Topiknyitó: upgrayeddAKS 2013. 08. 27. 11:42

Miért NE szavazzunk Bajnaira?  

igyekszem majd tömören fogalmazni, de nem mindig fog sikerülni :)



én a magam részéről elsősorban racionális érveket szeretnék felsorakoztatni, és arra kérek minden fórumozót, hogy hasonlóképp cselekedjen... előre is köszönöm.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
csendben 2013. 10. 01. 17:35
Előzmény: #1518  Törölt felhasználó
#1520
oszt,jónapot! :-)
Törölt felhasználó 2013. 10. 01. 17:35
Törölt hozzászólás
#1519
Törölt felhasználó 2013. 10. 01. 17:32
Előzmény: #1516  _pampa
#1518
"Én is olvastam.A határozatban a kampánycsendsértés szerepel mivel csak azt állapíthatta meg a bíróság.Az indoklásban szerepel az amiről írsz."

Tehát RÉSZE a bírósági ítéletnek. Az indoklás is az ítélet része. A "kampánycsendsértés", amit görcsösen matrázol a jogi paragrafus gyűjtő neve. Mint bűncselekménynél, hogy az "gondatlan veszélyeztetés", vagy vmi más.

De tudod te ezt. Azért lovagolsz a "kampánycsendsértésen", mert ez a kifejezés köznapi használatban sokkal csekélyebbnek tűnik. A jog pedig összefoglalóan sokféle választási jogsértést csoportosít e gyűjtőpasszus alá. Az ítélet részletes indoklása viszont pontosan leírja, amit a Fidesz tett. És az ítélet indoklása ugyanúgy a bíróság megállapítása, az ítélet része. Ne tehetsz úgy, mintha az nem lenne benne.

A Fidesz a bajai választáson súlyosan jogsértő volt, ezt bírósági ítélet mondta ki. Csalt, lebukott, bozonyították. Pont.

Görcsölhetsz, égetheted magad, hogy megpróbálod még mindig elhazudni. Akkor is tény.
Törölt felhasználó 2013. 10. 01. 17:11
Előzmény: #1516  _pampa
#1517
"Én is olvastam."

Akkor nem elég figyelmesen, mert az, amit hiányoltál, az konkrétan benne van.

"A szervezett, ingyenes szállítás kampánycsendsértést valósít meg, mert a választói akaratot befolyásolja.

(...) /video ismertetése/

Ennek alapján az állapítható meg, hogy olyan választók szállítására került sor, akik egyébként a szavazáson nem vettek volna részt, tehát választói akaratukban befolyásolták őket."

Tehát a bíróság megállapította.

"Végére csak annyit, hogy szerintem sem a szállítás sem az ajándék nem alkalmas szavazatszerzésre."

A bíróság nem ezen az állásponton van, lásd. a fenti részletet.
_pampa 2013. 10. 01. 16:44
Előzmény: #1512  Törölt felhasználó
#1516
Én is olvastam.A határozatban a kampánycsendsértés szerepel mivel csak azt állapíthatta meg a bíróság.Az indoklásban szerepel az amiről írsz.

Volt olyan képviselő választás ahol szintén szállítás és a másik esetben ajándékcsomag osztogatás lett megállapítva és akkor nem írt ki új választást a bíróság. Gyakorlatilag nemvolt még olyan választás aminél ne lett volna utólagos jogorvoslati kérelem.

Volt olyan körzet ahol minimális szavazattal győzött az egyik jelölt, bejelentettek szórólapozást és a jogorvoslati kérelmet elutasította a HVB.

Ebben az egészben az a baj, hogy nincsen kötelező érvényű rendelkezés az ilyen ügyekre.

Egyik esetben szállításért új választás, másik esetben pedig eltiltják a cselekmény megismétlésétől....

Végére csak annyit, hogy szerintem sem a szállítás sem az ajándék nem alkalmas szavazatszerzésre.Arra egyedül a láncszavazás a megoldás.
Az pedig egy két egyszerű megoldással kiszűrhető.

Odafuvaroztathatok én akár 1000 embert is, hogy szavazzon gipsz jakabra....bemegy a fülkébe és oda teszi az x-et ahová akarja.

szvsz
Törölt felhasználó 2013. 10. 01. 16:42
Előzmény: #1512  Törölt felhasználó
#1515
Pampának ezeket hiába írod. Vagy nem érti, vagy érti, de pártérdekből mást kell mondjon itt.
Törölt felhasználó 2013. 10. 01. 16:04
Előzmény: #1512  Törölt felhasználó
#1514
(Valakinek már fáj, hogy még el is olvastam a határozatot. :D)
Törölt felhasználó 2013. 10. 01. 16:03
Előzmény: #1478  csendben
#1513
Hát hogyne lenne, ez az elsőszámú megállapítás, a konlúzió... más kérdés, hogy mik a részletek és mik következnek ebből, ill a videofelvétel többi részéből, melyet a bíróság nem vizsgálhatott. Mert ugye itt tovább is lehet menni. Talán a Jobbik tovább is ment, ha minden igaz.
Törölt felhasználó 2013. 10. 01. 15:59
Előzmény: #1473  pampa
#1512
Most már nemhogy a bírósági ítélet következményeit nem érted, de még olyat nevezel csúsztatásnak, ami konkrétan benne van a határozatban.

A választási akaratnak a befolyásolásának minősül a tv. szerint - sőt különös tekintettel - többek között a szervezett szállítás is (de az étel-ital osztogatás).
Ez benne van a határozatban. Sőt, megismételve, kiemelve egy külön bekezdésben, hogy bizony (ez) a szállítás befolyásolja.

El kell olvasni a határozatott, nem csak puffogtatni.

Továbbá, ahogy korábban írtam, még rá is vettek mást, hogy jogsértést kövessen el, pedig meg is kérdezte, hogy rendben van-e.

Szintén írtam korábban, hogy a csalás tényállása két dolgot foglal magában: 1) tévedésbe ejtés/tartás (ez látszik, hogy megvalósult) 2) jogtalan előny/kár okozása (na most ne kerd már nekem bebizonyítani, hogy ezt a jogsértést nem előnyszerzési célból, hanem neutrális okoból csinálták)
Megjegyzem - érdekes módon - a "komcsilibsi" Bayernek sem jelentett problémát annak a megértése, hogy a Fidesz a történtekkel jól járt.

A korábban - talán - meg nem hallgatott tanúk elmondásából meg még fenyegetések is kiderültek. (Noha a "Kubatov listát" csak véleményezték, úgyhogy ezt a bíróság nem mondhatta ki, pedig a lehetősége fennáll.)
Törölt felhasználó 2013. 10. 01. 15:22
Előzmény: #1462  Bekre_Pal
#1511
Korábban talán már ügyrendi javaslatként is beadták.
Csoda, hogy nem hallottad még. :)
szivacs
szivacs 2013. 10. 01. 14:32
Előzmény: #1497  Törölt felhasználó
#1510
"Az a gond, hogy engem ezek a kérdések nem érdekelnek!!!" - rendben, akkor írd le, hogy milyen kérdések érdekelnek a demokráciánkkal kapcsolatban.

"Nem érzem azt, hogy a sorosmat az döntené el, hogy mit válaszolok az ilyen kérdésekre." - nem az dönti el, hogy mit válaszolsz, hanem hogy teszel-e bármit is vagy belenyugszol a jelenlegi helyzetbe.

"Igaz, azt elég nagy bajnak érzem, hogy felmerülnek ilyen kérdések, de azt gondolom, hogy az emberek döntő többségének (és ez a lakosság kb 99%-a), nem kéne ilyen kérdésekkel foglalkoznia." - nem is kellene, ha minden jól működne. Csakhogy azzal írják itt is tele a topikokat, hogy mennyi minden nem működik jól.

"Én már leírtam korábban, hogy szerintem mi lehetne az, ami a mostani mocsokból kizökkenthetné a közéletet, vagy, ha nem is, de én már jobban érezném magam. Ez pedig az, ha egy minimális tiszteletet látnék egymás iránt. És ez kezdődhetne azzal, hogy nem nézik hülyének a másikat és nem az a jani, aki több embert tud megtéveszteni." - Ezt értem, csak azt nem, hogy mitől változna meg a helyzet? Mi kényszerítené rá azokat, akik eddig nem úgy jártak el, ahogy te szeretnéd? Mitől fognak megváltozni szerinted, ha semmi kényszerítő okuk nincs a változásra???
Törölt felhasználó 2013. 10. 01. 14:07
Előzmény: #1502  Törölt felhasználó
#1509
Neked is javaslom, meg az összes Fidesz hívőnek a rizsacsökkentést.
Törölt felhasználó 2013. 10. 01. 13:51
Előzmény: #1507  szivacs
#1508
október 13-án tarthatják a 32-es szavazókörben a megismételt választást. Ez közben hivatalossá vált. A város honlapján közzétett dokumentum szerint a határozat ellen csütörtök délután négyig lehet fellebbezni.

Baján szeptember 22-én tartottak időközi önkormányzati választást. A Fidesz jelöltjére, Kovács Csabára 467-en, Teket Melindára, az MSZP, az Együtt - A Korszakváltók Pártja és a Demokratikus Koalíció közös jelöltjére pedig 406-an szavaztak.

A Kecskeméti Törvényszék múlt szombaton döntött úgy, hogy meg kell ismételni a szavazást a 32-es szavazókörben. A végzés szerint kampánycsendsértés történt, mert a választói akaratot befolyásolta az, hogy szervezetten szállították az embereket a szavazásra – mondta akkor Ócsai Beatrix, a törvényszék szóvivője.
szivacs
szivacs 2013. 10. 01. 13:36
Előzmény: #1506  Törölt felhasználó
#1507
Hol vannak a "nagytudású" tanácsadók? - Miután a Kónyáéval már végeztek, most írják a szöveget a Köztársasági Elnöknek (az alternatívnak) hogy miként határolódjon el dopemantól. :-)
Törölt felhasználó 2013. 10. 01. 13:19
Előzmény: #1504  Törölt felhasználó
#1506
Ez a műsorotok/szobordöntés/,

BESIKERÜLT!!!!

Sok ilyent még,előre is köszi.

Nekünk sokat nem kell tenni,majd a dopeman ,meg a többi bugris besegít!

Hol vannak a " nagytudású" tanácsadók?
Csak ennyire telik?
loliense 2013. 10. 01. 13:16
Előzmény: #1502  Törölt felhasználó
#1505
Te Margit!

Aztán azzal,hogy csak a rezsi"csökkentés" van most szóhasználatban felétek(autista otthon),az nem azt jelenti,hogy nem számít és nem történt meg a cidesz választási csalása és nem tud róla ország-világ,nincs felháborodva rajta

Na tehát,az azért,jól olvashatóan kitűnnek szavaidból,hogy nem az eszedért kedvelnek a pártirodában

Törölt felhasználó 2013. 10. 01. 12:48
Előzmény: #1502  Törölt felhasználó
#1504
Világos .... már jó sokszor leírtátok, ismételtétek ... hogy ez a hivatalos álláspont!!! :)

Csak az nem világos, hogy ezt vajon a közvélemény közvetlenül kinek árulta el??? Tán erről is nemzeti konzultáció volt???
Törölt felhasználó 2013. 10. 01. 12:42
Előzmény: #1499  Törölt felhasználó
#1503
Kérdés, kinek mi az alpári!

Én is ezt gondoltam pár évvel ezelőtt, hogy azt a rossz dumát senki sem eszi meg ... aztán látod itt a nyakunkon a 2/3 már három éve!!
Törölt felhasználó 2013. 10. 01. 12:29
Előzmény: #1495  Törölt felhasználó
#1502
Ne erőlködj már annyit,ezen a dolgon.
Az emberek túlnyomó többségét /közvéleményt/ NEM izgatja egy cseppet sem ez a dolog,kivéve persze az érintetteket.
Sokkal többet lehet hallani/tv műsorok,sajtó,net,buszon,utcán stb,a szobordöntő hülyeségen(otrombaságon)amitől már a Bajnai is elhatárolódik /Karácsony Gergő/ és az emberek túlnyomó többsége.
Persze vannak kivételek mint itt is egy-két fazon meg a Szanyi-kapitány ,de tudjuk alpári viselkedésű emberek voltak,s lesznek.
Várjátok ki a bajai választás végét is,ne örüljetek előre.
Sokan a novemberi újabb rezsivágást várják és nem a bajai ügyet,hiába akarják egyesek ezt felfújni, ráadásul ezzel a szobor üggyel teljesen elterelték a figyelmet.
/hiába, a primitívek nem tudnak előre gondolkodni,csak a balhé számít/
rockmaster 2013. 10. 01. 12:29
#1501
"A korábban közölthöz képest szerényebb mértékű államadósságot jelzett a jegybank felülvizsgált második negyedévi statisztikája. Az első negyedévhez képest mérsékelt csökkenést, éves összevetésben viszont tempós emelkedést mutatnak az adatok.
Kisebb második negyedévi államadósságról számolt be az MNB 2013 második negyedévére vonatkozóan a korábbinál. A nettó tartozás a GDP 61,6 százalékán áll az azt megelőzően jelzett 62,1 százalék helyett, míg a maastrichti (bruttó) adósság 81,4 százalék helyett 81,1 százalékon.

A korrekció a korábbi negyedéveket is érintette, így a 2012 negyedik negyedévi adósságmutatót hajszálnyival felfelé módosította az MNB, az ideieket viszont lefelé - ennek részleteit az alábbi táblázat mutatja, azt követően pedig az új adatokkal felfrissített adósságnyomás-mérő található, amit azt követően raktunk össze, hogy az NGM finanszírozási okokra hivatkozva levette honlapjáról a sajátját. (A nettó adósságot mutató ábrához kattintson az infografikára, a kis karikába!)
GDP-arányos mutatók (%) 2012. I. II. III. IV. 2013. I. II.
Maastrichti adósság (új adat) 79,9 78,7 78,5 79,3 82,3 81,1
Maastrichti adósság (régi adat) 79,9 78,7 78,5 79,2 82,4 81,4
Nettó adósság (új adat) 54,1 55,9 57,7 60,8 61,2 61,6
Nettó adósság (régi adat) 54,0 55,8 57,6 60,6 61,1 62,1

Nettó adósság emelkedése 1 év alatt: 55,9 -> 61,6 % Ez 1 év alatt 10%-os növekedés (!!!). A bruttó se rózsás, de látni azt, h a háttérben derekasan adósítja el a Fidesz kormány az országot.
Kérdés: hol van az emberektől ellopott MNYP-i megtakarítás? Mire ment el? Mennyi van most a nyugdíjszámlámon? Selmeczi nyihogj egy hazugságot rá:)

link

Topik gazda

upgrayeddAKS
upgrayeddAKS
3 5 4

aktív fórumozók