Topikgazda: Törölt felhasználó 2009. 02. 03. 09:39

Orbán Viktor a strukturális reformokat hiányolja a kormánytól  

Ugrás a cikkhez
A Magyarországon jelenleg zajló gazdasági válság lehetőséget teremthet Orbán Viktornak, a konzervatív ellenzéki párt vezetőjének a politikai visszatérésre - írja a Financial Times hétfői cikkében. Orbán Viktor a londoni üzleti napilapnak úgy nyilakozott, hogy a kormányzat számos lehetőséget elszalaszt, így a strukturális reformok indítását is.

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=109525
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2009. 02. 04. 12:18
Előzmény: #79  Törölt felhasználó
#80
Ezret köszönöm a topik indítónak idő pazarlás ért
Törölt felhasználó 2009. 02. 04. 12:16
Előzmény: #77  Törölt felhasználó
#79
11:23 kor tettem ezt kerdes hogy soroljunk azok a strukturális reformok amit Orbán Viktor szeretnek csinálni???????

Már 12:15 van és Válasz eddigi: egy nagy nulla

Ezt hittem hogy csak én vagyok aki nem hallattam azokról. de sajnos úgy neki hogy azok nem letteznek vagy nagyon titkosak

1
2
3
4
5
6
7
8
9
..............
tokos. 2009. 02. 04. 12:07
Előzmény: #60  Törölt felhasználó
#78
Amúgy ez jó, nem volt rest tanulni. Vazze, neked szerintem fogalmad sincs, mennyit tanultam, sőt mennyit kell jelenleg is.

Ami a sikert illeti, hogy sikeres vagyok-e, vagy sem? A kórság tudja. Jelenleg olyan poszton csücsükök (olyan szinten), amit igazából nem kívántam. Éppen nem találtak jobbat nálam erre, de igazándiból baromira nem hiányzott. A régebbi alacsonyabb szint sokkal jobb volt.

A probléma nem itt van. Csak egy példa. A bérköltségem nem kirívóan magas, ha vállalkozóként csinálnám ugyanezt (amit nem tehetek) akkor még beleférnék az EVA keretébe.

A jelenlegi rendszerben a bérköltségem 67%-a megy a rászorulóknak, a zsebemben marad 33%. (lehet, hogy annyi se).

Ha ugyanezt EVÁ-sként tenném, az adó lenne 25%, meg még valamennyi TB fárulék(bolhafingnyi, hiszen nem a teljes jövedelmem után fizetném, csak a minimálbér 2x-ese után) lenne, összesen talán, ha 30%, a zsebemben maradna összesen 70%. Ez több, mint duplája a jelenleginek.

Na ez a különbség. Nem a tehetség, nem a siker akarása, nem a továbbképzés igénye.

A lényeg, hogy a rendszer kegyeltje vagy, vagy a rendszer elnyomottja. Nem akarom ezt a különbséget bömciben kifejezni, az én esetemben ez elég sok bömcit jelent.

És persze, több mint duplányi nettó fizetéssel, de ugyanennyi tehetséggel, ugyanennyi munkával, és ugyanennyi tanulással, biztosan bennem is felmerülne, hogy én milyen qrva tehetséges vagyok, és mennyire a top-on vagyok, és micsoda sikeres vagyok, csak egyáltalán nem lenne igazam.

És még egy apróság, az értelmes szocik közé tartozol, fel tudod fogni. Azt a pénzt, amit a kegyelteknél hagynak, az elnyomottakon hajtják be. Ezt látjuk immár 7 éve. Furcsa, hogyha neked még nem tűnt fel.
Törölt felhasználó 2009. 02. 04. 12:00
Előzmény: #75  Törölt felhasználó
#77
Milyen strukturális reformokat szeretnek csinálni Orbán Viktor ???????

De most tényleg kerek hogy más valaki is írjon saját vélemény alapján

1
2
3
4
5
6
7
8
9
..............
martin36
martin36 2009. 02. 04. 11:59
Előzmény: #75  Törölt felhasználó
#76
Sokan.Hawaai-ra.
Törölt felhasználó 2009. 02. 04. 11:57
Előzmény: #74  Törölt felhasználó
#75
küld a kérdésedet a fidesz hivatalos weboldalára, gondolom szivesen válaszolnak..
vagy az mszp-nek kérd le tölük mire a legbüszkébbek a regnálásuk idöszaka alatt, és az "elqurók" közül mennyien repültek.
Törölt felhasználó 2009. 02. 04. 11:52
Előzmény: #71  Törölt felhasználó
#74
Akkor így kérdésem hogy milyen strukturális reformokat szeretnek csinálni Orbán Viktor ??????????

Valaki más is tud sorolni (kivéve ibiza mert ó már nem komolyan hit a kérdésemben :)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
..............
Phylaxa 2009. 02. 04. 11:49
Előzmény: #59  Törölt felhasználó
#73
Én abban nőttem fel, hogy a január elseje mindig áremelést hoz. Nem értem, amikor valaki ebben nyilatkozik miért teszi. Minden január elsején áremelés volt . Az utóbbi időben sikerült ezen változtatni....mostmár évente többször és mindent emelnek ami szükséges havi kiadás. Nem értem, hogy miért hisznek el bármit is az emberek ami ezzel ellentmondó. Addig emelik az árakat amíg csak tudják. Máshoz soha nem értettek.
Törölt felhasználó 2009. 02. 04. 11:42
Előzmény: #70  Törölt felhasználó
#72
egy normális országban az emberek bérének 30-40%a szabadon elkölthetö... nálunk örül ha nullára kijön.. mert nem érdeke a politikai elitnek a jobb élet.. aki jobban él az gondolkodik, identitása meggyözdése kerekedik..kinek kell az ilyen.
egy normális országban vannak lehetöégei az embereknek.. nálunk nincs ezért amit kínálnak nekik azt azonnal elfogadják legyen az politikai igérgetés, piramisjáték... bár mi.
Törölt felhasználó 2009. 02. 04. 11:35
Előzmény: #64  Törölt felhasználó
#71
nem orbán hiányol hanem egy normális ember.
1.ne rabolják szét az országot
2. a kozfekadatot vállalókközfeladatot végezzenek és tisztességesen
3.te itt tartasz fúj orbán hajrá feri... beszopattak akkor rendesen
Törölt felhasználó 2009. 02. 04. 11:32
Előzmény: #59  Törölt felhasználó
#70
ibiza,

"azért szavaztak arra aki többet igért"

Tehát egyetértesz. Egy demagóg politikusnak ez egy kényelmes állapot. Nem lesz változás. Persze felülről, a politikai elít felől is elindulhatna a közfelfogás reformja, de mint a példa mutatja, ez nálunk nem megy.
Maradna a nép oldaláról induló változás. A politika rugalmas, rögtön igazodna az új (választási) helyzethez, új elvárásokhoz, vagyis, hogy már mást kell mondani, netán tenni.

Mellesleg, valamelyik skandináv országban megszorító programmal is lehetett választást nyerni.
exley 2009. 02. 04. 11:31
#69
Elmaradt a Tokaj kereskedő ház strutúrális reformja. Kaja ibrahim, Ditmar Clodó nem került kormányzati pozicíóba
Törölt felhasználó 2009. 02. 04. 11:27
Előzmény: #64  Törölt felhasználó
#68
Tényleg érdekelne hogy milyen strukturális reformokat hiányolja Orbán Viktor.?????????????

Valaki tud sorolni................
1
2
3
4
5
6
7
8
9
..............
Törölt felhasználó 2009. 02. 04. 11:25
Előzmény: #58  Törölt felhasználó
#67
Jobban élsz?hiába aki tehetséges- minden ezen múlik -ott van pl:Schorbert Norbi,Csonka /pici/ők is "nagyon" tehetségesek még tudnám sorolni-tudom nem politikusok /MÉG/lehet ,hogy valamiben hasonlóak vagytok
Törölt felhasználó 2009. 02. 04. 11:23
Előzmény: #58  Törölt felhasználó
#66
"Hidd el, én nem élek rosszabbul, miközben sokkal több adót fizetek, mint 4 éve... Nem azon múlik, hogy 20-30-40-50!-os az adókulcs, hanem azon, hogy mennyi az a 100%."
te vagy nem vállalkozol vagy nem a piacból élsz...
miközben a támogatott vagy rabszolgákkal termeltetett inportáruk akadály nélkül özönlenek az országba.. a fizetöképes kereslet folyamatosan csökken .. az adminisztráció háromszorosára emelkedett talán ne nekem add elö ezt.
tokos. 2009. 02. 04. 11:23
Előzmény: #58  Törölt felhasználó
#65
Akira,

Ha a tőzsdén szerzett jövedelmemből élnék, éhenhaltam volna. Nagyon pindurka pénzzel játszom, és abból sincs meg az amivel elindultam, kb három hónapja.

Persze ezért eszem ágában sincs a kormányt hibáztatni, mint ahogy tudomásul veszem, hogy az ebből fakadó jövedelmem után (mikor lesz majd:-)) adóznom kell.

Amúgy ez a ne a kormányt hibáztasd ez egy érdekes dolog.

Minden évben emelkedett a fizum. A bruttó. A nettó közel sem, alig több mint 3-4 évvel ezelőtt pedig hidd el, dolgozom eleget.

A legjobb az volt, mikor kaptam egy 50-es fizetésemelést, ami egy az egyben ment az elvtársaknak. Egy kanyi vassal nem nőtt a nettóm.

Ezért persze nem a kormány a hibás, hiszen csinálhattam volna mást is, például kereshettem volna még hozzá akár egy millát is, ha egy kicsit jobban iparkodok, hogy abból 700 k-t a kedves kormányod szétoszthasson a rászorulói között. Jó bót lenne, nekik...

Ebben az országban csak csalva érdemes.
Törölt felhasználó 2009. 02. 04. 11:23
#64
Tényleg érdekelne hogy milyen strukturális reformokat hiányolja Orbán Viktor.?????????????

Valaki tud sorolni................
1
2
3
4
5
6
7
8
9
..............
Törölt felhasználó 2009. 02. 04. 11:16
Előzmény: #61  Törölt felhasználó
#63
nyomod a propagandát, ha pénz kapsz érte akkor rendben.. de ha komolyan gondolod amiket írsz ... az minimum megdöbbentö,
Törölt felhasználó 2009. 02. 04. 11:14
Előzmény: #60  Törölt felhasználó
#62
aranyos...
Törölt felhasználó 2009. 02. 04. 11:13
Előzmény: #59  Törölt felhasználó
#61
ibiza,

Az a gond, hogy azzal kell politizálni a jónép felé, hogy lesz-e valamilyen áru/szolgáltatás piacán áremelés, vagy nem.

A gond az, hogy a zemberek nagyobb része még ma is azt hiszi, a gázárak a kormány akaratának függvénye, és erre a meggyőződésre elég komolyan rá is erősített a zorbánkormány 1998-2002 között... :)

Topik gazda

tmonk
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek