Topiknyitó: totoro 2022. 04. 23. 21:10

Orosz - Ukrán háború - trollmentes topik  

Orosz - Ukrán háború - trollmentes topik. Orosz propagandisták ne fáradjanak, tiltva lesznek.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
_Sigorszky
_Sigorszky 2022. 12. 11. 23:39
Előzmény: #6616  Csakegyolvaso
#6620
Wishful thinking lengi be a topikot. Rózsaszínű álmokat nem kéne kergetni, jó volna, ha kicsit szűkebbre szabnák az oroszok mellényét, az igaz. Jó lenne... Tartok tőle, hogy ezek nem állnak le soha. 
Istvan78 2022. 12. 11. 23:17
Előzmény: #6618  Istvan78
#6619
Ha NATO tag nem is lesz Ukrajna, de támogatni kell őt nagyon sokáig, fenn kell tartani az erőegyensúlyt, mert az oroszok újra próbálkoznak, amint felborulna az.
Istvan78 2022. 12. 11. 23:13
Előzmény: #6611  Peterbond
#6618
Legvalószínűbb, hogy a Krímet meghagyják az oroszoknak, hogy ne maradjanak teljesen megszégyenülve. Azt egyébként is ajándékba kapták és inkább orosz lakosság lakta. Esetleg, ahogy írtad, semleges, autonóm területként működhetne, aztán népszavazás dönthetne.
Csakegyolvaso
Csakegyolvaso 2022. 12. 11. 22:08
#6616
Es krimet is vissza fogjak foglalni nem veletlen lett a hid tamadva.Oroszorszag nem lesz tobbe nagyhatalom.De ahoyg elnezem eddig se votl az ...
Csakegyolvaso
Csakegyolvaso 2022. 12. 11. 22:01
Előzmény: #6612  Törölt felhasználó
#6615
ettol ne felj eszak korea beavatkozik valoszinu delkorea is rajukbasz vlamit irannal meg izrael fogja helyrerakni oket.
Csakegyolvaso
Csakegyolvaso 2022. 12. 11. 22:00
Előzmény: #6613  Hablaty
#6614
ezt mondtam amikro az oroszok kivonultak herszonbol hogy az lenne logikus ha melitopol fele mennenek az ukranok es ugy nez ki ok is igy gondolkodnak.Melitopol felol meg nyugatra szepen seggrakjak az oroszokat majd a vegere hagyjak donbaszt.
Hablaty 2022. 12. 11. 21:31
#6613
Abban egyetérthetünk, hogy kizárólag az atom bomba miatt még nem lettek az oroszok leradírozva.
Egy őrült fejébe persze nem látunk, de én sem gondolnám, hogy bevetné, az amcsik és az angolok megmondták, hogy ha elsütik, akkor lerombolják az összes bázisukat, kb Moszkváig.
Szerintem nem atomfegyverrel válaszolna a Nyugat, hanem minden "hagyományos" fegyverrel.
Továbbá, az olyan morális és erkölcsi mélységbe lökné őket, hogy arra szavak nincsenek.
A világ ellen nem tudnak menni az oroszok, az még senkinek sem sikerült. Ráadásul gazdaságilag egy közepes hatalom...
Szerintem itt egy kérdés marad, az pedig a Krím kérdése... A többi területet vissza fogják foglalni szerintem jövőre.
Hacsak nem lesz egy téli hadjárat... Amit már pedzegetnek, Melitopolt, el akarják vágni a szárazföldi utánpótlás útvonalat Krímtől és Herszontól délre.
Talán megkapják a Leopárdokat és még további fegyvereket, akkor mindenre van esély.
Törölt felhasználó 2022. 12. 11. 21:17
Előzmény: #6610  LVN
#6612
Szerintem sajnos nem lesz elég "mindent odaadni" az ukránoknak. Amíg olyan terrorista államok vannak, mint Irán vagy Észak-Korea, és az oroszokhoz dől a pénz a szénhidrogénekből, addig az orosz terrorista államnak is lesz muníciója, létszámban pedig többen vannak. Szerintem már régen be kellett volna avatkoznia katonailag a NATO-nak. Szomorú, hogy hagyják megtörténni azt, ami folyik.
Peterbond 2022. 12. 11. 21:16
Előzmény: #6610  LVN
#6611
Ha szabad en hozzafuznek a lentiekhez.
.
1. Atomhaboru eselye minimalis. Nem hogy 5 meg 1% ot se adnek neki. Egyik fel altal elerheto cel illetve veszely ra nezve sem akkora hogy ezt megkockaztassa. Nyugat sose fogja elkezdeni orosz terulet ( marmibt igazi orosz terulet ) meg sose lesz veszelyben hogy elcsatolnak.
.
2. Karpotlas nem lesz. Ahhoz NAGYON elkene verni az oroszokat es fo orosz varosokat, teruleteket bevenni ( kaliningrad, szentpetervar, kaukazus )amit termeszetesen a nyugat nem akar ukranok meg ha akarnanak se tudnanak maguk.
.
3. A haboru optimalis vege ha 1 even belul az oroszok kiszorulnak az ukran teruletekrol es az ukranok onerobol ( ertsd mar megkapott meglevo fegyverzettel es kikepzett sereggel ) is meg tudjak azt vedeni egy esetleges 1-2 ev mulva erkezo orosz tamadassal szemben.
.
Kevesbe optimalis egy elhuzodobb felorlobb haboru 2-3 evvel hasonlo kimenetellel.
.
Meg kevesbe optimalis de bekovetkezhet hogy vegul 1 even belul teruletek feladasaval ( foleg krim ) de beket kotnek az oroszok es ukranok. Egy puhatolozo verzio mar alitolag keszult amiben ugyan nincs teruletrol lemondas de pl krim demilitarizalva meg par evig orosz kezen maradna. Ez fokepp akkor kovetkezhetbe ha az ukran lakossag is belefarad a haboruba. Egyenlore ez meg nem latszik de nem lehetetlen.
LVN 2022. 12. 11. 20:52
#6610
Nos, mivel úgyis Nostradamusnak csúfolnak a másik topicban, mert tavasz óta írogattam le, mi fog történni, ezért most leírom, hogy szerintem mi lesz... Azon kívül, hogy a fő kimeneteleket most is változatlanul látom, a következő fontos lépés az lesz, hogy végül a Nyugat belátja, hogy mindent oda kell adni az ukránoknak, amit csak tudnak. Hosszabb hatótávolságú csapásmérő eszközöket, nehéz tankokat, stb. Ha ez jön, márpedig erre most 75% esélyt látok, akkor az oroszok döntő vereséget szenvednek, visszakussolnak a régi határaik mögé, jóvátételt fizetnek 50 évig, putlert meg vagy megölik, vagy küldik Hágába és ott fog élve elrohadni jópár társával egyetemben (70%). Ennek a fő kimeneteli ágnak a másik vége totális atomháború, melyben az orosz nagyvárosok mindegyike, és sok nyugati nagyváros is nukleáris sivatag lesz (5%). 25% az esélye, hogy az ukránok nem kapnak elég fegyvert mennyiségben és minőségben, és végül előbb-utóbb belekényszerülnek egy számukra valamilyen szinten kedvezőtlen végkifejletbe. Viszont ekkor nincs megállás, felkészül a keleti-európai blokk első körben (folyamatos fenyegetettség, tőke- és emberi menekülés, stb.) Valamint eljön az, amit korábban írtam, totális gazdasági és diplomáciai szakítás a két tábor közt. Amibe az orosz energiahordozó, vagy bármi, ami orosz beépül, az nem lesz eladható nyugaton. A diplomáciai kapcsolatok már most kezdenek leépülni, csak 1 kis szikra és mindenki hazahívja a nagyköveteit kölcsönösen, bezárnak a követségek. Sokkal erősebb és veszélyesebb hidegháború jön. Veszélyesebb, mert az orosz konvencionális haderő gyakorlatilag megszűnt, egyetlen ütőkártya a kezükben az atom. Az oroszdrukkerek nem tudom ezt így átgondolták-e, és ha csak nem fizetett ügynökök, fogalmam sincs, min jár az agyuk, mikor az agresszornak drukkolnak. Biztos munkásőrök voltak és most nosztalgiáznak, vagy nem tudom, ezt a részét még nem fejtettem meg...
LVN 2022. 12. 11. 20:35
Előzmény: #6608  Törölt felhasználó
#6609
mert rájuk szóltak, hogy államosítva lesznek, ha nem vesznek vissza a tárgyilagos tájékoztatásból... 
Törölt felhasználó 2022. 12. 11. 20:29
#6608
Itt hogy az istenben sikerült idézőjelbe tenni a megszállót?https://www.portfolio.hu/global/20221211/ukrajna-csapast-mert-a-wagner-csoportra-584590
LVN 2022. 12. 11. 19:54
Előzmény: #6606  kkpp
#6607
ráadásul mivel a Zoroszok ott dobnak be mindent, nagyjából a stratégiai cél ott hónapok óta az, hogy tartsák a frontot, míg máshol ellentámadnak. Idióta agyament politikai célért küldik a golyózáporba a frissen mobilizált 100-akat napról napra. Ahogy az ukik mondják, az a nagy szerencséjük, hogy az ellenfél ennyire idióta
kkpp 2022. 12. 11. 19:19
#6606
A sok jó hír mellett az orkpörkölésekről, az ukrán hadügy helyzetjelentéseiből azt látom, hogy az ukránok már egy falunyira vannak Kreminnától északra Zhytlivkanál. Illetve Bahmuttól délre visszafoglalhatták Kurdumivka falut. Ez ugye a két legfontosabb front, ahol a lényegi események történnek manapság.
vigkrisz 2022. 12. 11. 11:18
Előzmény: #6600  LVN
#6604
a wagner-es börtöntöltelékeket is megpörkölték:
"Az ukrán védők célba vették az orosz Wagner-csoport zsoldosainak bázisát Kadievkában, Luhanszk régióban, közölte az ukrán fegyveres erők tisztje és Anatolij Shtfan „Stirlitz” ukrán blogger.A közzétett fotókon látszik, hogy a csapás az épület egy részét lerombolta. Az ellenséges veszteségekre vonatkozó adatokat még pontosítják − írta meg az ukrán Unian hírügynökség.Az orosz média megerősítette az Ukrán Fegyveres Erők támadását a Kadievkában lévő szálloda ellen."
Csakegyolvaso
Csakegyolvaso 2022. 12. 11. 10:26
Előzmény: #6599  vigkrisz
#6603
de ezt mar miota mondjuk hogy putyko oroszokat kuldott oda at hogy veluk robbantson ki egy lazadast.Semmi tobb.
Csakegyolvaso
Csakegyolvaso 2022. 12. 11. 10:23
#6602
Ohh ugy latom nagyon jo a helyzet ha valakinek mar ehhez kell folyamodnia hogy igy majdnem 1 ev utan a civileket kenyszeriti feladasra azt jelenti hogy az oroszoknak ez az utolso kartyajuk a pakliban ha ezzel se siekrul (marpedig nem fog sikerulni) legyozni az ukranokat akkro tel utan keszulhetunk az ukran gyozelemre es a krim visszafoglalasara putyin bukasara.Jol allnak a dolgok.
vigkrisz 2022. 12. 11. 09:52
Előzmény: #6600  LVN
#6601
klasszikus "minekmentoda" az ork-horda

Topik gazda

totoro
totoro
3 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek