Topiknyitó: euler 2020. 04. 18. 23:20

ORBÁN VÉGJÁTÉKA  

Topik indítónak egy cikk:
2022: Orbán legyőzhető
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
signal2
signal2 2021. 01. 25. 13:49
Előzmény: #4039  globaltrend
#4040
Eddig még vicces voltál, de ez már kb a minősíthetelen kategória.
"ezzel legitimálni fogja azt pl. hogy Niedermüller hivatalában a gyurcsánypárt az adófizetők áramát lopva bányászta a bitcoint" - te százmilliárdos lopásokat legitimálsz. Tényleg nem érzed, milyen gáz az érvelésed?
.
"meg kelle adni ám az esélyt újra gyurcsányéknak" - ez továbbra is a te beszűkült gondolkodásod (amit mellesleg a fidesz nyom orrba-szájba...). Én nem adnám meg Gyurcsánynak még egyszer az esélyt. És én nem is fogok Gyurcsányra szavazni. Sem akkor, ha ő lesz az egyéni képviselőjelölt, sem akkor, ha ő vagy kedves felesége lesz a miniszterelnök-jelölt. Erről ennyit.
.
"o ki vezeti jelenleg orbán ellenzéki koalícióját? 2 - attól, hogy ezt jó sokszor sulykolja a fejedbe az emberek pénzéből kitartott pártsajtó, még nincs így. Mi a konkrétumod arra, hogy Gyurcsány vezet bármilyen koalíciót?
.
Másokat vádolsz kettős mércével, miközben fideszes tamtamokat böfögsz csak vissza. 
Parádés.
globaltrend 2021. 01. 25. 13:38
Előzmény: #4032  hellforceone
#4039

"vagy te tényleg azt gondolod, hogy ha jön az ellenzék, akkor itt onnantól fehér köpenyes politikusok lesznek a hatalomban, akiknek a köpenyén sosem esik folt?? Csak gondolkodj el azon, hogy ÁLTALÁBAN - nem mindig, de 90-95%-ban - milyen emberek mennek politikusnak"
signal ezekkel nagyon is tisztában van, nyugodj meg, mert amúgy nem hülye
csakhát ő orbán ellenzékére szavazott már legutóbb is, (most sem tagadta hogy ismét arra fog, és ezzel legitimálni fogja azt pl. hogy Niedermüller hivatalában a gyurcsánypárt az adófizetők áramát lopva bányászta a bitcoint) , így aztán álszent módon néha odamond 1-1 kritikát a  már leszerepelt korrupt ellenzéki politikusoknak isa hogy adjon a látszatra, de a végén mindig odajut ami neked is feltűnt, hogy "dehát meg kelle adni ám az esélyt újra gyurcsányéknak vagyis az elenzéknek, hogy bizonythassanak.."
miközben mindneki tudja - hiszen csak a Népszsbadságban x- szer megírták full baloldali publicisták is, pl. Lenegyel László és mások is - hogy "gyurcsány 2002-10 ig tönkrtette az országot" (aki nem hiszi nézzen utána), és "láss csodát", no ki vezeti jelenleg orbán ellenzéki koalícióját? hát a gyurcsánypárt, tudod, signal őbennük látja az általad említett "fehérköpenyeseket" :-) 
Peterbond 2021. 01. 25. 13:37
Előzmény: #4032  hellforceone
#4038
"Már említettem korábban, de nem tudom eleget hangsúlyozni, légy mindig kritikus még a saját preferenciáiddal szemben is."
.
Ha valakire rá tudnám mondani hogy így tesz az PONT Signal2. Szerintem még extrán túl is megy mint amennyire kéne neki.
.
Az egyedüli különbség hogy ő pozitívan indul ki emberekből és azt mondja attól valaki nem lesz szemét csaló tolvaj mert politikusnak áll. Feltételezi hogy vannak jó szándékú emberek is a politikában. És amíg ennek ellenkezője be nem bizonyul így indul ki. Ennyi. Szerintem egészségesebb hozzáállás mint  a "Mindenki lopna ezért hagyjuk is lopni aki épp hatalmon van és naiv hülye aki mást gondol" hozzáállás.
signal2
signal2 2021. 01. 25. 13:35
Előzmény: #4033  globaltrend
#4037
Te hívsz másokat csőlátónak, de szerencsére jó sokan látják, és képesek is az Orbán-Gyurcsány-tengelyen kívül másokat is észrevenni, sőt, rájuk szavazni. Úgy látom, te szorultál bele teljes mértékben ebben az Orbán-Gyurcsány felosztásba, és képtelen vagy ebből kilépni, vagy ettől elvonatkoztatni.
ui: várom az alátámasztott,  legalább 1 mrd Ft-nyi lopás Niedermüller kerületéből. 
Peterbond 2021. 01. 25. 13:32
Előzmény: #4033  globaltrend
#4036
"én is azonos mércével igyekszem mérni a politikai garnitúra mindkét oldalát, "
.
Na jó ezen tényleg hangosan felröhögtem :). 
Peterbond 2021. 01. 25. 13:30
Előzmény: #4033  globaltrend
#4035
Te mindig azzal értesz éppen egyet akinek a narratíváját a magadéra tudod húzni. 1 hete ugyanígy védted signal2-t a nemlétező forum haraggal szemben, most meg őt is naivozod meg elvakult fórumozod.
peter_s is nagyon úgy érzem hogy szeret mártírt csinálni magából és felnagyítani hogy őt a különcöt itt mindenki bántja mert ő aztán egyik félhez se áll be. Szerintem messze túlreagálja/túlbecsüli meglátásom szerint.
.
"ez agyrém, ezek szemellenzős, csőlátó emberek, akik a politikatudomány legalapvetőbb törvényszerűségeivel sincsenek tisztábanés igen, ordít a kettős mércéjük, szánalmasan ordít"
.
Általéában róla sikerül ezt bebizonyítani ( kettős mércét ) meg a hazugság cunamikat. Ehhez képest fele ilyen szövegeket se kapsz mint amiket MINDENKIRE kiosztasz úton útfélen a fórumon. És még te agy a szegény áldozat. Bocs de lehet mégis te mész szembe az autópályán és nem mindenki más.
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2021. 01. 25. 13:26
Előzmény: #4033  globaltrend
#4034

"én is azonos mércével igyekszem mérni a politikai garnitúra mindkét oldalát"
lolcsi. igyekezz jobban
globaltrend 2021. 01. 25. 13:22
Előzmény: #4028  peter_s
#4033

teljesen egyetértünk mert teljesen igazad van
ezek itt nem realista hanem elvakult fórumozók
én is azonos mércével igyekszem mérni a politikai garnitúra mindkét oldalát, de annyiban vitáznék csak veled / egészítenélek ki, hogy kormányzás és kormányzás közt azért mindig van különbség
jelen esetben az a különbség, hogy - most tényleg függetlenül attól hogy kinek melyik odal a szimpatikusabb, pl. orbánék vagy gyurcsányék, vagy mindkettőt utálja hisz 3. oldal lényegében nincs már a rendszerváltás óta -  szóval ha az egyik tartósan tudja úraválaszttatni magát, akkor az a másik odaléhoz képest mégiscsak egy politikai teljesítmény, amit el lehetne ismerni
no ezt itt ezeknek nem megy, mert azt hiszik amit te is írtál, hogyha vki csak síma normál logikával egy ilyen megállapításig eljut, akkor csak lefizetett fideszügynök lehet, semmi más (hiszen a fidesz tudta zsinórban 3szor megnyerni az országos választást)
ez agyrém, ezek szemellenzős, csőlátó emberek, akik a politikatudomány legalapvetőbb törvényszerűségeivel sincsenek tisztában
és igen, ordít a kettős mércéjük, szánalmasan ordít
hellforceone 2021. 01. 25. 13:17
Előzmény: #4019  signal2
#4032
KIKÉREM MAGAMNAK, MÉLYSÉGESEN FEL VAGYOK HÁBORODVA!!! :o)))))))))
Ne haragudj, de ezeken az ultra tisztességes kirohanásokon csak nevetni tudok! Mi az, hogy zsigeri rosszindulat, meg begyöpösödöttség és hasonló badarságok?? Ugyan már - és ezt most a legőszintébben nem bántásként szánom -, de ne légy már ennyire naív, hogy az az új garnitúra, akik jönnének nem próbálnának ügyeskedni, netán LOPNI?? Ennyire nem lehetsz idealisztikus. vagy te tényleg azt gondolod, hogy ha jön az ellenzék, akkor itt onnantól fehér köpenyes politikusok lesznek a hatalomban, akiknek a köpenyén sosem esik folt?? Csak gondolkodj el azon, hogy ÁLTALÁBAN - nem mindig, de 90-95%-ban - milyen emberek mennek politikusnak. Egyszer volt egy politikus emberke eddigi életemben, akiről közelebbi infóm is volt és azt mondta az első és egyetlen ciklusban, amit végig csinált, ha ennek vége, soha többé nem akar a politika közelébe sem kerülni, mert a gyomra kifordult. Ha becsületes, tisztességes próbálsz lenni, akkor kb. ugyanilyen érzéseid kellene legyenek, ha politikus körökben mozogsz, ha pedig becsületes emberként ez az érzésed, akkor elképzelheted, hogy mi folyik ott, mindegy melyik pártról van szó! Én ugyanazt teszem, amit te amúgy, meg kell adni az esélyt és ha bizonyítottak, majd ítélkezek, csak én forditva teszem, mint te. Először abból indulok ki, hogy mind korrupt aljas ge..i, majd ha látom, hogy nem az, akkor úgy fogok ítélkezni. Már említettem korábban, de nem tudom eleget hangsúlyozni, légy mindig kritikus még a saját preferenciáiddal szemben is, mert ha nem így teszel, akkor elvakulsz és ugyanolyanná válsz, mint a vak fityeszes, csak a másik oldalon. Szerintem egyik oldalon sem jó elvakultak lenni. 
sanka 2021. 01. 25. 12:49
Előzmény: #4028  peter_s
#4031
Neked az lenne a megoldás ha elhagynád az országot, nem gondolkoztál még erről?
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2021. 01. 25. 11:12
Előzmény: #4028  peter_s
#4030
dolgozd már fel a sérelmeidet
signal2
signal2 2021. 01. 25. 11:11
Előzmény: #4028  peter_s
#4029
Ez nem lenne rossz, ha ténylegesen felismernéd, hogy rajtad kívül más is tud józanul ítélni.
peter_s 2021. 01. 25. 10:52
Előzmény: #4018  globaltrend
#4028
Nem is kell annyit mondani, hogy az ellenzék is lop, lopna. Nálam annyi is elég volt, hogy rendszerkritikus vagyok és elutasítom az egész politikai garnitúrát, szerintem teljes megújulásra van szükség. Az eredmény: öszztűz minden oldalról, a teljesen megveszett ellenzéki szavazók szerint fideszügynök, fideszbérenc vagyok, a fideszes szektások meg sorosoznak, gyurcsányoznak stb. pedig hányingerem van mindegyiktől. Nincs mit tenni, a politikai osztály söpredékének viselkedése ilyen, mindenki ellenség, aki nem tartozik közéjük, kettős mérce a végtelenségig kimaxolva. Nem nagyon érdekel a véleményük, az lenne az igazán ciki ha egyetértenének, akkor lehet kényelmetlenül érezném magam, így csak mosolygok a nyomorultakon.
Placa
Placa 2021. 01. 25. 07:58
Előzmény: #4019  signal2
#4027
én meg azt kérem ki magamnak hogy a féleszű salve kicsihuszár semmitmondó novelláit kell átpörgetnem, hogy tudjam ki mire reagál a későbbiekben
említett kolléga képességeivel nagyjából már mindenki tisztában lehet, így ez nem okozott meglepetést most sem. van mondjuk egy áramlopás, ami természetesen elítélendő, üldözendő és büntetendő. ezt a pár tízezer forintot fel tudja dolgozni emberünk. na most mivel a milliárdoknál a túl sok nulla miatt már elveszti a fonalat így pl. egy mátrai erőmű mutyiját, ahol milliárdok repkednek, képtelen feldolgozni.
jön a Lánchíddal, de azzal kapcsolatban is csak az M1-ről tájékozódik, a Puskás arénával vagy a Duna arénával kapcsolatos többlépcsős drágulások miatt ismét elveszti a fonalat, mert túl nagyok a számok.
és még lehetne sorolni napestig, de minek.
mondom már régóta: egy IQ teszt kitöltéséhez kötném a reggelést a pf fórumon és akkor az ilyenek mehetnének a BajerZsóti fórumra, ott simán átviszi a lécet
signal2
signal2 2021. 01. 25. 07:46
Előzmény: #4021  globaltrend
#4026
Szóvá is teszem, ahogy pl Kispesten is varom, hogy lecsukják a helyi szoci kiskirályokat. 
Mutass mát légyszi mondjuk összesen 1 mrd Ft-nyi lopást Niedermüllernél, szemben mondjuk a lélegeztetőgép 300 milliárdjával, a letelepedési kötvény business 60-70 milliárdjával vagy a Mátrai Erőmű 17 miliárdjával. Várom! De olyat mutass, ahol igazolhatóan a szokásos piaci ár felett végzett valamit, vagy munka nélkül jutott pénzhez. Ha ez megvan, akkor tatunk ott, hogy már csak olyan párszázas szorzó van a kettő között. 
De vigyázz, a fidesz esetében sem az olyan szerződésekről beszélünk, mint lopás, ahol haveri jogász végez munkát vagy kap meg egy pozíciót. Ezekből több ezer van. Olyanokat hozz, mint a fenti, teljesen egyértelmű több tízmilliárdos lopások.
sanka 2021. 01. 25. 07:15
Előzmény: #4021  globaltrend
#4025
Hú de gyenge!
sanka 2021. 01. 25. 07:14
Előzmény: #4013  badsector1
#4024
Egyéb eszközökkel is lehet csalni.
rockmaster 2021. 01. 25. 06:14
Előzmény: #4017  badsector1
#4023
Ahogy egyre inkább bukásra állnak, úgy fogjuk látni ebben is a megszorításokat!
Shut-up
Shut-up 2021. 01. 24. 23:30
Előzmény: #4021  globaltrend
#4022
Milyen érzés elvakultnak lenni?
globaltrend 2021. 01. 24. 23:20
Előzmény: #4019  signal2
#4021

  ez egy álszent mellébeszélés amit ezerszer olvastunk és hallottunk és legfeljebb csak a a tavyl érettségizett zölfülúek vesznek be a kevés élettapasztalatukkal (de igazából már ők sem biztos hogy nagyon) 
ha szemérmetlen lopás zavar, akkor mehetsz a 7. kerületi önkorrmányzathoz és jópár egyéb  ellenzéki önkormányzatokhoz is, és máris kérheted ki magadnak ott is, mert visszaélés visszélés hátán (haveri cégeknek kifizetőhelyek, kispesti korrupció évek óta, áramlopási úgy Niedermüller hivatalában, stb. stb.)
azt is tudja itt a vájtfülű hogy ellenzéki szavazó vagy és voltál eddig is (ez legalább 85%), tehát még ha be is mennél Nidermüllerhez kikérni magadnak, legalább ennyi% h. mégis őrájuk fogsz szavazni egy év múlva tehát legitimálni fogod a dk-s áramlopást ami a hivatalban zajlott azért, hogy bitcoint bányássazank a pártjuknak..bravo!, ez lesz aztán a "naagy erkölcsi magaslat" a részedről, hűha!!
egyébként pedig én hellforceone ra reagáltam, ez az ő állítása volt, vele vitatkozhatsz erről

Topik gazda

euler
2 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek