Topiknyitó: Portfolio 2019. 05. 04. 15:52

Nem fékez a kivándorlás: egyre több magyar él Ausztriában  

Ugrás a cikkhez
Több mint 82 ezer magyar él életvitelszerűen Ausztriában, ez további növekedést jelent az egy évvel korábbihoz képest - derül ki az osztrák statisztikai hivatal elõzetes adataiból. Vagyis a jelek szerint a nemrég megjelent német
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
SeldonKuper 2019. 12. 12. 12:52
Előzmény: törölt hozzászólás
#161
Ja hülyeség!
mert neked nem tetszik.
Akkor ne mosd össze a saját véleményeddel a probléma lényegét!
signal2
signal2 2019. 12. 12. 12:54
Előzmény: #161  SeldonKuper
#162
Nem tudom, mi lehet a probléma lényege, mert nem a tartozások miatt mennek külföldre az emberek. Tehát eleve rossz a kiindulópont. De akkor mi lehet lényeg?
SeldonKuper 2019. 12. 12. 12:56
Előzmény: #160  user01
#163
Old meg az apróbetűs részben foglaltakat! A bankok kiváltságos működésének folyománya!
Kevesebb lesz a függőben maradt törlesztés is!
user01
user01 2019. 12. 12. 13:04
Előzmény: #163  SeldonKuper
#164

Hülyeség.
Te, mint magánszemély is adhatsz kölcsönt, akár zálogjogot is bejegyeztethetsz.
Ha nem üzletszerű, akkor még engedély se kell hozzá.
 
Olyanokra vágy magad körül, akik a hiteleik alól kibújnak? Akik azt látják, hogy ha átvernek téged, akkor azzal nincs semmi gond, majd elfelejtődik?
SeldonKuper 2019. 12. 12. 13:12
Előzmény: #164  user01
#165
Amit a bankok kitaláltak, az kellene az apróbetűs részben "nyílvánosságra" hozni és kifüggeszteni a bejáratnál.
Az hogy mi üzletszerű, ahhoz nem csak kötelezettségeket, hanem jogokat is adni kellene!
gtg véleményével tökéletesen egyezni lehet.
Na ja nem kellett volna 10 milliót adni a banknak olyanoknak, akiknek akkor 100 ezer forint sem volt a  jövedelme.
Nem beszélve a "gazdagok" 20-30 milliós hiteléről!
Mikor is lehetne a bank jóhiszemű?
user01
user01 2019. 12. 12. 13:49
Előzmény: #165  SeldonKuper
#166

Nyilvános az apróbetűs rész is.
Látom nem érted az üzletszerű fogalmat.
 
Semmi se akadályoz meg téged abban, hogy nem fizető adósok törlesztését átvállald.
Annak sincs akadálya, hogy alapíts egy pénzintézetet, aminek az a mottója, hogy "nálunk nem muszáj visszafizetnie a kölcsönét". Garantáltan népszerű leszel a hiteligénylők körében, de nem hiszem, hogy befektetőkkel, betétesekkel is gazdagon el leszel látva.
 
A hitelezés intézménye azon alapul, hogy a hitelt a szerződésnek megfelelően vissza kell fizetni. Ha ez akár csak részben meginog, akkor a hitelezői piac azonnal befagy. Egyszerűen nem fognak hitelt adni. Hiteltelenné válnak azok, akik hitelt igényelnének. Hitel. Gondolkozz el a szó jelentésén. Hiteles vagy? Hiteltelenné válsz?
 
Addig is lehet légből kapott ábrándokat tovább harsogni. De fölöslegesen töltöd vele az időt.
user01
user01 2019. 12. 12. 13:52
Előzmény: #165  SeldonKuper
#167
Ja és ha Te annak tudatában veszel fel hitelt, hogy tudod, azt nem tudod majd törleszteni, akkor ennek jogi értelmezését a Btk-ban találod meg.
Juarez1977 2019. 12. 12. 14:04
Előzmény: #158  gombócból_is_sok
#168
Nincs balhé, az a baj, hogy ezek szerint te így érzed. Vannak vélemények, gondolatok, amiket az emberek megosztanak, ha minden jól megy, akkor végül mindenki tanul a másikéból kicsit. Remélhetőleg azt, ami jó és elengedi a téves dolgokat. Ehhez kell nyitottság, önértékelés, hogy beismerjük, majd felül tudjuk vizsgálni a dolgainkat és elengedjük a rosszat, ami esetleg már reflexszerűen jön belőlünk.
Aztán még utána is vissza-visszatér a rossz reflexió, sokszor kell tudatosan változtatni, hogy a pillanat alatti döntéseink  már a jó reakciókkal végződjenek! 
Ha sikerül az viszont a legjobb érzéssel tölti el az embert és hasznára is válik az életben.
Kívánom, hogy legyen majd belőle részed minnél előbb és minnél többször....
Azt hiszem, hogy most ezt is a személyedet érő támadásként fogod érezni elsöre pedig nem annak szánom.
Olvasd vissza amit  írtam és a válaszaidat vagy add oda egy idegennek, hogy objektíven nézze meg ki a "balhés"! 
Szép napot!
SeldonKuper 2019. 12. 12. 15:32
Előzmény: #166  user01
#169
Te most túltoltad a magyarázatodat!
Amiről beszélsz, ahhoz semmi közöm. A hitelezésnek a folyamatát, ha normálisan betartották volna nem lenne ma egyetlen adós sem(valószínű!).
A hitelezői piac, ha befagy, majd megmentik azok a "bankok", akik ugyanabban érdekeltek.
Ha ők sem, akkor majd az adófizetők!
Úgyhogy tovább töltöm a légből kapott ábrándokkal az időm, mivel hitelt nem vettem fel, de aggódom azokért akik hitelt vettek fel, de nem aggódom azokért, akik hitelt adtak.
gombócból_is_sok
gombócból_is_sok 2019. 12. 12. 18:03
Előzmény: #168  Juarez1977
#170
Jó sok szó egy rakáson. Amit kihámoztam belőle: szerinted baj hogy én valamit valahogy gondolok. Jogod van hozzá, de leszarom. A tanulós-elengedőst nyugodtan alkalmazd magadra, szép pozitív közhely, coelhói nagy igazság, kikezdhetetlen. Rád is áll. Abban viszont tévedsz hogy a személyemet érő támadásnak venném ezt, ugyan, nem vagyok én olyan érdekes, minek tennél ilyet. A saját integritásodat ápolod, ami normális dolog. Száz szónak is egy a vége, én a mondandóddal foglalkoztam, tedd te is ezt, és akkor működni fog a beszélgetés.
badsector1
badsector1 2019. 12. 12. 18:22
Előzmény: #138  Juarez1977
#171
Az a baj, hogy feltételezésre alapul a megoldandó problémád.
Szerinted a villanyszerelő, burkoló kőműves, informatikus azért ment nyugatra dolgozni, hogy ki tudja fizetni a devizahitel tõrlesztését?
Ennél egy kicsit bonyolultabb a világ
Törölt felhasználó 2020. 10. 12. 22:54
Törölt hozzászólás
#173

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek