... csak ez most felmerült bennem. Úgy is mondhatnám... lehet megint gurítottak maguknak egy lasztit... és tudják jól:  irtó nagy pénztől esnének el ha NEM labdáznának megint egy kellemeset így a nyári ubiszezonban :)  
Beze
Beze 2024. 07. 02. 22:52
Előzmény: #1270950  Beze
#1270951

* a 40 ezer az tavalyi tarifa volt
Beze
Beze 2024. 07. 02. 22:51
Előzmény: #1270948  1valaki
#1270950
Adj hangot nyugodtan. Én nem bánom, ha van ellenvélemény is. Lásd pl pakk vagy dniel.
Még abban is egyetértek veled, hogy a bankoknál vaskos bevétel képződik. Na de hol nem? Az egész szolgáltató szektorban olyan árak vannak, én inkább megtanulok valamit ha bajom van, minthogy kihívjam a kapust, a redőnyöst, vagy épp betonozok, terasztetőt csinálok, mert így legalább nem b@szn@k át jó drágán. A duguláselhárító 40 ezret kér egy 10 perces munkáért, ha akarok számlát is. Pedig itt lakik a sarkon, és ez a "falusi" tarifa. 
Miért ne emelné a bank a díjait, ha az ő adóit is állandóan emeli a kormány? Egy szaros szemcsepp is 6ezer Ft már a gyereknek és miért? Ha emelik az adókat hát hülye lenne nem áthárítani a gyógyszergyártó is. 
Szóval emel itt mindenki, és lennének bőven ötleteim az adóztatásra, nem állandóan csak a bankokat kéne bántani. De ez a kormány csak a maga hülyeségét majmolja. Pl. az 1000 leggazdagabb magyar fizessen be fejenként 100 millió ft-ot, mert háborús veszélyhelyzet van. Kész. Pont. Vagy fizesse be a vagyona 10%-át mind. Még jobb. Tessék. Be van foltozva a költségvetés. Azzal, hogy azokat a cégeket adóztatja, akiket több ezer/tízezer/százezer/millió ember használ az országban, lásd OTP, Richter, közvetve magukat a kisembereket, Mancika néniket, Józsi bácsikat adóztat. És nem tónikat meg lőrinceket. Mert azoknak nem tétel, ha 1000 Ft helyett valami 1500, vagy 4 ezer helyett 6 ezer. Ez itt a probléma. 
1valaki
1valaki 2024. 07. 02. 22:09
Előzmény: #1270941  Beze
#1270949
Beze, eddig szimpatizáltam veled az avatárod miatt is de azt hiszem mátol már nem 👍-om a bejegyzéseid.
1valaki
1valaki 2024. 07. 02. 22:06
Előzmény: #1270930  HZo
#1270948
Örülök hogy oti tekintetében te is, mint itt a fórumon szinte mindenki a longosok táborát gyarapítod és néha olyanokat kiabáltok vagy próbáltok elhitetni a fórumot olvasókkal hogy 24 ezret vagy kitudja, tán még 30-at is ér hamarosan.Nos, hogy értsd az én álláspontom:Mindenki a maga módján kereskedik, szive joga hogy longban vagy shortban ül.Az való igaz hogy volt nekem is nem kis mennyiségben otp-m, de számomra már kellő nyerő után átültem nagyobb tételben longban gondolkodva mol-ba, ami jelenlegi cégértékének árazását tekintve, ill. a tőzsdei szektortársak tekintetében is igencsak alulértékelt és mint tudjuk mindez a kormányzati instabil gazdaságpolitika miatt.Felháborító viszont az hogy a bankok olyan nyereségeket termelnek ki, hogy (ha már részt kell vállalni az állam finanszírozásában akkor) sokkal jobban lehetne rájuk is terheket róni, mert ők viszont pofátlan módon, főként az otp, elsőként emel meg kamatokat, vagy egyéb sarcot mint pl. kp. befizetési díj is kitalál az állami sarcra hivatkozva, miközben még abbol is profitál.Jó néhány ilyen példa van ahol élenjár az otp a kapzsiságban.
"2024. július 2. Júniusban befékezett az éppen csak éledező ingatlanpiac - legalábbis ez derül ki a lakáshirdetések utáni érdeklődésekből. Rossz hír a vevőknek és az eladóknak is, hogy a lakáshiteleknél véget ért az önkéntes THM-plafon, az OTP Bank pedig július 1-jétől már drágított is a kölcsönökön, amit várhatóan a többi bank is követni fog."
Tekintettel arra hogy ez viszont egy tőzsdei papírról szóló nyilvános fórum, engedtessék meg számomra hogy hangot adjak a fenti véleményemnek és azon kereskedési módnak (amit bárki más is közzé tesz itt) ami alapján kifejezem azon örömömet, hogy ép jól lehet keresni (olyan hírek kapcsán amit a kormány előre okosan már adagol) nem long hanem short pozíció felvételével. Már többször leírtam hogy az otp ebből a szempontból nagyon jó papír mert volatilis és kellően hektikus a mozgása.Jó néhányan vannak itt, csak talán nem nagyon mernek hangot adni annak amikor akár certivel, dt-vel vagy hosszabb módon, de a shortra fogadnak. Miért baj ez? Persze azoknak akik állandóan longban ülnek és elhiszik hogy a fák az égig is nőnek, azoknak igen, elhiszem hogy egy fájó pont hogy esik. De aki a tőzsdén kereskedik annak tudnia kell hogy bárki számára nyereség csak úgy kreálódik, ha valaki más veszít. Az meg elég nagy baj, ha egyesek nem figyelnek a korrekciós jelekre és csak a remény marad számukra hogy nem fognak veszteni, na így lehet bennmaradni évekre bizonyos papírokban.Van itt nagyon sok profi és tapasztalt kereskedő és elemző is, de vannak gyakorlatlan szinte kezdő büffencsek is akik sokszor csak úsznak az árral. Nos pont ezért adok otp témában egy kicsit keményebb hangot hogy nem mindig jó egy olyan tömegben menni és bólogatni, ahol úgy állsz a sorban, hogy mindig csak seggeket látsz, ezért mivel nem látsz ki, menetelsz a többivel.Nem akarok én rosszat senkinek és kárörvendő sem vagyok, mert nekem attól nem lesz jó, hogy neked rossz lesz, hanem ez arról szól hogy nekem jó legyen, hogy egy adott nap hektikus vagy várható mozgását kitudjam használni és közben minimálisan "hűtsem" azon fennhangokat akik még esésben is longot üvöltenek. A jól kereskedő valamely módon tudja hogy előbb utóbb, de lesz olyan korrekció amit még dt nélkül is kilehe(ne) használni, de nem mindenki meri ezt megtenni. Bevallom hogy a longot én nehezebben játszom meg, ennek van tapasztalati oka is, de ez maradjon az én stratégiám, hogy miért.Sokan kifogásolják hogy nem napi szinten vagyok itt a fórumon, ezért modják rám hogy "trollkodom", de az igaz, hogy általában akkor jelenek meg ha jó lehetőséget látok kereskedni a papírral, vagy már nagyon nagy a longot üvötők eufóriája és arra próbálok olyan tényekkel rámutatni, mint pl. sanyi azon vásárlásai amelyek (bármennyire is nem tetszik nektek), de mesterséges árfolyamemelkedést generálnak!További szép estét!Nekem ez a mai nagyon szerencsés és sikeres volt, szépen hozta oti-ka az elvárást, vagyis jó nagyot perecelt! 👍Sanyi, megint nyithatja a kasszát, mehet vásárolni!
pakk
pakk 2024. 07. 02. 22:02
Előzmény: #1270944  NZI
#1270947
Vajon szólt valaki Vityának hogy hiába a gombos butafon ha a szervereken úgy járkál ki-be mint az áruházi fotocellás ajtón?
GERI-inv
GERI-inv 2024. 07. 02. 21:58
Előzmény: #1270944  NZI
#1270946
Hidd el, hogy minden törvény szakmai véleményeztetésre ott van az asztalán… nem mer  előtte lépni semmit O.V.
ktamask 2024. 07. 02. 21:53
Előzmény: #1270920  Macus
#1270945

Csak viccelődök, soha ne tévesszen meg, nem baszogatásból írom mindig a te neved:D
És örülök,hogy longot keresgélsz, nem shortot, mert még long trend van, addig működik a sávalj vétel, sávtető eladás, amit a sávban mozog, és még ott mozog..
NZI 2024. 07. 02. 21:48
Előzmény: #1270924  pakk
#1270944
GERI-inv
GERI-inv 2024. 07. 02. 21:47
Előzmény: #1270940  daniel2121
#1270943
Szerintem zsigerből bolond…Lehet ivott a samponból vagy valami, mert apró betűvel van ráírva “ne nyelje le”
maldiv 2024. 07. 02. 21:45
Előzmény: #1270840  1valaki
#1270942
Kedves 1valaki!
Ma zártam életem első shortját, történetesen OTP short volt, nyertem vele. 
Most már Sanyizhatok én is? 
Beze
Beze 2024. 07. 02. 21:40
Előzmény: #1270840  1valaki
#1270941
Neked maximum Sanyi bá'

Topik gazda

koi
1 1 1

aktív fórumozók