Topiknyitó: Portfolio 2013. 07. 05. 08:01

Orbán Viktor: Én szégyelltem magam  

Ugrás a cikkhez
A devizahitelekről, a Tavaras-jelentésről és a kormány béremelési terveiről is beszélt a Kossuth Rádió péntek reggeli műsorában Orbán Viktor. A kormányfő elárulta: szégyellte magát, amikor elolvasta Szász Károly PSZÁF-elnök levelét a devizahitelek...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=186264
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2013. 07. 27. 01:21
Törölt hozzászólás
#500
Törölt felhasználó 2013. 07. 27. 01:17
Előzmény: törölt hozzászólás
#499
"minden jog elismerése és betartása kiadással (értékfedezettel) kell, hogy járjon. vagyis nem lehet jogokat odaitélgetni a közösből annélkül, hogy azon jogok betartására van-e fedezet.
"

Bizonyos jogokra igaz ez, másokra meg nem. Például a trafikosoknak kiosztott jogok nem jártak kiadással, sőt bevétellel jártak a koncessziós díj miatt. Az már más kérdés, hogy pofátlanság az egész, és hogy az ország 50-60%-a rosszul jár a trafiktörvénnyel, 0.01%-a jól jár vele, a többit meg igazából nem érinti.

"Márpedig a hajléktalan, nem teremt értéket, nem fizet adót, nem tesz semmit a közösbe. "

Ez meg könnyen lehet, hogy nem így van. Például áfát a hajléktalanok is fizethetnek/fizetnek. És a hajléktalanok egy része dolgozik is.

"Ugyanis joga annyi kell, hogy legyen, mint más állampolgárnak, viszont kötelessége nincs annyi. Ha egy ilyen egyén megkapja a jogai után járó összes kedvezményt, ami másnak is jár, de a kötelességeit nem kell ugyanolyan módon elvégeznie, akkor ez az ingyenebéd tipikus esete,"

Hogy hogy kötelessége nincs annyi? Melyik állampolgári kötelesség alól mentesülnek a hajléktalanok? Pont ugyanannyi kötelességük van, mint bárki másnak.

Törölt felhasználó 2013. 07. 27. 00:44
Törölt hozzászólás
#498
Törölt felhasználó 2013. 07. 27. 00:40
Törölt hozzászólás
#497
Oszo 2013. 07. 26. 19:50
Előzmény: törölt hozzászólás
#496
Ne maszatolj!
Te azt mondtad, hogy az árvíz kapcsán, a rendelkezésre álló viszonyítási alap felhasználásával objektívan jó vélemény alakítható ki a közigazgatás érintett részének működéséről. Én meg azt mondom, hogy ez egyáltalán nem biztos, mert a kétségtelen siker más körülményeknek is tulajdonítható.
Dilettans 2013. 07. 26. 19:10
Előzmény: törölt hozzászólás
#495
"A többit, amit írtam az ingyenebéd kapcsán azt pedig azon igazságbajnokoknak mondtam, akik nem akarják észrevenni, hogy minden jog elismerése és betartása kiadással (értékfedezettel) kell, hogy járjon. vagyis nem lehet jogokat odaitélgetni a közösből annélkül, hogy azon jogok betartására van-e fedezet."

Ergo senkinek nincs semmi joga, mert minuszos a büdzsé.

Egyébként írtál valami olyasmit valahol, hogy nem MO-n élsz. Meg olyat, hogy nem örülnél,ha az adódból a hajléktalanok lakhatására költenének. Meg olyat, hogy maradjunk csak kretének, te külföldön ebből élsz meg igen jól. Most akkor mi van?
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2013. 07. 26. 18:50
Előzmény: #493  exmnbs1
#494
amikor olvastam a hírt és láttam, hogy van halálos áldozat, picit elkezdtem reménykedni, de hiába
exmnbs1 2013. 07. 26. 18:31
Előzmény: törölt hozzászólás
#493
konvoja halálra gázolt egy nőt
Törölt felhasználó 2013. 07. 26. 18:30
Törölt hozzászólás
#492
Törölt felhasználó 2013. 07. 26. 18:18
Törölt hozzászólás
#491
Törölt felhasználó 2013. 07. 26. 15:46
Előzmény: törölt hozzászólás
#490
" (...) Ez a hajlektalan joga. (...) 2008-ban majdnem csődbe menetetek"

Gratulálok! Összefoglalva: jogotok van megdögölni, ha már otthon maradtatok.
Csak egyre tudok gondolni: nem tetszett az országod, gyáva módon elmenekültél és most várod, hogy megdögölön a szomszéd tehene is. :D

És persze nem tudtál arra sem válaszolni, hogy milyen nem létező jog mellé akarsz MÁSOKNAK és NEM MAGADNAK kötelességet és persze arra sem tudtál válaszolni, hogy miért is működne másképp a hajléktalan helyzet, mint a türelmi zónáké.

Na itt be is fejeztem, mert példásan semmitmondó, populista és egy Orwell komcsi paródiába illő gondolatmenetekkel felesleges vitatkozni... még akkor sem, ha Mo-on ez már nem vicc, hanem lassan valóság kategória.
kukutyinbenko 2013. 07. 26. 15:44
Előzmény: #488  kukutyinbenko
#489
Ja és egy apró részlet lemaradt. Nem tudom igaz-e, de a homokzsákokat állítólag Spanyolországból vásárolták 60 Ft/db áron. Eddig azt gondoltam erre talán még képes a hazai ipar, ha már akkora hype van körülötte.
kukutyinbenko 2013. 07. 26. 15:37
Előzmény: törölt hozzászólás
#488
Ezt viccnek szántad remélem. Amit én tapasztaltam.
A gépeket (teherautók, markolók ) helyi lakosok, vállalkozók adták. Nyilván valahogy elszámoltak utólag az állammal, erről nem tudok. Tudtommal az elmúlt években ezres nagyságrendben kapott a honvédség új teherautókat. Én a híradóban láttam belőlük, amint a televíziók munkatársai a platóról forgattak. Ezen kívül a kormányzati konvojban láttam egy URAL-t ahogy elszáguldottak előttünk az egyik este. A homokot szállító kisebb nagyobb teherautók helyi építőipari cégeké voltak, a megtöltött homokzsákokat a helyiek kisebb teherautókkal hordták szét. A tűzoltókat helyi lakosok szállították a szállásukra, mert az ország másik végéből odahozták őket, de a helyi mozgatásukra senki nem gondolt.
Az élelmet helyi lakosok, vállalkozók adakozták, helyi önkéntesek készítették el. Amikor én katona voltam, minden laktanyában volt több un. gulyáságyú. Mobil konyha, ha úgy jobban tetszik. Ezeket erre tervezték, építették. Egyet nem láttam, de még csak nem is hallottam róluk.
A munkaerő nagyrészt civil önkéntesekből állt, kiegészítve a tűzoltóság illetve a honvédség egységeivel. A tűzoltók amennyire tudom önkéntesen, de napidíjért dolgoztak, az ő elmondásuk alapján a vezetőik napi 30 ezerért szakértettek. Akit én láttam, élre vasalt vadiúj gyakorló ruhában, csillogó, tiszta új személyautóval állt keresztbe az úton (akadályozva a munkát), és telefonnal a fején, fennhangon osztotta az észt, majd távozott. A helyiek addig is, nélküle is kiválóan tudták, mit, hol, hogyan.
Ami talán a leginkább irritált engem. A hajóforgalmat letiltották, de a terepszemlét az árvízi hős motorcsónakból abszolválta, természetesen megfelelő méretű hullámokat keltve. A TV kameráknak előhoztak egy légpárnást bemutatózni, de amikor a helyi kenusokkból szervezett járőrök szóvá tették hogy ezt nem kéne, őket jelentette fel az illetékes elvtárs és betiltatták a kenus járőrözést a hullámverésre hivatkozva. Ez a magyar államigazgatás. Mindig a lényegre koncentrál, és hatékonyan osztja a jutalmakat magának, ahogy most is tették.
Amúgy nem szép ilyet mondani, de többen is állították, hogy a mi szerencsénk az volt, hogy feljebb hatalmas területeket árasztott el a Duna, így hozzánk elnyújtva érkezett a tetőzés.
Oszo 2013. 07. 26. 14:58
Előzmény: törölt hozzászólás
#487
Tehát a közigazgatás tárgyban illetékes szervei megfelelően végezték a munkájukat.
Tehát biztos, hogy nem a már meglévő védművek állapota volt markánsan jobb állapotban, mint a viszonyításul választott országokban, tehát biztos, hogy nem a civilek aktivitása (esetenként a hivatalos szervek segítsége ellenére) okozta a jó eredményt.
Törölt felhasználó 2013. 07. 26. 14:33
Törölt hozzászólás
#486
Törölt felhasználó 2013. 07. 26. 14:28
Törölt hozzászólás
#485
Törölt felhasználó 2013. 07. 26. 14:10
Törölt hozzászólás
#484
kukutyinbenko 2013. 07. 26. 13:48
Előzmény: törölt hozzászólás
#483
" Nos, ezen a fórumon azzal kezdetem, hogy jobb a lájtos diktatúra, minta demokrácia.
Erre most igazolod ezt a dolgot.2

Már miért tenném? Egy professzionális vállalatvezetés az én fogalmaim szerint nem diktatórikus. Jó fizetésért hatékonyan működteti a céget, és ha jól végzi a feladatát tartósan maradhat a posztján. Ellenkező esetben útilapu, és nem érdekel a sirám mekkora hazafi is ő, és nála alkalmasabb pedig hét határban sincs. Tőlem származhat a világ akár másik feléről is, az sem érdekel ha nem beszéli a magyart. A céget vezesse jól, mert azért fizetjük. Ha pedig ezt teszi, eleve kevesebben szorulnak segítségre, aki mégis annak pedig jut.

Ami pedig a személyes részét illeti az előző írásodnak. Két részre bontanám. Egyrészt ha mindenki annyit ártana embertársainak mint én, nem itt tartanánk. Másrészt, nem vagyok nagy mozgalmár, de ha mindenki tenne annyit ebben az országban másokért mint én, már megint csak nem itt tartanánk.
Csak egy példa mert friss. Az árvíz minket személyesen nem érintett, mégis mentünk családostól homokzsákozni a Dunakanyarba. Az ott tapasztaltak is erősítették a véleményem a közigazgatás totális alkalmatlanságát illetően.
Törölt felhasználó 2013. 07. 26. 13:15
Törölt hozzászólás
#482
Törölt felhasználó 2013. 07. 26. 13:09
Törölt hozzászólás
#481

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek