Topiknyitó: saru 2007. 02. 03. 08:30

Mi lesz veled Magyarország?  

a tegnapi falbontó események is végképp feltették bennem a kérdést, hogy mi lesz az országgal?, mert véleményeket hallani a FIDESZ-ről, Gyurcsányról, holott a kérdés az, hogy mi lesz veled Magyarország?, erre kell a választ keresni!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Knight Tyris 2009. 05. 12. 00:07
Előzmény: #15419  Knight Tyris
#15420
:o)
Jajj gesztenye(árus)lányok. :o) :o) :o)
:o)
Knight Tyris 2009. 05. 12. 00:05
Előzmény: #15411  Törölt felhasználó
#15419
Akira, láttál élőben itthon gesztenyefákat? :o) Mert amit én láttam az kifejezetten jól érezte magát 40-50 évig.
Plusz Velemben voltak 300 - 400 éves fák is, szal kétlem, hogy sínylődtek volna "szegények" :o) :o)

Persze Olaszban ettől még érezheti ennél is jobban magát.
Tengerpart, hús szellő, tüzes gesztenyelányok stb. :o) :o) :o)
Törölt felhasználó 2009. 05. 11. 22:56
Előzmény: #15399  Törölt felhasználó
#15418
nem iszom francia üveges bort, üvegenként xxxxx ezer forintért. Már elnézést, hogy nem fizetek be a francia termelő következő családi karib tengeri nyaralására.

ugyanez a helyzet a német autógyári munkás 2 hetes családi horvát üdülésével. Sajnálom őket.
Törölt felhasználó 2009. 05. 11. 22:45
Előzmény: #15397  tokos.
#15417
"Mint írtam, a tapasztalatom, hogy drágább, de sz@rabb nagyon sok esetben.

Pl. ha rohadt epret akarok venni, akkor is biztosan magyart választok, íze ennek sincs, de legalább rohadt."

Én az éttermekkel vagyok így, amikor olyan helyen voltam, hogy szar a kaja, de legalább kevés.)
Törölt felhasználó 2009. 05. 11. 22:40
Előzmény: #15387  Törölt felhasználó
#15416
" közgazdászoknak nem kell mindenben egyetérteniük... :)

Abban pedig pláne nem, hogy a gazdaság, ami a külföldi tőkére épül, az lenne a követendő gazdasági modell, és az a jó, ha mindenki belenyugszik, hogy ő kisember és kisember létére mindig a legolcsóbb al kellene megelégednie. "

Csakhogy ez nem ilyen egyszerű. Vedd figyelembe:
- földrajzi adottságok - méret, elhelyezkedés, ásváskincsek, természeti kincsek, stb. stb.
- történelem - az ország múltja;
- előbbiekből adódó jelenlegi gazdasági méret, erő;
- mindezt megtűzdelve múltbeli és jelenbeli geopolitikai erőviszonyakkal, helyzetekkel, lehetőségekkel és hazai gazdaságpolitikai erőviszonyakkal, helyzetekkel, lehetőségekkel.
Eredmény: Magyarország 1990-ben nem nagyon tudott volna más pályára lépni, mint amire. Azaz konkrétan kis, nyitott gazdasággá válni. Hiszen az volt mindig is:)
Törölt felhasználó 2009. 05. 11. 22:32
Előzmény: #15384  Törölt felhasználó
#15415
Akira
Multi vs. kisbolt

"Engem pedig marhára nem izgat az ár, sőt, soha nem veszek occó terméket, mert tudom, hogy az szar."

És ha PONT UGYANAZT olcsóbban kapod, akkor azt hol veszed meg? (mert ugye itt az esetek 90%-ában erről van szó, 10% a mégolcsóbb de szar is kategória)
Azt ne mondd, hogy direkt a drágább helyen veszed meg...
Törölt felhasználó 2009. 05. 11. 22:27
Előzmény: #15379  pampa
#15414
Pampa:
"NO COMMENT"

Pedig ezt mégiscsak jó lenne, ha kommentálnád. Rettentő kíváncsi vagyok.
Pont ilyen szövegeket ugyanis ezekben a topikokban is nagyon sűrün olvasni. Ezek szerint végre egyetértetek valamiben a romákkal:) Saru, cetas, matgab, stb. máris kezet foghat velük...

Idézeted:
"Vállaljanak nagyobb terhet a közösből a Magyarországon megtelepedett multinacionális cégek, a mezőkövesdi romák ezért arra kérik a miniszterelnököt, hogy hasson oda, teljesüljön ezen követelésük - tartalmazza az a petíció, amelyet Bajnai Gordon miniszterelnöknek címeztek, és amelyet az MTI-hez is eljuttattak hétfőn.
Farkas Félix a mezőkövesdi cigány kisebbségi önkormányzat elnöke a petícióban felkérte a kormányfőt, hogy kérjen áldozatvállalást a multinacionális cégektől, "akik forint milliárdokat nem fizetnek be a közös kasszába, kérje meg az extraprofitot termelő magyarországi pénzintézeteket, vállaljanak nagyobb szerepet a közös teherviselésben".

A magyar családok helyett kérjen többen azoktól, akiknek legfőbb gondja vagyonuk külföldre mentése volt - fogalmazott a romavezető, aki azt is megjegyezte: céljuk elérése érdekében "ha kell, az egész országra kiterjesztjük kezdeményezésünket, nincs hová hátrálnunk, ezért minden, a demokráciában megengedett eszközt igénybe veszünk életünk és családunk védelme érdekében"."

A retorika is ismerős valahonnan... Lám-lám a populista dumák visszaköszönnek. Pont ez a veszélye a demagógiának és a populizmusnak: előbb-utóbb visszaüt. És ellenünk is bevethető...
Törölt felhasználó 2009. 05. 11. 22:22
Előzmény: #15375  Törölt felhasználó
#15413
"na pont ezaz... ha fordítva lett volna, akkor természetesen alapból kötél járna a tetteseknek....
ezt az egyoldalú gondolkodást...

és azzal a sok botránnyal mivan, ami mszpsek körül forog a fidesz oknyomozása alapján? akkor azok is természetesen alaptalanok??

hát akkor legyünk következetesek!!!"

Balogzs. Ez már csak ilyen. Ha Fideszes csinál szavazós taxizást, akkor hogyhogy a rendőrség elkapta -> szemét szocik. Ha szoci csinálja, akkor csak úgy -> szemét szocik. Pampa gratulálok a klasszikus kettős mércéhez.
tokos. 2009. 05. 11. 21:46
Előzmény: #15411  Törölt felhasználó
#15412
Nápolyban biztos csípnéd a közlekedést, tök liberális. Nem is tudom minek vannak ott szabályok, mikor mindenki elvan nélkülük...
Törölt felhasználó 2009. 05. 11. 20:53
Előzmény: #15404  tokos.
#15411
Ha egy növény a természetes környezetében jól érzi magát, azt nehezen támadják meg a kártevők. Ha csak sínylődik, azt szinte biztosan. :)

Nápolyban még nem jártam, pedig terveztem idénre is, de nem jött ki a lépés. Valószínűleg ott más a helyzet, mint északon, mert már Róma sem ugyanaz, mint Lombardia, Veneto, vagy Trentino... :)

Az olaszok - ahogy hallottam - egymást verik át az üzletben, nem a túristákat, hiszen jórészt belőlük élnek - ha már Olaszországba utazik a világon a legtöbb túrista... Vendéglátásban verhetetlenek, és tényleg nem divat a vendég lehúzása. Túristaként mindig azt éreztem, mint itthon törzsvendégként...
Törölt felhasználó 2009. 05. 11. 20:42
Előzmény: #15409  Knight Tyris
#15410
köszi!
Knight Tyris 2009. 05. 11. 19:46
Előzmény: #15404  tokos.
#15409
Valszeg permetezik, vagy ott nincs az a nyamvadt bogár, ami miatt kukucos lesz.

Egyébként az íz fajtafüggő totál, neküknk volt 2 fánk, az egyik nagyon finom ízletes, édes volt nagyjából közepes szemű, a másik meg kevésbé volt jó bár egy kicsit nagyobb szemű volt.

sajna mindkettő tönkrement... nyamvadt betegség...
Törölt felhasználó 2009. 05. 11. 19:44
Előzmény: #15407  Törölt felhasználó
#15408
Amint az első hozzászólásomban is leírtam, hagyni kell bedölni az országot, és ha bedölt akkor talán a gondolkodás mód is felelőségteljesebb lesz, és én már nem érem meg de a legkisebb gyerekem még talán igen,

De ha, tételezzük fel, holnaptól konkrétan minden de minden párt megszünne és gazdasági szakemberek és tenyleg nemzetközileg elismert szakemberek vennék át, az ország irányítását, és szó szerint mindenki mint egy igásló huzná az igát és fizetne be minden fillért amit be kell. Akkor mennék, és tenném én is a dolgomat.

De azért, hogy x százezer lemutyizott rokkant nyugdíjast, minimálbéres vállalkozó és seftelő helyet én fizessek, köszönöm, nem kérek belőlle.
Törölt felhasználó 2009. 05. 11. 19:37
Előzmény: #15406  Törölt felhasználó
#15407
hazaköltöznél
Törölt felhasználó 2009. 05. 11. 19:36
Előzmény: #15405  Törölt felhasználó
#15406
Hazaköltönél, vagy nem? Ha nem, akkor nincs miről beszélni.
Törölt felhasználó 2009. 05. 11. 19:32
Előzmény: #15403  Törölt felhasználó
#15405
Igen, akkor újraszámlálást követeltek.. De, ha könyörgöm, annyira jól csinálta egyetlen 1 párt is, MDF től kezdve..... akkor miért áll ma magyarország ott ahol.

"anyázás a Öszödi beszéd miatt oké"
Hazudtak a választásokon. Aztán szétlopták amit még lehet. "

Ezért lehet, milliós száz milliós kárt okozni ? Ez teljesen rendben van, és fizesse az amúgy is csődben lévő ország. akkor miért nem lehetett inkább, Népszavazást ki írni a kormány megbuktatására ?

link ígen azok is egykalapalatt, voltak ezzel a kérdéssel. De miért kell ingyenes felsőoktatás, hogy itt nyugaton jobban keresessen, és adót ne fizessen Magyarországon ?

A semmi juttatással vitába szálnék, de értelmetlen, ez kb mint az izlésről vitatkozni.

Nekem itt, mindenért fizetnem kell, Oktatás a gyerekeknek "3" gyerek, egézségügy, nyugdíj alap, stb ,stb összesen a sokkal kissebb adó ha összerakom, 87 % környékére jön ki a fizetésemnek.

De a maradék 13 % bőven elég de nincs hitelem, pedig nagyon szeretnének adni. Igaz nem is a jövedelmemhez képes 4x akkora autóval járok, mert az 0 % -t el lehet hozni, és nem érdekel ha a szomszédnak nagyob a medencéje.
tokos. 2009. 05. 11. 19:23
Előzmény: #15398  Törölt felhasználó
#15404
Nincs ellentét közöttünk, bár a gesztenyénél pl. nem hiszem, hogy mondjuk az, hogy fele kukacos, az egyértelműen az éghajlat függvénye lenne.

És érdekes, de az olaszoknál sokkal ritkábban éreztem magam átverve. Akár étteremben, akár bárhol.

Bár nem mondom, hogy az egész országot ismerem, és amikor Nápolyban jártam, arról azért sokmindent el tudpok képzelni...
Törölt felhasználó 2009. 05. 11. 19:20
Előzmény: #15401  Törölt felhasználó
#15403
"Majd 4 év mulva rohantak a kommunistákra szavazni. "
Elég szoros volt. Úgy emlékszem.

"anyázás a Öszödi beszéd miatt oké"
Hazudtak a választásokon. Aztán szétlopták amit még lehet.

"Népszavazás 300 Ft. -s vizitdíj miatt" El vagy tévedve. Az ország 99% befizetné a 300 forintot! Itt arról van szó hogy eladják a korházakat, és aztán ez a 300 ft sokkal több lenne! A korházak magánosításáról szavaztak.
Oktatás ugyanez.

"nekem ennyi elég volt. "
Skandináviában vonnak ennyi adót mint nálunk. "Állami újraelosztás" ismerős? Sok adó sok jutattás. Nálunk: sok adó végül semmi jutattás.

Egyszerűen: dolgoztol mint állat, felét levonják de ezért lassan semmit nem kapsz. mert....
tokos. 2009. 05. 11. 19:14
Előzmény: #15400  Törölt felhasználó
#15402
Az egyik fejhallgatóm amerikai Grado. (bár nem nagyon szeretem.)
Aztán, ha egy kicsit megállapodunk az audiotechnika világában, lehet sorolni a dolgokat, nem vagyok biztos benne, hogy mond neked valamit az a név, hogy Audio Reserch, Wadia, Krell, Martin Logan.
Igaz, ezek nem fordulnak elő a sarki fűszeresnél, az áruk sem olyan, meg a minőségük sem.

Hétköznapi ember azt hiszi, hogy a minőség valahol a sony-panasonic-technics stb. vonalon fekszik, pedig azokat nem igazán jegyzik, legfeljebb a legalsó kategóriában. Igaz, árukat tekontve is egy más világban vannak.
Törölt felhasználó 2009. 05. 11. 19:07
#15401
Néhány gondolat, talán még elfér ide:

Engem a jelen helyzet a 2002 választásokat megelőző időszakra emlékeztet. Amikor egy Bokros csomagon, egy ország a szemöldökét ráncolva, Bukjanak a Kommunisták és végre itt a FIDESZ felkiálltással rohantak az urnákhoz szavazni.

Majd 4 év mulva rohantak a kommunistákra szavazni.

Ha egy ország lakossága nem fogja fel, hogy a mutyizásból és egymásra mutogatásból nem lehet megélni csak vegetálni.. Akkor azt az országot hagyni kell bedölni a saját dugájába.

Nincs összefogás, nincs életpálya, csak adóság hitel, és dögöljön meg a szomszéd lova is. A kicsin seftelések, a Mi MAGYAROK VAGYUNK mellveregetésen kívűl, semmi de semmi nem történik.

Anyázás a Öszödi beszéd miatt oké, de szétverni egy várost ezért amit szintén /szvsz/ nem azok adójából fizetnek ki akik szétverték hanem mindenkiéből. Népszavazás 300 Ft. -s vizitdíj miatt, mert a magyaroknak ingyen jár minden, mert levonták tőle évekig a TB járulékot.

Bezzeg akkor ügyes a magyar amikor a valutakeretet, még a dédinek is kiváltotta és ment biznicelni a sogorokhoz, igaz adót ugyan nem fizetett sőt vámot sem, mert a bürkabátot olaszbol ocsóért becsempészni menő dolog....

A Gyár és ipari lopásokról mutyizásokról ne is beszéljük.

Mi lesz veled Magyarország ? Én már évek óta távólról szemlélem, nekem ennyi elég volt.

De sajnálom azokat, akik ezt nem tehették meg.

Topik gazda

saru
3 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek