Topiknyitó: forest_30 2007. 04. 03. 10:24

Mtelekom  

Ujra motiváció van a paperban
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
detto71
detto71 2013. 01. 12. 21:56
Előzmény: #72251  Törölt felhasználó
#72260
Most a nagy bizonytalanság oka az oszti mértéke. (hogy nem lesz azt azért kizárnám, de semmi sem lehetetlen)

A legrosszabb esetben is 40 ft-ot mondanak, ami még mindig nagyon jó. persze az 50-hez képest kevesebb és ebből lehet egy mondavacsinált csalódás, utána persze venni fogják. De az 50-et is tudná fizetni, sőt a pénz is meg van hozzá, persze átcsoportosíthat ezt a menedzsment dönti el.

Szerintem nagy mozgás az oszti hivatalos megnevezése után lesz. Persze azért aki kockáztat(mint én és még sokan mások), azok veszik/vették most is. Reménykedünk egy 45-50 ft-os osztiban, az árfolyam remélhetőleg 410 felett lesz addigra, akkor veszük majd többet és még sokan mások is. Most a várakozások hajtják felfelé, nem olyan intenzíven mint az elmúlt években mert nagyobb a bizonytalansági faktor. De ha minden összejön, az emelkedés is intenzívebb lesz.

Persze addig még van egy mnb elnök megnevezés ez okozhat törést átmenetileg vagy ha nagyon megvágják az osztit vagy mindkettő egyszerre. Ezek a kockázati tényezők.

DE az e-út díj tender csúszik->a költségvetésbe nem folyik be matolcsy által elképzelt pénz->esetleg ötletszerűen kivetnek valami "egyszeri" adót erre a szektorra, ez is bejátszhat. phú....

de minden összejöhet hogy szívjunk...
SBob 2013. 01. 12. 21:49
Előzmény: #72258  Törölt felhasználó
#72259
Ez így van. Mint ahogyan az is igaz, hogy egy kvázi "üres" cégen túl sok kötbért sem lehet behajtani, ha mégsem sikerül a vállalás.
Törölt felhasználó 2013. 01. 12. 19:14
Előzmény: #72257  Törölt felhasználó
#72258
Ezzel szemben persze a T-Systemsnek ténylegesen vannak szakemberei, így legfeljebb csak töredéke kerülne a munkának alvállalkozókhoz.
Törölt felhasználó 2013. 01. 12. 19:13
Előzmény: #72256  SBob
#72257
Nyilván alvállalkozókkal csináltatnák, csak lehet baj van a velük való megegyezéssel. Egyébként a harmadik pályázó, a Synergon módszere is hasonló szokott lenni, anno dolgoztam egy kis cégnél, a Synergon alvállalkozójának potenciális alvállalkozója volt, amelyik végül nem vállalta el egy projektjüket, az is egy állami megrendelés volt. Elég sok ilyen cég van, amelyik csak abból él, hogy állami projekteket nyer el, aztán lepasszolja alvállalkozók hierarchiájának. Ciki az, amikor dől az ilyen piramis, ami meglehet akkor ha túl sok a szint, és az alsó szinteken bagóért dolgoznak, de súlyos kötbérekkel.
SBob 2013. 01. 12. 18:43
#72256
Érdekes adalék a Getronicsról. (köszönjük Népszabadság! Nem a gazdasági portáloknak kellene ilyen cikkekkel előhozakodni? )
link

Getronics
"a társaság jegyzett tőkéje a 2011. év végi záráskor 79 millió forint volt"

"mintegy hatvan főt foglalkoztató cég"

De most tényleg? Komolyan végiggondolta a fentieket valaki?
Galy 2013. 01. 12. 14:40
Előzmény: #72254  Törölt felhasználó
#72255
Minden bizonnyal az MPVI Mobil novemberi és decemberi közgyűlésén született döntés arról, hogy lemondanak a cég vezetői - írja a Napi Gazdaság.
A lap információi szerint távozott az MPVI Mobil Zrt. két legfontontosabb embere, Schmidt Pál vezérigazgató és Kalmár István, a vállalat elnöke. A mobiltelefon-társaságnál sem megerősíteni, sem cáfolni nem kívánták az értesüléseket. A Napi Gazdaság úgy fogalmaz: Kalmár és Schmidt bábáskodott az új mobiltelefon-társaság megalakulásánál, ezért szakértők elképzelhetőnek tartják, hogy távozásuknak üzenetértéke lehet − vagy teljesen új szereplők kellenek egy új koncepció megvalósításához vagy ezzel a lépésükkel azt akarták jelezni a szakemberek, hogy a cég gyakorlatilag megszüntette tevékenység.
Törölt felhasználó 2013. 01. 12. 13:12
Előzmény: #72253  kismarton
#72254
Ja, de nincs még egy ekkora bohóc, aki egy esetleges 14-es Fidesz bukás esetében még rossz szándék nélkül is tönkre tudja tenni a következő kormány gazdaságpolitikáját.
kismarton 2013. 01. 12. 11:29
Előzmény: #72247  detto71
#72253
Lehetne az mnb élére olyan muksit tenni, aki szintén kiszolgálja a fideszt, de eddig a nevét sem hallotta senki, annak a híre nem lenne annyira megrázó.

Az MNB élére olyan embert kell rakni, aki az országot szolgálja és nem a pártot, csak ezeknek nem ér addig az eszük.

A forint árfolyama egy egyensúlyi állapot miatt lehetett alacsonyan. Nagy a világban a likviditásbőség, mindent megvesznek, de ha az állampapírok hozamát folyamatosan nyomják lefelé, eltűnik a kamatelőny.
Törölt felhasználó 2013. 01. 12. 09:35
Előzmény: #72247  detto71
#72252
Ehhez csak annyit fűznék hozzá, hogy a piac mindig előre áraz. Emlékszel még arra, hogy az utolsó bóvli minősítésekre a BUX már nem is esett, sőt emelkedett? Valami hasonló fog itt is történni szerintem.
Törölt felhasználó 2013. 01. 12. 08:36
Előzmény: #72247  detto71
#72251
Nekem amúgy másik dilemmám is van a telkóval kapcsolatban. Tavaly előtt a rally február végén indult és tartott úgy kb. áprilisig. Tavaly nyilván mindenki hasonlóra számított, ezért jó korán bevásároltak, így februárban már bőven rally volt, ami aztán február végén megtört, és nem volt tovább felfelé. Ha most a többség februári rallyra számít, akkor lehet hogy január végére, február elejére már vége is lesz. Persze az, hogy nem tudjuk biztosan az osztalékot, okozhat február végén, mikor kiderül mennyi, egy emelkedést, rossz esetben esést.
Törölt felhasználó 2013. 01. 12. 08:33
Előzmény: #72247  detto71
#72250
"azért az nem semmi, ahogy a forinton egy nap alatt 4 ft-ot két nap alatt 7 ft löktek. "

Ideges is vagyok rendesen, szerdán adtam megbízást Budapest Euro Pénzpiaci alapra, ami T+3-as, tehát hétfőn teljesül, és Ft-os alap, de euró kitettségű. Tehát a hétfői árban benne lesz az árfolyam, vagyis 296 felett kapom meg 292 helyett, mint ahogy gondoltam kb....

(Aztán persze lehet hogy mosolyogni fogok 330-as eurónál.)
detto71
detto71 2013. 01. 11. 23:31
Előzmény: #72248  Törölt felhasználó
#72249
igen ez nagy dilemma.

Én csak azt akartam ezzel mondani, hogy stoppal követni ezen időszak tőzsdei mozgását.

Egyébként ezek az események arra jók, hogy hirtelen rövid idő alatt nagyon leverik az árfolyamor jelentősen és még aznap vissza is visszik gyakorlatilag a kiindulási szintre.

Mindenesetre jobb stoppal lenni, mert mi van ha nem megy vissza. Szerintem lesz jelentős esés, amiből a jó öreg stoppal ki kell szálni aztán vissza.

remélem a tkom a 430-as szintet erre az időszakra eléri.
Törölt felhasználó 2013. 01. 11. 23:23
Előzmény: #72247  detto71
#72248
Hááát igen, ezen már én is elgondolkodtam és tervezem a bukórepülés alját "megvenni". De mi van ha "mindenki" erre tippel és már most "biztosan tudja mindenki"... elképzelem a hatalmas short állományok kiépülését, aztán csak hopp, kurvára nem következik be az armageddon ...
detto71
detto71 2013. 01. 11. 21:32
Előzmény: #72246  kispangit
#72247
mindenkit arra szeretnék figyelmeztetni, hogy tartsa szem előtt azt az időszakot, amikor a miniszterelnök megnevezi az mnb új elnök jelöltjét. Ez kb február közepe.
Sajnos ez politikai döntés lesz és biztos hogy óriási kilengést fog okozni a magyar tőzsde minden papírjára, természetesen lefelé. Főleg, ha olyan ember kerül oda aki a nemszokványos eszközök híve és ezt hangoztatja is.

Nekünk telekomosoknak ez egy nagyon rossz időpont egy szép osztalék emelkedést törhet kereszbe.

De elnézve a többi általam figyelt papírt(egis, mol rochter) amik szépen jönnek fel törést okozhat az emelkedésben.

Vagy csak én vagyok ennyire megijedve az mnb elnök körüli történetnek.

azért az nem semmi, ahogy a forinton egy nap alatt 4 ft-ot két nap alatt 7 ft löktek.

Nem veszik komolyan a fiúk a ft árfolyamát.
Azt hiszik azért 280-290 között sokáig mert ők olyan ügyesek. Egy frászt, azért mert a tőkeoligarchiák így akarták, ha rájuk jön megint a hoppáré egy hét alatt 310-ig viszik ezzel párhuzamosan az államkötvények sem 6,2 környéki kamattal fognak menni hanem 8 körülivel. Na akkor lesznek szar helyzetben.
Csak egy alkalomra várnak a pénzes csoportok egy újabb támadásra.

Lehetne az mnb élére olyan muksit tenni, aki szintén kiszolgálja a fideszt, de eddig a nevét sem hallotta senki, annak a híre nem lenne annyira megrázó.
kispangit 2013. 01. 11. 21:05
Előzmény: #72243  kismarton
#72246
Szokott lenni, én is azért álltam be rá 370-en, csak nem adtak...
Törölt felhasználó 2013. 01. 11. 20:04
Törölt hozzászólás
#72245
Törölt felhasználó 2013. 01. 11. 17:53
Előzmény: #72242  Törölt felhasználó
#72244
pihenő...minek? még 102 pont...így április végéig...semmi extra nem történne ha így lenne...
kismarton 2013. 01. 11. 17:52
Előzmény: #72242  Törölt felhasználó
#72243
Egy kis rizsa az osztalékrallyról

link
Törölt felhasználó 2013. 01. 11. 17:27
Előzmény: #72241  Törölt felhasználó
#72242
nem volt az olyan rossz
kellene egy kis pihenő

link
Törölt felhasználó 2013. 01. 11. 17:06
Előzmény: #72240  cscsb
#72241
399

Topik gazda

forest_30
5 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek