Topiknyitó: Törölt felhasználó 2014. 10. 19. 12:52

OTP-forecast  

A topic celja hogy elmeleteket osszunk meg egymast kozott arra vonatkozoan, ami az OTP _trendjet_ leirja. Arra keressuk a valaszt, hogy a kovetkezo ket-harom heten belul milyen iranyba tart az OTP, es foleg _miert_? A "miert?"-nek sok oka lehet, lehet az technikai alapu (chartelemzes) vagy fundamentalis alapu (jo hirek/rossz hirek) nagy vevo, nagy elado megjelenese a piacon, stb.



A lenyeg, hogy ebbe a topicba olyan bejegyzesek keruljenek, amik javaslatokat tesznek, es azokat ala is tamasztjak valamilyen modon az OTP arfolyam valtozasara, kozeljovoben valo alakulasara. Egyszeru megfigyeles, hogy a kozeptavu trendek kb. 30 naposak, a kerdes az hogy eszre lehet-e ezeket venni idoben? Illetve az, hogy miert alakulnak ki (pl. osztalek-rally, varatlan hir)?



Ez a topic kulonbozne a masik kettotol (az "OTP reszvenyesek ide!" illeteve a "Mennyit er az OTP?") topicoktol abban, hogy itt sem a daytrade mufajt nem szeretnenk kivesezni (ugyanis egy adott napon belul "barmi" lehet, a trendfordito napoktol eltekintve csak zajnak szamitanak), sem pedig fundamentalis alapon ertekelni az OTPt (ugyanis a konyv szerinti es a piaci ertek az nagyon elterhet egymastol). Minket az az egy dolog erdekel, hogy az OTP merre tart a kozeljovoben.



Tobbeknek is van nagyon jo elkepzelese arrol, hogy es mikent alakul az arfolyam, de ezt nem terjesztik a nyilvanossag ele, mert

1) tartanak attol, hogy a brokerek lemennek a stopjaikert; illetve hogy

2) a modelluket hasznalva majd masok is sikeresek lesznek; illetve hogy

3) a modelljuk valojaban rossz, es kesobb emiatt "nevettseg" targyava valnak (beultetes, felbeszeles);

4) stb.



1) Ugyan egy-egy illikvid napon, vagy forgalom nelkuli kisreszvenyben elofordulhat (es elo is fordul!) a "mutyi", am az OTP arfolyamat a nagybefektetoi mozgatjak. Nehany szazmillios brokeri, belfoldi, bennfentes kotes a fo trenden aligha valtoztathat (na jo: Csanyi 5200 kornyeken annak idejen bullbol bearbe vagta).

2) Ha egy modellt sokan hasznalnak, akkor annak torzito hatasa van (ha mar mindenki vett a piacon, akkor nincs aki vegyen, es az arfolyam egyetlen iranyba mehet es az pedig lefele). Abban az egyben biztos vagyok, hogy a forumot olvasok meg egyutt is csak kishalak.

3) Egy modell addig jo, amig az arfolyam azt csinalja, amit a modell leir. Ha a modell mar elter az arfolyamtol, akkor az megy a kukaba, es nezni kell helyette masikat. Modellek jonnek, modellek mennek. Lehet tobb parhuzamos modell is: ezek vonatkozhatnak kulonfele idotavra, ezek lehetnek egymasnak ellentmondok (valaki kitorest, mas letorest var). Barmi, ami egy gyufalanggal intelligensebb a teljes sotetsegnel, nos, az johet.

4) stb.



Szoval a terv az, hogy ez valamifele ok-okozati topic volna. Ez egy aktualis topic, mert en magam tudok ket egymasnak homlokegyenest ellentmondo kozeptavu modellrol. Nagyon izgalmas kerdes, hogy melyik fog valora valni? Rally indul a napokban, vagy beszakadas jon?



Akinek van barmilyen elkepzelese, modellje, az jojjon, es ossza meg velunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Hathor
Hathor 2015. 02. 27. 11:02
Előzmény: #1078  pomperj
#1080
Így legyen!

Egyszer már beraktátok ezeket EEM, RNE, EUFN meg egyéb instrumentumokat hol lehet követni. Meg tudjátok adni a linket hozzá?
Az hasznos lenne.

Köszönöm
Törölt felhasználó 2015. 02. 27. 11:01
Előzmény: #1077  Hathor
#1079
SZerinted,többek szerint még nem volt tető a 4 nincs kész...
pomperj
pomperj 2015. 02. 27. 10:58
Előzmény: #1074  macibear
#1078
Ugyanez a konkluziom, mas oldalrol nezve.

1)Az EEM Index mint OTP legerosebb proxyja, a Jan.20-i csucsat 41.0 szinten megcsinalta, de mar 5 hete nem birta atutni.
Igaz, jan.30ra leesett 39 szintre, de azota az az emelkedo haromszog H1 charton inkabb ending diagonal. Semmi jot nem iger ha igy van, mert ugy nezem, keszen is van.

2)Az RNE proxy feb17 ota oldalaz. A 13-21-es mozgoatlag kozotti tav 0.22, ami eves maximum, szoval, erosen kinyujtozott felfele: overbought.
Moszkva ugyan bull piacban, de most korrekciot csinal es nyomja le RNE-t.

3)EUFN proxy ugyanolyan forma chart mint RNE. Ott egy hete nincs uj csucs. A bankok 2 napja picit gyengulnek, kiment az ero beloluk.

4)ESR vezeti lefele a csapatot. Ott a 11 napos stochastic mar 0.60-ig esett. raadasul tegnap "engulfing" gyertyat csinalt lefele.

Szoval, leginkabb (c) hullamot sejtek. Ha netan az SPY itt lefordulna (az olajosok es bankok fordultban, az erre utal, es AAPL is kifulladt),
akkor az is megesnet, hogy kesz vagyunk felfele, es ebbol (a) hullam formazodik joval lejjebbre.
Hathor
Hathor 2015. 02. 27. 10:53
Előzmény: #1076  Törölt felhasználó
#1077
Mire?
Én két napja beraktam a tetőzést kexelóval együtt egyforma chartunk volt.
Azóta jövünk le.
Mi a kérdés?
Törölt felhasználó 2015. 02. 27. 10:47
Előzmény: #1075  Törölt felhasználó
#1076
Mi ez a csend ? v.ki ötlet?
Törölt felhasználó 2015. 02. 27. 09:41
Előzmény: #1074  macibear
#1075
Ha jól nézem most B/c/V kinlódik..?
macibear
macibear 2015. 02. 27. 00:29
Előzmény: #1073  macibear
#1074
Még annyit hozzátennék. Koránt sem biztos, hogy vége a B-hullámnak. Még mindig benne van az új csúcsra jutás lehetősége. Ez lenne csak igazán hideg zuhany a piacnak.
"Shotolunk? Shortolgatunk? No akkor rázzuk ki azokat a medve bundákat!" :)

B egyelőre a minimum célárát teljesítette. A B/c képes ED-t (záró diagonált) rajzolni, de lehet még ötös hullám is.

Nem akarom ezzel azt állítani, hogy felfele megyünk. Egyedül csak óvatosságra szeretnék inteni. Én is lefelé várom a jövő hét szerda-csütörtökig, de holnap érhet minket meglepetés is. Olyan jó kis kirázós mozgások kora jöhet.

Továbbra is áll, hogy egyre esedékesebb a nyitóhoz képesti 80-120 forinttal kisebb alj. Minél később történik ez meg, annál nagyobb lesz és még meg is ismétlődik a következő napon.

macibear
macibear 2015. 02. 27. 00:07
Előzmény: #1072  Törölt felhasználó
#1073
Na mivel nagyjából túl vagyunk a hallgatás idején, ezért felteszem a rajzot.

Addal volt egy beszélgetésünk (szakmai vitánk) az a-b-c hullámok elhelyezkedésével kapcsolatban, miszerint a c nem lehet magasabban min az a. Tudjuk ez alól kivétel az rflat, a hsz, de ezekben az esetekben a kialakult b és c hullám viselkedése utal rájuk. Ha ez a jellegzetesség nincs, akkor gyanakodnunk kell valami turpisságon. Ezt már bemutattam ezen az ábrán.

link

Ennek az elméletnek az igazságát ismertem be egy korábbi bejegyzésemben Adnak. Ezek után készítettem a kialakult helyzetről ezt az ábrát. Egyben tartalmazza a vélt és a megvalósult mozgást.

link

Most akkor várjuk a C hullámot. Ez a legszimpatikusabb, a legbiztosabban kereskedhető hullám. Leggyakribb a C=A-val, de azért óvatosan! Ez is tud meglepetéseket okozni. Nem feledni a lehetséges leggyakrabban felvehető szinteket. Ez az a hullám ami 261% esetén mély korrekciót okoz, de 61% esetén akár hszt-t majd kitörést felfele.

Van még egy kis bemutatni való. Ez egy csésze baloldalával, a közepén való kitöréssel kapcsolatos. Erről az ábráról talán érthető. Ha a csészének vélt alakzat közepe táján (ellaposodik az alja) látunk egy kitörést, akkor várhatjuk a csésze baloldalának 161%-os célárát. Viszont itt is érdemes figyelni, mert hajlamos alászúrni annak a bizonyos csészealjnak.

link

Jó tanulást és sikeres kereskedést holnapra is!
Törölt felhasználó 2015. 02. 26. 20:46
Előzmény: #1065  macibear
#1072
maci,sejtem mire gondolsz B/c n meglepi lesz ha egál a B/a val ,hideg északi szél..
KB58 2015. 02. 26. 19:33
Előzmény: #1070  Hathor
#1071
Hatarozottan lefele varod holnaptol?
Hathor
Hathor 2015. 02. 26. 18:29
Előzmény: #1069  ohnetatto
#1070
Bux napos shooting star ma is, otpt nem neztem de nem nehez kitalani, hogy az is az naposon. Napos tamasz Buxban 38.2es fibo 17830, bolli kozep es 200napos 17800on
ohnetatto 2015. 02. 26. 18:17
Előzmény: #1068  KB58
#1069
Varjuk meg holnap mi lesz az irany. A mai napbol meg nem lehet kpvetkeztetni szerintem.
KB58 2015. 02. 26. 17:55
Előzmény: #1067  pomperj
#1068
Csak arra akartam utalni, hogy a DAX es az EURHUF arfolyamaval sokszor korrelacioban mozog az OTP es gyengebb DAX es HUF mellett is volt mar magasabban nemreg.
pomperj
pomperj 2015. 02. 26. 17:35
Előzmény: #1062  KB58
#1067
"Szerintem az erős DAX és HUF legalább 100 Ft-tal magasabb OTP-t indokolhatna"

Ketszer elolvastam, meg most se ertem. Miert is? Kinek (milyen invesztornak) indokolja? Es foleg, miert a DAX?
Kosz.
kexelo
kexelo 2015. 02. 26. 17:31
Előzmény: #1065  macibear
#1066
napos MACD kanyarított 1 eladási jelet...
macibear
macibear 2015. 02. 26. 17:25
Előzmény: #1063  Törölt felhasználó
#1065
Lesz itt még sírás rívás .... :)
kexelo
kexelo 2015. 02. 26. 17:20
Előzmény: #1058  macibear
#1064
bakker, megint a maximalizált kapzsiság...
shortba léptem volna, de vmiért 4414-en (mert az olyan szép szám)...ez van, szopcsi...
Törölt felhasználó 2015. 02. 26. 17:00
Előzmény: #1062  KB58
#1063
v/1 még hiányzik,igaz nekem nem annyira ..
KB58 2015. 02. 26. 16:55
Előzmény: #1061  Törölt felhasználó
#1062
Szerintem az erős DAX és HUF legalább 100 Ft-tal magasabb OTP-t indokolhatna, ehhez képest most beesett, elég gyenge. Ti hogy látjátok, innen lefele?
Törölt felhasználó 2015. 02. 26. 16:43
Előzmény: #1060  Törölt felhasználó
#1061
Ezt a Qva B t medig rajzolják még,nem lesz ma beejtés...

Topik gazda

Matsmath
Matsmath
3 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek