Topiknyitó: pampa 2015. 09. 13. 07:52

MIGRÁCIÓ, EU-ból való kilépés ,napi hírek, Magyarország  

Lassan el kell kezdeni elemezni ezt a lehetőséget is,hiszen teremthet az EU olyan új feltételrendszert ami miatt már egy olyan ország amelyik nemzetállamként képzeli a jövőjét nem maradhat a közösségen belül.

A migráns kérdés nagyon időszerűvé teszi ezt a lehetőséget,hogy számolni keljen vele.


Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pampa 2019. 04. 04. 07:27
Előzmény: #20877  Phylaxa
#20880
"őszintén
szóval, a károkat kell enyhíteni, aminek a módja az asszimiláció
lesznek szép kevert emberek, és akkor?
ahogy a nullás vércsoportú mongolredős magyar összekeveredett
azzal is gondod van?
a migrókat tehát be kell olvasztani, edukálni, a vallási fanatikusokat kivágni - nem véletlen, hogy a második generációs török matt részegre issza magát allah ide vagy oda
és fogadok, hogy a 10 generáció a szőnyeget max a nappaliban fogja használni
azért, mert nem értitek se a történelmet, se a társadalomfejlődést, ezek bizony haladnak"
.
.
Az egyik hozzászólásból!
 Úgy gondolom, hogy mindent tisztáztunk ebben a kérdéskörben!
.
Az európai nők már nem akarnak szülni, így az ebből eredő "károkat" valahogyan enyhíteni kell.
Tehát szerinte is létezik tervezett és szervezett BETELEPÍTÉS! 
Ő KÁRENYHÍTÉSNEK nevezi......
más pedig MENEKÜLT segítésnek.....
A harmadik megint másképp.....
.
 csak a vége lesz ugyanaz!!!!!!
.
Nincs itt semmi gond, csak azt a 8-10 generációváltást kell átélni valahogyan még teljesen európaivá vállnak a most érkezők....vagy nem.... de arról már mások fognak beszélgetni....ha egyáltalán a SARIA engedni fogja a NET-et.....

a migráció csak "fájdalomcsillapítás" a betegségre!
a betegséget nem gyógyítja meg, csak tünetileg ideig-óráig elfedteti a beteggel,hogy beteg!
gambadoro 2019. 04. 04. 00:40
Előzmény: #20877  Phylaxa
#20879

írtam korábban, hogy ellátogattam svédországba
egyrészt persze akedvedért, másrészt a régi brigádomat látogattam meg
aztán még egyszer voltam nem olyan régen
egészen pazarul élnek a svédek az a nagy helyzet
voltam a szerintetek no go zónában is
ha
ha
ha
ha
nem mondom, hogy nekem tetszik a füstös migró, mert nem
viszont nem vagyok retardált sem, és tudom, hogy a vége a dalnak az lesz, hogy megváltozik gyökeresen európa
mert te okoskodhatsz, de akkor érdeklődnék:
asszony van? hány gyereket szült?
kedves édesanya?
nő rokonok?
az átlag mennyi
őszintén
szóval, a károkat kell enyhíteni, aminek a módja az asszimiláció
lesznek szép kevert emberek, és akkor?
ahogy a nullás vércsoportú mongolredős magyar összekeveredett
azzal is gondod van?
a migrókat tehát be kell olvasztani, edukálni, a vallási fanatikusokat kivágni - nem véletlen, hogy a második generációs török matt részegre issza magát allah ide vagy oda
és fogadok, hogy a 10 generáció a szőnyeget max a nappaliban fogja használni
azért, mert nem értitek se a történelmet, se a társadalomfejlődést, ezek bizony haladnak
de ha már félsz valakitől, akkor a krva sok kínaitól bizony tarthatsz
mert most hoztatok mondjuk 40 ezret
ezek 30 év múlva 500 ezren lesznek
MOST SZÓLOK
és krvára nem asszimilálódnak, helyette viszont árnyékgazdaságot építenek
nem véletlen, hogy ausztriába, németországba konkrétan akadályozzák a bevándorlásukat
ott nem hülyék élnek
-pny
-pny 2019. 04. 03. 23:37
Előzmény: #20876  Phylaxa
#20878
Megismétlem: Magyarország a sokszorosát költi migrációs kiadásokra, mint korábban. Orbánék akkor szerinted bevándorláspártiak?
Phylaxa 2019. 04. 03. 23:33
Előzmény: #20872  gambadoro
#20877
Skandinávokat ismerem. A bizonyos ideig az addig amíg nem keresnek pénzt és utána csak a különbséget fizetik a megélhetésre és lakhatásra. A svédek már két éve adót emeltek a konjunktúra csúcsán. Az a bajod, hogy a szaporodásukkal emelkedik a kifizetett összegtömeg? Jól néznénk ki, ha egyénileg nőne! :)
Phylaxa 2019. 04. 03. 23:27
Előzmény: #20874  -pny
#20876
Igen? Tehát nem nő országonként sem a rájuk fordított összeg (megélhetés+lakhatás+oktatás+eü) és az UNIO sem szavaz meg egyre többet ezekre a dolgokra. OK. Mi ketten nem  ugyanazt állítjuk az biztos. Szerintem ne folytassuk! :)
rockmaster 2019. 04. 03. 23:23
Előzmény: #20873  -pny
#20875
Ő is narancs báró, érdeke a borzsoá rendszer kiszolgálása. Ezt csak hazugságokkal, orosz propaganda segítségével lehet. Nem tűnt fel, hogy állandóan külföldi ügyekkel foglalkoznak?
-pny
-pny 2019. 04. 03. 23:17
Előzmény: #20871  Phylaxa
#20874
"Tehát nem hiszed el nekik, hogy évente emelik a támogatási összegeket, amiket rájuk kell fordítani?"
.
Szintén nettó hazugság. Nem az egy főre eső költségük nő, hanem a számuk növekedésével + a védekezésre fordított pénzek növekedésével az összköltség nő a migrációval kapcsolatban. Megjegyzem: Magyarországon is megsokszorozódott 5 év alatt a migrációval összefüggő kiadás. Akkor Orbánék bevándorláspártiak?
.
Egészen elképesztő, hogy milyen mérhetetlenül nagy az ostobaság a Fideszes fejekben, vagy milyen gátlástalan módon terjesztik még itt is a hazug propagandát...
-pny
-pny 2019. 04. 03. 23:07
Előzmény: #20861  Phylaxa
#20873
Te ennyire szeretsz hazudozni? Miért?
gambadoro 2019. 04. 03. 23:04
Előzmény: #20871  Phylaxa
#20872

dánok, németek jelentősen visszavágták a pénzeket, egy részét természetben adják
az egész dotálás egy bizonyos ideig tart
egyébként meg az a szégyen, hogy nevetve kifizetnek 900 jurót bárkinek, ami több, mint a te fizetésed
én ezért sírdogálnék a helyedben
az osztrákokról tudok, akik még mindig adják az állampolgároknak járó összeg feletti támogatást, de ot tis csak bécsben
más tartomány már levette a pénzt
kínos dolog ez, de magyarország az eu külvárosa és az is marad, budapest a hátizsákosok mekkája +  a sörös angolok mennyországa
legyünk büszkék
Phylaxa 2019. 04. 03. 22:40
Előzmény: #20867  gambadoro
#20871
Tehát nem hiszed el nekik, hogy évente emelik a támogatási összegeket, amiket rájuk kell fordítani? Hazugságnak tartod? Én elhiszem nekik. Korrektek, valóban bejelentik. Meg is szavazzák. :)
Phylaxa 2019. 04. 03. 22:37
Előzmény: #20869  signal2
#20870
Mármint, hogy 20 éve tömegesen engedik be őket? Ezt olvastad valahol? Én arról beszéltem, hogy 20 éve telepítik be őket országonként, most pedig központilag akarják megoldani. Erre gondoltál? Erről van véleményed? :)
signal2
signal2 2019. 04. 03. 22:33
Előzmény: #20861  Phylaxa
#20869
Összeesküvéselméletnek tökéletes, hívők imádják ezeket. Kár, hogy semmi értelme. Mármint annak, hogy kívánt tömeges beengedése történne migránsoknak.
gambadoro 2019. 04. 03. 22:10
Előzmény: #20866  Phylaxa
#20868

értelmes mondatokra képes vagy?
mi a helyzet a 60 ezer behívott migróval?
gambadoro 2019. 04. 03. 22:09
Előzmény: #20865  Phylaxa
#20867

hazugságokat írogatsz
a kérdésre válaszolj
Phylaxa 2019. 04. 03. 20:56
Előzmény: #20863  gambadoro
#20866
Ugyanannak, mint akinek a több milló az eltelt évtizedek alatt a nyugatnak. Ott sem nekem és itthon sem nekem. Te hogy vagy vele? :)
Phylaxa 2019. 04. 03. 20:53
Előzmény: #20862  gambadoro
#20865
Nem hallani kell, hanem látni. Hogy kinek jó? Hát senkinek. De mégis ez megy és ezt akarják a jövőben is. Te akarod ezt?  Gondolom arról a tényről hallottál már, hogy évente emelik a migránsok eltartására az összeget. Vagy ezt sem? Pedig Brüsszel tényszerűen közli.  Én elhiszem nekik. :)
-pny
-pny 2019. 04. 03. 20:50
Előzmény: #20863  gambadoro
#20864
Van jó és rossz migráns. A jó migráns az, amin a Fideszesek keresnek az ország kárára.
gambadoro 2019. 04. 03. 20:36
Előzmény: #20860  Phylaxa
#20863

tehát kb 60 ezer teljességgel ellenőrizetlen akárkit ráeresztett a tolvaj fidesz európára
ja
a rendszer jó, hiszen csak 30 milliárdot veszített rajta a magyar társadalom
+ egy kicsit még ezek is löktek az ingatlanlufit
mesélj, akkor kinek is jó ez a 60 ezer migráns?
gambadoro 2019. 04. 03. 20:34
Előzmény: #20861  Phylaxa
#20862

ezt a hülyeséget, honnan veszed?
magyarázd el, miért lenne ez jó bárkinek?
mert a sok baromságot a fidesz már kiböfögte magából, de, hogy kinek és miért lenne jó, azt nem hallottam még
Phylaxa 2019. 04. 03. 20:29
Előzmény: #20859  gambadoro
#20861
Brüsszel nem a kötvénybusiness-ben érdekelt, hanem a tömeges eltartottakban. Az eltartásukat akarja szétosztani. Szerintem ezt te sem akarod. Ha jól értettem. :)
Phylaxa 2019. 04. 03. 20:26
Előzmény: #20857  gambadoro
#20860
Tehát téged az zavar, hogy ha valakit beengednek, akkor az odamegy ahova akar. Nos én ennek örülök. Ez a négy alappillér közül az egyik, amihez csatlakoztunk. Az államkötvényesek nem kapnak egy fillért sem, mindent maguk fizetnek. A fejlett államok már régóta csinálják, nem ilyen piszlicsáré mennyiségben mint mi. Tehát egy fillérükbe sem kerül az adott országoknak és bármikor eláraszthatnak minket a nyugaton ilyen módon beengedettek. Például megbíznak téged egy-két építkezéssel és te boldogan leszel a kivitelezőjük.  :)
gambadoro 2019. 04. 03. 20:09
Előzmény: #20858  gambadoro
#20859

17 ezer  + a családtagok
az simán megvan 60 ezer
ÉRTITEK????
idehoztak több tízezer KÍNAIT, ARABOT
a mammutban minden harmadik ember kínai
mi a bánat folyik itt?
és arról magyaráztok, hogy brüsszel?
gambadoro 2019. 04. 03. 20:07
Előzmény: #20857  gambadoro
#20858
A letelepedési kötvények kibocsátását a Államadósság Kezelő Központ Zrt. végezte, de a befektetők nem közvetlenül ezen kormányzati szervtől juthattak az állampapírokhoz, hanem kizárólag az állam által kijelölt magánközvetítőkön keresztül. A közvetítők nagyrészt magyar hátterű, gyakran offshore cégek voltak.[8] A közvetítőcégek felügyeletét az Országgyűlés Gazdasági bizottsága látta el. A külföldi befektető e kötvények vásárlása révén kölcsönt nyújthatott a magyar államnak, amit középtávon komoly kamattal együtt kap vissza az államtól. Profit az ügyletben kizárólag a közvetítő cégekben keletkezik, de az igen jelentős mértékű.[9] Az Államadósság Kezelő Központ Zrt. a kedvezőbb finanszírozási helyzetre hivatkozva 2017. március 31.-én beszüntette a kötvényértékesítést. A szervezet e közleményében jelezte, hogy a programban összesen 17 009 darab kötvénycsomagot értékesítettek 1 milliárd 293 millió euró össznévértékben.[10]
gambadoro 2019. 04. 03. 20:04
Előzmény: #20856  Phylaxa
#20857

ugye, nem zavar, hogy Eu van igaz?
ha a tolvaj fidesz beenged 20 ezer kínait, akkor azok mennek ahova akarnak
megkérdezte a tolvaj fidesz a többi országot erről?
na látod
Phylaxa 2019. 04. 03. 19:47
Előzmény: #20853  pampa
#20856
A rendezett migráció megvan. Bármelyik tagország konzulátusán jelentkezhetnek évtizedek óta a migránsok és az illető tagország eldönti, hogy beengedi-e vagy nem. Mindenért ő vállalja a felelősséget és ő tartja el. Még mindig nem értem, hogy mi a probléma? Miért akar és milyen célból bárki ezen változtatni? Miért akarja ezt  például Juncker úr megváltoztatni és főként hogyan? A rózsaszín ködön kívül semmit sem mondanak. Te kivettél már valamit bárkinek a mondandójából? :)
signal2
signal2 2019. 04. 03. 18:26
Előzmény: #20854  salve
#20855
Az áthelyezésben a menedékkérők Olaszországban és Görögországban vehettek részt. Pont. Az elméleted hibás, mert lehetetlen eseményre alapul.
Minden mknden ország annyi migránst fogad be saját maga, amennyit akar, ehhez bem kell semmilyen EU-s szándék, titkos terv, hátsó ajtó. Emiatt ez az elméleted is nagyon-nagyon gyenge lábakon áll. Miért erőlködnének tengeri mentéssel, táboroztatással, regosztrációval, amikor a nagykövetségen jelentkezik valaki, és adhatnak neki vízumot? Értelmetlen!
salve 2019. 04. 03. 18:08
Előzmény: #20849  signal2
#20854
nem, nem badarság! mert közvetve ugyan, de igazam van. bizonyíték: te is tudod, hogy azon migránsok közül akik az olaszoknál kötöttek ki, bizony egy igen jelentős részük szépen megindult és jódarabig igen sokan át is jutottak közülük Ausztrián át a németekhez = így közvetve, de Németország is bőven frontország volt mindaddig, amíg az osztrákok észbe nem kaptak és lezárták az oalsz határukat! ezt Merkel is jól tudja, nem véletlen tehát amikor a saját érdekében is(!!) az első perctől kezdve támogatta a kötelező kvótát!
"más mesét kell kitalálni, hogy Juncker miért erőlteti. Talán pl. azért, mert úgy gondolja, hogy egyik olyan tagországot sem lehet cserben hagyni, akit a teherbíró képességén felüli migrációs nyomás ér. Azóta persze bírniuk kellene, de nem vagyok tisztában azzal, hogy per pill hány migráns/menekült tengődik a görög szigeteken, akit el kell látni. "
nem kell kitalálni semmilyen mesét! hiszen Juncker azért erőltette a kvótát, mert síznjátékot játszattak vele: az alapelképzelés az volt hogy gyertek migránsok!, csak egy idő után látszott hogy ez mégsem tetszik minden tagállamnak, ( és közbiztonsági problémák vannak, választásokat veszít a baloldal aki ezt intézte nekik), sőt részben már a németeknek sem annyira..ekkor megkötötték a törökökkel az alkut, de a grögöknek - nyilvánvalóan egy háttéralku okán - továbbra is elnézték hogy akik átszivárognak a török védvonalon, azokat NE küldjék vissza, hanem nyugodtan ráereszthetik a balkáni útvonalra! ha nem így lenne, a görögök már rég megállították volna az áradatot és mindnkit visszaküldztek volna azaz lezárták volna a schengeni határukat - akkor hadseggel ami nekik van egy ujjgyakorlat lett volna és lenne nekik - ÁM mégsem tették meg, és nekik ez el van nézve (általad is, hiszen egy rossz szót sem szólsz itt rájuk soha)!!
pampa 2019. 04. 03. 17:27
Előzmény: #20852  pampa
#20853
"Rendezett migrációra van szükség Európában
 Mindent meg kell tenni annak érdekében, hogy az Európai Unió rendezett migrációs politika révén rendezett bevándorlást biztosítson, ami nem csak az uniónak és tagországainak, hanem az Európába érkezőknek is érdeke – jelentette ki Stefan Löfven svéd miniszterelnök Brüsszelben, az Európai Parlament plenáris ülésének Európa jövőjéről folytatott vitáján szerdán."
.

Ez az amit azonnal le kell venni a napirendről! 
Az EU bármelyik tagállama önkéntes döntés alapján annyi migránst fogad amennyire szüksége van!
Ezt idáig is rendezett és szervezett formában zajlott.
Magyarország is fogadott,fogad és a jövőben is valószínűleg fog fogadni bevándorlókat.
.
 
pampa 2019. 04. 03. 16:47
Előzmény: #20851  pampa
#20852
"A 2017-es 124 millióhoz képest valamelyest csökkent a súlyosan éhezők száma. Számuk (113 millió) azonban az elmúlt három évben bőven 100 millió fölött maradt, miközben az érintett országok száma nőtt. Eközben további 143 millió ember 42 országban csak egy lépésre van a súlyos éhezéstől.
.
A súlyosan éhezők kétharmada csupán 8 országba koncentrálódik: Afganisztán, Etiópia, Jemen, Kongói Demokratikus Köztársaság, Nigéria, Dél-Szudán, Szudán és Szíria. 17 országban az akut éhezés mértéke nem csökkent, vagy még inkább emelkedett.
Az éghajlattal és természeti katasztrófákkal összefüggő jelenségek hatására 29 millió ember került válságos helyzetbe.
13 ország, köztük Észak-Korea és Venezuela, a hivatalos adatok hiánya miatt nem is került elemzésre."
pampa 2019. 04. 03. 16:29
Előzmény: #20849  signal2
#20851
Talán pl. azért, mert úgy gondolja, hogy egyik olyan tagországot sem lehet cserben hagyni, akit a teherbíró képességén felüli migrációs nyomás ér. Azóta persze bírniuk kellene, de nem vagyok tisztában azzal, hogy per pill hány migráns/menekült tengődik a görög szigeteken, akit el kell látni."
-
Az olaszok és a görögök sem roppantak bele.
Ezt kár vitatni.
A törököknél is él több millió.
Ahogyan a többi érintett országba is.
Így a kvótát értelmetlen ezzel magyarázni.
A "nyomás" csak az indok volt arra, hogy a tagállamokkal elfogadtassák a kvóta rendszert.
Én szerintem idő előtti volt, még a később csatlakozottak voltak annyira erősek, hogy meg tudták akadályozni.
euler 2019. 04. 03. 16:16
Előzmény: #20848  euler
#20850

... szóval a rendszer most még előre nem látható módon bukik meg (szerintem persze).
Van egy pár lehetőség, pl. a venézek most kínlódanak éppen hasonló ügyben, érdemes figyelni őket, de nálunk nagyobb esélyt adok valami külső oknak (finanszírozás, válság...).
Orbánnal pedig azért érdemes foglalkozni, mert kulcseleme a rendszernek. Végletesen rá épül minden, nélküle össze is omlana az egész. Ezt pedig érdemes szem előtt tartania annak aki változást akar.
signal2
signal2 2019. 04. 03. 15:47
Előzmény: #20847  salve
#20849
"azon kár vitáznunk ezt akkor most hogy kell érteni (bár elég logikus szerintem), de azt gondolom te sem vitatod, hogy akár érintette volna a kvóta a németeket akár nem, Merkel igazából megbánta már és belátta mekkora hibát követett el 2015-ben, csak persze nem hajlandó elismerni."
.
Az simán lehet, hogy belátta, hogy 2015-ben nem lett rendesen kezelve  helyzet. Hogy konkrétan melyik intézkedése volt hiba., az még kérdéses.
Az viszont biztos, hogy az az állításod, hogy Juncker azért erőlteti a kötelező kvótát, mert rájöttek, hogy Németországban sok a migráns, egy badarság. Egyrészt azért, mert a kvóta csak Olaszországra és Görögországra vonatkozott, másrészt a későbbi mechanizmus is csak a frontországokra vonatkozott volna. Tehát Németországra biztos nem. Így valami más mesét kell kitalálni, hogy Juncker miért erőlteti. Talán pl. azért, mert úgy gondolja, hogy egyik olyan tagországot sem lehet cserben hagyni, akit a teherbíró képességén felüli migrációs nyomás ér. Azóta persze bírniuk kellene, de nem vagyok tisztában azzal, hogy per pill hány migráns/menekült tengődik a görög szigeteken, akit el kell látni.
euler 2019. 04. 03. 15:25
Előzmény: #20843  salve
#20848

Nem szoktam a hosszú, semmitmondó és rendszerint sértegetésben végződő szófosásaidat elolvasni. Mivel ez rövidebb és viszonylag érthető, elolvastam és megpróbálok egy rövid választ rá.
Lépjünk túl azon, hogy az ellenzék(i parlamenti) töketlenségével nyugtatgatod magad. Tény, hogy impotensek de irreleváns, mert nem ők veszélyeztetik a szárba szökkenő orbán diktatúrát. (Nem is az okoskodó politológusok, sem a kampányguruk). Ez ellen a demokratikus leváltási lehetőség ellen már bebiztosították magukat orbánék.
Na innen gondold tovább! (Nincs több időm).
salve 2019. 04. 03. 14:54
Előzmény: #20841  signal2
#20847
"Ők sem védték meg 2015-ben a határt, meg mi sem. Ha ezért nekik kirúgás jár, akkor nekünk is."
elsiklottál megint 2 fontos apróság mellett: 1. a görögök 2015 óta folymatosan!!!! nem védik meg a schengeni határukat - ezért szerintem igaza van pampának amikor azt javasolja, őket illene kizárni! 2. magyarország viszont csak kb. 3 hónapon át nem tudta megvédeni schengeni határát, de azóta, 100%-ig sikeresen megvédi!   ne próbáld már bemesélni, hogy ez a kétféle gyakorlat egyformán kizárást érdemelne - hiszen ez így kettős mérce lenne már megint!! ugye tudod hogy a bíróság is mindig figyelembe veszi ítélet előtt az enyhítő körülményeket?
" A későbbi javaslat is frontországokra szólt volna. Németország nem az. Logikai bukta részedről az állítás. "
nem biztos hogy logikai bukta mert én ezt úgy is értettem, hogy Merkel kezdettől fogva támogatta a kötelező kvótát, én nincs még 2 hete hogy egy bundestgos felszólalásában megint azt mondta, "felháborító hogy egyes országok ki akarják vonni alóla magukat" - azon kár vitáznunk ezt akkor most hogy kell érteni (bár elég logikus szerintem), de azt gondolom te sem vitatod, hogy akár érintette volna a kvóta a németeket akár nem, Merkel igazából megbánta már és belátta mekkora hibát követett el 2015-ben, csak persze nem hajlandó elismerni..mert már burkoltan elismerte azzal hogy inkább visszavonul, hiszen messze lezuhant a népszerűségi mutatója..a kormánykoalíciója is kvázi megbukott, az a szerencséjük hogy az alternatív erők még nem olyan erősek, h. tudnának önállóan vagy együtt kormányozni..
sanka 2019. 04. 03. 14:37
Előzmény: #20845  pampa
#20846
Valszeg nem fogja a fidesz megszavazni, hiszen háborút vív az EU ellen, kell a látszat a birkáknak!!
pampa 2019. 04. 03. 14:26
Előzmény: #20844  pampa
#20845
Múlt hét csütörtökön az Európai Unió társjogalkotó intézményei megállapodtak a közös határ- és partvédelmi ügynökség (Frontex) megerősítésével kapcsolatban. Arról, hogy a magyar kormánynak mi az álláspontja a kérdésben, Hollik István kormányszóvivőt kérdezte az Origo. A politikus kiemelte, hogy a Frontex-javaslatról szavazás a Miniszterek Tanácsában még nem volt, hozzátéve, hogy :
"Magyarország akkor támogatja a javaslatot, ha úgy kerül módosításra, hogy garantálja, nem vonható el hatáskör a határvédelem ügyében a tagállamoktól. 
"Erre a Tanács nagyköveti bizottságában ígéretet kaptunk, a nagyköveti bizottságban Magyarország állandó képviselője tartózkodott" - árulta el a politikus, aki egyúttal leszögezte, hogy ha 
a végleges szövegjavaslat nem garantálja a tagállamok határvédelmi jogait, akkor Magyarország a Miniszterek Tanácsában nem fogja támogatni. 
A kérdés azért aktuális, mert ezt a megállapodást még hivatalosan is meg kell erősítenie a tagállamok kormányait tömörítő tanácsnak és az Európai Parlamentnek. "
Origo
pampa 2019. 04. 03. 14:18
Előzmény: #20834  -pny
#20844
"Fekete-Győr: Az ügyészség félrenéz, amikor a Fidesz lopja az EU-s pénzeket"-
.
 akkor ez most mi?  :)))))
rágalom? :)
hazugság?  :) 
esetleg csak valótlan híresztelés?  :))))
talán a politikus véleménye?   :)
.
 látod, ezért értelmetlen perelni!!!!!!  
salve 2019. 04. 03. 14:06
Előzmény: #20836  Törölt felhasználó
#20843
ezt is megválaszoltam már: #20818
csak nem akarod megérteni - nos az a te bajod, nem az enyém.. én azt tökéletesen megértem, hogy orbánfóbiában szenvedtek és ez érezlmi túfűtöttséget okoz nálatok, de.. neked is, meg Peterbondnak is oly mértékű a szemellenzős elfogultságotok, hogy nem vagytok képesek józan ésszel végiggondolni és elemezni mindazt, ami körülöttetek (az országban ) zajlik!
itt megint visszautalok a politikára, (amihez megállapítottám már hogy nem értetek): pl. Böcskei Balázs, az ismert ellenzékhez közelálló politológus is azt nyilatkozta épp ma reggel is a Klubrádióban, csak más szavakkal, amit én a #20818 -ban leírtam: azt mondta,  a mai ellenzék mélyrepülésben van és nemhogy a tanulságokat nem tudja levonni (a múlt hibáiból), hanem per pillanat is következetlen amikor mást mond a médiában, majd annak ellentmondó dolgokat tesz a parlamentben!..
pampa 2019. 04. 03. 13:59
Előzmény: #20841  signal2
#20842
Erre írtam, hogy ilyen alapon minket is ki lehet vágni. "
.
 Igen, rakjanak ki minket is mert pár HÓNAPIG !!!!!! nem tudtunk ennek a vállalásunknak megfelelni!
 és minden más országoz is!!!!
signal2
signal2 2019. 04. 03. 13:57
Előzmény: #20838  salve
#20841
Egyrészt a tagállamok jóváhagyták az EU-török megállapodást. Az, hogy ez csak azért történt, mert szerinted Merkel javasolta, az a te egyéni véleményed. OK, tudomásul véve. Azt nem tudom, hogy a kettős mérce nálad hogy merült fel. Én pampának reagáltam arra a képtelen felvetésére, hogy vágjuk ki Görögországot a schengeni övezetből, mert nem tudja megvédeni a határt. Erre írtam, hogy ilyen alapon minket is ki lehet vágni. Az EU-t én szóba sem hoztam, ez egy analógia. Ők sem védték meg 2015-ben a határt, meg mi sem. Ha ezért nekik kirúgás jár, akkor nekünk is. Ha pampa szerint nem, akkor a kettős mérce nála van. 
"Ezzel párhuzamosan a kötelező kvótát is azért kezdte el erőltetni Juncker, mert a németek időközben rájöttek (meg az oalszok is), hogy  túl sok migránst engedtek már be" - na mos tesz logikailag megint mi? A kvóta szerint Olaszországból és Görögországból kellett volna átvenni 120.000 menedékkérőt. Hol van itt szó Németországról? A későbbi javaslat is frontországokra szólt volna. Németország nem az. Logikai bukta részedről az állítás.
pampa 2019. 04. 03. 13:54
Előzmény: #20834  -pny
#20840
akkor gondold végig..... 
  :)))),
 holnaptól ugyanilyen arányban fognak a ballib médiát elmarasztaló ítéletek születni.....
te erre mit reagálsz?  :))))
.. 
1. itt a példa hogy a FIDESZ már a bíróságot is maga alá gyűrte!
2. nincsen ebben semmi érdekes, ilyen arányban születnek rágalmazó cikkek a ballib tollából.
.
. Mint a faék!   :)))))
signal2
signal2 2019. 04. 03. 13:50
Előzmény: #20835  salve
#20839
A határvédelmi költségek a kérelem benyújtásakor több mint 270 milliárd forintra rúgtak, ez az összeg pedig azóta emelkedett, mondta Hollik. Brüsszel a magyar költségek egyharmadát hagyta jóvá, és ígéretet tett azok kifizetésére, majd később ezt visszavonta, és csak a költségek mintegy tizedét ismerte el, de a mai napig egyetlen fillért sem fizetett, mondta. A brüsszeli bizottság lassan két éve "húzza az időt, keresi a kifogásokat", célja pedig, hogy ezeket a pénzeket ne fizesse ki Magyarországnak, állította Hollik István a miniszterelnökre hivatkozva.Az Európai Bizottság az Indexnek az erre vonatkozó kérdésére azt írta, „az EU külső határainak védelme közérdekű kérdés, amelyet 2015 óta az uniós migrációs akcióterv prioritásaként kezelünk, és ennek megfelelően az Unió segíti az összes tagállamot az EU külső határainak védelmében”. Az uniós jogalkotó és végrehajtó szerv cáfolta a magyar kormányzati retorikát, azt közölte, hogy
  • a nemzeti programok keretein belül a Bizottság már több mint 110 millió eurós pénzügyi támogatást nyújtott Magyarországnak a külső határok, a biztonság és a migráció kezelésére a 2014–2020-as időszakra. Ebből – mint az a magyar migrációs stratégiában előre meghatározottan szerepelt – több mint 52 millió eurót szánt a kormány a határvédelemre, ám a Bizottság szerint 15,2 millió eurót fizettek ki eddig, a többit ugyanis a magyarok nem hívták le.
salve 2019. 04. 03. 13:49
Előzmény: #20837  Törölt felhasználó
#20838
"Igen, segített, lefizették a törököket, hogy fogják vissza az áradatot "
ez tény, de itt arról volt szó, signal úgy próbálja ismételten beállítani, mintha az EU nem alkalmazná a kettős mércét!! pedig alkalmazza, hiszen: csak azért jöhetett létre a német-török megállapodás (hivatalosan EU-török), mert azt nem Orbán, hanem Merkel kérte! ha nem Merkel kérte volna (miután rájött hogy mekkora bajt szabadított rá a saját osrszágára a wilkommenskultúrral), akkor nem jött volna létre a megállapodás! ezzel párhuzamosan a kötelező kvótát is azért kezdte el erőltetni Juncker, mert a németek időközben rájöttek (meg az oalszok is), hogy  túl sok migránst engedtek már be, azok kurva sokba kerülnek nekik, ezért szsbadulni szeretttek volna tőlük és így megpróbáltek volna belőlük minél többet lepasszolni más tagállamok nyakára is..
a frontexes terv pedig egy látszatintézkedés, egy kamuval ér fel, szóra sem érdemes..
Törölt felhasználó 2019. 04. 03. 13:32
Előzmény: #20835  salve
#20837
"segített az EU Mo.-nak megvédeni a schengeni határt? nem! sőt: Orbán megkérte az EU-t legalább a felét kifizethetnék utólag a kerítés árának (amit teleszájjal fikázak Junckerék amikor épülőben volt!!) kifizethetnék legalább a felét! az volt a válasz hogy erről szó sem lehet, ez neked "segítségnyújtás " volt?? majd később mégis felajánlotta az EU hogy egy részét kifizeti, ez kb. 5 hónapja volt, és tudtommal a mai napig sem fizettek semmit!"
Igen, segített, lefizették a törököket, hogy fogják vissza az áradatot. Ha meg nem a kerítés állította meg őket, akkor minek fizessék ki, így is elég sok pénzt adnak Lőrincnek és a többieknek.
Egyébként most próbálják megerősíteni a Frontexet, állítólag csak a spanyolok, olaszok és szlovének nem értenek egyet vele (érdekes módon a magyar követ állítólag nem tiltakozott ellene).
Törölt felhasználó 2019. 04. 03. 13:27
Előzmény: #20833  salve
#20836
Roppant egyszerűen eldönthető, mégpedig annak a vizsgálatával, hogy az adott oldali médiában milyen gyakorisággal jelennek meg a saját oldalukat kritizáló, az igazságot felderíteni kívánó cikkek. A szélsőjobboldali-fideszes médiában ilyenek gyakorlatilag nincsenek, míg a másik oldaliban igen. Ezek tények, így hiába próbálod negligálni őket.
salve 2019. 04. 03. 13:22
Előzmény: #20824  signal2
#20835
"Nem erről szól az EU. Arról szól, hogy ilyen esetben a tagállamok segítenek egymásnak "
ez egy újabb csúnya csúsztatás volt a részedről (ahogy ezt már megszokhattuk, ez lehett kb. úgy a 236. manipulációd..)
segített az EU Mo.-nak megvédeni a schengeni határt? nem! sőt: Orbán megkérte az EU-t legalább a felét kifizethetnék utólag a kerítés árának (amit teleszájjal fikázak Junckerék amikor épülőben volt!!) kifizethetnék legalább a felét! az volt a válasz hogy erről szó sem lehet, ez neked "segítségnyújtás " volt?? majd később mégis felajánlotta az EU hogy egy részét kifizeti, ez kb. 5 hónapja volt, és tudtommal a mai napig sem fizettek semmit!
"A logikáddal egyébként Magyarországot is ki lehet zárni 2015 miatt "
nem lehetne kizárni, mert vis major jellegű, előre nem látható invázió indult abalkáni útvonalon 2015 nyarán, az a tömeg erőszakkal gázolt át mindenen, a röszkei magyar határt még meg is ostromolták. kb. 150-szer leírtuk neked, te demagóg, hogy nem volt mit tenni mint kerítés híján átengedni azt a 400 ezer emebrt, hogy menjenek oda ahová akarnak!
és itt jön a lényeg: Mo. pár hónap alatt felépítette a kerítést hogy maradéktalanul betarthassa Schengent, azóta ezt 100%-on teljesíti is!
 a görög barátod, Ciprasz a baloldlai kormány vezetője viszont azóta is leszarja az egészet , és eszében sincs megvédeni a saját tengeri határait! sőt még a saját szigeteinek a felháborodott lakosainak is többször beintett, amikor azok számonkérték rajta, hogy belerokkannak már a migránsok ellátásába és belefulladnak a szemetükbe!
miközben a hüyle is tudja: a görögök szántszándékkal adósságelegedésekért, meg EU-s pénzügyi mentőcsomagért cserébe teszik, tehetik meg azt, amit pofátlanl megtesznek! te pedig véded őket, és nem szégyelled..(pedig kellene)
-pny
-pny 2019. 04. 03. 13:16
Előzmény: #20830  pampa
#20834
Nem értem, mi ebben a nagy leleplezés. Leírtál pár balosok által Fidesz médiával szemben megnyert pert, a kormány média jogerősen hazudott. Igen, és? Mit akartál ezzel mondani?
salve 2019. 04. 03. 13:06
Előzmény: #20786  Törölt felhasználó
#20833

jaj, ez szánalmas a részedről, de inkább gyermeteg, bocs, de tényleg nem tudok mást írni!!
ami neked propaganda , az a másik oldalon nem minősül annak, és fordítva!
olvasd újra amit a #20775  -ban írtam! az egy elfogulatlan leírása annak amit a mai világ médiaviszonyairól meg lehet állapítani
ismétlem, nem kötelező elfogadni, csak butaság!
amúgy van még egy javaslatom ha azt nem hinnéd vagy nem fogadnád el: baromi egyszerű leellenőrizni, ugyanzon nap reggelén nézd vagy hallgasd 1-1 órán át csak az egyik , majd csak a másik oldal tv-jét/rádióját. vagy olvasd csak az ellenzéki, majd megint 1 órán át már csak a fideszközeli netes újságot és akkor megtapasztalhato, hogy hallagtják el a híreket. nem feltétlenül hazudnak,( olyan is biztos előfordul), hanem főként elhallgatnak
pampa 2019. 04. 03. 13:04
Előzmény: #20831  pampa
#20832
"Az ellenzék újból és újból anélkül vág neki a következő választásoknak, hogy az előzőnek a tanulságait levonta volna – így lehet a legrövidebben összefoglalni a csütörtökön megjelenő legújabb HVG "Kétharmad listaáron" című elemzését."
pampa 2019. 04. 03. 13:00
Előzmény: #20829  -pny
#20831
bizony!  :)))
.
 ezek a tények amik nagyon fontosak a jövőre nézve!    :))))
.
jó lesz ez !  :))))
pampa 2019. 04. 03. 12:59
Előzmény: #20827  -pny
#20830
888, Lokál
Valótlanul híreszteltük, hogy Dobrev Klára a cikkben nevesített Antoaneta Vassileva barátnője”.
.
Lokál
Valótlanul híreszteltük, hogy Cvetan Vaszilev bolgár oligarcha és Gyurcsány Ferenc között baráti kapcsolat volt”, “megalapozatlanul utaltunk továbbá arra, hogy Gyurcsány Ferenc a Cvetan Vaszilevhez köthető banktól kölcsönt kapott volna, amit soha nem fizetett vissza, és a bank VIP-listáján szerepelne.
.
Origo, Ripost
Valótlanul híreszteltük, hogy Dobrev Klára édesapja, Petar Dobrev bolgár kommunista titkosszolgálati fedőcégek vezetője volt.
.
Origo
Cikkünkben Gyurcsány Ferenc jóhírnevét megsértettük, mert valótlanul állítottuk, hogy alkoholos állapotban tartott sajtótájékoztatót.
,
HírTV
Valótlanul híreszteltük, hogy Gyurcsány Ferenctől kellett segítséget kérni, ha valaki meg akarta úszni a börtönt."
.
 látod ezek valótlan híresztelések a bíróság szerint.....
 de a ballib  oldalról más már bármit mondhat, hiszen az VÉLEMÉNY és SZÓLÁSSZABADSÁG!  
.
.
mit ahogyan olvashattuk azokból a bizonyos, hasznos és fontos !!!!  ítéletekből!  :))))
-pny
-pny 2019. 04. 03. 12:59
Előzmény: #20828  pampa
#20829
109:14. Ez a tény, a többi propaganda, melléduma, kamu.
pampa 2019. 04. 03. 12:54
Előzmény: #20827  -pny
#20828
:)
.
 a Polt és Matolcsy ítélete hová sorolod?   :))))

meg a többit ami felmentéssel végződött?  :))))
.
 látod te egyáltalán a fától az erdőt?
-pny
-pny 2019. 04. 03. 12:48
Előzmény: #20766  pampa
#20827
Mi köze a valószínűségszámításhoz annak, hogy a kormány média folyamatosan hazudozik. Te írtad a bukott per arányt: 109:14. Ennyivel hazugabb a Fidesz média. De ezt lehet érezni is nap mint nap...
pampa 2019. 04. 03. 12:37
Előzmény: #20824  signal2
#20826
nem értelek....

a görögök önként vállalták a schengeni tagságot.
 az kötelezettséggel jár.
pampa 2019. 04. 03. 12:32
Előzmény: #20822  pampa
#20825
Fekete-Győr András reagált a kihallgatására: „minden felelősséget vállalok”Nem tart tőle, hogy börtönbüntetéssel sújtanák.
Ma reggel az Ügyészségen hallgattak meg, ahol ismertették velem a tényállást, miszerint a december 13-án megrendezett, rabszolgatörvény elleni tüntetésen a rendőrsorfal mögé dobtam egy játékboltban kapható, ártalmatlan füstszórót, ami szerintük néhány rendőrt akadályozhatott a tisztán látásban. Sérülés természetesen nem történt. Emiatt hivatalos személy elleni erőszakkal gyanúsítanak, amit egytől öt évig terjedő börtönbüntetéssel büntethetnek. Ettől egyébként nem tartok- közölte Facebook-oldalán Fekete-Győr András. A Momentum elnöke szerint „a fenti tényállásból is látszik, hogy senkit nem akartam bántani, hiszen nem hiszek az erőszakban. Hiszek viszont abban, hogy az ügyészségnek ma Magyarországon nem lehet más az elsődleges feladata, mint a politikusbűnözők és rokonaik elszámoltatása. Az EU-s pénzeket ellopják, 50 milliós Mercedeseket, vadászházakat, milliárdos luxusjachtokat vesznek belőle”. Mint írja, „a Momentummal azért dolgozunk, hogy az uniós pénzeket azok kapják, akik a leginkább rászorulnak: orvosaink, tanáraink, reményvesztett munkavállalóink”. Hozzáteszi: „ami pedig engem illet: ha bármilyen hibát elkövettem, azért természetesen minden felelősséget vállalok”.

amennyiben tudomása van ilyenről miért nem tesz feljelentést?
signal2
signal2 2019. 04. 03. 12:25
Előzmény: #20822  pampa
#20824
Nem erről szól az EU. Arról szól, hogy ilyen esetben a tagállamok segítenek egymásnak. Miféle ocsmány hozzáállás ez a tiéd? A saját kis környezeteben is gy kezeled az embereket?
A logikáddal egyébként Magyarországot is ki lehet zárni 2015 miatt.
signal2
signal2 2019. 04. 03. 12:23
Előzmény: #20818  salve
#20823
Én mondjuk nem politikusokra jellemző erkölcsi és minőségi mércével mérem az újságírást, hanem a magaméval. Pont azt kifogásolom, hogy amíg egy 444, átlátszó direkt365 utána megy szoci botrányoknak is, és korrekten lehozza a fidesz heti közleményeit, addig a majd 500 darabból ál, és közpénzből eltartott fidesz-média ennek pont az ellenkezője. Nem mernek (gondolom, mert nem tehetik) kritikát írni a fideszről vagy a kormányról, legyen az bármennyire nyilvánvaló is, és egyenesen blokkolják az ellenzéki vélemények megjelenését. És ehhez párosul még az alpári stílus és a rengeteg lejáratás. 
pampa 2019. 04. 03. 12:18
Előzmény: #20821  signal2
#20822
Ne bizony!
nem bírnak megfelelni a vállalásuknak?
Ki kell őket zárni az övezetből.
Ennyi.
signal2
signal2 2019. 04. 03. 12:15
Előzmény: #20819  pampa
#20821
ŐK egyrészt azt mondják, nem bírják, másrészt akkor mi legyen? Az ország szuverenitását csorbító módon mégis menjen oda a frontex segíteni?
Törölt felhasználó 2019. 04. 03. 12:02
Előzmény: #20818  salve
#20820
Kösz a minősítést, tehát szerinted az, hogy az ellenzéki médiában több a saját oldalt kritizáló cikk, az azért van, mert bénább az ellenzék.  Szerintem meg inkább azért, mert azok még valódi újságoknak nevezhetőek többé-kevésbé, míg a tieid egyszerűen csak utasítást teljesítő hazug propaganda oldalak.
pampa 2019. 04. 03. 11:43
Előzmény: #20816  signal2
#20819
Schengeni határ!
 A görögök évek óta nem tesznek eleget a vállalásuknak!
és tagjai továbbra is az övezetnek.....
salve 2019. 04. 03. 11:38
Előzmény: #20799  Törölt felhasználó
#20818
"a nemzeti médiában (amit te ballib-nek nevezel) igenis jelennek meg az Mszp-t, Dk-t, satöbbit kritizáló cikkek "
ezen miért vagy meglepődve? tök egyszerű oka van: annyira maga alatt van a mai ellenzék (a helyesírási hibákkal író politikusaitól kezdve a a náciból átvedlett és most a baloldal áltlal már símogatott jobbikig, vagy addig bezárólag hogy Gyurcsány a saját feleségét akarja kiküldeni az EU ba képviselőnek ami tényleg akkora korrupció és annyira kínos hogy az amúgy véresszájú fideszgyűlölő Hvg-s publicista Hont András is magából kikelve kritizálta, stb. stb.), hogy hiába szurkol nekik az ellenzéki sajtó, érzi, hogy kénytelen bírálni őket, mert nem véletleln az a közvélekedés, hogy itt ellenzékváltásra lenne már szükség.. érted? tehát nem azért kritizálják őket mert ők annyira függetlenek hanem azért, mert már olyan hihetetlenül hiteltelen és 0 az ellenzék teljesítménye, hogy kénytelenek bírálni!
"(fideszes) médiában viszont nem kritizálják soha a kormányt vagy a fideszt "
ez is csak részben igaz, mert kritizálják, csak visszafogottan (lásd pl. az úgynevezett kultúrharcról szóló cikksorozatot ami a magyar Időkben lezajlott pár hónapja, az igen kemény kormánykritika volt a saját fideszes holdudvar részéről!!) - és tudod miért? ez is egyszerű: a fideszközeli média számára fordított helyzet van: a kormánypárt vezet a közvéleménykutatásokban, többnyire elégedettek a saját kormányukkal, tehát tök érthető hogy csak visszafogottan kritizálják! erre hogy nem jöttél még rá? pedig ez egy gimáziumi 2. osztályos szintű "porbléma" :-)
ne sértődj meg, de nemcsak Peterbondnak, hanem neked is javasolnám hogy íratkozzatok be egy jó politlógusképzésre, mert szemmel láthatóan jó nagy nullák vagytok a politikához :-)
Törölt felhasználó 2019. 04. 03. 11:29
Előzmény: #20815  pampa
#20817
Tudod én reál beállítottságú vagyok, nekem a tények számítanak és a számok, ráadásul már a 80-as évek óta nem hiszek a politikusoknak.
signal2
signal2 2019. 04. 03. 11:28
Előzmény: #20814  pampa
#20816
Persze, hogy nincs. Ez a görögök felelőssége.
pampa 2019. 04. 03. 11:24
Előzmény: #20811  Törölt felhasználó
#20815
ő arról mond véleményt ami ő kötött meg!
.
 azért arra ne írjad, hogy lényegtelen! 
pampa 2019. 04. 03. 11:24
Előzmény: #20812  Törölt felhasználó
#20814
ha több száz csónak érkezik az már a hadsereg hatásköre!
.
 nincsen olyan, hogy egy ország nem védheti a határát!
pampa 2019. 04. 03. 11:22
Előzmény: #20810  signal2
#20813
szerintem lényegtelen.
járőrözni és ellenőrizni kell.
Törölt felhasználó 2019. 04. 03. 11:19
Előzmény: #20809  pampa
#20812
Hogyne lenne, egyszerűbb egy nagy hajót megállítani, mint több száz motorcsónakot.
Törölt felhasználó 2019. 04. 03. 11:18
Előzmény: #20808  pampa
#20811
Leszarom, hogy mit mondott, ő egy politikus, én meg politikusnak csak akkor hiszek, ha a tények is igazolják. A megállapodás után a töredékére csökkent a számuk, így működik, ha majd ismét több százezren jönnek, akkor meg nem működik.
signal2
signal2 2019. 04. 03. 11:14
Előzmény: #20809  pampa
#20810
Annak van jelentősége, hogy 10 km-re sokkal többen indulnak útnak, mint 150-re, és sokkal gyengébb járművel is megy. Amúgy Ausztráliába nagy a bevándorlás, az egy egyértelmű bevándorlóország. Csak éppen repülővel történik.
pampa 2019. 04. 03. 11:12
Előzmény: #20807  signal2
#20809
szerinted az ellenőrzés szempontjából van jelentősége, hogy mi a hajó típusa?
pampa 2019. 04. 03. 11:11
Előzmény: #20805  Törölt felhasználó
#20808
olvastad a megállapodást?
.
mert maga Merkel nyilatkozta, hogy nem működik.
így vele vitatkozol!
az ő állítását vonod kétségbe!
.
signal2
signal2 2019. 04. 03. 11:10
Előzmény: #20806  pampa
#20807
Megnézem azt, aki gumicsónakkal indul Ausztráliába! Hányan lehetnek?
pampa 2019. 04. 03. 11:09
Előzmény: #20804  Törölt felhasználó
#20806
ahogyan az ausztrálok teszik!
.
Járőrhajók a határvonalnál ellenőriznek és nem engedik belépni azt akinek nincsen ehhez engedélye.
Törölt felhasználó 2019. 04. 03. 11:07
Előzmény: #20803  pampa
#20805
Ismétlem már egy csomóan beírtuk neked az adatokat (többek között én is), hogy a megállapodás után a korábbi évi több százezer fő a töredékére esett vissza, tehát működik, így ez az IGAZSÁG, amit meg te állítasz az nem. Hidd el ismerjük a szélsőjobboldali médiátok működését (ugyanazt a hazugságot sokszor kell ismételni és akkor elhiszik az emberek), így ez itt nem működik.
Törölt felhasználó 2019. 04. 03. 11:03
Előzmény: #20802  Törölt felhasználó
#20804
ig tíz kilométerre a török partoktól, ahonnan még most is naponta indulnak útnak motoros gumicsónakokon menedékkérők az Európai Unió felé."
Az is érdekes kérdés, hogy ezt vajon hogy oldaná meg Salvini mester. Ugye az ő módszere az, hogy megtiltja a hajók kikötését, vajon mit csinálna, ha ezekből a motoros hajókból 10 méterre a parttól kiugrálnának az emberek és kisétálnának a partra? Orbán mester meg vajon hogy rakná le a kerítés alapját a görög-török határra 5 kilométerre a parttól?
pampa 2019. 04. 03. 11:03
Előzmény: #20802  Törölt felhasználó
#20803
igen, ELVILEG!
.
 mert gyakorlatilag ez a:
 visszaküldöm az illegálist és befogadok helyette egy legálist.... 
megállapodás nem működik!  

abba most ne kezdjük bele, hogy a megkötött megállapodás értelmében csökken e az EU-ba érkező emberek száma?
Törölt felhasználó 2019. 04. 03. 10:58
Előzmény: #20797  pampa
#20802
"alig tíz kilométerre a török partoktól, ahonnan még most is naponta indulnak útnak motoros gumicsónakokon menedékkérők az Európai Unió felé."
Akiket az Eu visszaküldhet ha akar Törökországba, mivel él az egyezmény.
.
signal2
signal2 2019. 04. 03. 10:56
Előzmény: #20799  Törölt felhasználó
#20801
És még ennél is sokkal normálisabbak: minden héten szép katonásan lehozzák a fidesz agyalágyult közleményeit kommentár nélkül, tehát korrekten biztosítják a fidesz véleményének megjelenését. Fordítva ez pont nem mondható el.

Topik gazda

pampa
3 5 4

aktív fórumozók