Topiknyitó: Törölt felhasználó 2014. 10. 19. 12:52

OTP-forecast  

A topic celja hogy elmeleteket osszunk meg egymast kozott arra vonatkozoan, ami az OTP _trendjet_ leirja. Arra keressuk a valaszt, hogy a kovetkezo ket-harom heten belul milyen iranyba tart az OTP, es foleg _miert_? A "miert?"-nek sok oka lehet, lehet az technikai alapu (chartelemzes) vagy fundamentalis alapu (jo hirek/rossz hirek) nagy vevo, nagy elado megjelenese a piacon, stb.



A lenyeg, hogy ebbe a topicba olyan bejegyzesek keruljenek, amik javaslatokat tesznek, es azokat ala is tamasztjak valamilyen modon az OTP arfolyam valtozasara, kozeljovoben valo alakulasara. Egyszeru megfigyeles, hogy a kozeptavu trendek kb. 30 naposak, a kerdes az hogy eszre lehet-e ezeket venni idoben? Illetve az, hogy miert alakulnak ki (pl. osztalek-rally, varatlan hir)?



Ez a topic kulonbozne a masik kettotol (az "OTP reszvenyesek ide!" illeteve a "Mennyit er az OTP?") topicoktol abban, hogy itt sem a daytrade mufajt nem szeretnenk kivesezni (ugyanis egy adott napon belul "barmi" lehet, a trendfordito napoktol eltekintve csak zajnak szamitanak), sem pedig fundamentalis alapon ertekelni az OTPt (ugyanis a konyv szerinti es a piaci ertek az nagyon elterhet egymastol). Minket az az egy dolog erdekel, hogy az OTP merre tart a kozeljovoben.



Tobbeknek is van nagyon jo elkepzelese arrol, hogy es mikent alakul az arfolyam, de ezt nem terjesztik a nyilvanossag ele, mert

1) tartanak attol, hogy a brokerek lemennek a stopjaikert; illetve hogy

2) a modelluket hasznalva majd masok is sikeresek lesznek; illetve hogy

3) a modelljuk valojaban rossz, es kesobb emiatt "nevettseg" targyava valnak (beultetes, felbeszeles);

4) stb.



1) Ugyan egy-egy illikvid napon, vagy forgalom nelkuli kisreszvenyben elofordulhat (es elo is fordul!) a "mutyi", am az OTP arfolyamat a nagybefektetoi mozgatjak. Nehany szazmillios brokeri, belfoldi, bennfentes kotes a fo trenden aligha valtoztathat (na jo: Csanyi 5200 kornyeken annak idejen bullbol bearbe vagta).

2) Ha egy modellt sokan hasznalnak, akkor annak torzito hatasa van (ha mar mindenki vett a piacon, akkor nincs aki vegyen, es az arfolyam egyetlen iranyba mehet es az pedig lefele). Abban az egyben biztos vagyok, hogy a forumot olvasok meg egyutt is csak kishalak.

3) Egy modell addig jo, amig az arfolyam azt csinalja, amit a modell leir. Ha a modell mar elter az arfolyamtol, akkor az megy a kukaba, es nezni kell helyette masikat. Modellek jonnek, modellek mennek. Lehet tobb parhuzamos modell is: ezek vonatkozhatnak kulonfele idotavra, ezek lehetnek egymasnak ellentmondok (valaki kitorest, mas letorest var). Barmi, ami egy gyufalanggal intelligensebb a teljes sotetsegnel, nos, az johet.

4) stb.



Szoval a terv az, hogy ez valamifele ok-okozati topic volna. Ez egy aktualis topic, mert en magam tudok ket egymasnak homlokegyenest ellentmondo kozeptavu modellrol. Nagyon izgalmas kerdes, hogy melyik fog valora valni? Rally indul a napokban, vagy beszakadas jon?



Akinek van barmilyen elkepzelese, modellje, az jojjon, es ossza meg velunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Drian875
Drian875 2015. 02. 24. 18:09
Előzmény: #879  kisszoltan1979
#880
:)
napközben írt célár 3. vége 18.600 :) legalábbis ezt számoltam
kisszoltan1979 2015. 02. 24. 17:45
Előzmény: #869  pomperj
#879
Viszont nekem úgy tűnik, hogyha BUX-ban is impulse-ról van szó, akkor most ért véget jó esetben egy harmadik hullám (legalábbis az első hullámból számolt 1,618-as FIBO ide mutatott). De még az is lehet, hogy a harmadik hullám megnyúlt lesz és belső szerkezete szintén egy 5 hullámos emelkedés, melynek csak a harmadik hulláma ért véget (az első hullámból számított 1,618-as célár szinte tikkre megegyezik a nagy impulse harmadik hullámának célárával) és hátra van a negyedik és ötödik hullám, majd onnan a nagy impulse negyedik és ötödik hulláma. Ebben az esetben még valaminek vinnie kell fel BUX-ot, az pedig lehet, az OTP, nem?

link
Drian875
Drian875 2015. 02. 24. 17:37
Előzmény: #877  Drian875
#878
..akkor showtime, remélem jók játékelméletben :)

az ilyen amatörökkel az a baj, h nem tudják kik vagyunk :)
Drian875
Drian875 2015. 02. 24. 17:35
Előzmény: #868  macibear
#877
Nem is kereskedem :)

Két hely volt ahol pozit venmék fel ha van jel, alapból nem hiszek a manipulációban, de most nagyon agyalok rajta .)
Drian875
Drian875 2015. 02. 24. 17:33
Előzmény: #873  Törölt felhasználó
#876
Igaz, szvsz 70-80%, de a megfogalmazás nem helyes. Váltakozásnak hívjuk. Ha 2 zz, akkor a 4 nagy eséllyel flat v hsz. Tzzn belül ált egy flat, egy zz és egy hsz az x.

A fenti állítás inkább úgy szólna, bár ez egy kicsit más vezérlőel, ha zzn belül a nehezen számozható (mondjuk egyenes), akkor a c szörös lesz, tagolt.

De ez sokszor a b relációra is igaz
Drian875
Drian875 2015. 02. 24. 17:29
Előzmény: #868  macibear
#875
Látom, ezért nem akartam már tegnap sem kíirni:)

Sebaj ma Budacash, holnap KHs Gbl:)

Majd emailen...

Drian875@gmail
macibear
macibear 2015. 02. 24. 17:12
Előzmény: #873  Törölt felhasználó
#874
50%-ban. Vagyis nem érdemes vele foglalkozni. :)
Az én tapasztalatom szerint. De Ad majd mondja a tutit.
Törölt felhasználó 2015. 02. 24. 16:39
#873
Menyire igaz azaz elliotti állitás hogy ha az egyik korrekció egyszerű akkor a másik komlikált összetettebb ...
kimpaa
kimpaa 2015. 02. 24. 16:18
Előzmény: #871  pomperj
#872
Na ja de ezt a Mol leszorítósdit tuti kartellben csinálták itt triplabóvliban komoly vevő hiányában, szóval a cimboráik azért még zárhatnak mert befostak.
pomperj
pomperj 2015. 02. 24. 16:10
Előzmény: #870  kimpaa
#871
Nem gondolom.
Ha felugyeleti biztosok vettek at a ceget, es ma nyitas elott a BET-en is letiltottak BC-t?
Akkor onnan egy trade se megy ki ma.
Es alighanem jo ideig par hetig, igy is marad.

Es, ez ervenyes ottani szamlakra:

"A Befektető-védelmi Alap (BEVA) befektetőnként és összevontan legfeljebb 20 ezer euróig fizet kártérítést úgy, hogy az első egymillió forint összeghatárig 100 százalékot, az efölötti részre pedig 90 százalékot fizet. A 20 ezer eurós kártalanítás a felszámolás kezdőnapján lévő MNB devizaárfolyamának megfelelően történik, a hiányzó értékpapírokat a felszámolás kezdőnapját megelőző 180 nap átlagos árfolyamán számolják. A BEVA a biztosítás alól a jogszabály kizárja például az intézményi befektetőket, helyi önkormányzatokat és a magánszemélyek közül az érintett cég munkavállalóit, tulajdonosait illetve ezek közeli hozzátartózóit."

A vaskos veszteseg praktikusan boritekolva van.
kimpaa
kimpaa 2015. 02. 24. 15:58
Előzmény: #869  pomperj
#870
Nem gondolod hogy a mai Mol rally a Budacash ármánykodásának a hatása, ahol is hegyekben álltak a Mol shortok s most zárni kell, nem lehet tovább blokkolni?
Elég látványos volt az elmúlt évben hogy beálltak 5-10K-val a két oldalra majd mozgatták ide oda az árfolyamot, persze nem felfele, hanem inkább tolták csak egyre lejjebb. Most meg átszakadt a manipulált gát.
pomperj
pomperj 2015. 02. 24. 15:20
Előzmény: #866  macibear
#869
Normalisan ugyanezt irnam.
Csak van 2 baj ezzel a gondolattal.

1)Az egyik, hogy RG ma megcsinalta az (v) hullamot, es MOL is megcsinalta. Mind a kettonel megvan az (v) hullam felfele. Meg lehet 1-2 nap emelkedes, de sokkal tobb nem varhato.

OTP meg nem utott uj csucsot. Zarasig van ra ideje; ha addig nem lesz meg, akkor annak oka van: nincs eleg vevo ma.

2)Olvasom ezt a Budacash ugyet. ELokerult egy szep poloska. Az ilyesminel egyreszt masnapra tele lesz a media, es minden vevo elbizonytalanodik: hany masik poloska kerul meg elo?
Az a 100Mrd nem is keves; es ha tenyleg 10Mrd OBA penz van a karok fedezetere, akkor hogyan fognak kartalanitani?
Az akkor max. 10% szintig eleg ra.

3)Szoval, ha ma lenne OTP reszvenyem, en eladnam ma zaras elott.
Sot, alighanem megshortolnam.

5)Tudom, lehet csonka (v) hullam mint impulzus, annak lehet szamozni majd. De, innen egy ideig nem maradnek long.

Good luck.
macibear
macibear 2015. 02. 24. 15:15
Előzmény: #858  Drian875
#868
Ad! Minket szívatnak. Mihelyst beírunk valami célárat tuti az ellenkezője történik. :)

Eztán valahova letétbe helyezem a rajzaimat és az események megtörténte után hozom nyilvánosságra őket.
macibear
macibear 2015. 02. 24. 14:18
Előzmény: #865  Törölt felhasználó
#867
Én a randit használom, abban okés minden.
macibear
macibear 2015. 02. 24. 14:17
Előzmény: #864  Törölt felhasználó
#866
7-8 nap múlva mutat valamiféle lokális minimumot. Az nyugodtan lehet a C. Elég mélyre visz ott az FRSI, vagyis utána jöhet az ötödik felfele.

Az én számításom szerint 5 nap alatt csináltuk meg az A hullámot, 3. napja csináljuk a B-t. Vagyis ha maholnap még elbohóckodunk a B-vel, akkor még jó is lehet a számítás a C végére vonatkozóan, ha feltételezzük, hogy a C=A-val.
Törölt felhasználó 2015. 02. 24. 14:09
Előzmény: #864  Törölt felhasználó
#865
Bocsi ? nekem reggel óta akadozik a netboon,más is észlelt hasonló,nem szokott ilyet..
Törölt felhasználó 2015. 02. 24. 14:06
Előzmény: #863  macibear
#864
Ezek szerint még jön a 4/C,kb hány nap a frsi d ben,kösz?
macibear
macibear 2015. 02. 24. 14:02
Előzmény: #855  Törölt felhasználó
#863
Nem, nem GBL. Normál mozgás. Túl sokan nyitottak shortot, most durrannak a stopjaik, a korábban long pozit zártak pedig visszanyitják azokat. Örömködő B hullám tipikus jellemzője.

Szerintem ugyanis ez sima B hullám, ami akár fölé is vihet a korábbi csúcsnak (4438).

No akkor öntsünk tiszta vizet a pohárba.

Tegnap estig meggyőződésem volt a 4410 környéki szint mielőtt megcsinálnánk a 4200 környéki alsó célárat. Aztán az este belegabalyodtam a hullámokba, mint kiscica a gombolyagba, és kihoztam, hogy a tegnapi csúcs akár tető is lehetett és mehetünk le. Ezért írottam azt Ad-nak, hogy neki van igaza.

Aztán az iccaka meghomályosodtam. Reggel Kontrának és Ralliartnak mondottam is szokásos napi konzultációnkon, hogy elbaktam azt a beírást. Fel fogunk menni 400 fölé. Ezt viszont nem osztottam meg az olvasókkal. Ennek akadálya konkrétan az áramszünet volt.

Az Ad és az általam várt mozgás között gyakorlatilag nincs különbség. Annyi az egész, hogy máshonnan indítjuk a most feljövő hullámot. De szerintem mindketten 4/B-nek nevezzük (javíts ki ha nem így gondolod) és 4400 környékére várjuk. Én konkrétan fölé.
Törölt felhasználó 2015. 02. 24. 13:58
Előzmény: #858  Drian875
#862
pontosabban, ha 4500 akkor honnan meddig jöhet??? Inkább így kérdezem
Törölt felhasználó 2015. 02. 24. 13:57
Előzmény: #858  Drian875
#861
és mondjuk, ha 4500 akkor onnan hová mehet?

Topik gazda

Matsmath
Matsmath
3 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek