Topiknyitó: Törölt felhasználó 2013. 03. 08. 10:00

Olaj és Gáz  

Lehet én vagyok béna, sőt biztos, de én nem találtam itthoni pörgő olaj topicot. gázt igen, de nem nagy forgalommal.



Ugyanakkor elég jó kis forgalom megy bennük, certiben is és forexen is és jók a lehetőségek is benne (nyerni is és veszteni is.) :)

Lehet a kutya sem jön be, meg látjuk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
STrader
STrader 2016. 02. 15. 21:43
Előzmény: #5349  kozi723
#5360
No, csak lassan..
Nem kitörést írtam.. csak alakzatot.. ami ma tovább épült.. picit.. Készítettem egy képet róla.
Reggel vettem újra és délelőtt eladtam. Ennyi. Lehet, hogy hamarosan kuka az emelkedés. Minden nap újra kell értékelni mindent. Illetve én ezt teszem. Nem veszek fel hetekre pozit.
Link a képhez:
link

Sikeres kereskedést!
igh5 2016. 02. 15. 20:47
Előzmény: #5356  Keffer
#5359
Milyen termékkel olajozol?
eurocent 2016. 02. 15. 19:26
Előzmény: #5153  eurocent
#5358
NG 1D log: link
NG a várakozásoknak megfelelően lejött 1,93 alá. Jelenleg a 2012-es ATL 1,9x szinten talált támaszt. A továbbiakban:
1. A legvalószínűbbnek tartom, hogy még esik és betölti az 1,8 alatti rést. Többféle projekció szerint a célár 1,6x-1,7x sáv. Utána passz, megvárnám hogy elinduljon valamerre.
2. 2015.09.30 óta akár egy inverz fej-váll alakzat is lehet kibontakozóban. Ha így van most készülhetett el a jobb váll csúcsa és indulnia kellene több hónapos úton 3,2 felé. Ezt a variációt egyelőre elvetném.

Egy kis szerencsével TL32 certi nem lesz kiütve a 2016.02.22-i rolloverig. 1,9 alatt egy ideig fedezném shorttal. 2016.03.18-án lejár a certi addig el kell adni.
roland75
roland75 2016. 02. 15. 13:25
Előzmény: #5356  Keffer
#5357
17:00, 2016-02-18
Nyersolaj készlet heti változása

Ez lesz érdekes a héten.
Keffer 2016. 02. 15. 13:08
Előzmény: #5354  roland75
#5356
csatlakozom, én is éppen ezért veszem sávosan, aztán lesz, ami lesz, úgy sem lesz ezen a szinten, vagy ez alatt évekig...
Keffer 2016. 02. 15. 13:07
Előzmény: #5353  igh5
#5355
Teljesen egyet értek, annyi kiegészítéssel, hogy olyan is lehet, hogy fundás alapon megtörtént a változás, vagy most van folyamatban, csak mi még nem tudjuk. Elvégre egyelőre van egy dupla alj is, ami még bármi lehet. Ennek a valószínűsége nálam 2%, az új aljnak/további esésnek, meg 98, szóval csak érdekességnek írtam, mert azzal is számolni kell, hogy megy az árfolyam "ok nélkül" 15-25 %-ot, majd bejelentik, hogy csődbe ment x cég/ország, vagy lövik egymás kútjait az arabok, csak valaki már egy hete tudta, hogy ez be fog következni...
roland75
roland75 2016. 02. 15. 12:46
Előzmény: #5352  Törölt felhasználó
#5354
A tőzsde mindig arra megy amerre a legtöbbeknek fáj.Annyira várja mindenki a 20-30 közti olajat (brentről beszélek),hogy nem biztos hogy lesz,vagy olyan gyorsan leszúr ,és vissza napon belül hogy az éberek be tudnak vásárolni (vagy a volumene miatt beparázik a legtöbb speki),de lényeg hogy kiakarnak rázni majd mindenkit,legalábbis akit sikerül.Mindenesetre sávosan veszegetni kell,én legalábbis ezt játszom.Úgy tünt múlt héten.hogy benéz 30 alá,és tessék 10% felett vagyunk most.
igh5 2016. 02. 15. 12:28
Előzmény: #5349  kozi723
#5353
Fundás alapok hiányoznak az emelkedéshez. Egyelőre azt kéne látnunk, miként nyeli le a piac a iráni olajat. Aztán, ha nem szakad be az árfolyam, ÉS lesz megállapodás néhány nagyobb kitermelő között, amelyet talán be is tartanak egyen-ketten, akkor ESETLEG megindulhat felfelé. Gondolom, üt még egy-két új aljat az árszint, egy-egy pánikosabb napon.
Törölt felhasználó 2016. 02. 15. 12:12
Előzmény: #5351  roland75
#5352
30 felett, de ma este nincsenek amik.. érdekes a szitu
roland75
roland75 2016. 02. 15. 11:26
Előzmény: #5349  kozi723
#5351
2 variáció van:

1., megállapodás,(ahogy írtad)
2., becsődöl egy olajóriás cég.(vagy kettő 1 héten belül akár)= készletek csökkennek,vagy legalábbis arra utaló jelnek minősül.
bereczarpad 2016. 02. 15. 11:09
Előzmény: #5201  eurocent
#5350
szia régen írtál gázelemzést, most hogy látod 1,93-nál
kozi723
kozi723 2016. 02. 15. 10:47
Előzmény: #5348  Hmmz
#5349
Így van. Kitörésről még közel sem beszélhetünk. Maradjunk annyiban, hogy ez egyelőre levegővétel volt :)

link

Klasszikus értelemben vett kitörésről 33,5-34,5 zóna áttörése esetén beszélhetünk. Annak viszont a célára 38, sőt akár 43 is lehet. Mindez persze CSAK technikailag. Csak és kizárólag akkor valósulhat meg, ha valamilyen megállapodás születik.
Hmmz
Hmmz 2016. 02. 14. 22:55
Előzmény: #5343  STrader
#5348
Hát én nemtom te mit látsz,de a további emelkedéshez MÉG MINDIG törnie kell a feketének, naposon, hetesen, brenten meg WTI-n is ;)

link

link

Az pedig ok nélkül nem fog törni.. persze ha jönne egy fasza hir megint..
Padre47 2016. 02. 14. 22:12
Előzmény: #5346  Padre47
#5347
Viszont a jenre és a dollár indexre is érdemes figyelni több helyen olvastam szállító hajó forgalom nagyon leállt. A tulajdonosoknak a jelenlegi árakon nem érdemes szállítani és nem dollárban akarják a fizetséget megkapni.
" A szállítás befagyasztásáról az interneten olvasható jelentések igazolására e sorok írója felhívta a NYK Line nagy nemzetközi szállítási vállalatot, ahol azt mondták, hogy "nem lehet beszélni az egész világról, de ami a vállalatunkat illeti, a jelenlegi szállítási árakon minden egyes alkalommal pénzt veszítünk, amikor hajót indítunk, ezért leálltunk."

Kínai kormányzati források elmondták, hogy a szállító társaságok jüanban igénylik a fizetést és nem dollárban, és ez az egyik fő oka a szállítás befagyasztásának világszerte. Ha így folytatódik, mindez üres polcokhoz vezet a szupermarketekben és társadalmi elégedetlenséghez, különösen az Egyesült Államokban. A Walmart múlt heti bejelentése, hogy bezárják 269 áruházukat, csak a kezdet."

Irán euróért értékesíti az olaját és egyre több a törekvés arra hogy az úgynevezett "olajdollárt" megszüntessék.
A dollár eléggé csúcson van több USD devizapárnál is fordulat jelei mutatkoznak
a FED sem mindenható a 2,5% USD GDP elég gyér ha 4% inflációt is hozzá számoljuk.

A dollár gyengülése fordíthat ezen az egyre meredekebb csatornán amiben az olaj éppen mélyrepülésben van.
D1: link
Padre47 2016. 02. 14. 21:14
Előzmény: #5342  tibbi60
#5346
A friss hírek alapján amit ide is betettek a srácok fog még 10-et is :D

De azzal is számolni kell hogy feszül a helyzet délen és egyre többen pályáznak katonai lépéseket tenni és egyre érdekesebb nyilatkozatok születnek:
-
Bassár el-Aszad szíriai elnök elismeri, hogy Törökország és Szaúd-Arábia hamarosan csapatokat küldhet az országba, de továbbra is bízik abban, hogy visszafoglalhatja a háború sújtotta Szíriát. Aszad a nyilatkozatot azután tette, hogy Rijád ismételten kifejezte azon célját, hogy a vezetőt elűzze hivatalából.

Az AFP-nek adott exkulzív interjúban Aszad azt mondta, annak veszélyét látja, hogy Törökország és Szaúd-Arábia - az ellenzék kulcsfontosságú támogatói - harcba küldhetik katonáikat Szíriába.

Rijád valóban kifejezte azon szándékát, hgy szárazföldi csapatokat küldjön az országba, amely lépést az USA vezette koalíciónak el kellene fogadnia. Pénteken az ország külügyminisztere azt mondta, hogy Szaúd-Arábia célja az volt, hogy elmozdítsa Aszadot, miközben magabiztosan kijelentette, hogy "el fogjuk érni."

Münchenben egy biztonsági konferencián beszélve Adel al-Jubeir külügyminiszter Aszadot "egyetlen hatékony mágnesnek nevezte, aki vonzza a szélsőségeseket és terroristákat a régióban" azt állítva, hogy el kell távolítani a hivatalából, hogy helyreálljon a stabilitás. "Ez a célunk, és el fogjuk érni," - mondta. "Mindaddig, amíg nincs változás Szíriában, a Daesh (ISIS) nem győzhető le, és pont."
Aszad hozzátette, hogy támogatja a béketárgyalásokat, de hangsúlyozta, hogy a szíriai kormány "nem fogja abbahagyni a terrorizmus elleni küzdelmet."

Európát hibáztatta, amiért "kezdetben védelmet nyújtott a terroristák számára," és a Szíria ellen kivetett szankciók miatt kijelentve, hogy az EU "közvetlen okozója a szíriaiak bevándorlásának."
"Oroszország fokozta légvédelmét, hogy megakadályozza más országok belépését a szíriai konfliktusba," - figyelmeztet a Stratfor elemzése. Egyre több jelentés szól arról, hogy Törökország közvetlen katonai beavatkozásra készül Szíriában. Sőt egyes arab országok, mint az Egyesült Arab Emírségek és Szaúd-Arábia is olyan kijelentéseket tettek, hogy esetleg csapatokat küldenek az országba.
-

John Kerry: Oroszországnak változtatnia kell, ha békét akar
Oroszország a legitim ellenzéket támadja Szíriában, és ezen változtatnia kell, hogy legyen esély a békére – mondta John Kerry amerikai külügyminiszter szombaton az 52. müncheni nemzetközi biztonságpolitikai konferencián.

Az amerikai diplomácia vezetője hangsúlyozta: a következő hetekben dől el, hogy lehetséges-e a politikai rendezés Szíriában, vagy a csaknem öt éve tartó polgárháború egy még szélesebb konfliktussá terebélyesedik.

-
Ha beindul a gépezet az már nehezen fog leállni szerintem.
igh5 2016. 02. 14. 20:41
Előzmény: #5343  STrader
#5345
Miben nyomulsz?
-bubu-
-bubu- 2016. 02. 14. 19:47
Előzmény: #5342  tibbi60
#5344
bírnám :)
STrader
STrader 2016. 02. 14. 19:21
Előzmény: #5341  -bubu-
#5343
Sziasztok,
Két hét várakozás után írhatok. Super!
25 $ környéke nagyon erős támaszt nyújt az árfolyamnak. Ennek megfelelően nekem múlt héten vételem volt.
Naposon szép forduló rajzolódott ki a charton. Esetleg a hetes grafikonra is igaz lehet.
Új hét, új élmények..
tibbi60
tibbi60 2016. 02. 14. 19:08
Előzmény: #5341  -bubu-
#5342
2 dodót eshetne,újabb körre)))
-bubu-
-bubu- 2016. 02. 14. 17:55
Előzmény: törölt hozzászólás
#5341
link

Emiatt tovább csökkenhet az olajár"

Topik gazda

Denes2
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek