Topiknyitó: roland75 2009. 12. 13. 17:24

Nordtelekom  

Új szereplő lép a BÉT-re

MTI, 2009. december 11. 15:15

2009. december 15-ig akarja bevezetni a 202.680 darab, egyenként ezer forint névértékű törzsrészvényét a Nordtelekom Nyrt. a BÉT részvényszekciójának B kategóriájába.



A távközlési szektort jelenleg az A kategóriás Magyar Telekom és a B kategóriás TVNetwork alkotja a magyar börzén. A Nordtelekom főtevékenysége a távközlésen belül az internet- és távbeszélő szolgáltatás. A társaság 2009-ben megkezdte az internet alapú televízió szolgáltatását, és 2010-ben szeretné megkezdeni a mobil internet csomagok értékesítését.



A Nordtelekom előkészítette több konkurens cég felvásárlását. Amint azt Gácsi Mihály, a Nordtelekom igazgatóságának elnöke korábban elmondta: az átláthatóbb működés és a későbbi tőkebevonás miatt megy a társaság a tőzsdére. Az elnök azt is elmondta, hogy tárgyalásokat folytatnak magyarországi akvizícióról, mert így szeretnék növelni az ügyfelek számát. Jelenleg 7-8 ezer internetes ügyféllel rendelkezik a Nordtelekom.



A kibocsátási tájékoztatóból az is kiderül, hogy a tőkeemelésben résztvevő befektetőket már kiválasztották, igaz, nem közölték. A tőkeemelést adó-, pénzügyi- és marketing megfontolásból a tőzsdei bevezetés utánra halasztotta a cég. A 202,68 millió forint jegyzett tőkéjű Nordtelekom részvényeinek 60 százaléka a budapesti BELTÁV Belvárosi Internet-szolgáltató és Távközlési Kft. tulajdona. A részvények 20 százalékát a Cipruson bejegyzett Scandinavian EQT Invest Limited birtokolja, 10 százalék pedig a dunaújvárosi Dr. Nagy Ügyvédi Irodánál van.



A Nordtelekom saját tőkéje 2009. szeptember 30-án 242,2 millió forint volt. Az év első kilenc hónapjában a bevételek elérték a 280 millió forintot, szemben a tavalyi egész évi 307 millió forinttal. A mérleg szerinti nyereség az év első háromnegyedévében közel 14 millió forint volt, míg 2008 egészében 2,7 millió forint nettó nyereséget könyvelt el a társaság.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Hathor
Hathor 2017. 02. 03. 22:40
Előzmény: #979  evazeller
#980
Nincs baj a papírral. Szeribtem jó lesz, akárcsak a többi. Lesznek repesztések, de már senki nem fog semmit kapni, mi sem sajnos.. ez egy ilyen játszma..
evazeller
evazeller 2017. 02. 03. 22:37
Előzmény: #978  Hathor
#979
Ery
utoljára az volt, hogy otp-t vett
nagyon jól tette, abban az időben 6000 alatt tanyázott az otp:)
én nemcsak kispapíros vagyok, hanem blue-t is veszek elég rendszeresen
csak ugribugri vagyok
de ez alapjellemző nálam
sajnos
nord-ban én még látok fantáziát, de hát persze nem kötelező elfogadni , te más lehetőségeket látsz
úgyis mindig összefutunk valamelyik kicsiben
kevés kicsi maradt:)

Hathor
Hathor 2017. 02. 03. 22:16
Előzmény: #976  evazeller
#978
Nem egyszer, nem kétszer, nem háromszor mondtam engem nem érdekel.. persze nehéz elfogadni más véleményét, és nem is kell elfogadni..
Nekem nincs bajom Norddal. Igaz nem veszem.
Elmondom neked miért. Sok a részvény. Nézd át melyik kicsiben mennyi részvény kibocsátás volt. Itt túl sok számomra.
Ezt is csak azért, mert kedvellek. A bélszínt még egyszer megesszük!
Eryről tudsz valamit. Eltűnt? Más néven lehet?
Hathor
Hathor 2017. 02. 03. 22:11
Előzmény: #975  evazeller
#977
Örülök, ha így gondolod, így is volt.
Én nem az ellenséged vagyok.
Kis papíros kollégáim szívügyem.
Ellenben egymást próbáljuk megelőzni, így nyilván ebből adódóan ellenségei vagyunk egymásnak sajnos. De nem feledem a tökösséged, még ha csaj is vagy.
Nyugodtan hatkorházhatsz. Megtisztelsz
:)
evazeller
evazeller 2017. 02. 03. 22:06
Előzmény: #974  Hathor
#976
megmentettél volna az óriási bukótól, de nem hallgattam rád
evazeller
evazeller 2017. 02. 03. 22:04
Előzmény: #974  Hathor
#975
na jó, lehet, sün vagyok
csak kispapírokban már sok volt a kudarc számomra az utóbbi időben
visonka, aztán ez a nord

egyszer nagyot segítettél, egy beírásoddal, de nem vettem komolyan
a keg-be írtad be, hogy nem veszel visonkát, megvan rá az okod, de nem beszélhetsz
és tényleg igazad lett
pedig akkor két napig gondolkodtam, hogy eladom az összes visonkámat
akkor 50-nél tartott az árfolyam...
Hathor
Hathor 2017. 02. 03. 21:57
Előzmény: #973  evazeller
#974
Sündisznó vagy.
Mki szúr, pedig melletted voltam a hozzászólásban. Évike nálam nem lekezelés, tisztelet is lehet. Kolleganőimet becézem Julika, Marika, Terike, Évike. És 50en felül vannak. Na mindegy. A nők szeszélyesek
evazeller
evazeller 2017. 02. 03. 21:34
Előzmény: #972  Hathor
#973
egyelőre ez van, hathorka..
/a beceneved változott számomra, mivel én éva vagyok és nem évike --- az utoljára kb. 5 évesen voltam a családban --de ez mindegy, lekezelést nem csípem/
ja, és tele a világ őrült pozitívokkal is..
te is venni fogod a nordot szerintem, legfeljebb nem te fogod indítani a futamot benne
jegelem az 5.3-as,5.4-es, 5.5-ös vételeimet egyelőre, aztán majd meglátom, mikor adom ....
sok szerencsét mindenkinek a nord-ban:)
Hathor
Hathor 2017. 02. 03. 08:08
Előzmény: #969  evazeller
#972
hát ez van évike..
tele van őrült negatívokkal a világ
evazeller
evazeller 2017. 02. 03. 01:31
Előzmény: #966  Dodo34
#971
még egy kis észrevétel:
tegyük fel, hogy ez a 6 ponton eladó 50K darab az, aki megkapta 5.3-on
nagyot kaszál:) ha eladja:)
én kaptam 5.5-ön és 5.4-en és 5.3-on és eszem ágában sincs eladni
hír jött benne, jó hír, tehát várok

sültgalambra:)
evazeller
evazeller 2017. 02. 03. 01:05
Előzmény: #969  evazeller
#970
mellesleg minden minipapír döglődik
hetek óta csak tkom-ban és richterben tudtam keresni
nem szemrehányás, főleg nem itt:)
evazeller
evazeller 2017. 02. 03. 01:01
Előzmény: #966  Dodo34
#969
én is látnék, ha nem tolongana kb 200k eladó 6.6.ig
adják majd lejjebb is, mint a múlt héten
verseny megy már a 6 és 6.1-es eladónál:)
ha ezek tudnák, hogy nemsokára 10-15 lesz:)

de ez csak az én bomlott fantáziám
nem baj, hogy jött jó vélemény a cég lépéseiről
semmi nm számít
nem számít, hogy dolgoznak, hogy küzdenek
csak kinyírni a papírt, az számít...
majd ha lesz jel, hogy feltámad, belépek megint
nem baj, hogy .... hagyjuk
Hathor
Hathor 2017. 02. 01. 09:29
Előzmény: #967  wilan23
#968
Alacoolnak a kicsik.
Nem véletlen..
wilan23
wilan23 2017. 02. 01. 09:24
Előzmény: #965  evazeller
#967
6.2
Dodo34
Dodo34 2017. 02. 01. 07:37
Előzmény: #962  evazeller
#966
én ebben látok fantáziát.
evazeller
evazeller 2017. 01. 31. 23:27
Előzmény: #964  Hathor
#965
ez a felhúzás ott BIZTOS, hogy nem Ery
szerintem vagy te, vagy R1000 van benne

Hathor, Hathor:)
Hathor
Hathor 2017. 01. 31. 23:20
Előzmény: #962  evazeller
#964
:)
Éva, Éva..
evazeller
evazeller 2017. 01. 31. 23:17
Előzmény: #962  evazeller
#963
ott valaki "bangbang"-ezett napközben, ez volt a "hír"
itt pedig egy jó kezdeményezésről szólt a fáma ...
evazeller
evazeller 2017. 01. 31. 23:15
Előzmény: #961  Dodo34
#962
vicces manapság a kispapírok versenye:)
itt konkrét hír, vélemény, nem mozdul
a csődös trinv-et futtatja valaki:)

"a bolond a csörgősipkájáról ismerszik meg, rázza a csörgőjét, hullatja a pénzét, sok marha követi. Megint."

nord-ban talán tényleg készül valami
de legalább VALAMI van itt, nem úgy, mint a csődös trinv-ben
Dodo34
Dodo34 2017. 01. 31. 13:15
Előzmény: #960  evazeller
#961
Mobilhívás 2,5 forintért
2017-01-30 Kiszamolo Egyéb
A Nordtelekom régi szereplő a VOIP hívások piacán, azonban most egy nagyot gurított. Megszüntette az eddigi perc alapú hívásokat és helyette csomagokat vezetett be, amelyek 30 napig érvényesek.

500 forintért 200 perc magyarországi vezetékes vagy mobil hívást vehetünk, vagy 125 percnyi EU, USA, Kanada, Ausztrália vezetékes és mobil hálózatokat hívhatunk ugyanennyiért.

2.200 Ft-ért 1000 perc itthoni hívást kapunk. (Plusz neten keresztül egymást ingyen hívjátok, bár mondjuk erre van ezer másik lehetőséged is a skype-tól a Viber-ig.)

Ha elfogyott a keret, egy bankkártyás feltöltéssel gyorsan újra feltölthetjük az egyenlegünket. Ha nem tesszük meg, 90 nap után a kapott +36-21-xxx-xxxx számunk elveszik és újat kell majd kérnünk. Ezt a számot egyébként bárki hívhatja, legtöbbször vezetékes tarifáért, ha a neten fenn vagyunk, kicsörög a telefonunkon.) 30 nap után azonban a fel nem használt percek elvesznek.

A kedvetekért regisztráltam és befizettem egy 500 forintos csomagra.

Mobilról telefonáláshoz itt kell regisztrálni, majd ezt a programot kell letölteni Androidra (vagy iOS) és így kell beállítani, hogy működjön.

A hangminőség megfelelő, akit csak lehetett, felhívtam, senki nem panaszkodott.

Azonban van egy komoly probléma a többi VOIP szolgáltatással szemben: itt nem a saját mobilszámunkat látja a hívott, hanem a Nordtelekomtól kapott +36-21-xxx-xxxx számot, amit természetesen senki nem ismer, így van, aki fel sem vette a telefont. (Persze ránevelheted őket, hogy ez az új második számod, mentsék el a telefonjukba.)

Átlátunk a szitán, hiszen csak akkor 2,5 Ft egy perc mobil vagy vezetékes hívás, ha mind a 200 percet elhasználod 30 nap alatt, ami napi 7 percet jelent átlagosan.

Ennek ellenére úgy gondolom, megéri, mivel a hangminősége jobbnak tűnik, mint a Dellmont-os VOIP szolgáltatóknak. (Bár nekem azzal sem volt sok bajom az elmúlt hónapokban, a StuntCalls-t használom, 3,4 Ft egy perc magyar mobil. Egy cikk a témáról segítségül, ha neked még új a VOIP telefonálás.)

500 Ft-ot sokan elbeszélnek egy hónapban, netet pedig találsz már sok helyen, még ha nincs is előfizetésed. (Bár még egy 1 GB-os feltöltőkártyás mobil bluemobile net 1.190 Ft-ért havonta sem a világ vége.)

A cégednél is előfizethetsz ilyen csomagra, az ügyfeleket is hívhatjátok ezzel a tarifával.

Most regisztráció után kapsz 5 perc ingyen hívást, kipróbálhatod a minőséget, mielőtt feltöltöd az egyenlegedet.

További infó a honlapjukon.

Topik gazda

roland75
roland75
3 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek