Topiknyitó: ________ 2012. 10. 18. 19:39

ORBÁN TAKARODJ !!!  

Ez a topik azoknak a jóérzésű, jóravaló, szorgalmas magyar embereknek jött létre, akik megunták az elmúlt két év:

- gazdasági barkácsolását

- a kormány / FIDESZ folyamatos hazugságait

- a magyarok, európaiak, EU, IMF, befektetők folyamatos lekezelő HÜLYÉNEK nézését

- gazdasági visszaesést

- korlátozott szólásszabadságát

- magyaroknak fél-ázsiainak minősítését

- az ellenség nélküli szabadságharcát

- Orbán Viktor magyarok nevében történő nyilatkozatait

- stb......



magyarul ma már nyíltan ki meri mondani, hogy



ORBÁN TAKARODJ!!!!!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2022. 06. 05. 10:47
Előzmény: #73378  MANOPI
#73380
Ne fárassz 
Törölt felhasználó 2022. 06. 05. 10:47
Előzmény: #73377  idegsüveges
#73379
Érdekes én nem drogozik. Csakis az én választásom 
MANOPI
MANOPI 2022. 06. 05. 10:46
Előzmény: #73376  Törölt felhasználó
#73378
 Az  a  baj,hogy  az ilyen  Fideszess  drogosból  van  egyre  több Magyarországon  mint te.         Igaz,TE  is  jól  megélsz  az  írásaidból  a fórumon.  Közpénzből  fizetve.  :-)   
idegsüveges 2022. 06. 05. 10:38
Előzmény: #73376  Törölt felhasználó
#73377
Esetleg 30 év elég lehetett volna rá, hogy élhetőbb országot teremtsünk, kevesebb frusztrált, függő emberrel. Ebből már több, mint felét Orbán kormányozta...jó irányba haladunk? 
Törölt felhasználó 2022. 06. 05. 10:22
Előzmény: #73375  idegsüveges
#73376
Ha hiszed ha nem. Itt vagyok épp Miskolcon a búza téri buszvegen. Egy ember félmeztelen mezítláb ment el mellettem. Valószínűleg nem igen olvasta meg Wass Albertet Ez nem Orbán Viktor hibája hanem egyéni. Ha járna könyvtárba biztos nem lenne drogos 
idegsüveges 2022. 06. 05. 10:14
Előzmény: #73374  Törölt felhasználó
#73375
Te vagy az, Besenyő Igazamvan István? Ennyi idő alatt már többször is "igazad" lehetett volna! Hát nem? De!
Törölt felhasználó 2022. 06. 05. 10:07
Előzmény: #73373  Törölt felhasználó
#73374
++++
És megint nekem van igazam 
Törölt felhasználó 2022. 06. 05. 09:58
#73373
Van a fizikai táplálék és van a szellemi. Mindkettő fontos. Ha Borsodban az emberek egy részének fontos lenne a szellemi is akkor lehet nem közműnkabol élnének 
Törölt felhasználó 2022. 06. 05. 09:53
Előzmény: #73368  badsector1
#73372
Wass Albert. és nem albert
Mindenhol van szegénység a világon  meg a bezzeg eurós országokban is. És elarulok egy nagy titkot a szegénység mindig lesz soha nem fog megszunni 
szieszta 2022. 06. 05. 09:24
Előzmény: #73369  badsector1
#73371
-de ebben benne van még a rezsi is.
badsector1
badsector1 2022. 06. 05. 09:20
Előzmény: #73368  badsector1
#73370
Tormay Cécilt nem olvasol?
badsector1
badsector1 2022. 06. 05. 09:18
Előzmény: #73367  szieszta
#73369
A cikkben 50% támogatás szerepel az önkormányzati lakásnál, a magánóvodánál fizetik a díj 80 %-át.
badsector1
badsector1 2022. 06. 05. 09:10
Előzmény: #73366  Törölt felhasználó
#73368
Wass alberttel nem szűnik meg az afrikai szegénység borsodban.
szieszta 2022. 06. 05. 09:09
Előzmény: #73365  badsector1
#73367
Nekem azért az fura, hogy a város épít bérlakásokat, meghatároz egy elég magas bérlati díjat, aztán mindenkinek ad 80%-os támogatást.
Törölt felhasználó 2022. 06. 05. 09:07
Előzmény: #73365  badsector1
#73366
Olvass egy kis Wass Albertet
badsector1
badsector1 2022. 06. 05. 08:53
#73365
A fideszes nagyon át van verve orbánék által, hogy milyen élet van nyugaton.
  
"CSALÁDOSKÉNT, GYERMEKKEL BÉCS EGY ÁLOM.Csaba úgy költözött Bécsbe, hogy nem tudta, mit kezdjen magával, a könyvtárosi történészdiplomáját a hajára kenhette. Mivel szerette a komputereket, a webfejlesztésre gondolt. És elkezdte tanulni az úgynevezett Bildungskarenz, egyfajta tanulmányi ösztöndíj segítségével.„Úgy fizettek, mintha munkanélküli lennék, ez az én esetemben 1000 eurót jelentett havonta. Emellett még lehetett dolgozni is legálisan, 470 eurót kereshettem hozzá úgy, hogy heti egy napot dolgoztam egy raktárban. A bécsi ipari kamara tanulmányi intézménye fizette a képzésemet. Abszolút új területre kerültem, nagyon érdekelt. Magánszorgalomból már korábban is foglalkoztam webdesignnal. A vizsga után két hónapon belül már dolgoztam a Sportradarnál, ez egy sporttal kapcsolatos adatokat gyűjtő vállalkozás, ahogy a nevéből is kitűnik, a szolgáltatásait a fogadóirodák és az újságok is felhasználják. A Sportradar AG egy multinacionális vállalat, amelynek székhelye a svájci St. Gallenben található, és amely, ahogy mondtam, sportadatokat gyűjt és elemez. Rám bízták a Deutsche Telekom sportoldalának fejlesztését.”  Ami a lakhatást illeti, Gergőék családja is minapi cikkünkben megénekelt szociális bérlakásban, egy Gemeindewohnungban kapott bérleményt. Ezek a város által épített lakások, sok ötven-hatvan éves, de például Gergőéké vadonatúj. „Itt, ahol én lakom, van egy komplexum, a Shopping City Süd mellett, 25 emeletes toronyházakból áll – magyarázza. – A házak tetején úszómedencével, egy erdővel – szó szerint –, mesés környezet. A hatvanas években épültek ezek a tornyok. Én nem egy ilyenben lakom, hanem egy úgynevezett  Genossenschaftwohnungban, onnan nem messze, ami valójában egy közös finanszírozású lakást jelent. Egy ingatlanfejlesztő építette, aki kap Bécs városától támogatást, így a lakások egy része Bécs által is finanszírozott. Ezekre pályázni lehet. Legalább két évig kell egy helyen laknia annak, aki pályázhat, mi teljesítettük ezt a feltételt.” Gergőék rászorulnak, tehát jogosultak, mert hárman vannak, nagyobb élettér kell nekik az eddiginél. A bizonyos Genossenschaftnak van egy önrésze. Gergőnek 4400 eurót (1,7 millió forint) kellett befizetnie, de ezt visszakapják, ha elköltöznek onnan, ez valójában egy kaució. Egyelőre azonban eszük ágában sincs elköltözni. Az önrész kifizetésére egyébként szinte ingyenes, egyszázalékos kamatú hitelt lehet felvenni. Gergő két év után pályázott, két hónapon belül megkapta a jogot, de egy évet kellett várni, mire beköltözhettek, mert akkorra épült fel az ingatlan.„Ez Bécs 23. kerülete, talán láthatta is a házunkat, amikor a Shopping City Südbe autózott – jegyzi meg újdonsült ismerősöm. – A tizedik emeleten lakunk, panorámakilátás van, ellátunk a schwechati repülőtérig. 72 négyzetméteres a lakás, erkéllyel, havi 700 euró (280 ezer forint) a bér, ebben a mélygarázs és a parkolóhely is benne van, sőt a közös költség, az áram és a távfűtés ára is.” Magánóvodára is futja, mert beszáll az önkormányzatGergőék előtte 50 négyzetméteren egy tetőtérben éltek, az sem volt rossz, csak kicsi a családnak. A mostani lakásuk bére piaci áron havi 1400 euró (560 ezer forint) lenne, de az a helyzet, hogy Bécsben az emberek kétharmada valamilyen önkormányzati konstrukcióban oldja meg a lakhatását.TELJES ÁRAT JOBBÁRA CSAK A GAZDAGOK FIZETNEK, MINDENKI MÁST TÁMOGAT AZ ÁLLAM VAGY A VÁROS. ÁLTALÁBAN IS ELMONDHATÓ, HOGY ROPPANT ERŐS A TÁRSADALMI SZOLIDARITÁS. Gergő fizetése webdesignerként havi 2500 euró, ezt 14-gyel kell megszorozni, így évi 35 000 euró jön ki nettóban, a járulékok, adók levonása után. Ez egy hónapra majdnem 1,2 millió forint. Budapesten luxusnak számítana ez a lakópark, amelyben élnek. Gergő ráadásul home office-ban dolgozik, elküldött egy fotót, ami azt ábrázolja, hogy ül az úszómedencéjük partján, mellette a laptopja... A gyerek óvodás, saját óvodája van a lakóparknak. Az állami óvoda havi 60-70 euróba kerül, a privát 1000 euró lenne havonta, de ebből a város 800-at finanszíroz. Gergőék megengedhetik magunknak a magánóvodát, de csak 200 eurót kell fizetniük a 800-ból, a többit a város állja.Az energiaárak? Gergőt nem érdekli, csak annyit érzékel, hogy kaptak két hete a várostól egy egyszeri kupont, háztartásonként 150 euró, ezt be lehet váltani az áramszolgáltatónál.Amióta eljöttem Magyarországról, nem érdekel a rezsi, mert nem kell hogy érdekeljen. Simán ki tudom fizetni, évente rendesen emelik a fizetéseket a cégünknél, az inflációval párhuzamosan vagy annál is jobban.De még van tovább is. A lakóparban van saját sportcsarnok, be lehet foglalni például kispályás focimeccsekre.Nem is érzem úgy, hogy külföldön lennék, mert Sopron mellett laknak a szüleim, innen 45 perces autóútra. Most nyaraltunk egy hetet Hévízen. Nem is vagyok valójában emigráns – filozofál.Ja, és ott a saját fitneszterem szaunával. Mármint a lakóparkban. Nem egy kirívó dolog, mondja Gergő, a városvezetés ehhez is hozzájárul anyagilag.A sógorom három éve kijött Bécsbe, egy úgynevezett Wiener Jugendwohnhauser nevű konstrukció az, amiben lakik, ez olyan, mint egy ifjúsági szálló, egy kollégium, csak egészen más színvonalon – mondja Gergő. – Edzőterem, szauna is van az épületben, erre a lakásra is lehet pályázni. A sógorom egy ilyenben lakik, 30 négyzetméteres legénylakás, 500 euró havonta a lakbér rezsivel együtt. Könnyedén ki tudja fizetni, mert van munkája.A kulcsszó a szolidaritás. Gergőt ez teljesen lenyűgözi, odahaza nem ehhez szokott. Hogy ez a módszer miért nem működik Magyarországon? Ez mélyebb elemzést igényelne, de ismerősömnek van egy tippje.Ezeket a lakásokat, amelyek az otthoni színvonalhoz képest luxusnívót képviselnek, nyilvánvalóan a csókosok, a rokonok, a haverok kapnák, nem a rászorulók – feltételezi Gergő. – Bécsben viszont tényleg azok kapják meg, akik rászorulnak. Ezt – is – jelenti a társadalmi szolidaritás...Talán egyszer mi is eljutunk ide. Magyarországon..."
idegsüveges 2022. 06. 05. 08:47
Előzmény: #73363  szieszta
#73364
Biztos van rá "logikus" magyarázat, csak nem gondoltam rá. :)
szieszta 2022. 06. 05. 08:15
Előzmény: #73362  idegsüveges
#73363
De hiszen azt tudjuk, hogy hitelt vett fel, aztán meg jött tiborc, aki már vagyonos emberként került be a családba. Vagy nem?
idegsüveges 2022. 06. 05. 07:48
Előzmény: #73360  szieszta
#73362
Mert elvitte a pénzt a gyerekek oktatása...állítólag csak a svájci hotel menedzser képző évi 15millióba került...azt is nehezen tudta a fizetéséből finanszírozni...főleg mivel bruttóban is aligha adta ki...
szieszta 2022. 06. 05. 07:43
Előzmény: #73359  Tanto
#73361
Mindenki menjen a Balatonhoz! Ott ez az összeg eltörpül(ne) az árak mellett. :-)

Topik gazda

________
________
3 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek