Topiknyitó: euler 2020. 04. 18. 23:20

ORBÁN VÉGJÁTÉKA  

Topik indítónak egy cikk:
2022: Orbán legyőzhető
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
sityaki 2023. 06. 19. 09:25
#6920
Oktatás? wmn.hu/ugy/59726-az-osztrak-sulinkban-nincs-az-a-kilatastalansag-erzes-ami-itthon-mindent-athat
euler 2023. 06. 19. 09:04
#6919
Ha ez a mozaik összeáll és bizonyítást nyer, rémísztő lesz a kép. 
"A szálak olyan messzire vezetnek, amelyek alapjaiban rengetik meg az Orbán-kormány működését":
.
„A Kádár-rendszerhez képest a helyzet annyiban változott, hogy az Orbán-kormány jelentős piszkos pénzeket mozgat, bekerült a nemzetközi pénzügyi alvilágba, ahol keverednek az állami és a kilopott magánpénzek. Nem véletlen, hogy a Budapestre kerülő nemzetközi bűnözők a kormányzathoz közelálló oligarchák bizalmas kapcsolatai, akik az Orbán-család tagjaival, strómanjaival üzletelnek… 
… Ez maga a nemzetközi alvilág. Szijjártó pedig állandóan úton van, és elsősorban ezeket intézi. Minden más, a belpolitika és a külpolitika is, ennek alárendelve működik. A nemzetközi alvilági hálózat része a magyar állam. Ezért van szükség az orosz és kínai hitelekből épülő beruházásokra, hogy bejöjjenek legálisan pénzek, amelyekre elkönyvelve már bármit lehet csinálni. Így a kínai akkumulátorgyárak, a világ gyilkos és pusztító szemetei is, azért költöznek Magyarországra (és még népszavazást sem engednek tartani róluk), hogy ebbe a hálózatba pénzt pumpáljanak…
… Az Orbán-kormány az orosz titkosszolgálat technikai és pénzügyi hátterével, tudásával a nemzetközi pénzügyi alvilág része lett. A keleti nyitás erről szól, a piszkos pénzeket mossák tisztára, azok mozgatásával hamis hitelfedezeteket nyújtanak és finanszírozzák magukat. Egy pénzügyi buborékot fújnak, aminek az infláció a jele, és összeomlás lesz a vége.”
Az Orbán-kormányhoz vezetnek az amerikai kémügy szálai
badsector1
badsector1 2023. 06. 19. 07:34
Előzmény: #6914  Dehogynincs
#6918
Akkor ezért rohasztja orbán az oktatást, így egyre több szavazója lesz.
ehe
ehe 2023. 06. 18. 12:47
Előzmény: #6916  Dehogynincs
#6917
Az első közös indulás tavaly volt, mégis miről beszélsz, hogy előtte nem lehetett Gyurcsánnyal nyerni?
A többi pártnak milyen ráhatása kéne legyen a dékára meg az mszp-re, hogy ne induljanak?
Mégis hol élünk, észak koreában?
Dehogynincs
Dehogynincs 2023. 06. 18. 12:30
Előzmény: #6915  euler
#6916
Nem kell feltétlenül az állításaimat cáfolnod. Azt kellene bizonyítanod, hogy Gyurcsánnyal lehet nyerni. Nem azt, hogy szeretnél vele nyerni, hanem azt, hogy lehet.
Négy kétharmados vereség mutatja, hogy 13 éve nem lehet. Azokat is meg kellene győznöd, akik az első, a második, a harmadik után még hittek benne, be a negyedik után már nem.
Nyitott vagyok arra is, hogy a gyurcsányozás nem mindenkinek a szemében szép dolog, de arra már nem, hogy nem hat. Nagyjából mellékes, hogy hogy igaz-e, az a lényeg, hogy jól bevált és hat és ellene nincs ellenszer.
A göbbelsi propaganda nekem sem tetszik, akkor sem tetszik, ha ezt magát kereszdénydemokratának beállító hatalom műveli, de ettől függetlenül hatásos.
MZP-t szerintem összegyurcsányozták, de igazából nem is értem, mit keres és mit keresett Gyurcsány oldalán.
Nem hiszem, hogy MZP-vel a fidesz hekkelte meg az előválasztás második fordulóját, sokkal inkább az a véleményem, amit többször is beírtam, hogy az összefogás saját szavazótábora is kevesebb Gyurcsányt akar.
Az összefogás szavazótáborán kívül meg sokan vagyunk olyanok, akik egyáltalán nem kérünk Gyurcsányból.
Nem látok esélyt arra, hogy Gyurcsány elutasítottságát figyelmen kívül lehessen hagyni. Sokkal több esély van arra, hogy ezt az elutasítottságot mesterségesen növelni lehessen. Ráadásul ehhez még hazudni sem kell. "Utcai harcászat, kommunisták, szemkilövés". Ezek tűnhetnek becsípődéseknek, de ennek ellenére hatnak.
A fizikában föl lehet tételezni, hogy a Galilei-féle féle inerciarendszerek nem egyenértékűek, hanem van egy, amelyik fizikailag kitüntetett szerepet játszik és azt a  hipotetikus fényéterhez képest nyugvónak lehet tekintetni.
Viszont minden fáradozás ellenére sem sikerült kimutatni az "éterszél"-t.  
A politikusok és az agitátorok egy része hihet abban vagy hitegethet azzal, hogy a gyurcsányos rendszerek kiválóbbak a többinél, de a kísérletek és megfigyelések (2010, 2014, 2018 és 2022) mást mutatnak.
euler 2023. 06. 18. 11:50
Előzmény: #6907  Shortelek
#6915
Úgy gondolom én is, nem most mondom először.
Nem is szoktam belebonyolódni az imamalomszerűen ismételt, retorikával és nyakatekert logikávál felturbózott állításainak cáfolatába. (Mert legtöbbször követni se tudom, de ez nyilván az én hiányosságom, és lusta is vagyok hozzá.) "Utcai harcászat, kommunisták, Gyurcsány", újabban "nem teljes értékű demokrácia", ami azért már haladás. Egyébként semmi bajom vele, normális ember lehet, lehetne egy kicsit nyitottabb, de elfogadom a becsípődéseivel együtt.
.
Azoknak írom inkább akik túl tudnak lépni a berögzült/berögzített sztereotípiákon, vagy legalább nyitottak más véleményekre.
Pl. MZP értékelése őszintén, keresetlen de megalapozott módon. Reagálva az ÉS-beli írásra is. (A napokban találtam rá erre az oldalra.):
https://www.facebook.com/groups/7339576916114100/posts/9230852506986522/
Dehogynincs
Dehogynincs 2023. 06. 18. 09:56
Előzmény: #6912  ehe
#6914
Ebben igaza van.
https://g7.hu/adat/20220408/egyetlen-tenyezo-befolyasolja-igazan-hogy-hol-mennyien-szavaztak-a-fideszre/
Az adatok és az elemzések viszont azt mutatják, hogy a fidesz helyi sikerességével a lakosság iskolázottsága függ össze a leginkább, méghozzá fordított irányban.
ehe
ehe 2023. 06. 18. 09:35
Előzmény: #6873  Dehogynincs
#6913
Értem, közben meg ne érezzem azt, hogy a demokrácia sérült 2010-2022 között.
Persze te még beismered, hogy igen, de a fidesz fanok már tagadják, szerintük nem változott semmi, esetleg még előnyére is változott még ez is.
ehe
ehe 2023. 06. 18. 09:34
Előzmény: #6911  Dehogynincs
#6912
" a kormányzó párt szavazóbázisa az elmúlt években erősen eltolódott az alacsonyabb jövedelműek felé"
Szerinted Zsiday téved ebben?
http://www.zsiday.hu/blog/kinek-emelj%C3%BCnk-ad%C3%B3t
Többek között ezért hat jól a Gyurcsányozás, mert az alacsonyabban jövedelműek félnek a legjobban bármiféle változástól.
MZP nem fejtette ki elég hatékonyan pl. mit jelentene a rezsicsökkentés ebben a formában nem fenn tartása...
Persze az alacsonyabb jövedelműek egy jó része meg se értette volna, mit jelent, én azt nem tudom elmagyarázni egy egységsugarú fidesz szavazónak, mit jelent az átalány alapú számlázás :D
Persze biztos túl bonyolultan mondom el.
Dehogynincs
Dehogynincs 2023. 06. 18. 09:28
Előzmény: #6910  Shortelek
#6911

"Föltettem három kérdést. Még meg is számoztam őket."
Azt tudom, hogy szerinted hülye és tudatlan vagyok. De pusztán ettől te még nem tűnsz okosnak.
Ilyen varázspálca már volt és működött. Hol volt Gyurcsány 1990 és 2002 között? Hiányzott valakinek?
"Föltettem három kérdést. Még meg is számoztam őket."
1. ...
2. ...
3. ...
Lengesd meg azt az okos varázspálcádat és válaszolj erre a három kérdésre!
Shortelek 2023. 06. 18. 09:16
Előzmény: #6908  Dehogynincs
#6910
". Miért nem győzött az összefogás  2022-ben sem? A 2018-as, 2014-es és 2010-es kétharmados vereségek után."Az a probléma, hogy ezt még mindig nem tudod, illetve tudod, gyúrcsány, de ez így nem igaz.. "A megoldás az, hogy Gyurcsány eltűnik vagy eltüntetik a közéletből"
Oké, lengesd meg a varázspálcádat és tüntesd el.
Dehogynincs
Dehogynincs 2023. 06. 18. 09:14
Előzmény: #6907  Shortelek
#6909
Erre leírtam a választ #6908-ban anélkül, hogy a válaszomban említettem volna a nickedet vagy a végtelen okosságodat és épelméjűségedet.
Föltettem három kérdést. Még meg is számoztam őket.
Van egy negyedik is. Mi segítene neked azon, hogy ne rajongd el a Gyurcsány-imádatodat, ami tőled eltérően sem nekem, sem pedig a többszázer hiányzó szavazónak nem elég ahhoz, hogy emiatt Gyurcsányékra szavazzon bármennyire is ésszerűnek tűnjék ez számodra?
Dehogynincs
Dehogynincs 2023. 06. 18. 09:06
Előzmény: #6906  euler
#6908
Vásárhelyi Mária meg van győződve arról, hogy a kormánypártok meghekkelték a második fordulót, mert az volt az érdekük, hogy Márki-Zay győzzön. Ez így van. Mármint az, hogy Mária tényleg meg van győzödve erről és ezt szépen ki is fejti.
Szerintem meg Orbánt meglepte MZP győzelme (az Elk*rtuk film sem MZP-ről szólt), de sikeresen bevetette a gyurcsányozást, ami akár igaz, akár nem (szerintem igaz, de valóságalapja mindenképpen van) eddig mindig bevált és most is hatott.
MZP-t az előválasztók (az összefogás saját tábora) akarta.
Engem itt sokan lehülyéznek (nem feltétlenül alaptalanul), de a jóslataim mégis jobban bejönnek, mint a Gyurcsány-imádók jóslatai.
Ezek az okosak (okoskodók) mégsem fejtik ki azt, hogy
1. Miért nem győzött az összefogás  2022-ben sem? A 2018-as, 2014-es és 2010-es kétharmados vereségek után.
2. Miért hat a jól bevált gyurcsányozás, amit aljasnak, tisztességtelennek, hergeltnek és sportszerűtlennek tartanak?3. Van-e egyáltalán ellenszere a gyurcsányozásnak?
Az nem ellenszer, hogy nekem, aki utolsó kis senki vagyok, lehülyézéssel hízelegnek a magukat okosnak tartók. A lehülyézés nem zavar annyira, hogy pusztán emiatt Gyurcsány híve legyek. Szerintem van ellenszere és ebből maga Gyurcsány is lát valamit. Három kétharmados vereség után, negyedszer már nem akart kormányfő lenni, hanem a feleségét tolta előtérbe, akit könnyedén össze lehet Gyurcsányozni. A megoldás az, hogy Gyurcsány eltűnik vagy eltüntetik a közéletből. Ehhez az eltüntetéshez persze én kis pont vagyok.
Shortelek 2023. 06. 18. 09:04
Előzmény: #6906  euler
#6907
Sajnos Dehogynincsen nem segít semmi sem:))
euler 2023. 06. 18. 08:36
Előzmény: #6905  Dehogynincs
#6906
Nézzük a legutóbbi választást, ami az utolsó esély volt a rezsim békés úton való leváltására.
Milyen szerepe volt a sikertelenségben MZP-nek és a gyurcsányozásnak, az előválasztástól kezdve a bukáson át addig, hogy a tanulságok ma sincsenek levonva? 
Egy kísérlet erre:
https://www.es.hu/cikk/2023-05-19/vasarhelyi-maria/uszkosodo-sebek.html?fbclid=IwAR1JUb_kXNYqD6EaX-Ae_1fpLBKa4Y0NrLwfLk-hPVjMKJ3nLzladzSSvBE
Dehogynincs
Dehogynincs 2023. 06. 18. 05:47
Előzmény: #6902  euler
#6905
 a Gyurcsány-ellenesség az ostobaság kiváló mutatója.
De jelenleg ők azok, akik szolgaian böfögik fel a zorbáni mantrát: "gyurcsánnyalnemlehet". És egyetlen használható érvük nincs emellett.
____________________________________
Én is a gyurcsánnyalnemlehet zorbáni mantrát böfögöm föl, de én saját kútfőből jöttem rá erre.
Vannak érveim a gyurcsánnyalnemlehet ellen, de ha nem lennének, akkor is is van négy tény ellene: 2010, 2014, 2018 és 2022. Négy kétharmados vereség.
A gyurcsánnyal lehet melett mi szól?
Lehet érveli amellett, hogy erkölcstelen, de korántsem kontraproduktív és káros.
Újabb példa a gyurcsányozás hatására:
Az egyik oldal gonosz, a másik meg Gyurcsány – ilyen volt a státusztörvény vitája
https://telex.hu/video/2023/06/17/statusztorveny-pedagogus-eletpalya-tanar-oktatas-parlament-fidesz-kdnp-ellenzek-vita-obstrukcio
A gyurcsányozás (nem pedig a gyurcsányizmus) igenis hat.
" a Gyurcsány-ellenesség az ostobaság kiváló mutatója."
Szerintem a Gyurcsány-ellenesség nem feltétlenül ostobaság, de ha valaki ostoba, akkor is ostoba marad, ha Gyurcsány-hívővé válik.
Abban igaz avan Várhegyi Ákosnak, hogy jórészt a Gyurcsány ellen hergelt gyűlölködés tartja fenn a maffia hatalmát. Amíg a közvélekedés leprásként kezeli Gyurcsányt, addig tudhatjuk: a magyar ellenzék nem fog semmi eredményre jutni.
Márpedig a magyar közvélekedés leprásként kezeli. Aki pedig ezt elfelejti azokra mindig le lehet dobni az őszödi beszéd atombombáját és le is fogják dobni.
Várhegyi Ákosnak nincs ellenszere ez ellen. Nekem sincs ellenszerem a gravitáció vagy a newtoni mechanika ellen, de kénytelen vagyok elfogadni, hogy van gravitáció és azt, hogy a klasszikus mechanika csodálatos pontossággal adja meg az égitestek valóságos mozgását.
A politikának, a társadalomtudományoknak és a tömegmanipulációnak is vannak törvényei. Nem annyira szigorú törvényei mint a fizikának vagy a matematikának, de attól még hatnak.
Várhegyi Ákos is látja, hogy ezek a törvények hatnak, de nincs ellenük varászszere. Lehet hinni bármiben, de ha a valóság nem igazolja vissza hitet, akkor be kell látni, hogy ostobaság ebben hinni. Ebből is látszik, hogy nem csak a Gyurcsány-ellenesség lehet az ostobaság kiváló mutatója, hanem az elrajongás is.
Shortelek 2023. 06. 18. 05:20
Előzmény: #6902  euler
#6904
Ezt akár dehogynincs olvtársnak is ajánlanám, mit is okoz a gyúrcsány utálata és amíg az ellenzékinek mondott utálkozó szavazaó nem tér észhez addig orbán leváltása választáson ultra nehéz, igazából ezek is tartósítják az orbán rezsimet, de van más is nyílván.
euler 2023. 06. 17. 23:53
Előzmény: #6902  euler
#6903
euler 2023. 06. 17. 23:50
#6902
Egy elgondolkodtató, de inkább megszívlelendő vélemény, nem csak a gyurcsányizmusról:
.
" ... Nem, nem Gyurcsány jelenléte tartja fenn a maffia hatalmát - sokkal inkább a Gyurcsány ellen hergelt gyűlölködés. Ami nem csupán végtelenül erkölcstelen - hanem kontraproduktív, káros.
Nem, Gyurcsány nem lehet messiás (nem is akar az lenni...) - esendő ember, számos hibával -, de a jelenlegi ellenzéki térben kimagaslóan a legtehetségesebb.
Helyzete, megbecsültsége lakmuszpapír: amíg a közvélekedés leprásként kezeli, addig tudhatjuk: a magyar ellenzék nem fog semmi eredményre jutni. Nem azért, mert Gyurcsány - ha hagynák - meg tudná váltani. Hanem azért, mert a Gyurcsány-ellenesség az ostobaság kiváló mutatója. Ha olyan ostoba vagy, hogy utálod, vagy a szervilis (vagy annak hazudott) hozzáállásoddal erősíted az ellene irányuló utálatot, akkor másban sem tudsz okos, erkölcsös lenni... Ha az ellenzék jelenlegi legtehetségesebb (és nem mellesleg: egyik legtisztességesebb) tagjának kirekesztését kívánatosnak, vagy akár csupán elfogadhatónak tartod, akkor nem tudsz nem kártékony lenni - saját céljaid szempontjából sem.
Meggyőződésem: ezek a magukat ellenzékinek képzelők tartják valójában fenn a zorbáni maffia hatalmát."
https://www.facebook.com/groups/7339576916114100/posts/9317414718330300/?locale=hu_HU
euler 2023. 06. 17. 16:10
Előzmény: #6899  troli
#6901
A baj sokkal nagyobb mint amit beismernek. Mármint az ország van reménytelen helyzetben gazdaságilag és morálisan, mert ők már bebiztosították magukat egy hatalomváltás esetére is. Abban bíznak, hogy megússzák felelősségrevonás nélkül és erre a magyar viszonyokban jó esélyük is van.
.
Nagy a baj ha már az erőszakszervezeteket se tudják megfizetni, mert "nem csak a tűzoltók, hanem a rendőrök és a büntetésvégrehajtásban dolgozók élet- és balesetbiztosítása is megszűnt. ... 
Viszont "dacára minden nyomorúságnak: ötszörösére nőtt a strómanpénztárca nevén futó cégmonstrum eredménye ... 
miközben a szemünk előtt hullik darabjaira az ország, miközben komplett foglalkozási, társadalmi csoportok élete fölött spórol szaros százmilliókat a kormány, mindig van közpénz egy jó kis ellenzéket gyalázó, rágalmazó plakátkampányra. ... 
.
őrjöng minden fronton az önkényuralom pártja, élen az elszabadult, náci áthallásos ízléstelenségig fajuló miniszterelnökkel, meg az ő hadifoglyokkal magánakciózó helyettesével, meg az emberek életén spóroló rendőrminiszterrel meg a Karmelitából pórázon rángatott parlamenti bátorakkal, külön a hódmezővásárhelyi választópolgárokat most már teljesen nyíltan és szégyen nélkül fenyegető és zsaroló Lázár Jánossal, miközben a szemünk láttára hullik le a lepel a NER 13 év kitartó korrupcióból és gátlástalanságból összefércelt alternatív valóságáról, Hatvanpusztán elkészült a mű."
 
Még a Holdról is látszik, de Brüsszelből egészen biztosan

Topik gazda

euler
2 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek