Topiknyitó: totoro 2022. 04. 23. 21:10

Orosz - Ukrán háború - trollmentes topik  

Orosz - Ukrán háború - trollmentes topik. Orosz propagandisták ne fáradjanak, tiltva lesznek.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
kkpp 2024. 03. 20. 07:15
Előzmény: #11459  the_outsider
#11460
Az "átlag orosz" támogatja a háborút, vagy legalábbis nincsen vele semmi gondja. Ők úgysem néznek külföldi híreket, csak a helyi M1-t fogyasztják. Teljesen mindegy, hogy mi a külföldi narratíva, mert a helyi M1 úgyis azt közvetíteni folyamatosan, hogy a NATO és a Nyugat támad orosz anyácskára. Ez a túlnyomó többség. Az oroszok kisebbsége, aki gondolkodni is képes, tájékozott a külföldet illetően, az meg intelligens annyira, hogy tudja, a többség barbarizmusa okozza az ilyen narratívát, és hogy helyénvaló. Én sem neheztelek arra Nyugat felé, amit írnak a magyar kormányzatról-megbélyegezhetik a magyarokat, mert Orbánt megszavazta a népünk. Ezzel jár. Putyin csak tünet, alapvetően az oroszokkal van a baj.
the_outsider 2024. 03. 20. 01:03
Előzmény: #11458  kkpp
#11459
Nem értem amit írsz.    
        
" "Szerintem nem a legelőnyösebb ez az "oroszok" elleni narratíva."  
Nem a legelőnyösebb, de ez a valóság."    
   
Mi a valóság, hogy ez a narratíva? Én is ezt írtam. Vagy hogy kinek a döntése volt a háború? Mert tudtommal egy ember döntése volt, akárki más nem volt döntési helyzetben. Vagy mire gondolsz? Nem vagyok rejtvényfejtő.   
     
"Miért kéne? Putyinokat ölnek meg a fronton vagy orosz katonákat?"     
    
Mi az, hogy kiket ölnek meg? Nem értem. Egy orosz katona (aki még mindig nem az orosz nép reprezentatív eleme) akit megölnek az hogyan kerül itt a médiumokban megjelenő megnyilatkozásokba (amikre utaltam), ahol Oroszország elleni nyugati fenyegetésekről van szó? Eleve putyin döntése volt, hogy háború legyen, persze lehet itt most Patrushev-et meg egyebeket említeni, de nem ez a lényeg abban amit írtam. Egyébként az ellenfél(ek) megosztása szempontjából is hasznosabb lenne amit írtam.    
     
"Egy átlagos orosz lakosnak nem lenne jobb érzés, úgyis csak az orosz M1-t...."    
    
Ha igaz is lenne, akkor is azért vannak bőven, akik nem tartoznak ebbe az "Egy átlagos orosz" kategóriába, arról nem is beszélve, hogy az információk is kis adagokban terjednek általában a társadalomban, és az, hogy a "Nyugat" nem az orosz lakosságot támadja a megszólalásaiban, hanem a háborút kirobbantó és folytató rendszert, az az információk terjedésének perifériáján keresztül akár még be is szivároghatnak abba a rétegbe, ahová közvetlenül nem.   
    
Másrészt azt sem értem, hogy ennek a mostani verbális fenyegetéseknek így mi értelme van, mert semmilyen módon nem segít, inkább csak árt. És mint már próbáltam jelezni, az ellenfél megosztása is egy lehetőség, legalább a próba szintjén.   
    
De hosszabban itt sem kívánok vitatkozni, ugyanúgy mint a putyinista topikban sem. A véleményemet leírtam, ha valaki érti, akkor érti, ha nem, nem. Ha egyetért vele vagy ellenzi, sokat nem feltétlen számít. De esetleg legalább gondolkozzon el rajta.
kkpp 2024. 03. 19. 23:01
Előzmény: #11457  the_outsider
#11458
"Szerintem nem a legelőnyösebb ez az "oroszok" elleni narratíva."
 
Nem a legelőnyösebb, de ez a valóság.
 
" és ahol lehet, inkább a "putyini háború" elleni narratíva lenne jobb"
 
Miért kéne? Putyinokat ölnek meg a fronton vagy orosz katonákat?
 
"egy orosz lakosnak is jobb érzés lenne"
 
Egy átlagos orosz lakosnak nem lenne jobb érzés, úgyis csak az orosz M1-t nézi és tapsol a háborúnak.. Fájjanak csak neki a szankciók is meg a koporsók is.
the_outsider 2024. 03. 19. 18:21
#11457

Szerintem nem a legelőnyösebb ez az "oroszok" elleni narratíva, és ahol lehet, inkább a "putyini háború" elleni narratíva lenne jobb. Mert (többek között) egy orosz lakosnak is jobb érzés lenne valamivel, ha nem közvetlenül őt támadnák kívülről a szavakkal, hanem a háborús putyini rendszert. Persze nem ismerem milyen szövegek hangzanak el a különféle politikai vitákban, és a különböző országok helyi tájékoztatásaiban, de én leginkább valami orosz(ok) ellenes megnyilatkozásokkal találkozom, miközben szerintem inkább a putyini háborút és az azt támogató rendszert kellene azokban a helyzetekben is támadni, semmiképpen nem Oroszországot így egyben, vagy az oroszokat. Mármint ahol ez lehetséges.   
Az M1-es híradásokban is folyamatosan Oroszország elleni nyugati szóbeli támadásokról beszélnek, és itt nem tudom, hogy ténylegesen mi is hangzik el az elsődleges forrásokban, de jobbnak tűnne a putyini háború elleni lépéseknek nevezni a lépéseket, mármint ahol ezek elsődlegesen elhangzanak és itt nyilván nem az M1-re gondolok.   
És másrészt: szerintem.
pogacsa 2024. 03. 18. 19:41
#11456
Találat érte a belgorodi Energomash üzemet.
pogacsa 2024. 03. 18. 17:11
#11455
Úgy látom a másik háborús topicban megkezdődött az európai parlamenti választás kampánya a szokásos migránskártyával. :)
LBalaton
LBalaton 2024. 03. 18. 01:30
#11454
the_outsider 2024. 03. 16. 15:52
#11453
A kommenteket (és a címet) nem tekintve, kellő higgadtsággal, talán egy megtekintést megér:   
https://www.youtube.com/watch?v=l4q5iSHtvo0
Shortelek 2024. 03. 16. 08:58
Előzmény: #11447  LBalaton
#11449
Hihetetlen hibát követtek el, miért kell kitenni álcázás nélküli terepre ezeket az értékes eszközöket, nem használtak álcázási módszereket, eszközöket, súlyos hiba.
pogacsa 2024. 03. 16. 08:42
#11448
Egy orosz pár elrabolt egy ukrán származású csecsemőt, a 27 éves anyját, valamint az 51 éves nagymamáját pedig megölte Németországban. Az elkövetőket elfogták, a csecsemő élve került elő.
LBalaton
LBalaton 2024. 03. 14. 12:16
Előzmény: #11445  totoro
#11446
Az tegnap volt?
totoro
totoro 2024. 03. 14. 10:41
Előzmény: #11444  sztanil
#11445
A németek meg annyira hanyatlanak, hogy ATH-n van a DAX. Mondjuk a BUX is, de azt ugye inflációs forintban jegyzik :)
A tegnapi katasztrofális ukrán helikopterveszteség után sokan az új katonai vezetést okolják, mert szinte biztos, hogy kiszivárgó információk okozták. Zaluzhnyi állítólag ebben volt jó, az információkat nem osztották meg csak a legszűkebb körben, ezt a titkolódzást sokan felrótták neki, de láthatóan volt értelme.
sztanil 2024. 03. 13. 13:44
Előzmény: #11443  Peterbond
#11444

"...Trump tagozata meg beeteti a sajátjait hogy a költségvetésük 1%-át sem kitevő Ukrán csomag miatt nincs pénz semmire..."
A Brexit-nél ugyanez volt. A hibbantak elhitték, hogy az EU miatt nincs pénz, aztán meg nagyot koppantak.
Peterbond 2024. 03. 13. 11:18
Előzmény: #11441  realmadrid
#11443
"Én nem látom sem a szándékot sem az akaratot."
.
Szintén. Mondjuk ebben nagyon benne van a demokrácia hátulütője is. A sok oroszok által behülyített idióta szavazatára is figyelnek a vezetők. Diktatúrákban nem kell ilyesmikkel foglalkozni. Ők hülyíthetik a saját és a külföldi embereket is pofátlanul. A demokráciák meg még attól is tartanak hogy a náluk fellépő dezinformációk ellen határozottan fellépjenek.
.
Vicc az ami pl a másik topikban is megy. Kész történelem hamisítás alig pár éve eltelt eseményekről ( nem Trianonról vagy a Mohácsi csatáról ) és emberek full beveszik és rohannak AFD-re meg a többire szavazni ha a németek 2 rakétával többet adnak vagy ha nem mond le Ukrajna azonnal a fél országáról.
.
Amcsiknál meg a republikánusok orosz..  akarom mondani Trump tagozata meg beeteti a sajátjait hogy a költségvetésük 1%-át sem kitevő Ukrán csomag miatt nincs pénz semmire és amúgy is Putyin jó fej. Inkább európát kell jól segberúgni és fenyegetni ha nem vesz több amcsi fegyvert.
pogacsa 2024. 03. 13. 10:44
#11442
Ma magához képest is nagyot megy a Portfolio, mintha csak a Russian Today-t olvasnám. :) Putyinnak "ekkora" rakétája van, ezt már nem lövi le semmi, és még az atomháborúra is készen áll. :)
realmadrid 2024. 03. 12. 18:31
Előzmény: #11437  Peterbond
#11441
Én nem látom sem a szándékot sem az akaratot. Pont annyit kap Ukrajna vagy már annyit sem ami az álló háborúhoz elég de ennyi segítséggel az oroszokat nem űzik ki ukrajnából. Leírták hogy az ukrán katonák átlag életkora 43 év, oroszoké 25 év. Sem elég fegyverük, lőszerük és katonájuk sincs az ukránonkak. Nagy a baj. Nagyon kellene az a 60milliárd dollár amit nem engedélyeznek a republikánusok. 

Topik gazda

totoro
totoro
3 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek