Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 05. 09. 10:58

KONZUM story  

A Konzum-story



A társaság bemutatása, áttekintése

..



A Konzum Rt. jelenleg két fő tevékenységre koncentrál: az egyik az építőanyag-kereskedelem, a másik pedig az ingatlan-hasznosítás (a gépjármű-kereskedelmet leválasztották a csoportról). Az első, vagyis az építőanyag-kereskedelem terén főleg Nyugat-Dunántúlon rendelkezik kiemelkedő pozíciókkal, valamint Kecskemét környékén. Mintegy 30 TÜZÉP-telepen folyik kereskedelem.

..



A SZTORI:

..

Az építőanyag-kereskedelem az éles árverseny miatt jelenleg kevésbé jövedelmező, ezért a TÜZÉP telepeket racionalizálják: a kevésbé nyereségeseket bezárják, és AZ IPARTELEPKÉNT MŰKÖDTETHETŐ INGATLANOKAT ÉRTÉKESÍTIK. Több száz hektárnyi ilyen terület vár értékesítésre országszerte.

..



A Konzum LEGNAGYOBB ÉRTÉKE azonban mégsem ez, hanem a Pécs szívében található NÉGY SZINTES ÁRUHÁZ ÉS a hozzá kapcsolódó IRODAHÁZ (ezt nem birtokolja száz százalékban, de a tulajdonában nem lévő két irodaszintet meg szeretné vásárolni.)

..



A KONZUM ÁRUHÁZ FORGALMI ÉRTÉKE minimum 1,5, de reálisan inkább 2 milliárd forint (a mérlegben alig 500 millió forint könyv szerinti értéken tartják nyilván).

..



A gigantikus ingatlan hasznosítása: jelenleg 100%-ban bérbe van adva, az éves bérleti díj 2-300 millió forintos nagyságrendű.

Hamarosan egy bank költözhet az épület egy teljes szintjére: ingatlanpiaci pletykák szerint horribilis, 5500 Ft/négyzetméter körüli áron adják ki a pénzintézetnek.

..



A RÉSZVÉNY FAIR ÉRTÉKE az ingatlanvagyon alapján kb. 500-700 Ft, óvatos becslések szerint is.

..



De miért volt az árfolyam gyalázatosan alacsony?

..



Az ok a múltban keresendő. A társaság korábban szövetkezetként működött, rengeteg veszteséges üzletággal (bútorgyártástól a fémiparig mindennel foglalkozott). A folyamatosan erodálódó vagyont többször próbálták tőkeemelésekkel pótolgatni, ezért sok befektető (befektetési alapok, tőketársaságok) beszorultak a cégbe – befektetésüket gyakorlatilag leírták. Őket próbálta meg kivásárolni F. úr, a főtulajdonos, aki 90 forinton néhány felszámolás sorsára jutott alapból ki is szedett elég sok részvényt.

..



A főtulaj F. úr nem érdekelt a magas árfolyamban, azonban egyre kevésbé tudja megfékezni a piaci folyamatokat: alacsony áron történő eladásokkal fékezni próbálhatja az árfolyamot (bele-beleadogat), ám ekkor saját vagyonát tékozolja ötödáron. A piaci szereplők szívesen szívnak fel ilyen alacsony áron tőle papírokat – a jelenlegi árfolyamon két-három nagyobb spekuláns lenyelhetné a főtulajnál lévő 4 millió részvényt.

..



Gondoljuk csak meg: a Konzum jelenlegi kapitalizációja 750 millió Ft – kb. a négyszintes áruház alsó szintjéért lehetne ennyit kapni.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
inmediasres 2017. 11. 09. 05:10
Törölt hozzászólás
#43580
Metwolf
Metwolf 2017. 11. 09. 02:43
Előzmény: #43572  andaxin
#43579
Wow, te Pécsi vagy? Legközelebb mehetnénk együtt! Én még elvittem haza Zsoltee77-et, meg vacsorázni is voltunk, most értem haza! :D
Megerősíthetem az előttem szólókat, a lényeg, hogy a Mészáros cégekben a jövő még csak éppen elkezdődött. És ahogy Virág Feri és Fekete Péter is mondta, itt minden adott a növekedéshez.
Schmuck
Schmuck 2017. 11. 08. 23:45
Előzmény: #43577  Schmuck
#43578
Ui.: Mindenkinek, aki elment, es megosztotta velunk az elhanzottakat !!! Koszonet megegyszer !!!
Schmuck
Schmuck 2017. 11. 08. 23:43
Előzmény: #43576  andaxin
#43577
Koszonet a faradozasodert !!!
Szoval, EROSEN ERIK  a 10. 000 Ft / rv. :)))
andaxin 2017. 11. 08. 23:34
Előzmény: #43572  andaxin
#43576
Bemásolom ide is, amit OPUS-ba írtam, bár ott sok kiegészítés is van ezen kívül.
"Én is most értem haza és további gondolatokkal szolgálnék a konferenciáról kiegészítve az előttem szólókat (ill. a saját véleményem)1. Okos húzás Fekete előtérbe helyezése. Egyrészt most jött vissza külföldről (így nincs hazai "múltja és terhe" másrészt szakmabeli, pontosan ilyen irányú tapasztalattal. Harmadrészt pedig így őt többször szerepeltetve nagyobb súlyt lehet majd adni Jászai 1-1 megnyilvánulásának.
2. Egyértelműen az OTP-MOL-Richter trio mögé pozícionálita a Konzum csoportot.
3. Szándékosan ködösített és nehezen érthetően beszélt, bár ebben benne volt az is, hogy ezt egy évtizedig angolul csinálta és meg van fázva. Ugyanakkor amiket nem mondott ki, csak utalt rá: az elején vannak és még nagy durranások lesznek. Már jövő év elején, erről is fog szólni a konferencia.
4. Lengyel piac azért nem játszik, mert túl kompetitív és ott más alapkezelőkkel is kell versenyezni. Inkább a picit zavarosabb vizeken halásznak és szereznek meg cégeket. Lehetőség személyes megállapodások és nem versenyeztetés révén.
5. Korábbi alapkezelők azért buktak el, mert nem volt helyismeretük a régióban. Nekik van.
6. A legfontosabb a RÉSZVÉNYESEK ÉRDEKE. 4 pontban foglalta össze, hogy mi fontos, ez volt az első és ezt többször kihangsúlyozta.
7. Utalt a kötvényekre. Ez itthon kevésbé ismert, de külföldön (nekem is van olyan cégcsoportban érdekeltségem Angilában ahol ez volt az első számú gondolat tökebevonásra) ez teljesen hétköznapi és jobb alternatíva mint a hitel.
8. Olyan cégeket vesznek, amiben organikus növekedési potenciál is van. Viszont aktívan beleszólnak a menedzsmentbe, javítva a cég hatékonyságát.
9. A mostani állapotot egy 1-1.5 éves előkészítő munka határozza meg.
10. Kifejtette, hogy szerinte mi alapján kell értékelni a Konzumot és adott hozzá egy benchmarkot, egy olyan román alapkezelő személyében, amelyik jellemzően kisebbségi tulajdont szerez.
Összességében kevésbé karakteres fazon mint Jászai és láthatóan nem akart az elmúlt napokról beszélni, viszont jelzésértékű, hogy egy ilyen ember van a cégnél. Ő azért Angliában is erősen 6 számjegyű (fontban) évi fizuért dolgozott tippem szerint, magyarul kell a szakértelme. Nem egy helyi szerencsejános...
Nekem ez nagyon up a jövőt nézve. Úgy érzem, hogy (és most erősen longban gondolkodva) még a mostani sokszorosára fog ez a cégcsoport nőni.
(Virág megjegyzése a 30 millióról pedig nem más, mint az állami garancia, ami a bankok esetén is van.)
Bocs, hosszú lett..."
lukskypoker
lukskypoker 2017. 11. 08. 22:51
Előzmény: törölt hozzászólás
#43575
Most biztosan nem.
Esetleg reggel.
Most olvastam, hogy az újoncot küldték Jászai helyett....faxa...
MLkedes 2017. 11. 08. 21:48
Törölt hozzászólás
#43574
fudge
fudge 2017. 11. 08. 21:38
#43573
Idézetek a konferenciáról:
"Más cég volt a Konzum 1 éve, és más cég lesz fél év múlva"
"A növekedési szakasz még csak most kezdődik"
andaxin 2017. 11. 08. 21:37
Előzmény: #43570  exmnbs1
#43572
Én még úton haza Pécsre, úgyhogy csak pár szösszenet kiegészítésként. Nagyon árnyaltabb fogalmazott Virág Ferenc kevésbé) de mondott még érdekességeket, pl mi alapján értékelik a céget ők. Érdekes volt, hogy milyen irányba kívánnak terjeszkedni (bank volt felül és nem ABC sorrendben volt). Gránit bankra is volt egy utalása miszerint a bilateriális megjegyzéseket preferálják nem az indikatív áras dolgokat... Hirtelen ennyi...
ohnetatto
ohnetatto 2017. 11. 08. 21:07
Előzmény: #43570  exmnbs1
#43571
Kucsum fórumtársunk írta a masik topikban
"En is ott voltam, lehet hogy ezeket már leírta valaki és ismétlés, de lusta vagyok visszaolvasni. Érdekességek:
- általánosságban beszélt a magyar tőzsde felélénküléséről ( ezt nem taglalom hogy miért is jó). (Múltkor volt egy cikk, röviden annyi hogy állami pályázat, 50-100 milliárd forintos összeg,  és az a cél hogy a tőzsdére évente 4-5 új részvénytársaságot bevezetésében segítsenek v valami ilyesmi. Egyszóval a jelenlegi kormánynak mindenképp célja a magyar tőzsde felpörgetése.)
opus konzi kapcsán:
- nemzetközi térnyerésről, Bulgária, Szerbia, Montenegró, Horvátország,  szóval kelet európai régió
- előrejelzések hogy milyen területeken lesznek befektetések : nehézipar, és további magántőkealapi befektetések ( ez a kettő három up-nyilacskát is kapott a rajzon, tehát ki volt emelve a többi felsorolt közül)
- a válasz az volt h igen elérhetik a kitűzött 1000/10000, mondjuk azt nem mondta hogy mikor :D
- lesz majd 2018 első negyedévben konzum csoportos konferencia Jászaiékkal (reméljük tényleg eljön)
Amúgy érdekes volt látni  fiatalok -öregek nők- férfiak milyen arányban képviseltetik magukat. :)
Ha szembe jut még valami akkor majd írok még.
exmnbs1 2017. 11. 08. 19:52
Előzmény: #43567  Törölt felhasználó
#43570
Kimpa az opusban
inmediasres 2017. 11. 08. 19:44
Törölt hozzászólás
#43569
Törölt felhasználó 2017. 11. 08. 19:07
#43567
kis helyszíni tudósítás írhatna valaki. tömören, röviden.
Törölt felhasználó 2017. 11. 08. 18:44
Előzmény: #43565  exmnbs1
#43566
egyből nem lehet jogerős! :)
exmnbs1 2017. 11. 08. 18:43
Előzmény: #43564  Törölt felhasználó
#43565
Nem jogerős
Törölt felhasználó 2017. 11. 08. 18:39
#43564
Embörök! Estnél vége a csődeljárásnak!
Törölt felhasználó 2017. 11. 08. 18:34
Előzmény: #43562  exmnbs1
#43563
Köszi, igen most olvastam, hogy Jászai inteligenciát kapott és ágynak dőlt. Jobbulást innen a Balatonpartról :)
exmnbs1 2017. 11. 08. 18:32
Előzmény: #43560  Törölt felhasználó
#43562
Opiban írták
ohnetatto
ohnetatto 2017. 11. 08. 18:29
Előzmény: #43559  Törölt felhasználó
#43561
Remelem Metwolf kollega informál minket hogy mi hangzik el. :)

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek