Topikgazda: Törölt felhasználó 2009. 02. 03. 09:39

Orbán Viktor a strukturális reformokat hiányolja a kormánytól  

Ugrás a cikkhez
A Magyarországon jelenleg zajló gazdasági válság lehetőséget teremthet Orbán Viktornak, a konzervatív ellenzéki párt vezetőjének a politikai visszatérésre - írja a Financial Times hétfői cikkében. Orbán Viktor a londoni üzleti napilapnak úgy nyilakozott, hogy a kormányzat számos lehetőséget elszalaszt, így a strukturális reformok indítását is.

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=109525
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
tokos. 2009. 02. 04. 13:48
Előzmény: #99  maxwax
#100
"Nekem OV azért hiteltelen, mert kormányzása idején nem hajtott végre egyetlen reformot sem - pedig Bokros után voltunk, simán lenyelte volna mindenki a békát "

Na igen, te is lenyelted volna mi? Ugyan már.

Ettől persze még tehettek volna többet is, a választásokat pontosan ugyanúgy elveszítették volna, mint így, ahhoz elég volt, hogy hozzányúltak a nyugdíjasokhoz.

Ferkó nem is igen teszi meg, pedig ez a nagy kolonc, nem a 300Ft, meg a családi pótlék.
maxwax
maxwax 2009. 02. 04. 13:35
Előzmény: #94  pampa
#99
Nekem OV azért hiteltelen, mert kormányzása idején nem hajtott végre egyetlen reformot sem - pedig Bokros után voltunk, simán lenyelte volna mindenki a békát -, s a későbbi kormányok minden törekvésének keresztbe is tett - pl "300 Forintos" népszavazás...
OV hangoztatja, van megoldása is - adócsökkentés pl. - a gazdasági bajokra. DE, nekem ez is sántít, hiszen a Széchenyi program idején öntötték a költségvetésből a visszanemtérítendő költségvetési pénzeket élményfürdőkre, amelyek tömegével zárnak be. Megoldás? Igen, hiszen a kivitelezők beszedték érte a pénzt, igaz nem bírják őket üzemeltetni, csődbe mennek csendben
stock33
stock33 2009. 02. 04. 13:32
Előzmény: #1  portfolio
#98
0rbán hiteltelen, elé kéne végre feledkezni róla. Egyszerűen nem tudom megérteni azokat, akik az elmúlt 19 év 0rbáni "ténykedés" után még látnak benne valamit.
Törölt felhasználó 2009. 02. 04. 13:31
Előzmény: #94  pampa
#97
"A mindenkori kormányé és a kormánypárté a felelősség az ország irányításáért. "
Akkor más nem is kell a Parlamentbe?

Törölt felhasználó 2009. 02. 04. 13:31
Előzmény: #94  pampa
#96
Az a baj a fidesszel hogy a stratégiájuk kb. olyan színvonalú mint az itt megszólaló "védencek" érvelései. Lószart sem ér ;)
Törölt felhasználó 2009. 02. 04. 13:29
Előzmény: #92  Törölt felhasználó
#95
Newcorner!

Csak egyet -a legfontosabbat !!- mondanék:
"Monnyon le!"
és a többi már nem is érdekes! :-)
pampa 2009. 02. 04. 13:24
Előzmény: #91  maxwax
#94
A mindenkori kormányé és a kormánypárté a felelősség az ország irányításáért.
Neki kell kidolgozni a felmerülő problémákra a megoldási javaslatokat és azt az Országgyűlés elé terjeszteni megvitatásra. Ehhez nyújthatnak be módosító indítványokat a különböző frakciók és függetlenek. Határoz róla a Ház és a megszavazott törvényt végrehajtják.
Be lehet nyújtani ellenzékből is tv. javaslatot csak ennek a napirendre tűzéséről is szavaznak.
Csak annak a javaslatnak van esélye amelyik mögött Parlamenti többség van.
Az elmult időszak bebizonyította,hogy az MSZP csak azért akar Fidesz javaslatokat hallani,hogy "belekössön".
Ld. Orbán nyudíjra tett megjegyzése,cseppfolyós gáz tárgyalása, adó,járulék csökkentési elképzelése,alapkamat csökkentése,stb.
Addig amég a Fidesz jön ezzel minősíthetetlen kritikát kap,de ha a kormány áll elő vele,akkor már teljesen másképp viselkedik a média.

Ez megint csak egy gumicsont,időhúzás 2010-ig.

Csak közben az ország egyre lejjebb csúszik...
Az adóságunk meg az egekbe szökik...
Törölt felhasználó 2009. 02. 04. 13:17
Előzmény: #91  maxwax
#93
de egyébként maxwax egyetértek 2007 már múlt és Amerikaiaknak most Obama is van...
Törölt felhasználó 2009. 02. 04. 13:12
Előzmény: #85  Törölt felhasználó
#92
Hogy lehet valaki ennyire korlátolt és tájékozatlan egy politikai-gazdasági fórumban?

Kedves racional,
hidd el hogy ilyen is van! Ezert nem kell szégyenli meg kérdezni valaki aki tudja. Ha tud tudod a válasz akkor kérlek írjál olyan egy szerű nyelven amit érthető legyen egy átlag ember számara. És kérlek ezt is hidd el sokan vannak aki csak ilyen információk után meg tudjak mérlegelni a jó és rossz között.

És most Már 13:09 van és Válasz eddigi senki nem irt..

1
2
3
4
5
6
7
8
9

maxwax
maxwax 2009. 02. 04. 13:05
Előzmény: #88  Törölt felhasználó
#91
A fidesz.hu-n az "Erős Magyarország"-on szereplő dátum 2007. december.
Azóta sok minden történt, erre szeretnék látni megoldási javaslatokat!!!
Törölt felhasználó 2009. 02. 04. 13:03
Előzmény: #41  Törölt felhasználó
#90
Végre polo kimondta a nagy igazságot:

"Nem attól komcsi valaki hogy hova tartozott, miután máshova nem is lehetett, hanem a tetteitől és ez óriási különbség."

Hát ebből a szempontból valóban orbánék a nagyobb komcsik. A jelenlegi MSZP szemére max a rosszul gyakorolt liberalizmust lehetne vetni, de azt már rég nem, hogy az állam mindenhatóságát hirdetnék.
Törölt felhasználó 2009. 02. 04. 13:03
Előzmény: #41  Törölt felhasználó
#89
Végre polo kimondta a nagy igazságot:

"Nem attól komcsi valaki hogy hova tartozott, miután máshova nem is lehetett, hanem a tetteitől és ez óriási különbség."

Hát ebből a szempontból valóban orbánék a nagyobb komcsik. A jelenlegi MSZP szemére max a rosszul gyakorolt liberalizmust lehetne vetni, de azt már rég nem, hogy az állam mindenhatóságát hirdetnék.
Törölt felhasználó 2009. 02. 04. 13:00
Előzmény: #85  Törölt felhasználó
#88
legyél márkreatív üsd be a googléba, ha ennyire érdekel
fidesz javaslat, fidesz program
és 283k találatot találsz olvasgass és tanulgass
maxwax
maxwax 2009. 02. 04. 12:58
Előzmény: #86  exley
#87
Igen, s így zsákbamacskaként megkapja majd minden választó, ha hatalomra kerülnek. A választók pedig szépen le kell majd nyeljék!
exley 2009. 02. 04. 12:46
#86
Dr Matolcsy tudja, Ő azonban nem árulja el amit tud.
Törölt felhasználó 2009. 02. 04. 12:43
Előzmény: #79  Törölt felhasználó
#85
Hogy lehet valaki ennyire korlátolt és tájékozatlan egy politikai-gazdasági fórumban?

"11:23 kor tettem ezt kerdes hogy soroljunk azok a strukturális reformok amit Orbán Viktor szeretnek csinálni???????

Már 12:15 van és Válasz eddigi: egy nagy nulla

Ezt hittem hogy csak én vagyok aki nem hallattam azokról. de sajnos úgy neki hogy azok nem letteznek vagy nagyon titkosak

1
2
3
4
5
6
7
8
9
..............
Newcomer"

Phylaxa 2009. 02. 04. 12:32
Előzmény: #79  Törölt felhasználó
#84
Ha lennének igazi reformok már hallottunk volna róluk. Nincsenek. Sosem voltak. Csak a kötelező dolgokat csinálják meg azt is úgy, hogy nincsenek tekintettel senkire. Amire a kényszerűség viszi őket azt hívják ők reformnak. A privatizáció nem reform. Énnem tudom ki a fene hisz ilyeneket el. EZért szerintem ne várj ilyeneket. Tök felesleges. Most lesznek változások....egyszerűen azért, mert finanszírizhatatlan ami van....de semmi reform nem lesz. Én például egy olyan reformnak örülnék, amiben visszaállítanák az iskolában az oktatást. Mert most nagyon sok helyen már nem az folyik. Reform? Legalább ami működött azt hagyjuk meg.
Törölt felhasználó 2009. 02. 04. 12:28
Előzmény: #79  Törölt felhasználó
#83
ezek szerint itt csak mszp propagandisták vannak fideszesek nincsenek.
kit érdekel mit akar a fidesz vagy akárki.. a lényeg mit tesznek...
maxwax
maxwax 2009. 02. 04. 12:21
Előzmény: #81  maxwax
#82
Tegnap én is tettem fel hasonló kérdést, de akkor sem jött válasz.
maxwax
maxwax 2009. 02. 04. 12:20
Előzmény: #79  Törölt felhasználó
#81
Állítólag szeretne önkormányzatit - amit most tuti le fog szavazni. Továbbá soknak találta a kb 40 hatóságot - nem tudom, kikre gondol -, akikat egybe szeretne gyúrni.Ennyit hallhattunk. Persze biztos lesznek - kétharmados győzelem esetén - alkotmánymódosítások, hiszen így tudja majd garantálni, hogy sokáig hatalmon maradhasson. (Navracsics szerint nem j, hogy EU tagok vagyunk...Kilépünk? Ki tudja, "hiszen van élet az Unión kívül is..."")

Topik gazda

tmonk
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek