Topiknyitó: totoro 2022. 04. 23. 21:10

Orosz - Ukrán háború - trollmentes topik  

Orosz - Ukrán háború - trollmentes topik. Orosz propagandisták ne fáradjanak, tiltva lesznek.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Peterbond 2022. 12. 12. 13:45
Előzmény: #6636  Csakegyolvaso
#6640
De hogy lezárd a konfliktust kell majd. Nem maradhat úgy hogy a határon ezután évtizedekig a két sereg ott ül és elvben bármelyik nap kiújulhatnak a harcok. Vagy hogy folyamatosan lönek majd át egymás területére. Tehát a végén tárgyalásos úton le kell zárni a konfliktust.
.
Én elsőre azt hittem a "nem tárgyalunk velük" kijelentés arra célzott mint hogy a nácikkal sem tárgyaltak hanem csak a teljes feltétel nélküli kapituláció volt. Ez most itt nem opció, de lehet ezt a részt én értettem félre.
Peterbond 2022. 12. 12. 13:41
Előzmény: #6632  goapsy1
#6639
Amiről én beszélte az fizikai támadá tankokkal gyalogsággal. Ami veszélyeztetné a területeket. Mivel hogy tárgyalás nélkül csak a kapituláció van az meg eredeti terület meg nem támadása esetén elég ritkán van.
.
Félreértés ne essék én nem a " tárgyalni kellett volna az ukránoknak nem itt tartanának" szintű orosz hablatyról beszélek. De valahogy majd azért le kell zárni ezt a háborút és egyik oldalról sem lesz teljes kaputiláció feltételek nélkül. Viszont azt is értem hogy MOST az oroszok csak ürügynek használnák a tárgyalásokat hogy addig is megakasszák az ukránok lendületét és ők maguk erőt gyűjthessenek.
.
Ahogy írtam a legoptimálisabb az lenne ha felszabadul minden ukrán terület és utána tárgyalások végén Oroszország beletörődik abba amit elvesztett ( mert szerintem tárgyalás útján lemondani nem fog róla csak ha visszaveszik tőle ). Kártérítés, Putyin bebörtönzés és hasonlók nem lesznek.
Csakegyolvaso
Csakegyolvaso 2022. 12. 12. 13:21
Előzmény: #6623  Peterbond
#6638
eszak korea nincs terrorista allamnak nyilvanitva.Csak iran es valoszinu veluk nem is targyalnak.
kkpp 2022. 12. 12. 13:13
Előzmény: #6635  totoro
#6637
Én is erre gondoltam. Inkább visszavert orosz támadások vesztesége az, amit írtál, mint ukrán támadás. Mostanság Luhanszkban esik és +5 fok van. Nincs még mindig itt az igazi tél, hogy meginduljanak.
Csakegyolvaso
Csakegyolvaso 2022. 12. 12. 13:12
Előzmény: #6623  Peterbond
#6636
nem ertelek egyszeruen kiuzik az oroszokat ukran teruletekrol nem kell ahhoz orosz teruletet tamadni.
totoro
totoro 2022. 12. 12. 13:01
Előzmény: #6634  LBalaton
#6635
Az csak az emberveszteségre lenne magyarázat, a tankokra nem. Azóta annyi infót olvastam, hogy valószínűleg a Velyka Novosilka tengelyben bekövetkezett orosz támadás során bekövetkezett veszteségekről van szó, amit az ukránok tegnap vertek vissza.
LBalaton
LBalaton 2022. 12. 12. 12:46
Előzmény: #6624  totoro
#6634
Sztem a Melitopol,stb. Himars csapás miatt ...
Hablaty 2022. 12. 12. 12:11
Előzmény: #6631  totoro
#6633
Köszönöm, jó oldalak, sok felvétel.
goapsy1
goapsy1 2022. 12. 12. 12:01
Előzmény: #6623  Peterbond
#6632
"Még kósza gondolatként sincs meg a nyugatban hogy az oroszok eredeti területeit megtámadják és áthelyezzék oda a harcokat."
       
Nem is kell.
Egy-egy "rövidzárlat" ugyebár bármikor jöhet. :)))
     
https://www.portfolio.hu/global/20221212/megrazo-felvetelek-ismet-hatalmas-langok-csaptak-fel-moszkva-kozpontjatol-alig-par-kilometerre-584672
totoro
totoro 2022. 12. 12. 10:27
#6631
Amit még érdemes figyelni, azok az ukrán helyzettel foglalkozó Twitter oldalak, pl @NOELreports  @wartranslated illetve akit érdekelnek a konkrét harci eseményeket bemutató videók, azok a https://www.reddit.com/r/CombatFootage/ oldalt.
cintanyer 2022. 12. 12. 10:14
Előzmény: #6628  Hablaty
#6630
https://korrespondent.net/ukraine/politics/4449636-vtorzhenye-rossyy-v-ukraynu-onlain
A bevezető után dátum szerint jönnek az események.
A Google barátunk segítségével magyarosítani lehet.
kkpp 2022. 12. 12. 10:11
Előzmény: #6628  Hablaty
#6629
Ez nem olyan egyszerű, mert ha az ukránok komolyabb harci cselekményt csinálnak, akkor hírzárlat van náluk és inkább az orosz forrásokból tudhatjuk, hogy nagyjából mi van. Én a https://liveuamap.com honlapot szoktam megnyitni naponta többször. Itt a piros bomba ikonokat érdemes nézni, mert az az ukrán hadvezetés jelentései szerint a muszkák által bombázott településeket tartalmazza. Ha olyan településnél van bomba ikon, ami piros (megszállt) terület, akkor azt amiatt van mert már ukrán katonai jelenlét van ott.  Miért is bombáznák a ruszkik saját magukat? (Mondjuk szokták időnként.) Ez alapján írtam tegnap, hogy Zhytlivka felszabadulhatott Kreminnától északra. Ma reggel ezt más forrásból is olvastam. Az előző napi orosz veszteség listát reggel 9 körül szokták közzé tenni és megosztani az ukrán subredditben https://www.reddit.com/r/ukraine . Facebook-on a Cseszlovák Kém-et és a Kard Blog-ot érdemes olvasni. Ők szoktak összefoglalókat írni. Az előző amiatt értékes forrás, mert közvetíti-lefordítja az aktuális cseh-lengyel nézőpontot, de ő nagyon pro-ukrán és politikailag elcsúszik nagyon baloldali (?) értelmezések felé. Érdemes időnként fenntartásokkal kezelni, amit a harcokról ír, mert már kétszer posztolt a ukrán ellentámadásról-felszabadításról a Kinburn Spit-en, mert felült az ukrán propagandának és vágyvezérelten posztolt.
Hablaty 2022. 12. 12. 09:20
#6628
Szeretnélek megkérni benneteket, hogy linkeljetek be honlapokat, ahonnan lehet további információkhoz jutni a harci események tekintetében.
Köszönöm.
Hablaty 2022. 12. 12. 09:12
Előzmény: #6624  totoro
#6627
Hol nézed a veszteség listát?
Hablaty 2022. 12. 12. 09:12
#6626
Micsoda szalagcímek... szuperhatalom? Nem tudtam... Alig nagyobb a GDP-je mint Magyarországnak...
Akkor mi is szuperhatalom vagyunk... majdnem...
Folytatódnak a kivégzések a közel-keleti szuperhatalomnál - Portfolio.hu
Hablaty 2022. 12. 12. 09:04
Előzmény: #6624  totoro
#6625
Elvileg fagyra vártak... Ami meg is jött...
A tél kemény tud lenni, akinek nincs megfelelő felszerelése, ruházat, lásd oroszok...
Akinek viszont van annak előny is lehet az évszak.
totoro
totoro 2022. 12. 12. 08:51
#6624
Mai ukrán jelentés alapján akár elindulhatott egy nagyobb ukrán offenzíva is. Nem mostanában volt az orosz tankveszteség 24 db egy nap alatt..
Peterbond 2022. 12. 12. 01:12
Előzmény: #6621  Csakegyolvaso
#6623
Filmekben meg nagy hangzatos politikai kijelentésekben ezt mondják igen. A gyakorlatban meg dehogynem. Iránnal és Észa koreával is. az oroszokkal is fognak. Még kósza gondolatként sincs meg a nyugatban hogy az oroszok eredeti területeit megtámadják és áthelyezzék oda a harcokat. Ha pedig ez nincs meg akkor milyen tárgyalás nélküli lezárást várunk? Magától kapitulálnak az oroszok?
.
Lesz tárgyalás de azokban ilyesmire mint kárpótlás vagy Putyin és egyebek kiadása Hágának és hasonló álmodozások ne is számítsunk. Az ukránok legjobb esélye egy teljes felszabadítás és a sereg teljes modernizált felszerelése jórészt nyugati hitelekből amiket MAJD az esetleges gáz és olaj mezők kitermeléséből és Európának értékesítéséből finanszírozhat jó esetben hosszú távon.
Csakegyolvaso
Csakegyolvaso 2022. 12. 11. 23:46
Előzmény: #6621  Csakegyolvaso
#6622
Itt mar nem az oroszok fognak diktalni az biztos.
Csakegyolvaso
Csakegyolvaso 2022. 12. 11. 23:44
Előzmény: #6620  _Sigorszky
#6621
Az ugye megvan hogy terroristakkal nem szoktak targyalni?Es az oroszok mar annak szamitanak.

Topik gazda

totoro
totoro
3 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek