Topiknyitó: Portfolio 2015. 02. 24. 08:07

Nagy bajban a Buda-Cash - Mi lesz az ügyfelek pénzével?  

Ugrás a cikkhez
A Buda-Cash Brókerháznál a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda nyomozati cselekményt hajtott végre - írja az Index. Lépett a felügyelet A tudomására jutott visszaélés-gyanús esetek miatt az MNB ma közzétett végzésében azonnali hatállyal...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=210546
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
nick121 2016. 02. 25. 18:12
Előzmény: #12938  Törölt felhasználó
#12940
És ez így is lesz addig, amíg csak ülünk a gépnél és levelezünk.
nick121 2016. 02. 25. 18:09
#12939
A facebook-ról másoltam a felszámoló levelét:
Tisztelt Ügyfelünk.
A számlatartozást a felszámolási eljárástól vagy terméktípustól függetlenül ki kell egyenlíteni, ugyanis a felszámolónak törvényi kötelezettsége, hogy a Buda-Cash Brókerház Zrt. felé fennálló tartozásokat minden törvényes eszközzel megkísérelje behajtani. A számlákon fellelhető tartozásokat minden ügyfél a My Buda-Cash ügyfélkapuban található számlakivonaton ellenőrizni tudja.
Idézet vége.
Én úgy tudom, hogy a felszámoló törvényi kötelezettsége a hitelezők lehetőleg maximális kielégítése és ehhez csak eszköz a tartozások behajtása. Nyilvánvalóan ahol a cégnek van tartozása a hitelezővel ( esetünkben: ügyféllel) szemben a cég tartozását és a hitelező tartozását össze kell vezetni.Másképp: a hitelező tartozásával csökkenthető a felszámolás alatt lévő cég elszámolni valója a hitelezővel szemben, befizetési kötelezettsége a hitelezőnek csak akkor keletkezhet, ha a tartozása meghaladja a kimutatott követelését. Persze ehhez már régen el kellett volna készülnie egy személyre kimutatott követelés/tartozás egyenlegnek és nem arról kellene szólnia a szövegeknek, hogy hány százalék papír maradt meg. Arról kellene beszélni, hogy a megmaradt papírokat visszaadják a jogos tulajdonosuknak és a fennmaradt BC tartozás tételesen hogy néz ki!Ezt a tartozást lehet összevezetni a felszámolási eljárás során az esetleges hitelezői tartozásokkal!
Rövidesen ünnepelhetjük a felszámolás megkezdésének egy éves évfordulóját, de idáig még nem sikerült eljutni!!!!
Törölt felhasználó 2016. 02. 25. 18:03
Előzmény: #12935  detto71
#12938
Elolvastam. Tudod az a nagy baj,lassan már ott tartunk, hogy nem is hihetetlen az egyébként teljesen abszurd történet. Miért, ami velünk történik nem hihetetlen és mégis megtörténik? Egy éve itt ülünk a gép előtt és levelezünk, az arra hivatottak, akiket egyébként mi fizetünk, tőlünk teljesen függetlenül csinálnak valamit, vagy nem csinálnak. Mi viszont semmit nem csinálhatunk, mert ők nem állnak velünk szóba, akiknek az érdekében (???) ők tevékenykednek. És mindeközben a PSFN honlapján olyan állásfoglalás található, amelynek az a címe, hogy a felügyeleti biztosok óvták az ügyfélvagyont a brókercégeknél. link
Ha ők vesznek védelmükbe valamit, az nem vezet jóra, hogy finoman fogalmazzak, gondoljunk pl. a nyugdíjvagyonra. Azt is megvédték. Szürreális már az egész ország, semmi nem az, aminek lennie kellene.
exmnbs1 2016. 02. 25. 17:37
Előzmény: #12936  Törölt felhasználó
#12937
link

ugy néz ki a Satushoz került nemcsak az opimusból a mezőgazdasági portfolio 2mrd-ert, hanem a Budacash f.a. pakkja is

ajánlom nektek a 2014-es mérlegüket
link
Törölt felhasználó 2016. 02. 25. 12:28
Előzmény: #12935  detto71
#12936
Nem is annyira màs!
A BC (vagyis akkor màr az MNB illetékesei) hozzàm sem tudta kötni azt fél bevànyi kp-t, amit 24.-e reggelén utaltam be. Pedig abból màr a BC nem lophatott.
De boldog lehetek, megvan a 4.16%-a, amit majd egyszer visszakapok! Szerintem úgy 2025 körül, és majd a mindenféle szàmlavezetési díj levonàsa utàn vehetek érte egy egész gömbràgót!!!
detto71
detto71 2016. 02. 25. 11:31
Előzmény: #12934  Balage74
#12935
Teljesen más:
link

de olvassátok el. Egyszerűen hihetetlen.
Balage74
Balage74 2016. 02. 25. 10:03
Előzmény: #12933  exmnbs1
#12934
Van valakinek információja a tegnapi SAXO per első tágyalási fordulójáról?
exmnbs1 2016. 02. 25. 08:58
Előzmény: #12931  Törölt felhasználó
#12933
az opimusról talán amiről elfelejt a felszámoló bejelentést tenni hogy eladta-e és mennyiért??????
a kamurallit fűteni kell a hallgatással?????
noworf 2016. 02. 24. 21:09
Előzmény: #12931  Törölt felhasználó
#12932
Ebben az országban nincs semmiféle érdemi követelmény, megfelelősségi mérce ill következmény a pénzügyi irányítással kapcsolatban. Bankfelügyelet, pszáf, bét, mnb "valahogy" azt csinál 89 óta, amit csak akar. A személyek kivétel nélkül a szakmailag nulla eredményt felmutató ámde politikailag az aktuális kurzusnak megfelelő urak és hölgyek. Sajnos az eltelt egy év ennek a bizonyítéka! Ez a szándékosan fenntartott katyvasz ( félig balkán félig uniós működés) csak és kizárólag a tolvajok érdekét hivatott szolgálni, legyenek azok brókerek v politikusok. Nagyon kíváncsian várom, hogy mi a következő célpont, mit fog ellopni a látáskárosult maffia!!! Valószinűleg nem lesz elegendő az uniós forrás, még hozzányúlnak a magántulajdonhoz, most is sikerült meglopni minket!
Szvsz az elmúlt egy évben, a BC ügyben eljáró minden "illetékes" köztörvényes bűnöző!
Törölt felhasználó 2016. 02. 24. 20:09
#12931
Azt hittem lassan végetér a hercehurca a nem hiànyos részvények kiadàsàval kapcsolatban. De tévedtem...
Certifikàtom volt, nem volt hiànyos, csak éppen nem kaptam vissza időben. Ha már minden, majdnem illikvid wc papír (mindenki tudja, milyikről/melyekről beszélek) elsőbbséget élvezett kiadàskor, mint a szintén meglévő, de határidős és tőkeàttétes certik, legalàbb zàrta volna a felhasznàló. Nem így tett, kiütötte magàt, 85% feletti a veszteség. Beletörődtem, mert ki lett jelentve: "az àrfolyamveszteségekért felelősséget nem vàllalnak". Nem is kéne kérnémszépen, csak gyorsabban kellene végezni, és plàne hozzàértő embernek! (Ha nem büntetnék, ha elütök egy gyalogost, akkor elvileg közlekedhetnêk a jàrdàn is? Hiszen nem büntetik a gyalogos elütését?!) De nem is ez a történet, ez csak az előzmény...

Januàr 3. munkanapjàn kerestek, hogy mivel meglévő rv-m (certifikàt) volt, de kiütötte magàt, a maradvànyértéket àt transzferàlhatom szàmlàra. Először is probléma volt, hogy a bankszàmlàm közös a nejemmel (megjegyezném, hogy tàrstulajdonosok vagyunk, ugyanúgy rendelkezhetem a szàmla felett, mint Ő) meg hàt miért ne lehetne közös egy hàzassàgban?! Na mindegy ezt a problémàt leküzdöttük, utaljàk a rv szàmlàra, az is működik kp-ra. Visszaigazoltàk, hogy megkaptàk a transzer megbízàst. Aztàn vàrtam, ... leesett az első hó, meg el is olvadt, meg eső is esett, de csak vàrtam. Ma màr felhívtam öket, és csoda történt, felvették. No ezzel szignifikànsan javult a BC telefonfelvétem arànya, kb. 30/0-ról 31/1-re, mert eddig sose vették fel nekem. Kedves hölgyhang, bàr kissé fàradtan vette fel. Elmondom neki ki vagyok, meg hogy januàrban kerestek, .... (Amúgy még ügyfélszàmot sem kérdezett.) Mire közli, hogy majd ha a màrciusi àllomànyàtruhàzàsi utàn sem jön meg, akkor majd hívjam màrcius közepén és akkor megnézi. És letette. A meglepetéstől szólni sem tudtam.
1, Mi a fràszért keresnek akkor januàrban, hogy transzferàljam àt.
2, Miért kellene megvàrnom az àllomànyàtruhàzàst? Csak nem azért, hogy majd 10e-ért megnyitjàk, ràdobnak min. negyed évi szàmlavezetési díjat, majd az àtutalàs utân újjabb 10e-ért megszüntessem a szàmlàt? És élt a szàmla 3 percet? No de nem festem az ördögöt a falra.

Azt hittem, egy pénzügyi rendszerben rend van... De csak hittem... Az MNB milliàrdokat költ és követeli, hogy óràn vagy napon belül menjenek az àtutalàsok? Itt meg érvényes és visszaigazolt transzferlappal 1.5 hónap utàn itt tartsak?

Régebben, ha àtléptünk a hatàrt vonattal ukrajna felé, àtraktàk a vagonok alatt a kereket szélesebbre. Mondtuk, hogy: "mert ez màr kelet!" Na most mondom ezt: "mert ez màr Magyarorszàg...."
Törölt felhasználó 2016. 02. 24. 14:29
Előzmény: #12924  carcassonne
#12930
Én télleg nem izgultam akkor, azóta se nagyon, hálisten nem ott volt a teljes vagyonom...
Százezresnél nagyobb veszteségem nem lehet a legrosszabb forgatókönyv esetén se, tehát nem fenyeget az intenzív osztály. :)
Mérgesnek viszont mérges vagyok, mint mindig, amikor vki nem végzi rendesen a munkáját, és ezzel hátráltat és/vagy kárt okoz nekem.
carcassonne 2016. 02. 24. 14:21
Előzmény: #12925  Balage74
#12929
Persze, azota is rossz. De az egeszsegunk ne menjen ra. Madoff nak sok áldozata volt aki havi 1% ert a teljes vagyonát rendelkezésre bocsátotta. Itt a bc nel tobb ezer fele eszközben tartottak károsultak penzt, ezért minden egyes karosultnak eltérő lehet a helyzete...
filter 2016. 02. 24. 14:04
Előzmény: #12927  tchongee
#12928
együtt érzek veled..
mivel nem látjuk az elszámoltatás lehetőségét egyelőre, meg kell tanulni elfelejteni, hogy mekkora a veszteség.
Sokszor volt már millió fölötti veszteségem. Tudom milyen.
tchongee
tchongee 2016. 02. 24. 13:58
Előzmény: #12926  filter
#12927
Full telefon, szvsz legrosszabb forgatókönyv...1.4%-t visszaadnak + beva, és még háromszor annyi veszteség....
filter 2016. 02. 24. 13:53
Előzmény: #12921  tchongee
#12926
Mid volt?
Balage74
Balage74 2016. 02. 24. 13:51
Előzmény: #12924  carcassonne
#12925
Nem az egy évvel ezelőtti reggel volt pokoli rossz. Én akkor még bíztam benne, hogy normális országban élünk, és arra számítottam, hogy 3, de max 6 hónap alatt lezárul az egész ügy, az élet némi veszteséggel, de megy tovább.
Ehhez képest 1 év alatt nem sokra sikerült jutni a "tisztelt" felszámolónak és még mindig nem tudjuk mikor látjuk a megmaradt eszközeinket.

Na ez a pokoli rossz, és az, hogy minden illúzió elveszett, hogy normális országban élünk, ahol a jogszabályoknak van értelme. Azóta még nyilvánvalóbb, hogy vannak a 'zemberek és a még emberebbek, akikre ha úgy hozza az érdek külön törvényt alkotnak és mutyi, mutyi, mutyi mindenhol.

Erre már csak néhány lapát, de sokat nem tud rontani a tegnapi népszavazás-blokkolás ügy, de ez már egy másik topic....
carcassonne 2016. 02. 24. 13:26
Előzmény: #12923  Törölt felhasználó
#12924
Sajnalom,hogy ez a helyzet! Remélem hogy mindenki valahogy atveszeli ezt az időszakot. Az egy évvel ezelőtti reggel pedig pokoli rossz volt.
Törölt felhasználó 2016. 02. 24. 11:51
Előzmény: #12921  tchongee
#12923
Tavaly februárban kérdezte egy barátom, hogy mi lesz most velem.
Mondom semmi érdekes, beva határ alatt vagyok, megkapom a pénzem 90 napon belül, legkésőbb májusban...
Milyen röhejesen hangzott, így utólag visszanézve. :)
Pedig semmi olyat nem mondtam, ami ne lenne papíron rögzítve és törvényekkel védve...
Törölt felhasználó 2016. 02. 24. 11:07
#12922
Most olvasom az alapkezelő honlapján:
Az illikvid részre nem adható vételi vagy eladási megbízás, ez eddig egyértelmű.
Továbbá:olvassátok el az Access PP Deposit alapra vonatkozó tájékoztatót, abból emeltem ki:
3.6. Amennyiben a befektetési alap befektetési politikája alapján egy adott intézménnyel szembeni, az adott intézmény által kibocsátott átruházható értékpapírokba vagy pénzpiaci eszközökbe történő befektetésekből, az adott intézménynél elhelyezett betétekből, és az adott intézménnyel kötött tőzsdén kívüli származtatott ügyletekből eredő összevont kockázati kitettsége meghaladhatja a befektetési alap eszközeinek 20 százalékát, figyelemfelhívás az ebből fakadó speciális kockázatokra:
Az „A” sorozat esetén nem alkalmazandó.
Az „IL” sorozatban kizárólag a Buda-Cash Zrt. „f.a.”-val, a BRB Buda Bank Zrt. „f.a.”-val, a DRB Bank Zrt. „f.a.”-val, és az ÉRB Bnak Zrt. „f.a.”-val szembeni követelést tartalmazza, így az „IL” sorozat vonatkozásában az Alap kitettsége akár 100% is lehet ezen intézményekkel szemben. Az „IL” sorozatban elkülönített eszközök értékesítése, illetve a követelések érvényesítése nehézségekbe ütközhet, illetve csak kedvezőtlen árfolyamon lehetséges. Ezen eszközök vonatkozásában a teljes értékvesztés kockázata jelentős.

Ez azt jelenti, hogy az illikvid rész, ami 65% körül van, elfelejthető. Hiszen a felszámolásból semmi nem fog megtérülni, erre bizton lehet számolni. Nincs mese, perelni kell. Remélem a polgári jogi igényeiteket beadtátok.Igaz, az a büntetőügyre vonatkozik, de polgári pert is kell indítani.
tchongee
tchongee 2016. 02. 24. 10:42
Előzmény: #12917  filter
#12921
Ez hihetetlen!!!!!!!!!!!!!!!! Elmúlt egy év nem kaptam vissza egy Ft-ot, egy db részvényt, egy Ft Beva kártérítést sem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek