Topikgazda: 2007. 08. 17. 09:53

MOLly tulajok topikja  

Hi!



Ha az Otisoknak is van gyűjtőtopikja, ne aprózódjanak el apró témákba a Mollysok se.


Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
gyula1971
gyula1971 2021. 11. 19. 20:27
#301720
Varga Zoltán, az Equilor Befektetési Zrt. senior elemzője az MTI-nek elmondta, a Mol jelentős (3,26 százalékos) esése részben az olaj árának csökkenésével, részben pedig azzal magyarázható, hogy Ausztriában a koronavírus terjedése miatt hétfőtől ismételten teljes lezárást rendel el a kormány. Az elemző szerint a befektetők az Ausztriában történtek miatt tartanak attól, hogy Németországban is az emelkedő esetszámok miatt hasonló intézkedést vezetnek be, mindez pedig jelentősen visszavetheti az üzemanyagkeresletet.
Törölt felhasználó 2021. 11. 19. 20:03
Előzmény: #301705  Istvan78
#301719
Sino pont olyan jó, mint bármelyik más, ha a megfelelő célcsoportban adják. A tapasztalat személyes. De ez már tényleg nagyon off itt.
Törölt felhasználó 2021. 11. 19. 19:58
Előzmény: #301713  Törölt felhasználó
#301718
Előbbi esetben mi van ha a dagi vezérigazgató tízszer annyit fizet be mint a cingár dohányos? A jelenlegi rendszer egy baromság, akárcsak a nyugdíjrendszer. Mások javára fizetsz, mire rád kerül a sor lóf*sz se jut majd. Eüben meg lehetne néhány állami fix sávos választható kategória vagy egyetlen alap, aztán a megmaradóból eldöntöd milyen magánbiztosítást finanszírozol. Normális (de horror drága) ellátást úgyis csak utóbbiban remélhetsz. Jelenleg meg fizeted a sokszorosát a bliccelőének, s ugyanazt kapod mint a hajléktalan.
Törölt felhasználó 2021. 11. 19. 19:47
Előzmény: #301714  NiNiNi
#301717
Akkor felfelé. De ezt csak akkor fogja írni ha már arra tart. Eccerű nagyon :)
lohran 2021. 11. 19. 19:47
Előzmény: #301714  NiNiNi
#301716
Vak vezet világtalant.
Illen állami beavatkozásnál mán 2000 en köllene lenni.
Jól tartja magát
gaben500 2021. 11. 19. 19:12
Előzmény: #301714  NiNiNi
#301715
Esni fog mint a kő, ezen nincs mit szépíteni... 
NiNiNi 2021. 11. 19. 19:03
Előzmény: #301680  pomperj
#301714
Arra van elkepzelesed, hogy mi van ha ez most ahogy irod nem A volt hanem az altalad vazolt eso alakzat vege. Ha ez a vege akkor hogyan tovabb?
Törölt felhasználó 2021. 11. 19. 18:20
Előzmény: #301708  bluefrog
#301713
Én sem mélyülnék bele, de ha valaki elhízott (én nem vagyok az), nehogy már kérdéses legyen, hogy miért fizeti a TB-t. Lehet genetika is... Mondjuk nálam egy hegymászó baleseti kezelése egy dohányos eü-i kezelésével szemben komolyabb kérdéseket vet fel térítés vonatkozásában. Azt leszögezhetjük, hogy az egész TB- és nyugdíjrendszer egy nagy fos.
eszpe2 2021. 11. 19. 18:11
#301712
Tudom, hogy a ma is alakuló olaj-, covid-helyzet most fontos(abb) a MOL árfolyam szempontjából, de én megosztanám a közgyűlési napirenddel kapcsolatos gondolataimat is. Volt idén MOL részvényem és TL/TS certim is a múlt hétig, most nincs és nem is tervezem egy ideig, hogy újra legyen... Nem hangulatkeltésnek szánom, de a befektetői bizalom szempontjából az unalmasnak és technikainak látszó közgyűlési topikok is felvetnek kérdéseket.
.
(1)
Szerintem összefügghet az alapszabály módosítás a 3 alapítvány részesedésével és a potenciális srv változásokkal. Lehet egy jelentéktelennek tűnő technikai változás, de lehet egy előkészület is valamire. (pl. óvatosság, vagy bizonyos limitek módosítása előkészülve egy esetleges új tulajra, alapítványra). Eredetileg az Nyrt-knél általános 50%+1 szavazat volt a közgyűlési határozatképesség feltétele, ezt már régen levitték 1/3-ra. Korábban az államnak kb. csak 25% részesedése volt a MOL-ban, de a 3 fidesz-alapítványnak most 30,5%-a van. Közgyűlésen a srv-vel nem gyakorolható szavazati jog, tehát ha az össz részvényszámból levonom az aktuális srvt-t, akkor a 3 alapítványnak együtt már most 31,3%-nyi szavazati joga van. Ha a MOL még vásárol srv-t (MRP, új KMRP miatt vagy más okból), akkor extrém esetben (járványhullám alatti közgyűlés, sáskajárás, hóviharban tömeges lábtörés miatti meg nem jelenés) elméletileg előforduhat, hogy ha csak a 3 alapítvány képviselője jelenik meg a közgyűlésen (plusz még valaki, vagy majd egy 4. alapítványos ember), akkor csak velük önmagában már határozatképes lenne a közgyűlés, és majdnem mindenről dönthetne a 3-4 alapítvány. (Néhány döntéshez kell csak az 1 db szavazatelsőbbségi részvény "igen" szavazata is, ez nem tudom, hogy kinél van most, MNV-nél, PM-nél?). Egyelőre a 10%-os szavazati jog maximumhoz nem nyúlnak hozzá (érdekes, hogy ezzel a MOL-Új Európa Alapítvány 10,49%-os szavazati jogát is "csonkolják" 10%-ra). A 3 alapítvány elvileg nincs összekötve, de nehezen hiszem, hogy egymástól függetlenül és eltérően szavaznának.
.
Mivel idén nem volt normális közgyűlés a járvány miatt, és az IG döntött a közgyűlés/részvényesek helyett minden kérdésben, ezért eddig ez az 1/3-os határozatképességi kérdés szerintem nem merült fel élesen. Örülnék neki, ha ezt a minimum határozatképességi limitet visszatennék pl. az általános 50%+1-re... (OTP-nél is 1/3 van, de ott teljesen más a tulajdonosi struktúra, a 3 nagytulajnak (MOL, Kafijat, Groupama) összesen nincs 21%-a, jobban el is különülnek mint a 3 alapítvány, és ott 74% a free-float is).
.
(2)
Szerintem érdekes lehet a KMRP-vel kapcsolatos téma is... ezzel nem vagyok képben, csak egy kicsit rákerestem, ha valaki esetleg ért ehhez a témához, és ha nagy hülyeséget írtam volna, kérem, hogy javítsa ki. Fontos, hogy ezek is csak gondolatok! :-)
A "Különleges Munkavállalói Résztulajdonosi Program" (KMRP) lényege, hogy "speciális tulajdonszerzési lehetőséget nyújtanak arra, hogy részvénytársaságok vagy kft.-k vagyonrészeit a társaság munkavállalói vagy tisztségviselői az eddig hatályos szabályokhoz képest kedvezményesebben szerezzék meg."
A MOL a klasszikus munkavállalóinak ösztönzésére, javadalmazására már most is működtet egy hagyományos MRP-t, ami jó dolog.
Mire kellhet az új KMRP? Érdekességek: a KMRP-szervezet megalakítása mellett a KMRP kezelésére a vagyonkezelő alapítványokról szóló törvény szerinti vagyonkezelő alapítványt is alapíthatnak... (nem "közérdekű" vagyonkezelő alapítvány mint az egyetemeké, hanem csak sima, de akkor is érdekes lehet); a vagyonkezelési mód később nem változtatható meg (ha alapítványi forma, akkor az is marad); KMRP határozott időre, legalább 10 éves időtartamra működtethető; legalább 10 fő megkeresése és programindítása alapján jön létre (IG-ből, FB-ből simán összejön a 10 "bátor" ember, úgy láttam, a sima MRP-nél a munkavállalók 25%-a kell).
.
A közgyűlési napirenden van MOL srv értékesítése a KMRP részére (majd nyomott piaci áron, vagy még kedvezményesebben? pl. x időszaki tőzsdei átlagár -5%?); döntés támogatás nyújtásáról (a MOL a KMRP-szervezet működésére fordítható vissza nem térítendő vagyoni hozzájárulást nyújthat.) A MOL majd Mrd-okat fizet ki az adózott eredményből a KMRP tagoknak (vezetőknek?), mivel a korábbi javadalmazási politika szerinti céláraik most eléggé messze kerültek, az alapján nem jutnának hozzá a beígért részvénypakkhoz? Nem hiszem, hogy sok mezei munkavállalót bevonnának ebbe az új KMRP-be, nekik ott van a sima MRP. Javadalmazási politikát is módosítják a közgyűlésen: vezetők átkerülnek a KMRP-be?
.
Új IG tag választása: most is jó sokan vannak, kb. 10-en, lemondásról nem tudni, döntésképesek, ráérne tavasszal is egy új IG tag választása a rendes közgyűlésen, az előterjesztésből kiderül majd a személy (de ha véletlenül a Jellinek lenne vagy a WiZZ Váradi, akkor jön a Liszt Ferenc Nemzethhy Légikikötő-fejlesztéséért Alapítvány?) Most kicsit rosszindulatú voltam, de egy hasonló húzáson sem lepődnék meg.
.
A közgyűlést a Karácsony előtti 2. napra hívták össze, pedig így kívülről nézve nincs olyan extra napirend, amit ne tudtak volna már egy ideje vagy nem készülhettek volna el vele egy korábbi időpontra (nov. vége, dec. eleje?). Normális (kis)részvényes ebben az időpontban nem fog elmenni, pláne, ha addig romlik még a járványhelyzet. (Két ünnep között senki nem figyel majd a magyar piacra, bejgli-kóma. Ha lesz idén, esetleg akkor jöhet majd egy reptér(alapítvány) bejelentés is az év vége előtt? Illene a timeline-ba).
.
Tudom, a végén már eléggé konteo-szintű dolgok is vannak. :-))) 
.
Mindenesetre érdeklődve várom a konkrét közgyűlési előterjesztéseket, indokolást, ha jól számolom, december 1-ig közzé kell tenni...
OSZLOPOS 2021. 11. 19. 17:58
Előzmény: #301709  gyula1971
#301711
többen elkezdtek agresszíven feldumálni.
A nyersolajak ma vagy a következő napokban az EMA 200 napost megérintik. A fura a gyors korrekció, ugyanis EU-ban csak 1 ország zárt le, nem is a legnagyobb. Tisztán lélektani hatás is meg az összehangolt magas olajár elleni küzdelem. OK, de mi lesz, ha több nagy fogyasztónál is lesz lezárás?
Ársapka miatt így a MOL frofitabilitása pár hétre megmenekülhet, bár amilyen gyors a le, lehet pattanás, de ez már lassan 10$ áresés a csúcsról. Másik oldalon viszont ott a hangulat, ami most rátelepszik az olajos cégekre. csak óvatosan.
Laikus 2021. 11. 19. 17:54
#301710
Az igazán hardcore oltásellenesek nem mennek oltottak közelébe, nehogy elkapják a vakcinát.
gyula1971
gyula1971 2021. 11. 19. 17:46
Előzmény: #301706  ALANFED
#301709
Már megint így lett!-ma, 13:24 Előzmény: #301526  ALANFED #301537
2500-2518 záró, nagy szó lesz! már 2450 ft is.
De sikerüljön.
bluefrog
bluefrog 2021. 11. 19. 17:44
Előzmény: #301683  Istvan78
#301708
nem akarok nagyon belemenni a MOL topikban a vakcina vitába, de:
1. aki be van oltva az is fertőzhet;
2. miért kevésbé hibás az a dohányos és/vagy alkoholista és/vagy drogos és/vagy elhízott, ha a szenvedélye/szenvedélyei miatt kialakulnak betegségek ill. szövődmények? van arra kimutatás hogy ők mennyire terhelik le az egészségügyet, a várólisták hosszát mennyivel növelik? az ő kezelésüket, gyógyításukat miért azoknak kell fizetni, akiknek nincsen káros szenvedélyük?
3. ha a kormányzat/munkáltató kötelezővé teszi valaki számára az oltást, akkor miért tolja el magától a felelősséget egy nyilatkozattal, amit a beoltott személynek alá kell írni?
ezek inkább csak költői kérdések, részemről lezártam a témát itt.
gyula1971
gyula1971 2021. 11. 19. 17:31
Előzmény: #301697  Imrus55
#301707

Nem sikerült a 2450 ft-feletti zárás, így a nap vége felé az ellenállás már 2450 ft volt.-
Magas forgalomban adták ismét a papírt ma.
ALANFED
ALANFED 2021. 11. 19. 17:25
Előzmény: #301697  Imrus55
#301706
a záró tippemet elcseszték a labancok/erste/, egy mnb -t megérne
Istvan78 2021. 11. 19. 17:23
Előzmény: #301702  Törölt felhasználó
#301705
Kategórikusan nem állították soha, hogy nem fertőződsz és nem fertőzöl. A mérték a nem mindegy. Árnyalja a képet, hogy milyen hatékonyságú vakcinával oltottak (Pld. a Sinopharmra 60-70%-ot mutattak ki kezdetben is.) Az is árnyal, hogy 4-6 hónap után esik a védettség. Talán ebben hozta legkevésbé az elvárást a vakcina, hosszabb védettséget reméltek korábban.
signal2
signal2 2021. 11. 19. 17:21
Előzmény: #301703  MoneyForNothing
#301704
Ha szépen, egészséges csökkenő trendben ment volna vissza a Brent, nem lenne akkora gond. Ez a szakadás meg volatilitás semmiképp nem jó. Pánikot kelt.
MoneyForNothing 2021. 11. 19. 17:15
Előzmény: #301701  Paja1975
#301703
Szép kis hullámvasúton van ma brent :) Van vola rendesen.
Törölt felhasználó 2021. 11. 19. 17:15
Előzmény: #301699  Törölt felhasználó
#301702
Annyiban nem haszontalan, hogy jó eséllyel könnyebben átvészeled oltottan a fertőzést.  De egyébként abban igazad van, hogy az a haszon, amit vártunk tőle (ti. nem fertőződsz és nem fertőzöl) elmaradt. 
Paja1975 2021. 11. 19. 17:13
Előzmény: #301700  tommy.b.goodie
#301701
igen. egyenlore

friss hírek További hírek