Topiknyitó: szivacs 2011. 01. 17. 16:33

Mi lesz veled Európa?  

Mi lesz veled Európa?



Mi lesz az ősi gyökereiddel, történelmeddel, hagyományaiddal, sokszínű kultúráddal, egymást maró, mégis "európai" népeiddel, köztük velünk, magyarokkal?

Megtalálják-e, kivívják-e gyermekeid múltadhoz méltó helyedet, szerepedet a világban?



Múltad van, jövőd lesz-e?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
totoro
totoro 2014. 10. 21. 10:20
Előzmény: #339  _pampa
#340
Azért ezen a képen elgondolkodhatnátok egy picit:

link
_pampa 2014. 10. 21. 10:15
Előzmény: #338  Törölt felhasználó
#339
Látod mennyire féltik a fórumozók az európai értékeket....ORBÁNTÓL....
Ilyen és ehhez hasonló híreket meg sem hallanak.
Bezzeg idehaza pl. amikor egy közkúton korlátozzák az átfolyási sebességet... esetleg a ház környezetének rendben tartásához kötnék a segély fizetését....vagy a diplomások "röghöz" kötése...

Az már az európai értékek "lábbal" tiprása....

szvsz
Törölt felhasználó 2014. 10. 20. 16:50
Előzmény: #337  pampa
#338
magyarul a rabszolgatartók összevesztek
pampa 2014. 10. 20. 16:46
Előzmény: #336  _pampa
#337
Orbán ilyen kijelentésért.....

"az ő főnöke a brit nép, és ő csak a brit választóknak tartozik elszámolással"

"A Downing Street vezető tisztviselőitől származó információ nem sokkal azután vált ismertté, hogy José Manuel Barroso, az Európai Bizottság távozó elnöke londoni beszédében bírálta a EU-n belüli szabad munkaerőmozgás korlátozását célzó brit politikát.

A BBC-nek nyilatkozó kormányzati illetékesek a kilátásba helyezett intézkedésekről csak annyit mondtak, hogy "több opció" is megfontolás alatt áll, de ezekről konkrét döntés még nem született.

Cameron hétfőn "visszaüzent" Barrosónak, kijelentve, hogy az ő főnöke a brit nép, és ő csak a brit választóknak tartozik elszámolással."
_pampa 2014. 10. 17. 16:19
Előzmény: #335  _pampa
#336
link
"Németország több más európai országgal együtt küzd az ellen, hogy állampolgáraik – sokan köztük tizenévesek – az Iszlám Államhoz csatlakozzanak. A hatóságok attól tartanak, hogy harci tapasztalatokkal visszatérve terrorcselekményeket hajthatnak végre Európa-szerte – írja a Reuters.

A német hírszerzés szerint eddig legalább 450-en utaztak tőlük Szíriába, közülük 150-en tértek vissza. Sokuk ellen büntetőnyomozás indult. A jelenlegi jogszabályok szerint Németországban a hatóságok elvehetik egyes állampolgárok útleveleit, hogy megakadályozzák, hogy kilépjenek az országból. Azonban a német állampolgárok személyi igazolvánnyal is eljuthatnak akár Törökországba is, ahonnan könnyen átléphetnek a szomszédos Szíriába.

A német belügyminiszter pénteken bejelentette, hogy olyan intézkedéseket léptetnek érvénybe, mely alapján a hatóságok begyűjthetik a terrorgyanús személyektől igazolványaikat, helyette pedig olyan dokumentumot adnának, ami nem jogosít fel az ország területén kívüli utazásra."
_pampa 2014. 10. 17. 10:53
Előzmény: #333  _pampa
#335
Van egy mondás ami valahogyan így hangzik:

"Engedd be a tótot a konyhádba...."

"Amíg azonban a bevándorlás szabályozásáról elvi alapokon szónokolnak, addig egy tavalyi brit statisztikai hivatali adatok alapján 2037-ig az Egyesült Királyság népessége a jelenlegi trendek alapján 5.8 millió fővel fog nőni pusztán a bevándorlók és a szigetországban született gyermekeik hatására. Ez annak fényében még inkább elgondolkoztató adat, hogy összesen 9.6 milliós lélekszám-gyarapodást vetít előre a tanulmány. És bármennyire is tiltakoznak a bevándorlás ellen, Britannia-szerte a gyári alkalmazottak több mint fele jelenleg is közép – és kelet-európai migráns."
link
Törölt felhasználó 2014. 10. 16. 11:14
Előzmény: #333  _pampa
#334
Még1x (a példánál maradva):
- angol-skót egyesült államok van -> tény
- pl. német-skót még nincs, de szerinted ezt veszélyezteti pl. az angol-skót ellentét

Azt tényleg nem látom, hogy egy angol-skót ellentét, hogy fog pl. pont német-skót szakítást okozni.

De attól tartok te se tudod, hogy hogy jön össze csak kapóra jött, hogy egyszerre utálhatod az usa-t, meg az eu-t.
_pampa 2014. 10. 16. 09:12
Előzmény: #332  Törölt felhasználó
#333
Ez egy folyama része. 10-20 éve egy ilyen szavazás meghirdetése elég lett volna a "bebörtönzéshez".
Az angol politikusok nagyon sok "felelőtlen" ígérettel tudták csak hozni ezt az eredményt.

Amennyiben lesz következő várhatóan más lesz az eredménye.

pl a spanyoloknál még szavazni sem lehet...

Románok pedig még az autonómiáról tárgyalni sem hajlandóak....

Ukránok pedig még a nyelvhasználatot is elvennék a kisebbségektől....

Ahogyan haladunk keletre úgy romlanak a lehetőségek.

Amennyiben nem látod a széthúzást az EU-ban arról nem én tehetek.

szvsz
Törölt felhasználó 2014. 10. 15. 20:58
Előzmény: #331  pampa
#332
Ha a skót-angol ellentét egy skót-angol uniót nem tör meg (lásd.: uk és a megerősítő népszavazás), akkor mégis hogyan fog megsemmisíteni pl. egy skót-német (vagy skót-bármi) uniót?

Láthatólag, ha csak nevében benne van valamiben az usa, akkor rögtön vérszemet kapsz és elkezdesz kapálózni.

Pedig itt az eu-n keresztüli usa gyűlölő propagandád meg is bukott, hisz, ha valóban az lenne az akadály, amit állítasz, akkor a "angliai egyesült államok" hamarabb bukna meg.
pampa 2014. 10. 15. 07:50
Előzmény: #330  pampa
#331
Az ennyire megosztott Európában értelmetlen egy közös EURÓPAI EGYESÜLT ÁLLAMOK-ról még álmodozni is.
Ugyanezen megosztottság miatt nem tud a jelenlegi EU is hatékonyan működni.

van ellentét bőven:

román-magyar
szlovák-magyar
magyar-szerb
ukrán-orosz
ukrán-magyar
román-ukrán
spanyol-katalán
flamand-vallon
angol-ír
skót-angol
stb...
stb...

"A botrány nem sokkal később még a stadionban folytatódott. Az RTS szerb televízió éjszakai beszámolója szerint a szerb hatóságok a helyszínen őrizetbe vették, majd előállították az albán miniszterelnök,Edi Rama testvérét, Olsi Ramát, akit azzal gyanúsítanak, hogy távirányítóval ő vezérelte a kis drónt, amely az albán zászlóval berepült a pálya fölé.

Bécsből eközben arról érkezett hír, hogy mintegy ötven albán kora éjszaka üvegpalackokkal - köztük gyújtópalackokkal - dobált meg egy szerb kávéházat az osztrák főváros nyugati részén lévő Ottakring kerületben. A kivezényelt rendőrök igyekeztek megfékezni a randalírozókat, közben azonban a helyszínen mintegy kétszáz szerb gyűlt össze, akik az albánokra akartak rátámadni. A hatóságok ennek nyomán megerősített rendőri egységeket vezényeltek a helyszínre, hogy megakadályozzák az összetűzéseket. Értesülések szerint súlyosabb összecsapásra nem került sor, a randalírozók elhagyták a helyszínt, de közben járműveket - köztük rendőrautókat - rongáltak meg.

Az albánok és a szerbek között Koszovó miatt dúl ellentét, a többségében albánok lakta tartomány ugyanis 2008-ban kikiáltotta függetlenségét Szerbiától, amit Belgrád azóta sem ismer el. Értesülések szerint a két ország közötti feszült kapcsolatok miatt a két labdarúgó-szövetség megállapodott abban, hogy a mostani belgrádi mérkőzésen albán szurkolók, a jövő évi tiranai visszavágón pedig szerb drukkerek nem vehetnek részt. Ennek ellenére néhány albán szurkoló Belgrádba utazott és bejutott a stadionba.

Az AFP francia hírügynökség éjszakai jelentése szerint a történtek rendkívül rossz előjelként értékelhetők Edi Rama kormányfő nyolc nap múlva tervezett szerbiai látogatása előtt. Hatvannyolc éve ez lenne az első albán miniszterelnöki látogatás Belgrádban."
pampa 2014. 10. 14. 18:26
Előzmény: #329  _pampa
#330
Nagyon fog hiányozni ez az összeg.

"Szergej Lavrov közölte, hogy szerinte az európai uniós államok az Oroszországgal szemben "egyoldalúan bevezetett" büntetőintézkedések miatt az idén 40 milliárd eurós (mintegy 12 ezer milliárd forint) veszteséggel számolhatnak, jövőre pedig 50 milliárdossal."
_pampa 2014. 10. 13. 09:27
Előzmény: #328  _pampa
#329
Valami hasonló kijelentésért kapott Orbán rendesen a "fejére".

"Az Európai Unión kívül is lehet jövője Nagy-Britanniának, ha a brit kormány nem jut dűlőre Brüsszellel a London által igényelt EU-reformok, mindenekelőtt a bevándorlás kérdésében - mondta vasárnap London polgármestere.

Boris Johnson - aki a brit sajtó és a politikai elemzők egybehangzó véleménye szerint David Cameron miniszterelnök legesélyesebb utódjelöltje a kormányzó Konzervatív Párt élén - a BBC televízió vasárnapi politikai magazinműsorában kijelentette: el kell érni, hogy a jelenlegi korlátlan munkaerőmozgást feltételekhez kötött rendszer váltsa fel az EU-ban."
_pampa 2014. 10. 05. 13:19
Előzmény: #327  _pampa
#328
"Korlátozná a munkavállalók bevándorlását a brit munkaügyi miniszter
Forrás: MTI | 2014. 10. 05. 12:51:00

Nagy-Britannia akkor maradhat továbbra is az Európai Unió tagja, ha korlátozhatja az EU-társállamokból érkező munkavállalók bevándorlását - mondta a brit munkaügyi miniszter.

Iain Duncan Smith, aki korábban a kormányzó Konzervatív Párt vezetője és miniszterelnök-jelöltje is volt, a The Sunday Telegraph című tekintélyes konzervatív vasárnapi brit lapnak adott interjúban kijelentette: az uniós bevándorlás szabályozását a tagállamok hatáskörébe kell visszautalni. Duncan Smith szerint az EU-n belüli szabad munkaerőmozgás koncepciója csak olyan országok között alkalmazható, amelyek gazdasága nagyjából azonos fejlettségi szinten áll, de nem használható arra, hogy a szegényebb tagországok munkavállalói "szabadjegyet kapjanak" a gazdagabb társállamokba.

A miniszter "katasztrófának" nevezte, hogy a Munkáspárt vezette előző brit kormány a 2004-es EU-bővítés után nem élt a lehetséges átmeneti korlátozásokkal, és ennek nyomán 1,5 millió kelet-európai EU-munkavállaló települt át Nagy-Britanniába. A minap David Cameron brit miniszterelnök is kijelentette, hogy teljesen át kell alakítani az Európai Unión belüli munkaerő-áramlás szabályait, és ez a kérdés lesz a brit-EU viszonyrendszer London által igényelt újratárgyalásának központi eleme. "Elmegyek Brüsszelbe, a szabad munkaerőmozgás ügyében el fogom érni, amire Nagy-Britanniának szüksége van, és nem fogadok el nemleges választ" - fogalmazott a Konzervatív Párt Birminghamben rendezett éves kongresszusán Cameron.

Megerősítette: a brit EU-tagságról általa megígért, 2017-ben esedékes népszavazáson a brit választók a Brüsszellel elért tárgyalási eredmények alapján eldönthetik, hogy hazájukat az Európai Unióban, vagy azon kívül szeretnék-e látni. Cameron már a tory kongresszus nyitánya előtt, a BBC televízió múlt vasárnapi politikai magazinműsorában is kijelentette, hogy a brit kormány megítélése szerint nem lehet korlátlan jognak tekinteni az EU-n belüli szabad munkaerő-áramlást. A brit miniszterelnök szerint meg kell adni a lehetőséget arra, hogy a régi tagállamok csak akkor engedhessenek be munkavállalókat az EU-hoz újonnan csatlakozó országokból, ha azok gazdasági fejlettsége az övékéhez hasonló szintet ér el."
_pampa 2014. 10. 03. 15:19
#327
"Londonnak nem tetszik, hogy a testület beleszól a terrortevékenységgel gyanúsított külföldiek kitoloncolásába.
Nagy-Britannia nem fogja feltétlenül figyelembe venni az Emberi Jogok Európai Bíróságának végzéseit, ha azok felülírják az érvényes brit törvényeket - mondta pénteken a brit igazságügyi miniszter. Chris Grayling a BBC rádiónak beszélt arról, hogy a strasbourgi székhelyű bírói fórum döntéseit a kormányzó Konzervatív Párt tervei szerint a brit kormány a jövőben tájékoztató jellegűnek tekintené, és az emberi jogi kérdésekben a brit parlamentet, illetve a brit bíróságokat illetné meg a végső szó. Grayling szerint ha az Európa Tanács más országai ebbe nem egyeznének bele, akkor Nagy-Britannia egyszerűen otthagyja a strasbourgi emberi jogi bíróságot.
A legutóbbi vita London és a strasbourgi bíróság között azon robbant ki, hogy az európai bírói fórum végzése alapján módosítani kell az elítéltek szavazati jogát megvonó brit törvényt, így a börtönbüntetésüket töltők is jogosultak lesznek arra, hogy részt vegyenek népképviseleti választásokon. A fő ütközési pont azonban a Nagy-Britanniában élő, terrortevékenységgel gyanúsított külföldiek kitoloncolása. A strasbourgi testület több esetben a családi élethez fűződő jogra vagy a kínvallatás veszélyére hivatkozva akadályozta meg, hogy London e gyanúsítottakat visszatoloncolja hazájukba.
A legnagyobb indulatokat kavaró ilyen ügyek közé tartozott Abu Katadáé. A palesztin-jordániai radikális hitszónokot a brit hatóságok az al-Kaida nemzetközi terrorszervezet egyik európai szellemi vezetőjének tartják, és 2005 óta próbálták visszatoloncolni Jordániába, arra hivatkozva, hogy jelenléte nemzetbiztonsági kockázatot jelent. Az Emberi Jogok Európai Bírósága azonban két éve úgy döntött, hogy Abu Katadát Nagy-Britannia nem toloncolhatja ki, mert Jordániában kínzás várna rá.
A brit kormány végül tavaly hivatalos kétoldalú megállapodást kötött a jordániai kormánnyal arról, hogy kiadatás esetén Abu Katadát Jordániában nem vetik alá kínvallatásnak. Katadát tavaly nyáron haza is toloncolták, ám az ügyében eljáró jordániai bíróság a minap a legsúlyosabb vádpontok alól bizonyítottság hiányára hivatkozva felmentette."
szivacs
szivacs 2014. 10. 01. 22:58
#326
"Veszélybe sodorhatja a magyar élelmiszeripart és hazánk génmódosítás-mentességét is az Európai Unió és az Egyesült Államok között formálódó szabadkereskedelmi egyezmény. A titkos tárgyalásokra eddig leginkább a multicégek láttak rá.

Tele lesznek az európai szupermarketek is hormonokkal etetett amerikai állatok húsával, klórban fertőtlenített csirkemellel vagy klónozott állatoktól származó hús- és tejkészítményekkel, ha a multicégek kénye-kedve szerint zárul a Transzatlanti Kereskedelmi és Befektetési Partnerség (TTIP) fedőnevű tárgyalássorozat – figyelmeztetnek az európai környezetvédők.

Az Európai Unió és az Egyesült Államok közt több mint egy éve folynak az egyeztetések a kereskedelmi korlátok kölcsönös lebontásáról, de ebből eddig nem sokat kötöttek a közvélemény orrára. Ami pedig kiszivárgott, az csak további félelmekre adott okot: olyan rendszer kialakítása fenyeget, ahol az egyik félnél biztonságosnak ítélt terméket automatikusan elfogadják a partnernél is. Ez esetben Európa arra kényszerülhet, hogy beengedje piacára az amerikai génmódosított élelmiszereket, és felgyorsítsa a GMO-növények engedélyezését.

De ilyen buktató lehet az a beruházásvédelmi csomag is, amely a multinacionális cégek érdekeit védené az államokkal szemben. Lobbiszervezeteik most is ott bábáskodnak a TTIP-tárgyalások körül, és céljuk a „szabályozási koherencia” megvalósítása, hogy termékeiknek ne kelljen két különböző rendszer kívánalmainak megfelelniük." link
Törölt felhasználó 2014. 09. 28. 12:53
Előzmény: #324  _pampa
#325
Hát igen, az USA-ban egy adósságplafon emelés, vagy egy EU-s pótköltségvetés "csődközeli" helyzet, amíg Magyarország esetében ezeket sikertörténetnek könyvelik el.

Sőt nálunk már olyan mindennapos a pótköltségvetés, hogy fel sem tűnik (vagy lehet általa mondani kéthavonta, hogy hazudik/tévedett az EU, mert nem ugyanazok a számok).
Az alkotmányos adósságplafon meg szintén nem jelent gondod, hisz ott a 2/3-ad, sőt gyakorlatilag már erre sem adnak.
_pampa 2014. 09. 28. 10:21
#324
"Csődközelben Brüsszel?
MA | 09:21

Egyre tarthatatlanabbá válik az uniós büdzsé helyzete, mert a tagállamok évek óta jóval alultervezik a kifizetéseket, aminek következtében évről-évre nőnek és már 26 milliárd euró felett járnak a kifizetési hátralékok - kongatta meg a vészharangokat a BruxInfónak nyilatkozva Jacek Dominik költségvetési biztos.

Az EU költségvetési biztosa intenzív kampányba kezdett annak érdekében, hogy a Tanács uniós büdzséhez és a kiadásaihoz való hozzáállásában alapvető változás következzen be. A lengyel Jacek Dominik a héten soron kívüli megbeszélést tartott a Tanács olasz elnökségével és az Európai Parlament költségvetési szakbizottságának tagjaival, arra figyelmeztetve mindenkit, hogy nem folytatódhat tovább a jelenlegi gyakorlat.
Infinety network
Az EP-be távozott Janusz Lewandowski helyére júniusban beugrott pénzügyi szakember szerint nem tartható fenn tovább a jelenlegi gyakorlat, amelyben a Tanács évről-évre tendenciózusan lefaragja a Bizottság által javasolt tényleges kifizetések szintjét, szándékosan mozgásteret hagyva magának a kiadások előre rögzített plafonja alatt. Dominik szerint ez a módszer azon a feltételezésen alapul, hogy a költségvetésben úgyis marad elég pénz, és ha nem, legfeljebb az év második felében egy pótköltségvetés benyújtásával orvosolják a problémákat.

Ez az eljárás azonban több okból sem tartható. Először is, a pénzfelhasználás az utóbbi években rendkívüli mértékben felgyorsult. A 2014-es évre jóváhagyott költségvetési források 80 százalékát például szeptemberre már elköltötték, amire eddig még nem volt példa. Ezzel összefüggő probléma és részben okozat is, hogy egyre nagyobb a különbség a tagállamok által jóváhagyott pénzügyi kötelezettségvállalások (vagyis gyakran több évre széthúzódó konkrét, támogatásban részesülő programok) és a tényleges kifizetések szintje között. Mivel a Tanács nem bocsát elegendő pénzt a Bizottság rendelkezésére, az nem képes eleget tenni a kedvezményezettek felé fennálló kötelezettségeknek.

Mostanra odáig fajult a helyzet, hogy 2013 végén már 26 milliárd euróval tartozott az EU a kedvezményezetteknek. Vagyis ennyi volt a kifizetetlen számlák összege. A hátralék persze az uniós költségvetési folyamatok velejárója, ám a biztos szerint ez normális esetben nem szabadna, hogy több legyen 6-7, esetleg 10 milliárd eurónál. Az új költségvetési források egyre nagyobb hányadát kell az elmaradt kifizetésekre fordítani: már január 2-án akár a teljes éves keret 80 százaléka is elmehet erre.
A tagállamok a biztos szerint rendszeresen azzal érvelnek, hogy a Bizottság úgyis talál elég elköltetlen pénzt a büdzsében, amit átcsoportosíthat azokra a területekre, ahol a legnagyobb a szükség. Brüsszelnek ehhez képest jelenleg mindössze 175 millió eurója maradt erre a célra, a padlás kisöprése után.

"Ez így nem mehet tovább. Ami nem elég, az nem elég. Remélem, hogy a tagállamok is belátják" - közölte újságírók egy szűk csoportjának nyilatkozva a költségvetési biztos.

A változásnak azonban egyelőre szinte semmi jele. A nettó befizető országok még azt a plusz 105 millió eurót is sokallják és sajnálják, ami a Bizottság szerint ahhoz kellene idén, hogy szinten tudják tartani az említett 26 milliárd eurós hátralékot. Brüsszel eredetileg plusz 4,7 milliárd euróról nyújtott be még a tavasszal pótköltségvetést, ám közben kiderült, hogy főleg az év közben a cégekre kivetett versenyjogi pénzbírságoknak köszönhetően 105 millió euró kivételével egy az egyben le lehetne fedni a hiányzó összeget.

Összehasonlításképpen: az EU egy adott évben körülbelül 140 milliárd euróból gazdálkodik, ami az uniós GDP 1 százaléka.

A Tanács ráadásul a 2015-ös büdzsé tárgyalása során sem nagyvonalúbb: a tagállamok a Bizottság által javasolt pénzügyi kötelezettségvállalást 500 millió euróval, a tényleges kifizetéseket pedig 1,6 milliárd euróval megvágnák. Ha ez így lesz, a kifizetetlen számlák összegét nem sikerül stabilizálni, sőt az tovább növekszik majd.

De, amit a biztos és számos parlamenti képviselő is különösen nehezményez, az az, hogy a Tanács elsősorban a gazdasági növekedésre és kisebb mértékben a külkapcsolatokra szánt büdzsét nyirbálná meg, ami homlokegyenest ellentmond az uniós vezetők megállapodásának.

Jacek Dominik a héten megtartott informális találkozón arra hívta fel a két intézmény figyelmét, hogy a Tanács által javasolt lefaragás 10 százalékot elvenne a kutatási területtől, aminek 600 projekt és körülbelül 1400 kis- és középvállalkozás látná a kárát. De, az Erasmus+ diákcsere program résztvevőinek folyósított ösztöndíjak folyósításában is zavarok lesznek.

"A kifizetések következő évekre való kitolása nem megoldás. Ez nem egészséges pénzügyi gazdálkodás és nagyon súlyos következményei lesznek az uniós programok haszonélvezői, a régiók, az agrártermelők, a kutatók, a civil szféra és a kis- és középvállalkozások számára" - mutatott rá a Bizottság költségvetésért felelős tagja. "
pampa 2014. 09. 28. 07:57
#323
Könnyen beszélnek a németek.Nekik van északi-áramlat vezetékük.
Mutassanak példát a többi érintett országnak és ne vegyenek át gázt az oroszoktól.
Akkor majd beszélhetünk az energiabiztonságról.

"A Frankfurter Allgemeine Zeitung című német konzervatív lap a Magyarországról Ukrajnába irányuló földgázszállítás felfüggesztésével kapcsolatban közölt kommentárt számában.

Kapcsolódó írásaink
FAZ: Orbáni megfélemlítés putyini mintára
Charles Gati: Orbánék csak az amerikaiakra ugranak
Berlini vélemény: Orbán az unió Putyinja
Putyin európaija című írásában Nikolas Busse úgy vélte, Ukrajnának „sorskérdés” lehet, hogy miként vészeli át a közelítő telet. Ha nem lesz gáz, a lakosság elfordulhat a Nyugat felé nyitó politikától, ezért „nem csekélység, amit Magyarország művel ebben az ügyben” – írta.

A földgázszállítások leállítása „csapás” a „törékeny kijevi átmenet” támogatását célzó európai törekvésekre, hiszen az ukrán kormány csak akkor állhat helyt Moszkvával szemben, ha garanciája van arra, hogy az ország földgázszükségletének legalább egy részét nyugatról fedezheti – tette hozzá a FAZ szerzője.

Kifejtette: „Nem meglepő, hogy éppen Orbán Viktor táncol ki a sorból”, mert „ez a hajdani szabadságharcos már régóta hajlamot mutat a tekintélyelvű uralmi módszerek iránt”, és „nyilvánosan okoskodik az illiberális államok kiválóságáról”.

A magyar miniszterelnök így „a Kreml erős emberének természetes szövetségese, és komoly gond az EU számára”, hiszen „nem lehet tartósan közös álláspontot fenntartani, ha döntő fontosságú pozícióban lévő országok Putyin üzelmeit segítik elő” – vélekedett a szerző az MTI jelentése szerint."

szivacs
szivacs 2014. 09. 23. 23:47
#322
"Franciaországban fellázadtak a gazdák; Morlaix területén több mint százan gyűltek össze traktorokkal, a mezőgazdasági beszállítók pedig kamionjaikkal vonulnak fel. Több száz tonna zöldséget - főként articsókát, krumplit- öntöttek az utcákra, majd Morlaixben a gazdák uniós segélyeit intéző hivatalokhoz vonultak, tiltakozván az ellen, hogy az oroszellenes szankciók miatt a termények eladhatatlanok és az Európai Unió nem ad kárpótlást a politikai játszmák miatt szenvedett veszteségekért. Ha ad is kárpótlást az Európai Unió, azt csak a szokásos bürokratikus túlbonyolítással teszi, a gazdák családjai hónapig bevétel nélkül maradnak, mire Brüsszelnek kitöltögetik a szükséges nyilatkozatokat és a hivatalban elvégzik a papírmunkát.

Mivel a brüsszeli bürokrácia nem csak átláthatatlannak, de hasznavehetetlennek is bizonyult, a gazdák tegnap estére felgyújtották a helyi kormányhivatalt és az adóhivatal épületét is. A tűzoltók nem tudtak az épülethez jutni a több száz traktor miatt, így az adóhivatal épülete teljesen leégett.

A városban eközben tömeges tüntetések kezdődtek. A rohamrendőröket azonban egyelőre nem vezényelték ki, ami sok mindent elmond a karhatalmi erők Brüsszellel szembeni hozzáállásáról.

Miután az eset semmiféle reakciót nem váltott ki a hatóságok részéről, a gazdák tovább vonultak és több száz tonna zöldséget borítottak ki a települést a közeli nagyvárossal (Brest) összekötő főútvonalra, hogy blokkolják a közlekedést. Az út jelenleg is el van zárva, a hatóságok szintén nem reagálnak. A francia kormány minden bizonnyal Brüsszellel egyeztet, hogy mi a teendő, mert a gazdák követelése jogos, a termények az orosz embargó miatt váltak eladhatatlanná, és nem tudni, a rendőri erők hogyan reagálnának egy ilyen helyzetre.

Franciaország, adóhivatal lángokban

Morlaix kormányzója, Agnes Le Brёn részéről már megtörtént az eurokraták szokványos megnyilvánulása; elítéli a gazdák által végrehajtott akciókat, ugyanakkor "megérti azoknak a frusztrációját, akik minden nap azzal kezdik a munkát, hogy semmilyen bevételre nem tesznek szert". A kormány részéről egyelőre senki nem mert tárgyalni az általuk csődbe juttatott gazdákkal, - a médián keresztül tesznek elítélő nyilatkozatokat."
elemes
elemes 2014. 09. 23. 09:23
Előzmény: #320  elemes
#321
"...És akkor az egyben azt is jelenti, hogy 2005-ben, két évvel azután, hogy Kovács Béla és felesége hazatért Oroszországból, a Jobbikba beépült az orosz titkosszolgálat."

Topik gazda

szivacs
szivacs
3 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek