Topiknyitó: Portfolio 2013. 07. 05. 08:01

Orbán Viktor: Én szégyelltem magam  

Ugrás a cikkhez
A devizahitelekről, a Tavaras-jelentésről és a kormány béremelési terveiről is beszélt a Kossuth Rádió péntek reggeli műsorában Orbán Viktor. A kormányfő elárulta: szégyellte magát, amikor elolvasta Szász Károly PSZÁF-elnök levelét a devizahitelek...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=186264
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2013. 07. 15. 18:26
Előzmény: törölt hozzászólás
#360
"Nálunk ez automatikus, hogy a hajléktalant azzonnal elviszik onnan -akár erőszakot is alkalmazva - , ahol nincs mit keresnie."

hol viszik el a hajléktalant akár erőszakkal is?
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2013. 07. 15. 18:25
Előzmény: törölt hozzászólás
#359
"Míg nem szólaltál meg azt hittem értesz hozzá. "

akár hiszed, akár nem, nem vagyok a pszichológiában eléggé jártas, és nem is gondolom annak magam... de van józan gondolkodásom, és meg tudom különböztetni már a "szagáról is" (figyelem, ez metafora lesz!) a sz..rkupacot a valóságtól lakmuszpapír nélkül is... lehet, hogy neked ehhez elemzések tömkelege kell, de nem mindenkinek magas az IQ-ja :) ebbe törődj bele

de ne szapuljuk egymást, ha nem linkelsz, hát nem linkelsz...
Törölt felhasználó 2013. 07. 15. 18:25
Törölt hozzászólás
#358
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2013. 07. 15. 18:21
Előzmény: törölt hozzászólás
#357
jajj nekem, rémálmaim lesznek, és te leszel a RémÁlomUtas :) benne :)

keresni fog a halál (tudod, a 8. utas, muhhahahahahaha), de én lesz..om egy közel 200 éve született francia kisklapec nyöszörgéseit a sínek közül :) amit állítólag tudománynak kellene elfogadni, just because...

"Mivel a múltban is már megtetted, hogy reális tudás nélkül mondtál valamiről véleményt, .." na mondd, mi volt az? :)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2013. 07. 15. 18:16
Előzmény: #355  upgrayeddAKS
#356
feltételes mód hiányt

helyett:

feltételes mód hiányÁt
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2013. 07. 15. 18:16
Előzmény: törölt hozzászólás
#355
Az államnak nem kötelessége helyet biztosítani a hajléktalanoknak, de a hejléktalanok automatikusan büntethetőek, ha nincs helyük. -ez így feltételes módban mit mond neked?
Tuksz arról írt tehát, hogy LEHET őket büntetni (=büntetHETőek), nem pedig azt, hogy büntetENDőek... utóbbi jelenti a feltételes mód hiányt - de ezt is betudjuk annak, hogy a magyar nem anyanyelved :)

(just kidding, persze, hogy anyanyelved...)
Törölt felhasználó 2013. 07. 15. 18:16
Törölt hozzászólás
#354
Törölt felhasználó 2013. 07. 15. 18:14
Előzmény: törölt hozzászólás
#353
Ne viccelj már!
Mi ezen a szubjektív?

Világosan le van írva, hogy az államnak/önkormányzatnak NEM KÖTELESSÉGE helyet teremteni (amely egyébként az Alaptörvény hangoztatott jogvédő szellemével eleve ellentétes; meg persze az ezzel analóg nemzetközi elvekkel), ellenben a helyteremtés nélkül joga van "bűnözőnek tekinteni", mégpedig önkormányzati szinten.
(Az önkormányzatnak joga van alapjogokat - mint pl. emberi méltóság - sérteni és erre maga az Alaptörvény adja a felhatalmazást!)

Ez nem szubjektibitás, hanem tény!

De ugye "véletlenül" a nyugdíj/tb kötelességek terén is pont elköveti ezt a hibát az Alaptörvény.

Nem véletlen, hisz az alapjogok elkövetkező megsértésénél pont az Alaptörvényre hivatkoznak majd, amit már senkinek nem lesz lehetősége javítani... nem hisz megint csak véletlenül a nemzetközileg elfogadott (hatalmi ágak szétválasztásából következő) Bíróság szerepét a Törvényhozó hatalmi ág (nemzetközilag jogsértő módon) csorbította.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2013. 07. 15. 18:12
Előzmény: törölt hozzászólás
#352
"es ez alapjan mond velemenyt egy elmeletrol, amit egyebbkent egyetemeken tananyag,"

még 1 dolog: nem vagy egy "kicsit" dogmatikus? sztem lehet egy elmélet egy nagy rakás kaka mindaddig, amíg be nem bizonyítják az ellenkezőjét... ebben az esetben a te elméleted az, és erről nekem akkor is lehet önáll véleményem, ha neked ez nem tetszik, no meg akkor is, ha egészen véletlenül ezt valahol tanítanák (ami ugyebár nem lepne meg, hiszen az emberi faj finoman szólva is nem az eszéről ismert Galaxis-szerte :) lásd pl. Microsoft, mint a Föld nevű bolygó legértékesebb szoftvercége :) etc.)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2013. 07. 15. 17:55
Előzmény: törölt hozzászólás
#351
"egyebbkent egyetemeken tananyag"

na akkor ezt linkeld ide, és meg van oldva a vita ezen része... mert én bemondásra nem hiszem el, és nagyon komolytalan vagy, ha ennyit nem vagy hajlandó belinkelni (no meg amúgy is...)

adj egy egyetemi tananyagot, amiben mint meg nem cáfolt elméletet hozod ennek a Le Bon csávónak a feketéket burkoltan alsóbbrendűnek tartó elméletecskéjét (amúgy vannak alsóbbrendűek, de nem faji alapon lehet őket megkülönböztetni...)

de takarózz, ha akarsz egy ilyen primitív, vacak elmélettel, amit a tudomány azóta 500x meghaladott... btw. az eredeti darwini elméletet is meghaladta már a tudomány, mégis nagy tudósnak tartják, mert a személetmód máig érvényes a fajok egymás közötti-, és az egyedek fajon belüli szelekciójáról...
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2013. 07. 15. 17:47
Előzmény: törölt hozzászólás
#350
nofene, a geocentrikus elmélet nem fals? :)

na jó, nem leszek g..ci, nem tudhattad, hogy arra írtam, hiszen csak a magyar nyelvtan szabályai szerint volt egyértelmű, hogy az alany megváltoztatása nélkül arra kellett értelmezni a fals szót :)

de ha már ilyen nagy pszichológus vagy, igazán felhomályosíthatnál :) minket, tudatlan földi halandókat, hogyan lehetséges az, hogy abban a viktoriánus korban, amiben ez az elmélet született (amire oly bőszen hivatkozol), hogyan lehettek akkora nagy tévedésben komoly természettudósok (pl. Lord Kelvin, tudod, akiről a Kelvin-skálát is elnevezték), hogy a Nap energiaforrásának az ún. Kelvin-Helmholtz hatást gondolták?

persze bebizonyosodott, hogy tévednek - talán erről a Le Bon csókáról is már bebizonyosodott, csak még nem hallottál róla
Törölt felhasználó 2013. 07. 15. 17:46
Törölt hozzászólás
#349
Törölt felhasználó 2013. 07. 15. 17:37
Törölt hozzászólás
#348
Törölt felhasználó 2013. 07. 15. 15:40
Előzmény: törölt hozzászólás
#347
XXII. cikk

"(2) Az emberhez méltó lakhatás feltételeinek a megteremtését az állam és a helyi önkormányzatok azzal is segítik, hogy TÖREKSZENEK valamennyi hajlék nélkül élő személy számára szállást biztosítani.
(3) Törvény vagy helyi önkormányzat rendelete a közrend, a közbiztonság, a közegészség és a kulturális értékek védelme érdekében, a közterület meghatározott részére vonatkozóan JOGELLENESSÉ MINŐSÍTHETI az életvitelszerűen megvalósuló közterületi tartózkodást."

Ergo, a hajléktalanok tartózkodása jogellenessé tehető anélkül, hogy az elhelyezésüket megoldanák.
Ráadásul elég egy önkormányzati rendelet ahhoz, hogy egy íratlan/írott nemzetközi alapjogot megkerüljön az Alaptörvény felülírásával.

Ettől már csak a családpolitika a "jobb", ahol a "Családvédelmi" törvény önmagának (önmaga kiemelt értékének) is ellentmond.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2013. 07. 15. 13:26
Előzmény: törölt hozzászólás
#346
amúgy egy "mentőöv" eszembe jutott számodra, ill. nevezhetjük közös platformnak is: a WC-s nénik és az egyetemisták viselkedése közt nincs érdemi különbség nagy tömegben :)

persze ez messze nem az, amit bizonyítani akartál, és én sem elégednék meg az általam preferált cenzusban az egyetemi végzettséggel (sem folyamatban levő tanulmányokkal), hanem ehelyett a tesztet preferálnám, ahogy írtam is

sok a foxi-maxi egyetem / főiskola idehaza, és amúgy is: sok olyan ember, akinek "csak" érettségije van (példának okáért) jóval intelligensebb és szélesebb látókörű, mint pl. egy foxi-maxi egyetemet / főiskolát elvégzett ember...
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2013. 07. 15. 13:20
Előzmény: törölt hozzászólás
#345
"A műveltsegi cenzus nem biztositana jobb eredemenyt annal, amit ma kapsz egy valasztasokban."

ezt a szamárságot meg külön kiemelem, mert választások esetén alapvetően arról van szó, hogy EGYÉNENKÉNT döntenek az emberek, nincs semmiféle 2-fajta tömeg - eleve a leginkább intelligensek nem is járnak egy zombipárt rendezvényeire, értsd fidesz, maszop vagy jobbik...

szóval van egy-2-három zombihorda a zombipártok rendezvényein, de ezek úgy viselkednek, ahogy... aztán vannak azok, akik el sem járnak, és ők is döntenek valahogy

egyetlen ilyen rendezvényen sincs ott még félmillió ember sem, nemhogy az összes ember, aki később elmegy szavazni (amúgy meg jellemzően az emberek fele se megy el szavazni)

szóval megint keverted a szezont a fazonnal: nincs Nobel-díjasok "hordája", de ha össze is csődülnének, akkor sem úgy viselkednének, mint az aljanép... jó, hogy nem azzal jössz elő, hogy stresszhelyzetben lényegében minden ember ugyanúgy reagál (ami amúgy szintén nem igaz, de ott már valóban kevés kivétel akad)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2013. 07. 15. 13:11
Előzmény: törölt hozzászólás
#344
"Mégiscsak létezik ez a teória, most már nincs kétségbe vonva?"

akkor egy kicsit "személyeskedek" :)

látom, a szövegértés nem megy...
soha nem vontam kétségbe, hogy létezne, mint ahogy azt sem vontam kétségbe, hogy a geocentrikus elmélet valaha létezett :)
ettől még bebizonyosodott, hogy fals :)

én azt kérdeztem meg, hogy magadtól találtál ki ekkora baromságokat, vagy valakik segítettek benne? hadd ne idézzem magam, olvass vissza :)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2013. 07. 15. 13:09
Előzmény: törölt hozzászólás
#343
az előzőek tömören: ne engem kritizálj, hanem a mondandómat (amúgy mindkettőben eddig tévedtél, de ez engem nem zavar, csak az, hogy személyeskedsz érvelés HELYETT - ha mellette tennéd, nem érdekelne, de így nevetséges a dolog...)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2013. 07. 15. 13:06
Előzmény: törölt hozzászólás
#342
szóval az, hogy iszonyat nagy butaságot írtál, és egy francia "úriember" elméletei mögé bújsz, az tudományos kinyilatkoztatás, mi?

ne fárassz a hülyeségeiddel, hanem írd le, az általam sebtében összehozott 4 pont miben nem állja meg a helyét

de a könnyebb végén is megfoghatod a dolgot: írd le, mikor láttál Nobel-díjasokat futballmeccsen vagy bármilyen egyéb rendezvényen tombolni

addig a teóriád egy buta, valóságot meghazudtoló kreálmány számomra, és merem állítani minden gondolkodó ember számára is

nem lehet egyenlőségjelet tenni a 2 csoport viselkedése közé - már csak azért sem, mert az emberiség már egy ideje elindult azon az ösvényen, hogy minél több állati tulajdonságától megszabaduljon (rögös az út, ez tény, de sokan jól haladnak rajta)

btw. a genetikai bizonyítékok és a fosszíliák mellett pont ezen etológiai összefüggések (azaz hogy az ember távolodik viselkedésében az állatvilágtól) az evolúció bizonyítékai (ez utóbbiba ne köss bele, mert nagyon elnagyolva írtam...)
nem tudományos disszertációk tere ez a fórum, és nem is ezen vitatkozunk, hanem azon, hogy a 2 csoport között szignifikáns a különbség

btw. pont az a lényeg pl. az IQ tesztekben, hogy az absztrakciós készséget is méri, márpedig akinek ez igen magas, az nem viselkedik állat módjára, csak mert 3000 (vagy akárhány) fős tömegben van
az a bajod (egyebek mellett), hogy nem akarod belátni: én az emberi faj nem egészen 10%-ról beszélek, te meg arról, hogy bezzeg arra a 90%-ra ezek meg azok a törvények vonatkoznak ilyen meg olyan filozófusok ill. pszichológusok szerint - magyarán: 2 malomban őrölünk
Törölt felhasználó 2013. 07. 15. 10:01
Törölt hozzászólás
#341

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek