Topiknyitó: Törölt felhasználó 2011. 02. 17. 17:29

NUTEX: működik a Varázspálca, ugranak a spekulánsok  

Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2013. 07. 22. 15:00
Előzmény: #7492  Civinjanos
#7500
Befejeztem a Humettel és önnel Civin !

Előre tekintek.

Egy biztos.

A HUmet-PBC egy mézesmadzag volt a Humet részvényesek részére ,a BARÁTJA (ön írta) Wayne Hachie pedig kegyetlenül jó pénzt csinált azzal,hogy a HUmet
vonal álltal eladta a HUmet-PBC részvényeit a Frankfurti tőzsdén.

ÉN AZÉRT VETTEM,MERT ÖN ÁLLÍTOTT,HOGY össze akarja vonni a két részvényt.

BEFEJEZTEM !!!!!!!!!

ÖSSZEESKÜVÉS,de már nem érdekel csak az dühít,hogy idejár osztani az észt közben pedig ...........

NE ÍRRITÁLJA itt az embereket az írásaival.

Ön ezek után csak akkor fog létezni a számomra ha valamiért előtérbe kerülnének a múlt történései.

EZ legyen a legnagyobb öröme amit itt véghezvitt a fórumon.
Törölt felhasználó 2013. 07. 22. 14:57
Előzmény: #7489  BudFox
#7499
"És 2008 végén, 2009 elején sem lehetett volna hogy jegyezzenek a kisrészvényesek ?"

De, jegyezhettek volna, csak akkor egyből itt lett volna a részvényár, ahol most van... Tudod, nincs ingyen pénz, csak a mesében.
Törölt felhasználó 2013. 07. 22. 14:53
Előzmény: #7475  BudFox
#7498
BudFox:

"Ha csak egyszer is lett volna olyan részvénykibocsátás hogy a kisrészvényesek is vehettek volna "6 forintért", akkor kirobbanóan megindult volna az árfolyam, még máig jól pörögne a "vállalat birodalom".....

Ezt anno. sokszor megírtam Civin úrnak hogy egyszer had jegyezhessünk mi is olcsón papírokat.....de mindig megmagyarázta hogy ezt nem lehet, mert ez igy nem működik...persze :D"

Ha te még mindig nem érted (amit amúgy sokszor leírtam neked korábban), hogy miért nem működik a mindenki kaphat olcsón papírt, akkor bántás nélkül nem sok keresnivalód van a tőzsdén.
Törölt felhasználó 2013. 07. 22. 14:51
Előzmény: #7492  Civinjanos
#7497
Civin !!!!!!!

EMBER !!!!!!!!

Néhány hónapja azt írta itt a fórumon
NEKEM,hogy van Humet-PBC részvénye.

Milyen EMBER maga.

Sok embert ........ tett !!!!!!

A BARÁTJA ( Hachie ) eladta a Humet-PBC.

A HUMET-PBC egy CSALI volt a HUMET tulajdonosok számára.

Így ön évekig húzta a mézes madzagot a humet részvényesek előtt,a Kanadai manusz pedig elsózta a részvényeit a FRANKFURTI TŐZSDÉN.

SZÉP ÖSSZJÁTÉK VOLT !!!!!!!!!

MARADJON CSENDBEN ÉS JOBB HA SZÉGYENÉBEN NEM íR A FÓRUMRA.

NEKEM néhány éve azt írta e-mailben
(elcamino65) ,hogy ha nincs szükségem a pénzre amit HUMET részvényben tartok akkor NE adjam el.

UTÓBB az ön írásaiból kiderült,hogy abban az időben vált meg a humet részvényeitől.

És azt is írta,hogy köszöni,hogy "tartom a frontot" a humet fórumon. ÉN HITTEM ÖNNEK és a HUMET és HUMET-PBC összevonásában.

Én mostantól befejeztem önnel.

HA ÚGY ALAKUL AKKOR MEGVANNAK AZ E-MAILEK AMIKET ÍRT NEKEM ÉS A DÁTUMOK A CÉGGEL KAPCSOLATBAN IS VISSZANÉZHETŐEK.

NE IRKÁLJON A FÓRUMRA HANEM SZÉGYELLJE MAGÁT.

NEM VÁDOLOM SEMMIVEL CSAK LEIRTAM A VÉLEMÉNYEM ÖNRŐL.
Törölt felhasználó 2013. 07. 22. 12:55
Előzmény: törölt hozzászólás
#7496

"Ami most lent van,
lent is marad...
A színpadon
Pár majom.
Hülyének néznek minket,
Azt gondolom."
link

Még egy kis jó zene, jó a szöveg is:) :
link
Törölt felhasználó 2013. 07. 22. 12:22
Előzmény: #7494  BudFox
#7495
Ugyanazok a tehetséges cégvezetők a korábban (a példa kedvéért) 50 misiért beapportált "vagyont", kreatív könyveléssel, bő egy évre rá, 11 misiért átjátszották a saját zsebükbe. Lehet az apport valójában csak 11 misit ért? Hol az igazság? sosem tudjuk meg. Ezeket mire a mezei büfik is megtudták-felfogták, a rv.árfolyam is 11Ft-ra ért.
Azóta meg a humet/nutex rv.-esek bőszen hallgatják
link

"...A mesének vége és álmodom ...

Ha itt lennél velem,
és fognád a két kezem,
én azt kérném megint,
hogy hazudj még nekem
..."
:)
BudFox
BudFox 2013. 07. 22. 09:18
Előzmény: #7491  Civinjanos
#7494
Persze a kisbefektető az nem ért semmit, sosem verik át, és maradjon csendben, mert mindig a nagyfőnöknek van igaza :-)))

Ha minden olyan jól alakult akkor miért omlott össze a "vállalat birodalom " ?

miért jutott oda a cég ahová jutott...

persze ön mindig mindent megmagyaráz..hogy ennél a cégnél mindig - minden a legnagyobb rendben történt...

akkor azt nem értem hogy miért van a sok részvényes akik óriási, több milliós forintos, több tízmillió forintos veszteségben vannak már sok éve.
Civinjanos 2013. 07. 22. 07:25
Előzmény: #7489  BudFox
#7493
2007. április 12.

Egyszer volt, hol nem volt … réges-rég volt, amikor egy Ember rájött, hogy a felépíteni szánt ház tetőgerendáit a családtagjaival nem tudja a helyére rakosgatni, mivel az asszony várandós volt, a gyerekek meg kicsinyek, ezért elbandukolt a messziségbe segítséget hívni. Talált is egy férfit, aki ráállt, hogy eljön vele és segédkezik a nehéz gerendák felrakásában. A segítőkész férfi nem nézett ki okosnak, viszont igen Erős volt, úgyhogy – mivel az épülő ház ura már sokat spekulált (!) azon, hogy hogyan rakosgassák fel a gerendákat, az így jól kitalált módszer és a besegítő erő sikerrel járt – hipp-hopp fenn volt a tető… Álmélkodtak a tetőépítést végigkibicelő szomszédasszonyok, el is mondták az uruknak, mit láttak. Pár nap múlva be is toppant az egyik szomszéd, neki is baja volt a nehéz gerendáival, ezért e mese főhőse elsétált az Erős férfihöz, aki neki is segített, az meg kész volt újra gerendákat rakosgatni, így elkocogtak az új „megrendelőhöz”, ott is hamar végeztek a megoldhatatlannak tűnő problémával. A hír terjedt, úgyhogy az Ember meg Erős segítője egy idő után már mást sem csinált, csak gerendákat rakosgatott naphosszat. A „megrendelők” vendégül látták őket, csomagoltak ennivalót az Ember és Erős segítője családjának is, így nem szenvedtek hiányt semmiben. Néha pénzt is dugtak a zsebükbe, ne fáradjanak hiába. Annyi sok lett a megrendelés, hogy az Ember és Erős segítője már csak pénzt fogadott el a szolgálataikért, ne kelljen a fáradságos napi munka után még az ennivalót is hazacipelni… odaadták a kapott pénz (egy részét) az asszonynak, az meg másnap szépen bevásárolt. Így mentek a dolgok hónapszám… megalakult az Ember és Erős Kft, amely precíz munkájáról és olcsó árairól volt híres, hívták is a céget sokfelől… de így az Ember felesége is egész nap csak a munka okán volt elfoglalva. Emberéknek cselédet kellett felvenniük, aki végezte a házimunkát az asszony helyett, az asszony meg végezte a diszpécseri munkát naphosszat. Az Ember meg Erős társa már nem győzte a munkát, fel is vettek még két embert, betanították őket, majd még négyet, a végén már annyi munkás volt, hogy az Ember nem győzte ellenőrizni, ki mit csinál. Aztán egy napon az Adóhivatal is megjelent, elvitte az Ember és Erős Kft összes megtakarított pénzét… a hetibért sem tudták kiadni a munkásaiknak. Búsult nagyon az Ember és az Erős (Kft), de egyikük hallott afelől, hogy a munkások helyett valamiféle eszköz is segíthet, ezért bejárták a környéket; mint később kiderült darut vettek volna, de hát nem volt pénzük. Várta őket a sok megrendelés, de a munkások már nem jöttek dolgozni, mit volt mit tenni, bánatukban beültek az első kocsmába, ahol találkoztak egy réges-régi megrendelőjükkel, az Okossal, aki meghívta az Embert és az Erőst egy italra. El is mondták a bánatukat a vendéglátójuknak, szomorkodva, hogy vége a cégnek, mehetnek koldulni…. Mire az Okos csak annyit mondott, ez a probléma nem probléma és részvénytársasággá alakította az Ember és Erős Kft-ot és tőzsdére vitte a céget, Okos, Ember és Erős Nyrt néven (ticker: OEÉR). Új kibocsátású részvényekkel pénzt szereztek és vettek egy darut, majd egy másikat, majd az alkalmazottak is visszajöttek, gyorsan ment a munka, a cég újra fejlődött. A részvények ára hol emelkedett, hol süllyedt, szidták is a Portfolión Okost, Embert meg Erőst, hogy ellopják a pénzüket, meg hogy hígítják a részvényállományt – mert néha újabb részvénykibocsátással már telephelyet is vettek, legyen hol tartani a sok gerendát, mert már persze azokat is ők vitték az építkezésekhez, meg gattert is vettek, hogy ne kelljen a fűrészmalom profitját kiadni, meg vettek egy erdőt is, hogy legyen elég fa a gerendagyártáshoz, meg beszálltak egy vasúttársaságba is, hogy olcsóbb legyen a szállítás… hadd ne soroljam. Időközben Okos, Ember és Erős megöregedtek, ma a cég Okos, Ember és Erős Fiai Nyrt (figyelem a ticker változott: OEÉF) néven ma is a tőzsdén van és Okos jr. a befektetői kapcsolattartó. Kap is hideget, meleget néha, de a cég megy és ha már nagyon kiborul emlékezteti rá az apprehendáló részvényest (speki, kisbüfi) hogy nem mindegy, hogy 20 és 50 forint, vagy 100 és 200 között változik-e az árfolyam, és nicsak ma már 300…

Hadd folytatódjék a mese….

Egyszer volt, hol nem volt…. Az Okos, Ember és Erős Nyrt tulajdonosai családjukkal egy hétvégén Erőséknél együtt ebédeltek, jókedvűen, mert jó ajánlatot kaptak első befektetésükre – egy telephelyet akartak venni, hogy legyen hol tartani a sok gerendát, mert bizony már nemcsak darukra volt szükség, hanem a megrendelők azt is elvárták, hogy a gerendákat is a cég szállítsa az épülő házakhoz.
Okos felvetette, hogy a telephelynek kiszemelt terület tulajdonosa nem készpénzt kér tőlük, hanem részvényeket (ticker: OEÉT) szeretne inkább…
Erős kérdezte - Honnan vegyünk ehhez részvényeket? A tőzsdén megvenni sok pénzbe kerülne a sok részvényt és ennyi pénzük meg nincs….
Ember beleszólt: - Hát járjunk el ugyanúgy, mint a daruvásárlás idején! Bocsássunk ki névértéken papírokat barátságos kezeknek, akik továbbadják a telephely jelenlegi tulajdonosainak a részvényeket…
Erős ellenkezett: - Ez részvényhígítás! Mit szól majd a publikum… Esni fog az árfolyam és a telephely-tulajdonos egyre több és több részvényhez ragaszkodik majd… Ez nem jó megoldás!
Okos bekanalazta az utolsó csepp levest és kifejtette: - Az értelmes spekulánsok (kisbüfi, speki) meg fogják érteni, hogy bár ezek névértéken történő kibocsátások de az új részvények piaci árazása ahhoz fog alkalmazkodni, hogy mennyit ér az a telephely. Ha a telephely ötven milliót ér és egymillió részvényt adunk érte, akkor nem a névértéket, hanem az ötven forintot árazza majd a piac. - Ezzel megnyugtatta Embert és Erőst.
Okos hozzátette: - És ne felejtsük el, hogy a telephely, mint ingatlan jó beruházás…. Egyre többet fog érni, már csak azért is, mert építünk rá raktárt, műhelyt… Növekszik az Okos, Ember és Erős Nyrt saját tőkéje…
- Jöhet a főétel, Mama – zárta le a témát Erős és ők hárman koccintottak egy pohár borral, mielőtt Erősné behozta volna a húsostálat.

Itt a vége, fuss el véle….
Civinjanos 2013. 07. 22. 07:20
Előzmény: #7490  Törölt felhasználó
#7492
Tisztelt Monk,

a választ pár évvel ezelőtt (többször) megadtam, ami annyi: nem tudom. Ekkor megadtam Önöknek Wayne Hachie és Csereklei Gábor - a lemondásom után hivatalban maradt két igazgató - elérhetőségeit is.
Nekem nincs HUMET-PBC részvényem.

Őszinte híve
Civinjanos 2013. 07. 22. 06:18
Előzmény: #7489  BudFox
#7491
Tisztelt Budfox,

hiába, nem érti. Köszönet a kérdésekért.
Jó egészséget!

Őszinte híve

Törölt felhasználó 2013. 07. 21. 20:19
Előzmény: törölt hozzászólás
#7490
Tisztelt Civin úr !

Valami oknál fogva egyszerű kérdéseimre (HUmet-PBC)már többedszer nem válaszolt.

Valamiért talán kellemetlen szóvá tenni a Humet-PBC-t ?

Van elképzelésem (és régebbi írásai),de egyenlőre UDVARIASAN érdeklődöm csak.

A HUMET-PBC MÉG LÉTEZIK EGYÁLTALÁN ???

Ha nem akkor miért nem "törlik" a számlámról ?

MA harmadszor kérdem önt TISZTELETTEL !
BudFox
BudFox 2013. 07. 21. 20:18
Előzmény: törölt hozzászólás
#7489
És 2008 végén, 2009 elején sem lehetett volna hogy jegyezzenek a kisrészvényesek ?

Akkora már érezni kellett volna hogy azért elég sokan fel vannak háborodva a részvényhigítás miatt, tehát lehetett érezni hogyha nem ad valami jó lehetőséget a kisrészvényeseknek, akkor össze fog omlani az árfolyam és a cég

Szóval, így visszagondolva....nem lehetett volna egy ilyen részvényjegyzést bejelenteni, ezúttal baráti kezek nélkül, 2008 végén ?
Civinjanos 2013. 07. 21. 18:03
Törölt hozzászólás
#7488
BudFox
BudFox 2013. 07. 21. 15:35
Előzmény: törölt hozzászólás
#7487
Tisztelt Civin János

"Tisztelt Budfox, Ön milyen vállalatot tudott volna adni nekem, ha 6 forintos részvényeket kap? "

Tudja egy tőzsdei cégnek nagyon fontos a jó hírnév. Ha meghírdette volna a részvényesek számára, kisrészvényesek számára egy kedvező árfolyamon történő szabad jegyzést, akkor áramlott volna a pénz a részvényesektől, és maga azt vehetett volna a készpénzből amit csak akar, azt a céget amelyiket jónak találta volna, vagy amit az adott kampányban meghírdetett.

Egy normális tőzsdén, normális viszonyok között ennek így kéne működnie.

Majd egy idő elteltével lehetett volna a következő cégvásárlásra újabb és újabb jegyzéseket indítani. Vallja be Ön is, hogy egy normális tőzsdén ennek ez az egyik legmegfelelőbb módja.

És miután a befektetőt bizalmat szavaznak önnek azzal hogy vettek részvényeket, és tartják a régi papírokat is, mert látják hogy jó a vezetés.

Aztán ha az új cégeknek jók a számai, bevételt termelnek, látja mindenki hogy ebbe a cégbe érdemes befektetni akkor nem kell az árfolyamot mindenféle aprózással, felszorzással tizedeléssel megbolondítani, és mindenféle átláthatatlan baráti kezeket bevonni, és több tucat átláthatatlan kiskaput megjátszani, mindenféle trükköt bevetni hogy hogyan lehet még jópár milliót a kisrészvényesektől "elrabolni".

A cég 2008 ig valóban szépen nőtt, de mi kisrészvényesek ebből nem sokat láttunk, mert ön felhígította a részvényszámot.

csak a néha-néha megjelenő napokig tartó spekuláns rallyk adhattak némi reményt nekünk.

Törölt felhasználó 2013. 07. 21. 14:47
Előzmény: törölt hozzászólás
#7486
Tisztelt Civin úr !

A Humet-PBC már nem is létezik ?

Akkor a Humet-PBC részvényeket bevonják vagy csak úgy "lógnak " a levegőbe?

Mert bizony az én számlámom ott "gusztustalankodik" néhány 100 000 darab.
Civinjanos 2013. 07. 21. 14:44
Törölt hozzászólás
#7485
Civinjanos 2013. 07. 21. 14:38
Törölt hozzászólás
#7484
Civinjanos 2013. 07. 21. 14:32
Törölt hozzászólás
#7483
Törölt felhasználó 2013. 07. 21. 11:25
Előzmény: #7475  BudFox
#7482
Itt a pont,
és vége.

Egyenes (lejtős) út vezetett a rv.árfolyam névértékhez való közelítéséhez, anno a 6Ft-os értékéhez, amely most még alacsonyabb, az új 24 filléres névértékhez közelit. Az "egyenes út" miértjéről mindenkinek meg van a maga elgondolása-véleménye (szabadrablás), de a a végeredmény a lényeg.
Aki vesz annak lesz, aki nem vesz gazdag lesz :)
Sigorszky 2013. 07. 20. 22:59
Előzmény: #7480  BudFox
#7481
Én csak azokat sajnálom, akik befektettek, vagyis hosszabb távra gondoltak és bíztak Civinben. Mint pl. ..... no de nem írok neveket, régi történet ez valóban.

Topik gazda

penznyelo
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek