Topiknyitó: Portfolio 2015. 02. 24. 08:07

Nagy bajban a Buda-Cash - Mi lesz az ügyfelek pénzével?  

Ugrás a cikkhez
A Buda-Cash Brókerháznál a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda nyomozati cselekményt hajtott végre - írja az Index. Lépett a felügyelet A tudomására jutott visszaélés-gyanús esetek miatt az MNB ma közzétett végzésében azonnali hatállyal...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=210546
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2016. 02. 24. 10:41
#12920
Baromira nem értem, mi a túrót csináltak egy évig? Miért most értékesít, miért nem tette már tavaly nyáron, például?
link
Törölt felhasználó 2016. 02. 24. 10:39
Előzmény: #12915  Törölt felhasználó
#12919
Nagyon szomorúan olvastam a bejegyzésedet, mélyen megértem az elkeseredettségedet. Azért őszintén remélem, hogy nem betegedtél bele nagyon és amennyire mégis, az kiheverhető. De az ég áldjon meg, kerüld a magyar egészségügyet, mert annak akár helyrehozhatatlan következményei lehetnek. Épp tegnap hallottam: valakit meggyógyítottak az infarktusából, majd belehalt a kórházban összeszedett bakteriális fertőzésbe. Mert nincs pénz fertőtlenítőszerekre, tisztítószerekre. De van pénz azokra, amit említesz is, no meg a stadionokra, stb... Meg a saját lábon állásra.
Törölt felhasználó 2016. 02. 24. 10:30
Előzmény: #12914  Törölt felhasználó
#12918
Az illikvidre azt fogják mondani, hogy nem váltják vissza, hiszen illikvid. De várjuk meg a felszámoló és az alapkezelő nyilatkozatát erről. Muszáj valamit mondaniuk. Bár ugye egy éve alig mondanak valamit.
filter 2016. 02. 24. 08:42
Előzmény: #12916  detto71
#12917
sziasztok sorstársak.
hát megértük ezt is.
Eltelt 1 év.
1 év negatív hatás az életünkből idegeskedés, bizonytalanság, gátlástalanság, kiszolgáltatottság stb..
Ez sok idő ahhoz képest hogy az átlag életkor férfiaknál 62 év.
És mégsem örülhetünk még, hiszen nincs még nálunk a vagyonunk egy része, és rengeteg a tisztázatlan kérdés, ami miatt pénzt buktunk el.
hát ennyi..
detto71
detto71 2016. 02. 24. 08:01
Előzmény: #12915  Törölt felhasználó
#12916
Évforduló!!!
Törölt felhasználó 2016. 02. 23. 23:36
#12915
Már 1 év, 365 nap, a 12915. bejegyzés telt el ez az ominózus kedd óta. Azonban ezidő alatt megállt az idő egyeseknél. Míg nekünk, befektetőknek iszonyúan lassan vánszorognak a napok, mások ráérnek. Màsoknak új tőzsde, új festmények és alapitvànyok, új könyv, új lehetőségek.
Abszolút morbid, hogy hogy már a kártalanitás is megtörtént, de nemhogy nem kaptuk meg a meglévőt, de nem is tudjuk pontosan mennyi az. Holott egy személyreszabott egyéni listàt kapott a BEVA tudtommal teljes egészében. Mellesleg egyedül a BEVA volt korrekt, de ő nagyon is, hiszen 2x90 napja lett volna elbíràlni és fizetni, de adat megkapàstól szàmitva tényleg pár napon belül mehettem a tszbe. Igaz ott megkérdezte a néni, hogy nem volt gyanús az az évi 6-8% kamat. Nem vitt rá a lélek, hogy mondjam neki, hogy mi a màsikok vagyunk, akik a férfiszerszám rossz oldalàn vagyunk és màr nagyon töri a térdünket a sok mocsok a padlón... Boldog tudatlansàg, csendesen mondtam neki hogy így utólag màr de...
Sokunknak nagy kára lett, de jelentős része a fa munkájának pontatlansága és lassúsàga miatt. A forex pozikat zárta, ha pluszosok voltak, ha nem. A negatívokat miből fedezték? Szvsz a kp-ünkből. Mi joga volt az enyémből vagy tiédből olyant kihúzni a szarból, mint a bebőléskori 500 millàs bukós csalàd, aki azt sem tudta, mi az a forex.
Azért pár részemre "gyanús" észrevételt leírok (ha lesz hitelezői vàlasztmàny, szívesen kidolgozom és iratokkal támasztom alà):

1, A keler februàr 16.-ai hír mikori is? Át lett írva 24.-re. (Mellesleg, ha rendszeràtàllàs miatt volt, és eldàtumozta volna a rendszer magàt egy héttel, akkor miért 8 nappal került odébb? Miért volt rosszul írva benne mindannyiszor a BC teljes neve, és így kereshetetlen volt, mint új hír? Ha 16, akkor egy jogállamban (ismétlem tényleges jogàllamban) ez benfentes informàciónak szàmít.

2, Az MNB 23.-ai közleményével, 24.-ei hatállyal felfüggeszti a BC müködèsèt, akkor 24.-én reggel még fél 9kor hogy müködik a BC szàmlaszàma? Amúgy több mint fél Beva, huf-ban utaltam 24én reggel. (No meg ne lincseljetek, befelé ment, nem nekem utaltak!) Persze levelezés mindenüve, de a legtöbb "mezőgazdasági munkás" szerv még vàlaszra sem méltat még sokadik levelemre sem. Ismételt kivétel a Beva, ahonnan egy jogi személy(!) első levelemre(!) és nem formaszöveget(!) vàlaszolt, sőt embernek nézett (!) benne és tàjékoztatott. A sokadik BC levelemre közli a bc, hogy nem tudjàk ténylegesen személyemhez kötni (szabàlyos utalás, megjegyzésbe ami kell). Úgy, hogy màr a BC székhàzban csakis MNB-s megszàllók voltak? Még mindíg a BC lopott volna? Szerintem már nem ... Persze ment pénz a BC-s szàmlàmra (szóval mégis személyemhez kötötték) de ekte a közösbe ment ès kapok rá majd valamikor 4.16%-ot! Juppppé! De legalább Munkácsyt vennének, nem olaszt! Amúgy a leveleimre való érdektelenségükböl az jött le, hogy hidegenhagyja öket a pénzügyi rendszer le nem zàràsànak "esetleges" hibàja, bírósàgon megtàmadhatósàga.

3, Ha a forexeket zárta a fa, és a többi hatàridöd terméket, azokat a nyavalyás certifikátokst miért nem? Az is hatàridős és tőkeáttételes! Mellesleg hiànytalan volt és ha kiadja nyàr közepéig, akkor 50% haszon van rajta. Ősszelre kiütötte magàt, 85%-ot buktam rajta. Most januàr első hetében kezdték àt transzferàlni, de azóta (7hét) sem érkezett meg! Mellesleg olyan szàmlàra nem lehetett indítani a transzfert, ami nem csak az én nevemen van, hanem a nejemén és az enyémen, hozzàtéve társtulajdonosként, és nem csak egy plusz kàrtyàm van a feleségem szàmlàjàhoz. Erre majd figyeljetek!

4, Egy akkora brókercég nem működhet 4% likvid (kp) àllomànnyal? Min 30-45% kell a zavartalan müködéshez. És zavartalanul müködött, januàr-februàr soràn (még az előző napon is) müködött a napi többszöri tradelés, úgy hogy itt a portf. Kötéslistàjàban szerepelt összegre, màsodpercre pontosan?

5,Miért nem az àttételes rvk (plàne hogy nem volt sokaknak) kezdték a kiadàst, miért a nevetséges papírokkal? Ebböl lett piszoknagy kàrunk, làsd fentebb. A cert nem blue chip, ha kiütimagàt megszűnik. Vagy legalàbb zàrta volna a fa, hogy feb 24 vagy 25.ei àron legyen!

6, Miért lettünk kizàrva az informàciókból? Havonta az az új hír, hogy a ugyanabban a szövegben àtírjàk a hatàridőt későbbire? Siralmas megvezetés...

Minden érintettnek kívànom (a màsik oldalra értem, nem rànk) egyre többet hallja azt, ha neki kell valami, hog majd holnap vagy hogy 2 hét múlva. De az BC fa féle 2hét legyen!

Egy időre leléptem, belefàradtam. Gyomoridegem lett 1 év alatt! Eddíg a magyar pénzügyi rendszer tett be. Most megyek gyógyulni a magyar egészsêgügybe. Mind a kettö szuper, bízom bennük...
Törölt felhasználó 2016. 02. 23. 22:39
Előzmény: #12913  Törölt felhasználó
#12914
Ha van értéke az illividnek, vissza is (kéne tudni) váltani majd. Mit fognak majd ekkor mondani az NHB-nál?
Törölt felhasználó 2016. 02. 23. 22:36
Előzmény: #12910  Törölt felhasználó
#12913
A C C E S S !!
Az alapkezelő honlapján megtekinthető az újonnan létrehozott és az illikvid sorozat (?) értéke! Ha nincs mögötte tőke, hogy lehet értéke?
exmnbs1 2016. 02. 23. 18:22
Előzmény: #12911  Törölt felhasználó
#12912
Mi van az opimus pakk eladással?
Megy a mutyi a papírban ezerrel
Törölt felhasználó 2016. 02. 23. 15:48
Előzmény: #12910  Törölt felhasználó
#12911
Úgy ,hogy Mari néni a kockás papírral , postaironnal meg a golyós számolóval, már végzett volna fél éve.
Ezeknek a nagytudásuaknak nem megy.
Törölt felhasználó 2016. 02. 23. 14:07
#12910
Eltelt 1 év, összefoglalnám, hogy az én esetemben mi történt.
Kaptam a felszámolótól 7xxx-es sorszámú iktatási értesítőt tavaly júliusban.
Akkor már sejtettem, hogy nem lesz gyors az ügyintézés, ezért a bevát csak 1 hónapja adtam be, amikor már azt mondták, hogy átküldték az adatokat a kártérítéshez.
Ott adtak egy 10xxx-es sorszámot, azóta semmi sem történt.
Tehát 1 év alatt arra voltak képesek, hogy adjanak 2 db sorszámot.
Nem kaptam személyre szóló tájékoztatót, hogy milyen értékeimet találták meg, nem kaptam tájékoztatót, hogy milyen összegben kapok kártérítést.
Mégis hogy nem lehet ezeket 1 év alatt elintézni???
Törölt felhasználó 2016. 02. 23. 13:31
Előzmény: #12908  Törölt felhasználó
#12909
Elküldtem a mellékelt dokumentumot a PSFN és a BC címére is. Semmi válasz. A közlemény megjelenésének időpontjában még azt sem tudták megmondani, hogy értékpapír vagy forint számlát kell megadni. Én forint számlát adtam meg. Semmilyen visszajelzést nem kaptam, viszont a BEVA megvolt ...
Törölt felhasználó 2016. 02. 23. 11:26
Előzmény: #12907  filter
#12908
Érdeklődöm ,hogy valakinek sikerült-e már áthelyeztetni a Budacashtől egy másik szolgáltatóhoz a TBSZ, Tartós Betéti SZámláját az alábbi nyomtatvány PSFN-hez beküldésével.

link

""Brókercégek: megkezdődik a TBSZ és NYESZ számlák kifizetése is
2016. 01. 08.

Budapest, 2016. január 8. – Mindhárom eljárás alá vont brókercégnél megkezdődik a tartós befektetési és nyugdíj-előtakarékossági számlákon nyilvántartott, meglévő vagyonelemek kiadása az ügyfelek részére. Az ügyfelek szabadon dönthetnek, hogy egyéb számlára kérik a kifizetést teljesíteni, vagy a lekötés megszakítása nélkül egy másik szolgáltatónál vezetett tartós befektetési vagy nyugdíj-előtakarékossági számlára utalást kezdeményeznek. A hatályos jogszabályok alapján egyik kifizetés sem eredményez adófizetési kötelezettséget.

A Pénzügyi Stabilitási és Felszámoló Nonprofit Kft. tájékoztatja a BUDA-CASH Zrt. „f.a.”, a QUAESTOR Értékpapír Zrt. „f.a.” és a Hungária Értékpapír Zrt. „f.a.” ügyfeleit, hogy mindhárom eljárás alá vont társaságban megindul az úgynevezett tartós befektetési számlával (TBSZ) és nyugdíj-előtakarékossági számlával (NYESZ) rendelkezők részére a vagyonelemek kiadása.

A felszámoló mindhárom brókercégnél azonos jogértelmezés mentén jár el, és a következőkre hívja fel az érintett ügyfelek figyelmét.

A TBSZ vagy NYESZ számlával rendelkező ügyfeleket a felszámoló ezúton nyilatkozattételre hívja fel. Az érintettek kérhetik, hogy az eszközeiket jogfolytonosan egy másik szolgáltatónál vezetett TBSZ vagy NYESZ számlára adja ki a felszámoló. Ez esetben az ügyfél dönthet úgy, hogy

egy másik szolgáltatónál új TBSZ vagy NYESZ számlát nyit, és arra kéri a kiadást, vagy
kéri a megszűnő számlával azonos évben máshol kötött és azonos típusú szerződéseinek összevezetését.

Fontos tudni, hogy új számla nyitás esetében sem indul új gyűjtőév, az így nyitott TBSZ vagy NYESZ számla a megszűnővel azonos évben kötöttnek minősül.

Az ügyfél kérheti a felszámolás alatti társaságnál lévő TBSZ vagy NYESZ számlán lévő eszközeinek egyéb számlájára történő kiutalását is. Ebben az esetben a hatályos Szja. törvény alapján a kifizetés nem eredményez adófizetési kötelezettséget, továbbá az ügyfél nem esik el a megszűnő NYESZ számlára befizetett összeg utáni adó feletti rendelkezés lehetőségétől sem.

A felszámoló minden esetben gondoskodik az átutaláshoz szükséges lekötési igazolások kiállításáról.

A TBSZ vagy NYESZ számla feletti rendelkezésre vonatkozó nyilatkozatok — ügyek szerinti bontásban — az alábbi elérhetőségekről tölthetők le:

A BUDA-CASH Zrt. „f.a.”-nál vezetett TBSZ, illetve NYESZ számlán található eszközök kiadásának kért módjáról szóló nyilatkozat [docx] "


filter 2016. 02. 23. 08:33
Előzmény: #12906  tchongee
#12907
csodálkoztok hogy itt tartunk még..

Egy csoport nem engedi az épületbe az MSZP képviselőjét, aki a vasárnapi zárvatartás elleni népszavazási kezdeményezését akarná beadni.
Lukács Zoltán, az MSZP országgyűlési képviselője kedd reggel elsőként akarta beadni újra a vasárnapi boltbezárásokkal kapcsolatos népszavazási kezdeményezést. Ezt azonban nem tudta eddig megtenni, mert a bejáratnál „kigyúrt, kopasz férfiak” elállják a bejáratot – tudta meg a Klubrádió a képviselőtől.

A csoport mintegy 15-20 főből áll, az NVI pedig képtelen kezelni a helyzetet, nem ellenőrzi, hogy ki beadványozó, ki nem. A társaság – Lukács Zoltán elmondása szerint – inzultálta az MTI fotósát. A politikus szerint, ez egy nyilvánvalóan szervezett akció. Az eset azt mutatja be, hogyan működik egy ország, ahol nincsen demokrácia.

Az MSZP már korábban is beadott egy a vasárnapi nyitvatartásról szóló népszavazási kezdeményezést, arról ma dönt a Kúria, a párt azonban elutasító határozatra számít az ügyben.
tchongee
tchongee 2016. 02. 23. 07:58
Előzmény: #12905  Törölt felhasználó
#12906
Az első beadvány tárgyalására öt hónapot kellett várni, de abba beleesett az augusztusi bírósági szünet....
Törölt felhasználó 2016. 02. 23. 07:10
Előzmény: #12904  tchongee
#12905
Mikor várható ab döntés erről?
tchongee
tchongee 2016. 02. 22. 19:25
Előzmény: #12903  nick121
#12904
link

Questorosok is megtámadták a kártalanítási törvényt!
nick121 2016. 02. 22. 18:48
Előzmény: #12902  tchongee
#12903
link
valószínűleg el voltak foglalva a pályázat megírásával, azért nem tudtak figyelni a Questorra, Buda-Cash-re, Hungáriára, B-Tel-re, Marcsikára, stb,stb.
tchongee
tchongee 2016. 02. 22. 17:05
Előzmény: #12901  Törölt felhasználó
#12902
Hát ha Bajnait meghurcolták a Hajdú Bét felszámolásáért, akkor mit fognak tenni Matolcsy-Réti párossal a Buda Cash felszámolásáért?
Törölt felhasználó 2016. 02. 22. 16:01
Előzmény: #12900  tchongee
#12901
Csak miheztartás végett:

Te büdös gyökér ! ( Réti , Matolcsi )

Azért, hogy kitömhesse az unokatesó a zsebét az ottmaradó alvó számlák tulajdonosainak pénzével, havi 1000 -3000 ft-os számlavezetési díj formájában, az aktuális jogszabályokat simán lábbal tiprod !

Nem gondolod hogy majd valahol valamikor, valaki, valamilyen formában elszámoltat ?

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek