Topiknyitó: Portfolio 2013. 07. 27. 10:45

Orbán utasította Vargát: előtörlesztjük az IMF-hitelt  

Ugrás a cikkhez
A Nemzetközi Valutaalaptól (IMF) korábban felvett kölcsön végtörlesztésére utasította Orbán Viktor miniszterelnök Varga Mihály nemzetgazdasági minisztert. A kormányfő ezt szombaton jelentette be a 24. Bálványosi Nyári Szabadegyetemen és Diáktáborban...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=187184
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
MKY 2013. 08. 01. 09:18
Előzmény: #220  ts3
#221
Orban ennél sokkal rosszabb, mint Fioo.
Törölt felhasználó 2013. 08. 01. 09:55
Törölt hozzászólás
#222
signal2
signal2 2013. 08. 01. 10:07
Előzmény: törölt hozzászólás
#223
Azért féreg, mert felzabálja a jogba, a szabadságba, a jövőbe és egymásba vetett bizalmat. Egyszerűen azáltal, hogy kiszámíthatatlan, értelmezhetetlen, cinikus, ellenség-gyártó.
Messze nem értek egyet azzal, hogy diktátorra lenne szükség egy ország normális vezetéséhez. Inkább szerény, szakamilag hozzáértő, jószándékú emebreket szeretnék ott látni. Ha még egy ideig ennek hiányát tapasztalom, nekem sem marad más, mint elhagyni a hazát.

"és teljesen mindegy, hogy ki lesz ez a vezető, de szerintem, míg nem mondja végre ki valaki, hogy nem lehet deficites költségvetés mellett adósságot csökkenteni, addig miden marad a régiben és nem lesz felemelkedés."
Ezzel nagyjából egyet értek.
Törölt felhasználó 2013. 08. 01. 10:26
Törölt hozzászólás
#224
jancsika 2013. 08. 01. 10:36
Előzmény: törölt hozzászólás
#225
Nem értem István hogyan került ide, mint demokráciatipro, hiszen az ő idejében lett "királyság" az államoforma, az addigi klánszövetség után.

Ha istent szeretnénk miniszterelnöknek, akkor Arnold Swarczenegger-t inkább látom Istennek, mint a Viktorékat.

De nagyon elfordultunk az eredeti témától:

Egy pénzhez nem értő ember utasítja a gazdasági miniszterét, hogy egy olcsó hitelt törlesszünk idő előtt az ennek ennek érdekében drágábban felvett hitellel, úgy, hogy nem "hiteles" a gazdaságpolitika és emiatt a Ft gyengül a többi devizához képest, annak ellenére, hogy a külker többlet miatt erősődnie kellene.
bigyula 2013. 08. 01. 10:41
Előzmény: törölt hozzászólás
#226
"István szakított a hagyományos joggal..."

István előtt demokrácia volt? Ez nekem új...

"A hatalom a tömegek irányításáról szól."

NEM! Egy demokratikus berendezkedésű társadalomban a hatalom a tömegek SZOLGÁLATÁRÓL SZÓL!
Törölt felhasználó 2013. 08. 01. 10:45
Előzmény: törölt hozzászólás
#227
Remek példa István. Éppen a keményvonalas jobbos gondolkodás belső ellentmondásaira. Tudod ugye pl., hogy István vette fel az európa szerte elterjedt kereszténységet, szakítva a pogány magyar hagyományokkal... István tehát nyugat-európa felé integrálódott, tudod, ahonnan Orbán éppen kifelé kacsingat... A radikális jobbosok érvrendszerének logikája mentén tehát István egy hazaáruló volt.
Törölt felhasználó 2013. 08. 01. 10:56
Törölt hozzászólás
#228
Törölt felhasználó 2013. 08. 01. 10:59
Törölt hozzászólás
#229
bigyula 2013. 08. 01. 11:09
Előzmény: törölt hozzászólás
#230
"Ki beszélt demokráciáról?"

Többek között arról volt szó, hogy Orbán leépíti a demokratikus intézményrendszert. Erre hoztad fel példaként Istvánt, hogy Ő sem tett másként. Pedig István előtt nem volt egy demokratikus intézményrendszer, Orbán előtt meg volt.

"A hatalom, mindegy, hogy milyen politika berendezkedésről van szó, a tömegek irányítását jelenti."

Akkor át kellene nevezni például az országgyűlési képviselőket - akiket a választók szavazata juttat hatalomhoz - mondjuk országgyűlési tömegirányítóknak, vagy akár megilletné őket a "kiskirály" cím. Mindjárt értené mindenki, hogy miről is van szó!

Az én demokráciafelfogásom nem arról szól, hogy választok egy vezért (vezéreket), akik azután a saját érdekeiket képviselik, engem irányítanak, hanem arról, hogy választok képviselőket, akik képviselnek engem, az érdekeimet, az ország és társadalom érdekeit.
signal2
signal2 2013. 08. 01. 11:16
Előzmény: törölt hozzászólás
#231
"Így is van, el kell futni a problémák elöl."

Örülök, hogy elismerted: a jelenlegi állapot probléma. Emellett védeni is próbálod. Kissé megzavartál.

Tehát:
1. probléma van jelenleg - ez remek, mert akkor egyetértünk.
2. nincs probléma - ekkor viszont nem a probléma elől menelülök.

Melyiket választod?
jancsika 2013. 08. 01. 11:17
Előzmény: törölt hozzászólás
#232
Szia!

ha csak ez a célja, akkor ezt sokkal egyszerűbben is csinálhatná:

jelentse, be, hogy kilépünk az EU-ból, és nem fizetjük vissza a hiteleinket.

Lehet,hogy 1000Ft felett lenne egy eur...
Törölt felhasználó 2013. 08. 01. 11:42
Törölt hozzászólás
#233
Törölt felhasználó 2013. 08. 01. 11:58
Törölt hozzászólás
#234
Törölt felhasználó 2013. 08. 01. 12:01
Törölt hozzászólás
#235
signal2
signal2 2013. 08. 01. 12:06
Előzmény: törölt hozzászólás
#236
Te, én magamat liberálisnak tartom, de az 1. opciót vallom.
Akkor most mia van?
csendben 2013. 08. 01. 12:06
Előzmény: törölt hozzászólás
#237
Ninc sitt semmilyen irány,csak hülye duma!
A csatlakozási tárgyalásokon eldőlt ez a kérdés is.
Azoknak a tárgyalásoknak a vezetőjét úgy hívták Orbán Viktor!
Oszt,jónapot!
Törölt felhasználó 2013. 08. 01. 12:13
Előzmény: törölt hozzászólás
#238
"Van az aki támogatja az integrációt, de úgy, hogy az ország egyenlő partner legyen Ez mostani kormány

Vannak, akik nem támogatják a integrációt. Ez a radikális jobboldal.

Vannak, akik az integrációt fontosabbnak tartják annál, hogy vajon egyenlő partnerként zajlik-e le az integráció. Ez a mostani baloldal és liberálisok. "

Ez a jelenlegi kormány kampánydumája. Ami nem egyenlő azzal, hogy ez így is van, tehát ne kezeljük tényként.

Én liberálisnak tartom magam (a szó pozitív értelmében, gazdasági dimenzióban mindenképpen). És az 1. pont mellett szavazok.
Törölt felhasználó 2013. 08. 01. 12:14
Előzmény: törölt hozzászólás
#239
Megjegyzem, sok lépésével és kommunikációjával Orbánék a 2-es pont szerint tesznek.
Törölt felhasználó 2013. 08. 01. 13:04
Törölt hozzászólás
#240

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek