Topiknyitó: upgrayeddAKS 2013. 08. 27. 11:42

Miért NE szavazzunk Bajnaira?  

igyekszem majd tömören fogalmazni, de nem mindig fog sikerülni :)



én a magam részéről elsősorban racionális érveket szeretnék felsorakoztatni, és arra kérek minden fórumozót, hogy hasonlóképp cselekedjen... előre is köszönöm.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
szivacs
szivacs 2013. 09. 23. 18:15
Előzmény: #1274  Törölt felhasználó
#1280
"Olyanra gondolsz mint a devizamentés ?"
Ha a devizahitelesek mentésére gondolsz az is kicsit hasonló, de nem kapcsolódik szorosan a választáshoz.
Ott is megnyilvánult, hogy kb. 2 éve, amikor már nagyon sok család volt 90 napon túli hátralékban és elkezdődtek a kilakoltatások meg az első demonstrációk a témában, akkor olyan civil szervezetek léptek fel az érdekükben, akik közül sokan személy szerint nem voltak érintettek, mégis kiálltak értük., viszont az érintettek nagyon kis létszámban vettek részt ezeken. Ültek otthon a kétségbeejtő, megoldatlan helyzetükben és nem álltak ki saját magukért.
Szvsz a passzivitásuknak ugyanaz a hitetlenség volt az oka, ami a kiábrándult választók esetében is: elhitték és elhitették magukkal, hogy ők úgysem tudnak semmit sem tenni magukért, ezért meg sem próbálták.
És ez persze képes önbeteljesítő vélekedésként működni.
szivacs
szivacs 2013. 09. 23. 18:03
Előzmény: #1271  Törölt felhasználó
#1279
Örülök, ha elgondolkodsz rajtuk.
Ha támadnak ötleteid, oszd meg velünk, hátha ránk is inspirálólag hat!

"Az meg egy komoly filozófiai kérdés, hogy a választás utáni 4 évben vajon a választóknak legyen-e ráhatásuk a választottakra??? És ha van, akkor annak mi legyen a módja."
Látod ahogy konstruktívan belegondolsz, benned is rögtön kérdések vetődnek fel - méghozzá egész jók! :-)

"legyen-e ráhatásuk" - erre a jelenlegi hivatalos álláspont az, hogy ne legyen. Jelenleg nincs visszahívhatóság sem beszámoltathatóság, utasíthatóság a választók részéről. A "szabad mandátum" azt jelenti, hogy a választók hatalma megszűnik a választás után, az teljes egészében átszáll a képviselőjükre, akinek viszont a választóik irányába semmiféle kötöttségük nincs, mandátumuk szabad, nem utasíthatók (a választók részéről nem, de a pártjuk, frakciójuk részéről igen), nem hívhatók vissza. Kizárólag ún. "politikai felelősségük" van a választóik felé, ami abban nyilvánul meg, hogy a legközelebbi választáskor esetleg nem választják újra őket.
A pártlistások esetében viszont még ennyi "felelősség" sincs, ott az újraválasztási lehetőség azon múlik, hogy a pártjuk milyen helyre teszi fel őket a listájára.
Ebből is kitűnik, hogy a megválasztott képviselők érdekeltsége elég csekély a választóik irányába, elég erős viszont a pártjuk és frakciójuk felé. Attól függ, hogy milyen bizottsági helyeket, egyéb megbízatásokat, FB helyeket és más lehetőségeket kapnak. Ugyancsak érdekeltté tehetők az egyes lobbik vagy akár cégek irányába is.
Csak éppen azoknak a választóknak a keze van megkötve a "szabad mandátumnak" "köszönhetően", akiké eredetileg a hatalom, akiktől a megbízatást kapta, akiket szolgálnia kellene.
Hogy ez a helyzet mit eredményez, azt pedig láthattuk, megtapasztalhattuk.
Törölt felhasználó 2013. 09. 23. 17:56
Előzmény: #1277  David78
#1278
Az hát, végre mindenki látja már itt.

És teszi ezt nyilvánvaló kampánycéllal. Jön a nagy pártokrácia mantrájával, mintha minden párt, sőt az egész pártrendszeresdi ellen beszélne, de aztán mindig Orbánékat védi (világos az üzenet, nem kellenek pártok, csak Orbánék).
David78 2013. 09. 23. 17:47
Előzmény: #1273  szivacs
#1277
Röviden: randa egy manupalitív, hátulról duplagondolós egy fazon vagy.
David78 2013. 09. 23. 17:46
Előzmény: #1273  szivacs
#1276
Azt mondod nem akarsz észt osztani, aztán tovább osztod...
Úgy gondolod, hogy tehetné(n)k valami mást, de agitáláson kívül képtelen vagy normális ötletekkel / tettekkel előlállni. Számonkérsz rajtam, miközben a számonkérésen kívül te magad mást nem tudsz felmutatni.
Ez a süketelés amit nyomsz, na az nem vezet sehová. Inkább hagyjábékén, ennek semmi értelme.

Mondjuk politikus még lehet belőled.
VOTE for SZIVACS (már ha szívni akarsz)

csendben 2013. 09. 23. 17:32
Előzmény: #1273  szivacs
#1275
Ennyi süketelést....
Ne is haragudj:tényleg azt hiszed,hogy erre kíváncsi bárki?
Ugyan,ugyan!
Törölt felhasználó 2013. 09. 23. 17:28
Előzmény: #1273  szivacs
#1274
"Miért gondolod, hogy te nem teszel semmit magadért de majd valaki más tesz érted: kitalálja, hogy neked mi lenne a jó és megcsinálja helyetted, mert te "nem érsz rá" magadért gondolkodni és cselekedni?"

Olyanra gondolsz mint a devizamentés ?
szivacs
szivacs 2013. 09. 23. 17:25
Előzmény: #1265  David78
#1273
"ne azt mond, hogy ez így nem jó" - nem mondom, hanem kérdezem tőled.

"Mondj jobbat." - Én mondjak? Osszak neked észt? Hiszen épp' az imént toltál le érte!
Különben is, ki vagyok én, hogy én mondjam meg neked, hogy mit tegyél?
Miért gondolod, hogy én okosabb lennék mint te?
Miért gondolod, hogy te nem teszel semmit magadért de majd valaki más tesz érted: kitalálja, hogy neked mi lenne a jó és megcsinálja helyetted, mert te "nem érsz rá" magadért gondolkodni és cselekedni?
Csak azt nem értem, hogy mégis kitől várod a változtatást, ha neked nem fontos annyira, hogy csináld, akkor másnak miért lenne az, hogy helyetted megcsinálja neked?

"Ezért várnám ezt a fiataloktól" - a fiataloktól? Te voltál fiatal? És akkor érdekeltek az "öregek" problémái annyira, hogy helyettük kiálltál, kitaláltad a megoldást nekik és megoldottad a gondjaikat?
Lásd be a te gondod a tiéd és ha fontos neked a gyermekeid sorsa, akkor neked kell kitalálnod a megoldást a gondjaidra és neked kell megvalósítanod is.
Máskülönben olyan világot hagysz rájuk, amilyet nem szerettél volna.
És ha majd megkérdezik, hogy miért ilyen világot kaptak tőled, akkor is ezt fogod nekik mondani: "mástól vártam, mert nem volt rá időm, de az a szarházi szivacs meg a fiatalok nem csinálták meg helyettem, úgyhogy ezt a világot kapjátok!"?

Csak azt nem értem, hogy mégis mitől várod a változást, ha mindent ugyanúgy csinálsz, mint eddig holott az eddig nem hozott változást?
rockmaster 2013. 09. 23. 17:19
#1272
A bajai csalás bizonyítéka - VIDEÓ:

"Jól látszik, hogy a térdnadrágos ember beszélget valakikkel, odamegy az autóhoz, majd visszafelé jövet megkérdezi az „elnöktől”, hogy „törvényvétség-e”, ha ő tízszer jön szavazni?

„Elnök úr, van olyan, hogy ha háromszor itt vagyok, vagy hogyha tízszer vagyok itt, az izé, valami törvényvétség?

Semmi, semmi, ötvenszer is jöhetsz” – hangzik a válasz.

Egy szintén vasárnap készült videóban 300 emberről beszél, "akiket nemsokára érkeznek".

Ez a válasz pedig nem mástól érkezik, mint Ajtai Tibor Megyei Lungo-Drom elnöktől, aki 2010-ben is csinált már hasonló akciót.

Az az Ajtai Tibor, aki az ATV videója szerint megbánta, hogy 2010-ben a Fideszt támogatta. Méghozzá azzal, hogy 11 autóval vitték Kapus Krisztiánra szavazni a kiskunfélegyházi romákat. Kapus Krisztián szerint panasz nem volt a választás eredményét illetően, a felvétel csak egy lejárató kampány része.

„… nem titok közel 300 cigányt mozgattam be a városba… 11 autóval hordtuk őket be…”

Az Ajtai Tibor szerint mesterien végrehajtott akció élete legrosszabb döntése volt. Most azt mondja, hogy azokat „próbából mondta egy Fidelitas-os fiatal biztatására”, és véleménye szerint ezzel akarják lemondatni a polgármestert.

Bánhidi Emese"

link

Miért nem vagyok meglepve?
Törölt felhasználó 2013. 09. 23. 17:13
Előzmény: #1264  szivacs
#1271
Értem a kérdéseket.... jó kérdések, érdemes rajtuk valóban elgondolkozni!!!

Csak azt a részét nem értem, hogy a választás után mit is befolyásol ez??

Az meg egy komoly filozófiai kérdés, hogy a választás utáni 4 évben vajon a választóknak legyen-e ráhatásuk a választottakra??? És ha van, akkor annak mi legyen a módja.
csendben 2013. 09. 23. 17:03
Előzmény: #1269  szivacs
#1270
Fuss neki még 1x! :-)
szivacs
szivacs 2013. 09. 23. 17:02
Előzmény: #1266  csendben
#1269
Úgy látom te nem lelkesedsz ezért, de legalábbis nem értesz ezzel a céllal egyet.
Törölt felhasználó 2013. 09. 23. 16:35
Előzmény: #1267  csendben
#1268
Ész nélkül...
csendben 2013. 09. 23. 16:32
Előzmény: #1265  David78
#1267
"Megkaptam a szokásos észosztást"
Ebben "profi" szivacs! :-)
csendben 2013. 09. 23. 16:31
Előzmény: #1263  szivacs
#1266
"Olyan helyzetbe kell ugyanis hozni őket, hogy személy szerint is minél inkább érdekük legyen a választóik érdekei szerint eljárni és egyre kevésbé legyen érdekük a saját vagy a pártjuk érdekeit a választóik érdekei elé helyezni. "

Kifejtenéd kissé részletezve,hogy hogyan képzeled el ezt megvalósítani?
:-)
David78 2013. 09. 23. 16:23
Előzmény: #1250  szivacs
#1265
Megkaptam a szokásos észosztást, de mond, mégis mit vársz ettől?
ne azt mond, hogy ez így nem jó, azt tudom én is. Mondj jobbat.
Már nagyon várom, hogy végre bölcsességed fénye megvilágítsa beszűkült elmémet. Mi a lófüttyöt tudok csinálni a szavazgatáson kívül!?
Van olyan kezdeményezés ami mögé állhatok?
Én nem tudok ilyet csinálni, azt másnak kell elkezdeni, a hajlandóság megvan, hogy csatlakozzam, de se időm, se pénzem se energiám arra, hogy én kezdjem szervezni. Ezért várnám ezt a fiataloktól (egyetemistáktól, értelmiségtől), akiknek van idejük (mert nincs gyerek, férj/feleség és a suli sem vesz el annyi időt mint egy normális meló) és energiájuk (mert még fiatalok és lelkesek)
szivacs
szivacs 2013. 09. 23. 15:35
Előzmény: #1262  Törölt felhasználó
#1264
"Attól, hogy a választást a hatalom átadásaként emlegeted, attól még nem változik semmi. Azt írtad, hogy ennek a mikéntjére, a feltételeire kell odafigyelni."
Szvsz változik.
Ha tudatosul a választókban, hogy amikor X vagy Y párt vagy miniszterelnök aspiráns mellett szavaznak, akkor nem csupán a szimpátiájukat vagy protestszavazóként az antipátiájukat fejezik ki, nem csupán a "bizalmukat helyezik" valakikbe vagy vonják meg valakiktől, hanem egyben hatalommal ruházzák fel őket 4 évre.
Márpedig ha hatalommal ruházok fel valakit, átadom neki 4 évre a hatalmat, akkor mégis hogy is van ez?
Mit is adok át, a hatalmat?
Miért, hát az voltaképpen az enyém?
De hiszen nem tudok vele kezdeni semmit!
Illetve tudok, de csak most, amikor szavazhatok valakire vagy valaki ellen.
Dehát akkor ha a szavazással átadom a hatalmat, akkor az most nálam van.
És ha nálam van, akkor mégis mit kérhetek érte, attól, akinek átadom?
Mit kérhetek az egyik jelölttől és mit a másiktól?
Mit kínálnak érte és jó-e az nekem, amit kínálnak?
És ha jó, akkor mi rá a garancia, hogy tényleg azt is fogják csinálni, ha rájuk szavazok?
Eddig betartották, azt csinálták, amit ígértek?
És most mitől fogják betartani, mi veszi rá őket most, ha eddig nem vette rá?
Miként lehetne elérni, hogy valóban azt tegyék majd -amikor már megkapták a hatalmamat- amit most mondanak?
Mit tehetek majd, ha netán nem tartanák be az ígéreteiket?
Tehetek egyáltalán valamit?
Ha nem, akkor miért nem - ha igen, akkor hogyan?
Jó ez nekem így vagy változtatni kellene valamin?
Ha nem jó, mert eddig ne vált be, akkor min lenne jó változtatni, minek kellene másként lennie?
És vajon miként lehetne azt elérni, hogy másként legyen?
Ki tudna nekem ebben segíteni és ki tudná ezt elérni?
Hogyan vehetném rá, hogy segítsen és együtt elérjük a célunkat?
.....

Érted már, hogy jöhetne létre a demokrácia a pártokrácia helyett....

Rajtad múlik!
Rajtad is!
Nélküled nem megy!
Ne légy kishitű!
szivacs
szivacs 2013. 09. 23. 15:16
Előzmény: #1261  bigyula
#1263
Nem célozgatok, csupán megkérdeztem.

Egyébként én is leírtam már többször, hogy nem tartom jónak azt, ha valaki MÁS mondja meg neked, hogy mit tegyél. Még akkor sem lenne jó, ha én lehetnék az.
Ha nem érzed úgy, hogy valami számodra probléma, akkor hogyan fogadnád, hogy valaki más neked egy megoldást javasol rá?
Ha érzed a problémát, de nem akarsz vele foglalkozni, akkor sem hiszem, hogy lelkesen mögé állnál annak, aki az egyedül üdvözítő megoldásával házal.
Ha magadtól is felismerted a problémát, foglalkozol a megoldás keresésével és hajlandó is vagy tenni érte, akkor érdemes beszélned róla másokkal, előadni a gondjaidat, megoldási elképzeléseidet és meghallgatni másokét.
Akik eldöntötték magukban és felmentették magukat, hogy úgysem tudnak tenni semmit, mert hát ugye nem is lehet, azoknak kár is bármiféle "elképzelést" előadni, hiszen az szerintük eleve nem lehet jó, hisz' mivel nem is létezik semmilyen lehetőség, ezért ez is csak hülyeség lehet.

Egyébként a 2 évenkénti csere ötleted szvsz jó, megvitatásra és továbbgondolásra érdemes. Ugyanis azt az elemet ragadja meg, ami szerintem is lényeges: a képviselők érdekeltségét. Olyan helyzetbe kell ugyanis hozni őket, hogy személy szerint is minél inkább érdekük legyen a választóik érdekei szerint eljárni és egyre kevésbé legyen érdekük a saját vagy a pártjuk érdekeit a választóik érdekei elé helyezni.

Csak nehogy az úgysemtehetünksemmites passzívák aktívan rávessék magukat, hogy a végén rámondhassák: "ezishülyeség, naugyemegmondtamhogynemtehetünksemmit!"
Törölt felhasználó 2013. 09. 23. 15:14
Előzmény: #1253  szivacs
#1262
Korábban azt gondoltam, írtál végre valamit, amin el lehet gondolkodni... de kezdem belátni, hogy tévedtem!!! :( :( :(

Attól, hogy a választást a hatalom átadásaként emlegeted, attól még nem változik semmi. Azt írtad, hogy ennek a mikéntjére, a feltételeire kell odafigyelni.

Már sokadszorra kérdezem, hogy miként is lehet szerinted erre odafigyelni másként, mint ahogy eddig is??? Miféle "hogyan"-ra, meg "milyen feltételekkel"-re gondolsz???

bigyula 2013. 09. 23. 14:51
Előzmény: #1260  szivacs
#1261
Látod, már megint célozgatsz valamire, de soha nem írod le, hogy mire is...

Már megírtam valamelyik topicban: a képviselők felét lecserélném 2 évente. Most sem lenne már 2/3-ad, és kénytelenek lennének kompromisszumokra törekedni, együttműködni az ellenzékkel.

Van egy 5. lehetőség is: el is indulhatsz a választáson
szivacs
szivacs 2013. 09. 23. 14:45
Előzmény: #1259  bigyula
#1260
Te kielégítőnek tartod ezt a 4 lehetőséget vagy szeretnél valami mást is?
bigyula 2013. 09. 23. 14:37
Előzmény: #1258  szivacs
#1259
"Ahogy minden más szavazó: tollal."

Értem. Pedig már azt hittem, hogy neked van valami más módszered, mert folyton valami ilyesmire célozgatsz. Tehát, Te is csak a következők közül választhatsz:

1. nem szavazol, mert nincs a választékban senki, aki szimpatikus lenne, akiben megbíznál

2. van a választékban valaki, akiben vakon megbízol

3. nincs senki a választékban, akiben megbízol, és igyekszel a lehető legkevésbé rosszat választani

4. protest szavazol az éppen regnáló hatalom képviselője ellen (a közvetlen ellenfelére)
szivacs
szivacs 2013. 09. 23. 14:13
Előzmény: #1256  bigyula
#1258
Ahogy minden más szavazó: tollal.

A szavazás előtt még jogod van bárhogy dönteni, utána viszont már nem a tiéd a döntés joga.
szivacs
szivacs 2013. 09. 23. 14:10
Előzmény: #1249  myrath
#1257
"Há igen ez a képviseleti demokrácia. A kérdés az, h a választás előtt, a képviselő által megfogalmazott célok, mellyel a választók szimpátiáját megszerezte, mennyire fedi a valós tevékenységét." - látod, ez egy lényegbevágó kérdés, amivel érdemes foglalkozni!

"Aszem ez a fizess esetében külön dimenzió." - ha igen, akkor vajon miért?
Mást tesznek, mint amit a választóknak ígértek? Miért? Miért gondolják, hogy ezt megtehetik? Mi akadályozza őket meg ebben? Milyen előnyük és hátrányuk származik abból, ha eltérnek az ígéreteiktől? Érdekük eltérni az ígéreteiktől vagy érdekük betartani azokat? Mit kockáztatnak, milyen szankciókkal kell számolniuk, ha nem tartják be az ígéreteiket?

bigyula 2013. 09. 23. 14:02
Előzmény: #1253  szivacs
#1256
"NEM az egymást váltó kormányok közötti átadás-átvételről van szó, hanem rólad és minden más választóról, amikor a hatalmadat a szavazási aktussal a választottaknak adod át!"

Szivacs!

Légyszíves írd már le konkrétan, hogy a szavazófülke magányában Te hogyan adod át (leszámítva az X-et) a hatalmat az általad választottnak!

szivacs
szivacs 2013. 09. 23. 14:02
Előzmény: #1254  Bekre_Pal
#1255
"il ferro népe ideje, hogy magába nézzen"
Látod, ezen vagyok.
Én bízom bennük. Egyszer csak hajlandóak lesznek meglátni a probléma lényegét és tenni magukért.

Akkor fogunk elindulni a pártokráciából a demokrácia felé...
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2013. 09. 23. 13:55
Előzmény: #1243  szivacs
#1254
hogy rövidre fogjam (rohanós napom van): amilyen a választó, olyanok a pártok

majd ha a választók nem a populista szarra mennek rá, akkor majd a pártok se

ez a sorrend. il ferro népe ideje, hogy magába nézzen és igényesebbé váljon
szivacs
szivacs 2013. 09. 23. 13:46
Előzmény: #1252  Törölt felhasználó
#1253
Siralmas! Vagy tényleg nem érted, vagy nagy erőbedobással játszod el azt, aki tényleg nem érti!
Hogyan írjam le, hogy ne legyen számodra túl szofisztikált?

NEM az egymást váltó kormányok közötti átadás-átvételről van szó, hanem rólad és minden más választóról, amikor a hatalmadat a szavazási aktussal a választottaknak adod át!

Szólj, ha ezt nem akarod megérteni és vissza akarsz bújni a langymeleg fujjfidesz! skatulyádba, akkor nem fárasztalak a gondolkodásra ösztökéléssel.
Törölt felhasználó 2013. 09. 23. 13:21
Előzmény: #1251  szivacs
#1252
De hát épp ezen gondolkoztam el... erre jössz ezzel a maszlaggal!!!!

Ha jól értem, azt mondod, hogy nem mindegy, hogy a hatalomátadás mi módon folyik.
Igaz, egyszer a tényleges hatalomátadásról írsz, egyszer meg az elviről..

Az elvi hatalomátadás... az ugye maga a választás. Itt a válaszótnak semmi ráhatása sincs, hogy miként follyon a gyakorlati hatalomátadás.

A gyakorlati hatalomátadás meg az, amikor az egymást a hatalomban váltók átadják a marsallbotot. Valóban jó lenne ilyenor valami leltár, vagy forgatókönyv... hogy mi is a tényleges helyzet, csak azt nem tudomd, hogy az ötleten kívül, ezt hogy gondolod????

Hogy lehet egy hatalmat úgy átadni, hogy utóbb el lehessen kerülni az egymásra mutogatást????
Mert, ha jól értem, ez lenne a lényeg..... mindenki viselje a saját sarát!!??
szivacs
szivacs 2013. 09. 23. 13:09
Előzmény: #1248  Törölt felhasználó
#1251
Nem lehetne, hogy ilyen mókáskodó beírások helyett elgondolkodsz a lényegen és arra válaszolsz?
szivacs
szivacs 2013. 09. 23. 13:06
Előzmény: #1238  David78
#1250
"Csak egy kérdés: ezt a módszeredet meddig óhajtod ugyanúgy folytatni, ahogy eddig és milyen eredményt vársz tőle?"

"A válasz nagyon egyszerű: addig folytatom a "kisebbik rosszra" szavazást, amíg valami jobb lehetőség nem adódik arra, hogy beleszóljak a dolgok alakulásába. Merthogy jelenleg ennél többet nem tudok tenni."

Hmm.
Tehát tudatosan rosszra szavazol.
Majd -mivel azért bánt a dolog- felmented magad érte: "jelenleg ennél többet nem tudok tenni."
Ezzel -mint ki jól végezte dolgát- napirendre is térsz felette és passzivitásba vonulsz.
Várod, hogy ez a helyzet megváltozzon.

Sajátos hozzáállás.
Csak azt nem értem, hogy mégis mitől várod a változást, ha mindent ugyanúgy csinálsz, mint eddig holott az eddig nem hozott változást?

Van néhány idevágó bölcs mondás:

"Az őrültség nem más, mint ugyanazt tenni újra és újra, és várni, hogy az eredmény más legyen."
Einstein

"Mindenki arra gondol, hogy megváltoztatja a világot, de arra senki sem gondol, hogy magát változtassa meg."
Lev Tolsztoj

"Ha változást akarsz a világban, a változást magadon kell kezdened." Mahatma Gandi
myrath 2013. 09. 23. 12:53
Előzmény: #1247  szivacs
#1249
Há igen ez a képviseleti demokrácia. A kérdés az, h a választás előtt, a képviselő által megfogalmazott célok, mellyel a választók szimpátiáját megszerezte, mennyire fedi a valós tevékenységét. Aszem ez a fizess esetében külön dimenzió.
Törölt felhasználó 2013. 09. 23. 12:49
Előzmény: #1247  szivacs
#1248
Nem lehetne, hogy ilyenkor szólsz annak a szivacsnak aki azt az értelmes beírást írta és nem te válaszolsz helyette hülyeségeket???
szivacs
szivacs 2013. 09. 23. 12:44
Előzmény: #1244  Törölt felhasználó
#1247
Buta félreért(elmez)és áldozata vagy.
Mint láthatod, a választók általi hatalomátadásról van szó.
"Ez kevésbé lényeges kérdés, de egyszerű rá a válasz: bárkire, akiben megbízik.
Sokkal lényegesebb kérdés viszont az, hogy miként szavazzon rá, milyen feltételekkel?
Ez az a fel nem tett, megválaszolatlanul hagyott és elintézetlenül maradt kérdés, ami miatt az összes eddig szavazás csalódást hozott a szavazóknak és kiábrándultak a politikából, az egykor oly' nagyon várt demokráciából.
És így lesz ez most is, ha ezt a kérdést továbbra sem teszik fel és nem keresik rá a választ."

Nagyon sokan nem jöttek még rá -ezek szerint te is közéjük tartozol- hogy az igazán lényeges kérdés a hatalom átadása során az, hogy milyen feltételekkel adod át."
- TE és a többi választó.
A hatalom birtokosa ugyanis a jelenlegi értelmezés szerint, a "népfelség elve" alapján a nép. Ám a hatalma csak a választáskor állomásozik ideiglenesen nála. Azt a szavazással átadja "választottjainak" és az ő nevében, az ő felhatalmazásával a választottak gyakorolják a hatalmat. Az őtőle származó hatalmat.
Ennek a hatalomátadásnak a mikéntjéről van szó.
Törölt felhasználó 2013. 09. 23. 11:42
Előzmény: #1245  Törölt felhasználó
#1246
Válaszolni persze nem tud...
Törölt felhasználó 2013. 09. 23. 11:42
Előzmény: #1242  bigyula
#1245
Na, szivacstól megint kaptunk egy minuszt. Rettenetesen ki vagyok borulva emiatt:)
Törölt felhasználó 2013. 09. 23. 11:39
Előzmény: #1228  szivacs
#1244
Kicsit megleptél!! (Még, hogy nincs két szivacs!!??)

Alapjában még egyet is értek azzal amit írsz.
Csak azt nem értem, hogy a választó polgár hogy jön itt a képbe!!?? Gipsz Jakabnak milyen beleszólása lehet, hogy akik váltják egymást, azok miként adják át egymásnak a hatalmat??
szivacs
szivacs 2013. 09. 23. 11:37
Előzmény: #1237  Bekre_Pal
#1243
Nem. Az érdemi rész, amiről kifejthetnéd az érdemi véleményedet, ez:

"Azt mondod, hogy nem lényeges kérdés, hogy kire szavazzon a derék választó polgár?? Pedig a választás erről szól."

Nem azt mondom, hogy nem lényeges, hanem hogy:
"Ez kevésbé lényeges kérdés, de egyszerű rá a válasz: bárkire, akiben megbízik.
Sokkal lényegesebb kérdés viszont az, hogy miként szavazzon rá, milyen feltételekkel?
Ez az a fel nem tett, megválaszolatlanul hagyott és elintézetlenül maradt kérdés, ami miatt az összes eddig szavazás csalódást hozott a szavazóknak és kiábrándultak a politikából, az egykor oly' nagyon várt demokráciából.
És így lesz ez most is, ha ezt a kérdést továbbra sem teszik fel és nem keresik rá a választ."

Nagyon sokan nem jöttek még rá -ezek szerint te is közéjük tartozol- hogy az igazán lényeges kérdés a hatalom átadása során az, hogy milyen feltételekkel adod át.
Hasonlóan például egy szerződéshez.
Ha elnagyolt, kimunkálatlan a szerződés, netán csak jószándékúan szóban köttetett, akkor nagy jelentősége van annak, hogy kivel kötöd és az mennyire tisztességes és megbízható, mennyire korrekt. De később még ő is elcsábulhat és eltérhet az eredetileg tisztességes szándékától. Ha nincs részletes, minden eshetőséget szabályozó szerződésed vele, amelyben a kényszerítő eszközök is be vannak építve, akkor nem fogsz tudni mit tenni, csak elszenveded az inkorrektségét és legfeljebb legközelebb nem bízod meg.
Viszont ha van egy jó szerződésed, akkor majdhogynem mindegy, hogy kivel szerződsz, neki a szerződés szerint kell eljárnia, nem tehet mást, nem érdeke, mert ha mást tenne, akkor is ki tudnád kényszeríteni a szerződés szerű teljesítést és még meg is kötbérezhetnéd.
Neked például mi lenne a véleményed arról az emberről, aki köt egy rossz szerződést, megszívatják, majd azt gondolván, hogy ez egy csaló volt, átvert, kötne egy ugyanolyan rossz szerződést egy másik emberrel, aki megint csak átverné, mert megteheti.
Aki ezek után sem akarna egy sokkal jobb szerződés alapján megbízást adni egy következő vállalkozónak, hanem újra ugyanolyan módon megbízná a legelső csalót, azt minek tartanád???
Érted már, miért gondolom, hogy a hatalom átadás feltételei a legfontosabbak és szükséges lenne legalább annyit foglalkozni ezzel, mint azzal, hogy kinek adod?"
bigyula 2013. 09. 23. 11:14
Előzmény: #1241  Törölt felhasználó
#1242
Lehet, hogy nem volt túl nagy jelentősége a választásnak, de azért csak felvonult a nehéztüzérség... (pl. Kubatov jobbkeze)
Törölt felhasználó 2013. 09. 23. 10:55
Előzmény: #1240  bigyula
#1241
Azért ez nem parlamenti, hanem önkormányzati időközi volt, másrészt még csak nem is polgármesteri székért, hanem mezei önkori képviselőségért zajlott.
bigyula 2013. 09. 23. 10:51
Előzmény: #1239  David78
#1240
"De az a minimum, hogy szavazol, mert ez az egy lehetőség a változtatásra mindenkinek adott."

Így van, ezt kellene megértetni minden szavazati joggal rendelekzővel. A hét végén - igaz, csak időközi választáson - is csak a szavazásra jogosultak 34%-a ment el szavazni. A 2/3-ad kussolt...
David78 2013. 09. 23. 10:45
Előzmény: #1213  ujonc
#1239
Egyrészt igazad van, másrészt "ezek" sokkal durvábban nyomorítanak mint korábban a többiek, úgyhogy ha már csak "nyomoírtók" közül lehet választani, akkor még mindig jobb ha az kerül hatalomra, amelyik kevésbé nyomorít meg.
Azt kell látni, hogy mindig lehet rosszabb a helyzet. Ha a "zseniális" kormányunk etiópia szintjére zülleszti az országot, akkor sem jön el a világ vége, nem lesz apokalipszis, csak nyomor és kilátástalanság.
Szóval tűrni nincs értelme, mert azt veszed észre, hogy leélted az életed úgy, hogy jobb nem lett semmi, csak tűrtél és még a gyerekeid is nyomorúságos életre lesznek ítélve.

Valamit lépni kell.

Ha itt maradsz és nem lelépsz, akkor az a minimum, hogy szavazol a kisebbik rosszra.

Ha többet akarsz és van rá időd, energiád, anyagi háttered, akkor pártot alapíthatasz, mozgalmat csinálhatsz vagy végső elkeserdésben akár forradalmat is kirobbanthatsz.

De az a minimum, hogy szavazol, mert ez az egy lehetőség a változtatásra mindenkinek adott. Még ha korlátozottan is tudod jó (jobb) irányba terelni a dolgokat, legalább meg kell próblni.
David78 2013. 09. 23. 10:32
Előzmény: #1217  szivacs
#1238
A válasz nagyon egyszerű: addig folytatom a "kisebbik rosszra" szavazást, amíg valami jobb lehetőség nem adódik arra, hogy beleszóljak a dolgok alakulásába. Merthogy jelenleg ennél többet nem tudok tenni.

Mégis szerinted mit kéne csinálni?
Ha lenne egy jó kezdeményezés szívesen mögé állnék, amennyire két gyerek meg az eltartásukhoz szükséges munka végzése mellett képes vagyok.

Ha esetleg megnyerném a lottó ötöst, alapítanék egy pártot, ami mondjuk pl. a populizmus helyett a szakmaiságot, központi irányítás helyett a szabadságot valamint a korrupció durva üldözését tűzné a zászlajára. Mert lenne rá időm és pénzem. Most egyik sincs, így hát marad a szavazás a kisebbik rosszra.

Őszintén kíváncsi lennék, hogy szerinted mit kéne csinálnom. Gyerünk, mond csak meg, ne kímélj.

Annyira tudod hangoztatni, hogy a „pártokrácia” büdös, és leszólod az "ellen" szavazást, de jobb megoldást még csak ötletelés / javaslat szintjén sem láttam még tőled. Amíg ilyet nem produkálsz addig komolytalanok, súlytalanok atz ilyen „beszólásaid”.
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2013. 09. 23. 07:25
Előzmény: #1235  szivacs
#1237
igen, irritál a fogalom, erőltetettnek tartom, önmagában ellentmondónak, és lassan olyan leszel vele, mint a kalapácsos ember, aki mindent szögnek néz

egyébként a kolléga által írt alábbi érdemi részre gondolsz?

"Persze tudom én, hogy szvacs erre nem fog (nem tud) válaszolni. Sebaj, a válaszmegtagadásnak is van információtartalma."

vagy amikor nekem nem szoktál általad elkezdett gondolatokat kifejteni / befejezni?
szivacs
szivacs 2013. 09. 22. 23:46
Előzmény: #1234  Sigorszky
#1236
Mint egy párszor már írtam, nettó adóbefizető vagyok. Ebből rájöhettél volna, hogy mellélősz - azok ugyanis nem "hivatalban" "dolgoznak".
szivacs
szivacs 2013. 09. 22. 23:43
Előzmény: #1231  Bekre_Pal
#1235
Nocsak! Irritál a pártokrácia?
Mit szólnál például a demokráciához?

Ha megszüntetnéd a pártokráciát és bevezetnéd helyette a tényleges demokráciát, már nem is lenne szükség a pártokrácia szóra!

Egyébként az érdemi részével kapcsolatban lenne esetleg valami használható elképzelésed?
Sigorszky 2013. 09. 21. 12:21
Előzmény: #1233  csendben
#1234
Csak a hivatalban van internetje, meg ott is ér rá...
csendben 2013. 09. 21. 11:54
Előzmény: #1232  Törölt felhasználó
#1233
Szombaton nem dolgoznak...
Törölt felhasználó 2013. 09. 21. 11:28
Előzmény: #1231  Bekre_Pal
#1232
Micsoda meglepetés, szivacs tényleg nem reagál a #1229-re (meg a többi hívő se). Hiába na, ilyen bombaöngól után rendszerint elkullognak a pályáról...
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2013. 09. 20. 19:59
Előzmény: #1230  Törölt felhasználó
#1231
az egy dolog, de mivel érdemeltem én azt ki, hogy benézek, és azt látom megint, hogy pártokrácia?

mindjárt kitalálok valami iszonyú hülye irritáló szót és bevezetem, azt' egál
Törölt felhasználó 2013. 09. 20. 19:49
Előzmény: #1229  Törölt felhasználó
#1230
Persze tudom én, hogy szvacs erre nem fog (nem tud) válaszolni. Sebaj, a válaszmegtagadásnak is van információtartalma.
Törölt felhasználó 2013. 09. 20. 19:47
Előzmény: #1228  szivacs
#1229
Ritka pillanat, de egyetértek.

"Nagyon sokan nem jöttek még rá -ezek szerint te is közéjük tartozol- hogy az igazán lényeges kérdés a hatalom átadása során az, hogy milyen feltételekkel adod át.
...
Ha elnagyolt, kimunkálatlan a szerződés, netán csak jószándékúan szóban köttetett, akkor nagy jelentősége van annak, hogy kivel kötöd és az mennyire tisztességes és megbízható, mennyire korrekt."

Kár, hogy ez bitang nagy öngól. A Fidesz 9 évre beültetett pártkatonái, az alkotmányba vésett nem oda való törvények, az elköltött, későbbi kormányoknál plusz hiányt generáló MNYP, 20 évre bebetonozottan kiadott állami jogok (földek, dohánykereskedések), következő ciklusra kitolt hatású devizahiteles segítő csomag (árfolyamrögzítés, árfolyamgát), a következő 2 ciklusban jelentkező többnek kommunikált de nyilvánvalóan a forradalmárkodás miatt is csökkent EU források, a a csökkenő devizatartalékok stb. ez mind-mind éppen a te logikád mentén nevezhető inkorrekt átadásnak, hiszen a következő ciklusban/ciklusokban hatnak egyenként sem kicsit negatívan, vagy szűkíti be fontos kormányzati területen a mozgásteret (ha persze nem ők maradnak).

"Érted már, miért gondolom, hogy a hatalom átadás feltételei a legfontosabbak és szükséges lenne legalább annyit foglalkozni ezzel, mint azzal, hogy kinek adod?"

Én értem. A Fidesz e tekintetben rettenetesen inkorrekt. A fentiek alapján szerinted is az. Így van? Várom a véleményed ezzel kapcsolatban.
szivacs
szivacs 2013. 09. 20. 18:08
Előzmény: #1200  Törölt felhasználó
#1228
"Azt mondod, hogy nem lényeges kérdés, hogy kire szavazzon a derék választó polgár?? Pedig a választás erről szól."

Nem azt mondom, hogy nem lényeges, hanem hogy:
"Ez kevésbé lényeges kérdés, de egyszerű rá a válasz: bárkire, akiben megbízik.
Sokkal lényegesebb kérdés viszont az, hogy miként szavazzon rá, milyen feltételekkel?
Ez az a fel nem tett, megválaszolatlanul hagyott és elintézetlenül maradt kérdés, ami miatt az összes eddig szavazás csalódást hozott a szavazóknak és kiábrándultak a politikából, az egykor oly' nagyon várt demokráciából.
És így lesz ez most is, ha ezt a kérdést továbbra sem teszik fel és nem keresik rá a választ."

Nagyon sokan nem jöttek még rá -ezek szerint te is közéjük tartozol- hogy az igazán lényeges kérdés a hatalom átadása során az, hogy milyen feltételekkel adod át.
Hasonlóan például egy szerződéshez.
Ha elnagyolt, kimunkálatlan a szerződés, netán csak jószándékúan szóban köttetett, akkor nagy jelentősége van annak, hogy kivel kötöd és az mennyire tisztességes és megbízható, mennyire korrekt. De később még ő is elcsábulhat és eltérhet az eredetileg tisztességes szándékától. Ha nincs részletes, minden eshetőséget szabályozó szerződésed vele, amelyben a kényszerítő eszközök is be vannak építve, akkor nem fogsz tudni mit tenni, csak elszenveded az inkorrektségét és legfeljebb legközelebb nem bízod meg.
Viszont ha van egy jó szerződésed, akkor majdhogynem mindegy, hogy kivel szerződsz, neki a szerződés szerint kell eljárnia, nem tehet mást, nem érdeke, mert ha mást tenne, akkor is ki tudnád kényszeríteni a szerződés szerű teljesítést és még meg is kötbérezhetnéd.
Neked például mi lenne a véleményed arról az emberről, aki köt egy rossz szerződést, megszívatják, majd azt gondolván, hogy ez egy csaló volt, átvert, kötne egy ugyanolyan rossz szerződést egy másik emberrel, aki megint csak átverné, mert megteheti.
Aki ezek után sem akarna egy sokkal jobb szerződés alapján megbízást adni egy következő vállalkozónak, hanem újra ugyanolyan módon megbízná a legelső csalót, azt minek tartanád???
Érted már, miért gondolom, hogy a hatalom átadás feltételei a legfontosabbak és szükséges lenne legalább annyit foglalkozni ezzel, mint azzal, hogy kinek adod?
szivacs
szivacs 2013. 09. 20. 17:51
Előzmény: #1220  Törölt felhasználó
#1227
Úgy látszik neked van rá szükséged.
Bocsi de aksihoz vagyok szokva, ő még azt is megérti 100msecen belül, ami még el sem hangzott...:-)
csendben 2013. 09. 20. 17:23
Előzmény: #1224  Törölt felhasználó
#1226
"Idővel, majdcsak kikupálódik."
Ebben ne is reménykedj! :-)
csendben 2013. 09. 20. 17:20
Előzmény: #1223  Törölt felhasználó
#1225
Mondom:szenved,unatkozik...
:-)
Törölt felhasználó 2013. 09. 20. 17:08
Előzmény: #1221  csendben
#1224
Ezt is köszi!!
Márcsak szivacs nevében is!!
Idővel, majdcsak kikupálódik. Lehet tanfolyami pénzt kéne kérni tőle???? :D :D :D
Törölt felhasználó 2013. 09. 20. 17:06
Előzmény: #1219  csendben
#1223
Köszi! :)

Már csak azt nem értem, hogy hol is itt az az értelmezés, amire szivacs hivatkozott.
csendben 2013. 09. 20. 17:05
Előzmény: #1220  Törölt felhasználó
#1222
Ne is törődj vele:ilyen,amikor szenved (vagy unatkozik!)...
:-)
csendben 2013. 09. 20. 17:04
Előzmény: #1220  Törölt felhasználó
#1221
"klauzula"

link
Törölt felhasználó 2013. 09. 20. 17:03
Előzmény: #1218  szivacs
#1220
Ok... akkor most is ezt az utat kéne követned, vagyis guglizz.

Ha már megint nem vállalod fel a véleményed, akkor legalább menj a guglira és nézd meg a "klauzula" és a "penetráció" értelmezését, jelentését, használatát!

csendben 2013. 09. 20. 17:01
Előzmény: #1216  Törölt felhasználó
#1219
INCOTERMS:

link
szivacs
szivacs 2013. 09. 20. 16:57
Előzmény: #1216  Törölt felhasználó
#1218
Nem akarok, te kötsz mindenbe bele, ahelyett, hogy ráértenéd és élveznéd a nyelv tanninjait!

(de meg ne kérdezd, hogy mi az a tannin! - nekem mindíg azt írtátok, hogy menjek a guglira oszt nézzem meg magam!)
szivacs
szivacs 2013. 09. 20. 16:53
Előzmény: #1212  David78
#1217
Köszönjük az őszinteségedet! Te legalább leírtad.

Tanulságos leírását olvashattuk a protestszavazás lelki mozgatórugóinak.

Csak egy kérdés: ezt a módszeredet meddig óhajtod ugyanúgy folytatni, ahogy eddig és milyen eredményt vársz tőle?
Törölt felhasználó 2013. 09. 20. 16:52
Előzmény: #1214  szivacs
#1216
Ha már nyelvészkedni akarsz, hát legyen!!!

Először is: ne terelj állandóan!!!

Szóval...mi a szösz az az INCOTERMS, ami szerint a "klauzula"-t jól használtad???

Aztán megkérnélek, hogy ugyan segíts már nekem. Remélem a többiek megbocsátják nekünk az OffTopic-ot.
Kérlek írd már le, hogy mi is az a penetráció (a penetráció magvait inkább hagyjuk), a linket, vagy hivatkozást mellőzhetnénk.
szivacs
szivacs 2013. 09. 20. 16:48
Előzmény: #1208  Törölt felhasználó
#1215
Szívesen!

Persze.
A penetráció magva, az viszont egy költői kép, melynek zamata van - hogy még jobban összezavarjalak! :-)
szivacs
szivacs 2013. 09. 20. 16:41
Előzmény: #1205  Törölt felhasználó
#1214
Attól, hogy egy szónak te nem ismered az összes értelmezését, attól az még létezik.
Viszont ezzel most ismét találtunk egy bokaly-féle non-exist tételt (bár nem igazán originális):
1. Egy adott szó jelentése a bokaly által ismert jelentések részhalmazán értelmezendő.
folyománya
1./a Ezen részhalmaz kiegészítő halmaza -elemeinek számától függetlenül- 0 eleműnek tekintendő (ex catedra)
2. A kiegészítő halmaz elemét képező jelentés használata bokaly-irányú kommunikációban non-exist hivatkozás zavart vált ki. :-)
ujonc 2013. 09. 20. 16:31
Előzmény: #1212  David78
#1213
Engem nem az zavar, hogy ezek nyomorítanak, hanem az, hogy nyomorítanak. Senkitől sem esik jobban vagy kevésbé fájón.
David78 2013. 09. 20. 16:20
Előzmény: #1201  ujonc
#1212
Pontosan így történt
én is ezt csináltam
aszondja
- Fidesz nagyon nem jó, váltsuk le valamivel. Hmmm. itt ez a másik szar, talán kevésbé büdös - szavatam MSZP-re
- aztán láttam, hogy vityesz még mindig nagyon szeretne király lenni, megint szavaztam inább az mszp-re.
- aztán gondoltam elegem van az egészből, majd akkor megyek szavazni ha lesz egy olyan párt, ami nem bűzlik messziről. > nem szavaztam, fityesz 2/3-os királyságra jutott.
- orbánvityesz teljes 2/3-os lendülettel olyan szinten barmolta szét az egész országot, amire álmomban sem gondoltam volna. A nemszavazás nem jött be > ha ezek megint nyernek, akkor addig folytatják, amíg itthon már csak jobbágyok és seggnyalók maradnak. > vissza az elejére, nézzük melyik a legkevésbé büdős. Nálam a Bajna a második helyen áll rögtön a Kétfarkú Kutya Párt után, de ez már személyes ízlés kérdése. A lényeg, hogy ne ezek raboljanak / nyomorítsanak tovább.....
Törölt felhasználó 2013. 09. 20. 16:17
Előzmény: #1210  goapsy1
#1211
A próféta szóljon belőled!! :)

A kérdés persze még kérdés marad.... ki lesz utána???

Attól tartok, akárhogy is alakul majd a választás, keserves 4 év elé nézünk.
Ha marad a FIDESZ akkor azért.
Ha megy megy (úgy legyen!!), akkor azért. Végeláthatatlan mocskolódás fog következni.
goapsy1
goapsy1 2013. 09. 20. 16:11
Előzmény: #1209  Törölt felhasználó
#1210
"Én meg pont azt gondolom -bárcsak ne lenne igazam- hogy pont a hívők (nem vallási értelemben) döntenek a választás kimenetele felől. "

Ez igaz lehet, de csak kis választási részvétel esetén.

"Akkora klientúrát csak nem tudtak még kiépíteni (mármint a FIDESZ), hogy azzal választást lehessen nyerni."

Kötve hiszem, hogy ki tudtak, pláne, amilyen módszerekkel csinálták - minden kitömött haverra jut 4-5, akit megsértettek, vagy kisemmiztek.
Törölt felhasználó 2013. 09. 20. 15:59
Előzmény: #1206  goapsy1
#1209
Én meg pont azt gondolom -bárcsak ne lenne igazam- hogy pont a hívők (nem vallási értelemben) döntenek a választás kimenetele felől.

Akkora klientúrát csak nem tudtak még kiépíteni (mármint a FIDESZ), hogy azzal választást lehessen nyerni.
Törölt felhasználó 2013. 09. 20. 15:56
Előzmény: #1204  szivacs
#1208
Köszönjük neked szivacs!!

(Amúgy biztos vagy benne, hogy a "penetráció" szót helyesen használod??? Pláne ennek magvát??)
goapsy1
goapsy1 2013. 09. 20. 15:45
Előzmény: #1202  szivacs
#1207
"PÉLDAmutatásodat követem a báBajnaiban való kételkedésben"

A Vityában való kételkedésben is követhetnéd a példamutatását.

Bár annyiban igazad van, hogy Orbán elvtárs felől már nekem sincsenek kétségeim. :D
goapsy1
goapsy1 2013. 09. 20. 15:43
Előzmény: #1194  Törölt felhasználó
#1206
A hívőknek minden kevés, de a választásokat ritkán döntik el a hívők.
Törölt felhasználó 2013. 09. 20. 15:38
Előzmény: #1202  szivacs
#1205
Mi a szösz az az INCOTERMS???

Akármi is, hallgass rám... a "klauzula" szó egyáltalán nem illik oda, ahol használtad, teljesen mást jelent.
szivacs
szivacs 2013. 09. 20. 15:35
Előzmény: #1199  szivacs
#1204
az északolasz "Genio dei Carpazi" penetráció magva nekem köszönhető...:-)
Törölt felhasználó 2013. 09. 20. 15:32
Előzmény: #1193  David78
#1203
:D :D :D
Azóta is bőszen oltja az emúútnyóócév tüzét!!
szivacs
szivacs 2013. 09. 20. 15:32
Előzmény: #1195  Törölt felhasználó
#1202
PÉLDAmutatásodat követem a báBajnaiban való kételkedésben.

A kritérium is kiválóan alliterál :-)
Egyébként a klauzula sem fals INCOTERMS értelmezésben.
ujonc 2013. 09. 20. 15:30
Előzmény: #1192  David78
#1201
Nagyjából így szavaztak az emberek az előző ciklusok végén is. :-(
A Fidesz is így került 2/3-os többséggel a Parlamentbe.

Topik gazda

upgrayeddAKS
upgrayeddAKS
3 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek